Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОЈКОТ

+10
PRVOBOREC
OPOZICIONER
IVA
TRAJCHE
Dino
osa
трендафил
delta
Teo
Luxor
14 posters

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

БОЈКОТ Empty БОЈКОТ

Пишување by Luxor Нед Jул 29 2018, 19:22

Се усраа дпмнеофците од референдумот и прават се да го спречат. Иако Заев ги прифати сите нивни барања за техничка влада пред избори, за финансирање на партиите и избор на ДИК по нивна желба, сепак дпмне нема да го поддржи референдумот. Што и не е незнам каква штета. Дури и да повикаа на излегување на референдумот тајно ќе го бојкотираа. Затоа што успешен референдум значи нов почеток и држава во која нема да се дозволуваат организирани грабежи како нивниот додека единаесет години беа на власт. И правна држава во која крминалната нивна врхушка што де факто ја контролира партијата конечно ќе заврши во Идризово.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo Нед Jул 29 2018, 20:23

Koga sum vekje tuka...BOJKOTIRAM dpmneoFci koi bojkotiraat referendum i so toa ja doveduvaat vo prashanje idninata na narodot i drzhavata...I se za da ne lezhi nivniot Grujoshesku vo zatvor...I da se vratat na vlast za da ja ispokradat drzhavata pred totalno da ja upropastat...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by delta Пон Jул 30 2018, 10:48

bojkotiram da bojkotiram././,/.
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Пон Jул 30 2018, 12:04

Прашањето на референдумот е за три референдума. Јас лично сум против договорот со Грција, не сум многу ниту за НАТО, па поради едно ЗА не можам да го поддржам референдумот.
Прашање на лична проценка е дали да не помине референдумот е посигурно со бојкот или со гласање против. Лично мислам дека власта може полесно да го фалсификува резултатот со излезност, како што со поддршка на меѓународната банда (заедница) во подготовка на фалсификат на референдумот се случи на локалните избори, па веројатно ќе бојкотирам. Па да видиме колкав е бројот на тие што сакаат да станат северно славо црпнати македонци. Признаван дека бојкот на референдум е пронајдок на СДССМ, но тоа не значи дека самопрогласените за црпнати се убер алес и дека правото на бојкот не важи за другите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by osa Пон Jул 30 2018, 12:25

vladeea celi 11 godini so spinovi ...i ova e navidum spin ...vo poslednite denovi koj slushna dali bil nekoj na sud od lopovite ? celo vreme se zboruva samo za "bojkotiram "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Dino Пон Jул 30 2018, 12:53

трендафил напиша:Прашањето на референдумот е за три референдума. Јас лично сум против договорот со Грција, не сум многу ниту за НАТО, па поради едно ЗА не можам да го поддржам референдумот.
Прашање на лична проценка е дали да не помине референдумот е посигурно со бојкот или со гласање против. Лично мислам дека власта може полесно да го фалсификува резултатот со излезност, како што со поддршка на меѓународната банда (заедница) во подготовка на фалсификат на референдумот се случи на локалните избори, па веројатно ќе бојкотирам. Па да видиме колкав е бројот на тие што сакаат да станат северно славо црпнати македонци. Признаван дека бојкот на референдум е пронајдок на СДССМ, но тоа не значи дека самопрогласените за црпнати се убер алес и дека правото на бојкот не важи за другите.

Igrate tocno kako sto vi svirat oti so bojkot referendumot ke go proglasat za uspesen, site sto ke izlezat ke glasat ZA. I posto od pocetok go proglasija za konsultatyiven ke imat argument poveke da go izglasat vo parlament. Aj na sto deka veke ima poveke od deset prodadeni dusi od dpmne sto ke glasaat za promena na Ustavot.

Dino

Број на мислења : 621
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by TRAJCHE Пон Jул 30 2018, 14:43

vmro - skapa kurva ama lesno se prodava
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 631
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by delta Пон Jул 30 2018, 16:55

be stecaec sum jas.//./.,na mene bespari treba da da4e,.,m/,.
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by IVA Пон Jул 30 2018, 23:42

ne se menuva tupavata matrica "imeto ne go davame" ,pritoa zaboravaat deka nie sega sme bezimeni ,nie sega sme BJRM ,i koe ime ne go davate aj kazete
IVA
IVA

Број на мислења : 364
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by TRAJCHE Вто Jул 31 2018, 10:19

zaev i bojko se dogovorile bugarite da im gi zemat pasosite na tie sto nema da glasaat na referendumot
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 631
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by OPOZICIONER Вто Jул 31 2018, 11:08

Ko sto se nesposobni i cekaat gospodarite od stab da im frlat po nekoja troska ke pocrkaat od glad. Vaka barem vecinja cistea po nato i eu zemjite kade ne sakaat Makedonija da vleze.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Dino Вто Jул 31 2018, 12:17

Ajde ne lazete, nema takvo nesto.

Dino

Број на мислења : 621
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by delta Вто Jул 31 2018, 14:46

koj be laze.//se zezale so Bojko i deckoto se nalutil.//.,.

БОЈКОТ Para%20foto_70
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC Вто Jул 31 2018, 15:20

Со изјавата дека доколку народот остане дома одлуката останува на институциите, Заев ја разреши дилемата. Македонија ќе продолжи напред без оглед на лудилото и опструкциите од страна на небањатите. Затоа што ако народот не гласа на референдумот тогаш или нему е гајле па небањатите залудно се повикуваат на патриотизам и обвинуваат за предавство, или мисли дека избраните функционери на кои им дал мандат на изборите треба сами да си ја работат работата а не некој друг да го прави тоа за нив. И во тој случај Заев е повторно во право бидејки гласовите на изборите ги доби точно за да ги реши проблемите со соседите, меѓу другото и прашањето за името и да ја внесе Македонија во НАТО и ЕУ. Заклучокот се наметнува сам, бојкотирале некои небањати странски платеници или не, Македонија ќе продолжи напред по евроатланскиот пат.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Bosonoga Вто Jул 31 2018, 15:38

Kolku i da izlezat ako mnozinstvoto glasaat za, referendumot e uspesen, toa satkastiot pastir Grujo go ima kazano i Zaev treba da go iskoristi.

БОЈКОТ Untitl10
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 944
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by delta Вто Jул 31 2018, 16:02

ahahahahahahaaaaaaaaaa/..//.,,?>

БОЈКОТ G10
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Dino Вто Jул 31 2018, 21:36

Pred malku go procitav intervjuto na Renata Deskoska za referendumot i sakal ili ne moram da se slozam so nea. Poentata e vo toa sto dogovorot so Grcija e veke ratifikuvan vo parlamentot i edinstven nacin da se ponisti ratifikacijata e referendumot da uspee, t.e. da ima cenzus i mnozinstvoto da glasaat protiv. Bidejki vmro sigurno go znaat toa jasno e deka ima dil da se poddrzi dogovorot od strana na vmro so toa sto ke gi izmanipuliraat clenovite da bojkotiraat namesto da glasaat protiv.

link do intervjuto

Dino

Број на мислења : 621
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Пет Aвг 03 2018, 11:27

Ратификацијата не е завршена со гласањето на пратениците од СДСМ, албанските партии и корумпираните пратеници од листата на ВМРО што сега се на страната на меѓународната банда (заедница) и марионетската влада, туку кога одлуката со потпис и на Претседателот Иванов ќе биде објавена во Службен весник. Кај референдумот најголем проблем е можноста за фалсификат, што беше вежбано на локалните избори. Но и ако помине референдумот, не е сигурно дека ќе станеме членка на НАТО, кое јас не го посакувам затоа што мислам дека само ненормални можат да расејуваат осиромашен ураниум кој може да делува и на некој што ќе се роди по повеќе илјади години, уште помалку членка на ЕУ. Сега исполнуваме помалку услови дури и кога егзархистите помогнати од соросоидите измислуваа работи кои сегашната влада ги спроведува во живо. На пример ако порано се крадело по 500 милиона евра годишно и се градеше, сега ги нема никаде ни тие наводно крадени пари, а државата е задолжена за дополнителни 430 милиона без да се гради. Возобновената зграда на МНТ во Скопје чинеше нешто над 36 милиона евра. Зградата на албанскиот театар во Тетово што ќе го гради ако не излаже СДСМ по проект е 40 милиона евра. До крај ќе бидат и повеќе, но егзархистите заевисти и невладините што сега се во влада молчат. (Не знам дали ќе се изгради тетовскиот театар, но парите сигурно ќе се потрошат) Во секој случај немам намера да се откажам од ниту еден дел од мојот идентитет за бадијала. Да потсетам дека со членството во НАТО и ЕУ Бугарија од 9 милиони, се намали на 7 милиони жители. Такво нешто нема во Кина, на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by OPOZICIONER Пет Aвг 03 2018, 12:33

gi pokrivaat vasite aramilaci, nekoj mora da gi vrati parite sto gi ukradovte.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Bosonoga Пет Aвг 03 2018, 12:46

leleee od fikusot spas cekaat. i kako se vika u psihologija toa sto ti si go pravel a nabeduvas drug, proekcija mislam bese.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 944
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Пет Aвг 03 2018, 12:53

Ајде да дополнам дека затоа што на референдум од типот дали 2+2 се 3, 4 или 5 не можам да одговорам со да или не, најверојатно ќе го бојкотирам референдумот. Бидејќи сум против едностраната спогодба со Грција и против членство во НАТО, а за членство во ЕУ, но во моментов сме далеку од моментот кога треба да се изјаснуваме за тоа. По 10 или повеќе години кога ова прашање ќе стане актуелно, ако бидам жив, не знам какви ќе бидат условите и како ќе гласам. Не сум ни будала па да наседнувам на муртински штосови од типот дека ако сакам да си го задржам идентитетот од праисторијата до денес сум против ЕУ. Не сметам ни дека амебите зборувале македонски, но не сметам ниту дека зборуваат грчки како што сметаат соросоидите и заевистите, ниту дека зборуваат албански, како што сметаат вашите коалициони партнери.

Според завршната сметка за буџетот на Македонија што вие со тогаш тесното мнозинство, пред да почнете да купувате пратеници од опозицијата, ја изгласавте, во буџетот нема загуба. Во тие приказни веруваат само северноцрпнатите македонци. Од сегашниот буџет може да краде само сегашната власт. Не и минатата. Парите сега одат на многуте советници, на пример на Љубе Бошковски кој советува за странски инвестиции. Ќе отидоа и на иновации од типот монтирање на печатница купена во странство од луѓе блиски до власта што треба да ги печати ливчињата за наводниот референдум ако не реагираше јавноста.


Ако вие од црпнатиот амнестиран криминалец очекувате да ја среди економијата и судството, зошто ние од претседателот што има добиено повеќе гласови од сите пратеници заедно, со тие што ги купивте, да не очекуваме нешто. Нема да пишувам за реалните решенија на ситуацијата со предавство затоа што не сакам да повикувам на насилство и против насилство сум секогаш, па не го сакам ни насилното НАТО во кое има лудаци што расејуваат осиромашен ураниум по светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Bosonoga Пет Aвг 03 2018, 12:58

identitetot od praistorijata, od PRAISTORIJATA, od P R A I S T O R I J A T A, lele majko gasdete internet.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 944
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Пет Aвг 03 2018, 13:14

Дел од мојот идентитет е се што постоело и постои на територијата на Република Македонија и кај што има Македонци во светот. Дел од мојот идентитет се и Лед Цепелин, Реј Чарлс ... Никој не може да ми го забрани тоа со црпната спогодба. И понатаму сметам дека амебите не зборувале грчки, ниту дека не може ако еден брат останал во Грција да биде Грк (доколку тој без принуда не го сака тоа). а дека ако другиот е протеран во Република Македонија треба да биде северно Македонец.
Чудно е што во спогодбата со Грција нема право за користење на пристаништето во Солун, нешто што постоеше во времето на СФРЈ во која имаше нецрпнати политичари и Грција нема ниту една обврска освен да не не блокира за членство во ЕУ и НАТО. Обврска што ја имаше и со Времената спогодба на која се посра.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC Пет Aвг 03 2018, 14:14

Никој и не ти го брани. Вашиот пастир ве дупеше у здрав мозок и вие верувавте дека само дпмне-офците имаат ексклузивно право на историјата која е заедничка со соседните народи.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Пет Aвг 03 2018, 15:55

Вашиот црпнат лидер кој го следите без да размислувате смета дека соседните држави членки на НАТО имаат ексклузивно право да ни ја креираат историјата. Идентитетот може, но не мора да има врска со историските факти. Грците се тие што не сакаат да делат со другите ништо што на било кој начин го имаат, без разлика дали им е наследство или го имаат грабнато. Јас го имам мојот идентитет пред да се роди Груевски и за разлика на тие што црпнатиот лидер изгледа им го црпнал мозокот немам намера да го менувам. Да потсетам дека пред помалку од една година вашиот лидер, а по него и вие се колневте дека нема да се менува уставното име. Во секој случај СДСМ не понуди на изборите промена на Уставот, не ни победи на изборите и покрај изборниот инженеринг иако сега коруптивно, со купување на пратеници го има потребното мнозинство.
Јас не барам од вас со руско потекло да прифатите дека имате и македонско потекло и не разбирам зошто се обидувате да ме натерате и јас да се откажам од мојот идентитет. Кој во еден дел е интернационален. Веќе ги споменав Лед Цепелин и Реј Чарлс. Ќе го споменам и азиецот Фарок Булсара познат како Фреди Меркјури, пеач на Квин и покрај потполно различните ставови за сексуалната определба.
Не знам од каде ви е стравот од Груевски и уште се борите против него. Доколку направил нешто, треба да си одговара за тоа. Но поважно е да се отстранат криминалците што се сега на власт. А ги има. Ако некој се повлекол од субвенција евентуално добиена на незаконски начин, откажувањето од неа по откривањето на криминалот во јавноста не значи дека истиот е невин.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот