Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР СО ГРЦИЈА

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР  СО ГРЦИЈА - Page 2 Empty Re: РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР СО ГРЦИЈА

Пишување by Bosonoga on Пон Мај 27, 2019 2:10 pm

Leleee crep neviden on cel zivot nisto ne naucil u partijata germanski go ucele.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР  СО ГРЦИЈА - Page 2 Empty Re: РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Вто Мај 28, 2019 9:41 pm

Не сум член на партија, а спаѓам во редот на тие Македонци, како Бил Николов на пример, што смета дека денот кога ќе се раскине Преспанскиот договор, а Заев ќе биде сместен во затвор ќе се слави во Македонија и ќе биде празник во ранг на Илинден.


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР  СО ГРЦИЈА - Page 2 Empty Re: РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР СО ГРЦИЈА

Пишување by Teo on Вто Мај 28, 2019 9:55 pm

трендафил напиша:Не сум член на партија,

Osven na KPOSM.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР  СО ГРЦИЈА - Page 2 Empty Re: РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Сре Мај 29, 2019 9:23 am

Не знам дали немаш филтер на мозокот што пропушта само информации одобрени од структурата на хунтата на Заев и Ахмети. Не верувам дека и по стоти пат да напишам ќе ти влезе информацијата дека не сум член на ниту една партија повеќе од 4 децении, а едно кусо време бев член на СДСМ, тогаш со име СКМ. Друга работа е што не сакам опоганување на македонското во Македонците и кршење на основните човекови права односно правото сами да си ја именуваме државата и сами да си го формираме идентитетот без притисоци и уцени од страна, во конкретниов случај од НАТО и ЕУ. Ако ДУИ, на пример, почне да се бори за моите права, да се бори за бришење на додавката северна, за враќање на македонската историја таква кава што е, а не според менталните проблеми на други држави, ако се бори за правата на мнозинството според бројките, а не за прогласување на малцинство за мнозинство и слично, би ги подржувал нив ако не би постоела македонска партија со такви барања. За жал нема идеално, и ВМРО има правено грешки, но многу помали од СДСМ. За жал нема некоја трета партија што би се борела радикално за правата на Македонците како мнозински народ во Република Македонија без отстапки.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР  СО ГРЦИЈА - Page 2 Empty Re: РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР СО ГРЦИЈА

Пишување by luxor on Сре Мај 29, 2019 9:40 am

Да бидам искрен, колку повеќе измислуваш лудачки тези за да ги одбраниш дпмне-оФците толку повеќе докажуваш дека си дел од нив.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР  СО ГРЦИЈА - Page 2 Empty Re: РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Сре Мај 29, 2019 6:26 pm

Во која држава јазикот на некое малцинство е официјален било каде, а не во делови во кои нема ниту еден припадник на тоа малцинство. Може ли некој Македонец или Турчин да се обрати на својот јазик во државна установа во Софија или Атина? Македонија не е федерација, туку унитарна држава.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР  СО ГРЦИЈА - Page 2 Empty Re: РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР СО ГРЦИЈА

Пишување by luxor on Сре Мај 29, 2019 8:41 pm

Знаеш што, мене не ми е јасно зошто се срамиш од тоа што си член на дпмне. Мислиш дека ќе прават поголеми глупости од тие досега па за секој случај се оградуваш од нив?
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР  СО ГРЦИЈА - Page 2 Empty Re: РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР СО ГРЦИЈА

Пишување by трендафил on Сре Мај 29, 2019 9:16 pm

Ваљда јас знам подобро дали сум член на некоја партија или не. Всушност не знам и што е тоа битно за темава. Очигледноимаш некој здравствен проблем во врска со тоа и нема да ти се спротивставувам повеќе за да не ти ја влошам состојбата. Слободно верувај дека сум член на некоја партија и дека ти си тој што има право да и даде име. Веројатно предавството на твојот Заев со преспанската капитулација те боли, па сакаш да го компензираш тоа со задавање на болка на тие што ги мразиш. Но се работи за различни работи. Не е ВМРО СДСМ па да си го менува името на секои две-три децении, а ако не го смени името на партијата да го смени името на државата. Очигледно имате проблем со имињата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР  СО ГРЦИЈА - Page 2 Empty Re: РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР СО ГРЦИЈА

Пишување by Teo on Сре Мај 29, 2019 10:08 pm

Chekaj sega, od kade izleze VMRO koga vie ste poznatata KPOSM? Sakash da kazhesh deka pripadnicite na istoriskoto VMRO obezbeduvale kvorum i mnozinstvo za promena na imeto na drzhavata i nacijata za da ne lezhat zatvor? I koga toa chlenovite na istoriskoto VMRO go kradele i lazhele sopstveniot narod za da mozhat za toj kriminal da bidat osudeni?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР  СО ГРЦИЈА - Page 2 Empty Re: РЕШЕНИЕ ЗА ДОЛГОГОДИШНИОТ СПОР СО ГРЦИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот