Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОЈКОТ

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Dino on Пет Aвг 03, 2018 7:08 pm

трендафил напиша:Ратификацијата не е завршена со гласањето на пратениците од СДСМ, албанските партии и корумпираните пратеници од листата на ВМРО што сега се на страната на меѓународната банда (заедница) и марионетската влада, туку кога одлуката со потпис и на Претседателот Иванов ќе биде објавена во Службен весник. Кај референдумот најголем проблем е можноста за фалсификат, што беше вежбано на локалните избори. Но и ако помине референдумот, не е сигурно дека ќе станеме членка на НАТО, кое јас не го посакувам затоа што мислам дека само ненормални можат да расејуваат осиромашен ураниум кој може да делува и на некој што ќе се роди по повеќе илјади години, уште помалку членка на ЕУ. Сега исполнуваме помалку услови дури и кога егзархистите помогнати од соросоидите измислуваа работи кои сегашната влада ги спроведува во живо. На пример ако порано се крадело по 500 милиона евра годишно и се градеше, сега ги нема никаде ни тие наводно крадени пари, а државата е задолжена за дополнителни 430 милиона без да се гради. Возобновената зграда на МНТ во Скопје чинеше нешто над 36 милиона евра. Зградата на албанскиот театар во Тетово што ќе го гради ако не излаже СДСМ по проект е 40 милиона евра. До крај ќе бидат и повеќе, но егзархистите заевисти и невладините што сега се во влада молчат. (Не знам дали ќе се изгради тетовскиот театар, но парите сигурно ќе се потрошат) Во секој случај немам намера да се откажам од ниту еден дел од мојот идентитет за бадијала. Да потсетам дека со членството во НАТО и ЕУ Бугарија од 9 милиони, се намали на 7 милиони жители. Такво нешто нема во Кина, на пример.

Se slagam za NATO oti e nasilnicka organizacija stvorena da gi stiti biznis interesite na Amerika, Anglija i Francija. Drugite se so sila napikani vnatre za da ne im gi rasturat natoreketarite drzavite. Toa isto kako koga ti vikaat aj so nas da plakas da te branime od nas. Spogodbata ne e vazno dali e potpisana, ne e vazno i referendumot dali ke uspee oni si imaat plan i vo januari ke go smenat ustavot vo parlamento i gotovo, Severna Makedonija e pecena. I bas gi gajle za naselenie dali ke se iseluva, migracii sekogas imalo ako ne nie na nase mesto ke dojdat nekoi od pogolema vukojebina od nasta.

Dino

Број на мислења : 547
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пет Aвг 03, 2018 8:19 pm

По зачленувањето во НАТО и ЕУ населението во Бугарија е намалено од девет, н нешто над 7 милиона и покрај државјанствата што ги даваат на Македонци и други од соседството. Истата тенденција ја има и кај Романците, Албанците ...

Во нашиот случај поголеми се шансите за прием во НАТО, но и тоа не е гарантирано. Без разлика што Заев му го баци на Столтенберг, пенкалото де. Да му го бацеше и Груевски наместо да ја тужи и добие Грција пред судот во Хаг веројатно уште ќе беше премиер.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC on Пет Aвг 03, 2018 9:41 pm

Ајде не се прави на удрен, освен називите на државните институции ништо нема да се смени, ти и понатаму ќе си останеш Македонец, јазикот ќе ти биде македонски, а нема ништо страшно што ќе признаеш дека соседните народи имаат дел заедничка историја со нашата. Исто како што ја признаваш заедничката историја од СФРЈ.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пет Aвг 03, 2018 10:16 pm

Или не си ја прочитал спогодбата или ти се правиш на удрен. Прво не смее во Македонија да се користи македонскиот симбол, сонцето од Кутлеш, а во Грција смее. Тоа што Грците не ни забрануваат да дишеме, јадеме, вршиме нужда не е рамноправен договор. Со спогодбата Македонците што се останати во Грција се Грци, а Македонија повеќе не им е матична земја, односно не смее да се грижи за нивните човекови права. Не вреди да ти напомнувам и други глупости во спогодбата затоа што пак ќе веруваш во пропагандни написи на власта и современите егзархисти - соросоидите. Ако не си можеби еден од нив.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC on Пет Aвг 03, 2018 10:53 pm

трендафил напиша:Тоа што Грците не ни забрануваат да дишеме, јадеме, вршиме нужда не е рамноправен договор. Со спогодбата Македонците што се останати во Грција се Грци, а Македонија повеќе не им е матична земја, односно не смее да се грижи за нивните човекови права.
Не ти се чини дека малку си претерал? А за правата на македонците во Грција не се грижи. Грција сакала или не мора да ги почитува. Ова е дел од спогодбата, која патем верувам си ја прочитал.

БОЈКОТ - Page 2 Untitl10

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Нед Aвг 05, 2018 6:25 pm

Ако првата страна го почитуваше правото, не ќе беше потребна ниту пресудата на судот во Хаг и ќе бевме членка на НАТО од 2008 година. По која повелба Грците можат да одлучуваат за името на нашата држава. По кој член од Уставот или некој закон премиерот, дури и ако е црпнат од нива или септичка јама во Муртино им право со странци да договара како ќе се вика нашата земја.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC on Нед Aвг 05, 2018 6:33 pm

Мандатот на премиерот е даден од народот кому јасно му беше кажано дека ќе се реши проблемот со името. Ако народот е против на 30 септември имате шанса да ја спречите промената и да го срушите Заев од власт, од која вие бегате затоа што знаете дека немате никаква поддршка.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by OPOZICIONER on Нед Aвг 05, 2018 6:36 pm

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Нед Aвг 05, 2018 6:53 pm

Прво е важно да си ја спасиме државата, Република Македонија. После ќе одлучуваме кој ќе ги казни предавниците.
Еве што беше кажано за иметоИзгледа, да ги употребам зборовите на Заев не те држи паметот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by OPOZICIONER on Нед Aвг 05, 2018 7:21 pm

Ako mislite so kreatura kako Bacev da ja spasuvate drzavata tesko vam.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Нед Aвг 05, 2018 7:37 pm

Сигурно е дека многумина ќе се местат да дојдат на власт по уривањето на марионетската власт. Кој ќе биде тоа ќе видиме. Ако сега имаме премиер црпнат од септичка јама во Муртино се е можно во иднина. Јас повеќе мислам дека се работи за подметнување дека македонскиот народ сака да биде понижен од Грција, НАТО и ЕУ, ама Русија не дозволува.

https://denesen.mk/dali-janko-bachev-e-noviot-trojanski-konj-na-zaev/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC on Нед Aвг 05, 2018 9:10 pm

Почна да ве фаќа паранојата, и тие што се со вас се против вас. Со таква опозиција Заев ќе владее уште сто години.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by IVA on Сре Aвг 08, 2018 11:48 pm

uf trendafile mnogu jaki toa bukvite u potpisot ,se nadevam nekoj od chlenovite ke go sledi tvojot primer i ke si stavi potpis spored voljata i sekako spored sopstvenoto ubeduvanje .

гласај за на референдумот ,само така одиме напред
IVA
IVA

Број на мислења : 361
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Нед Aвг 19, 2018 11:04 pm

PRVOBOREC напиша:Почна да ве фаќа паранојата, и тие што се со вас се против вас. Со таква опозиција Заев ќе владее уште сто години.
Ако Заев добие втор мандат нема да постоиме како држава, па нема да има каде да владее.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by osa on Нед Aвг 19, 2018 11:18 pm

kolku te plakaat od post trendafile ?dolgo te nemashe ,sega pa mnogu si se raspishuval ! samo mnogu losho vo eden post kritikuvash kolku mnogu pari ke se potroshat za referendumot ,od druga strana pa LAPASH LI LAPASH dnevnici za pishuvanje postovi ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пон Aвг 20, 2018 5:23 pm

Дали тебе те плаќаат па мислиш дека иста ситуација е со сите? Зошто некој би требало да биде платен за да се обиде македонското име да не загине. Дали можеби си имала чест да ја прочиташ новата преамбула на Уставот која според Преспанскиот договор Заев ја усогласил со Ципрас, но која се крие пред референдумот. И ти ли очекуваш слобода за Груевски ако повика неговите гласачи да излезат на референдумот и ако обезбеди дузина гласови потребни за промена на Уставот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC on Пон Aвг 20, 2018 5:49 pm

Не си веродоетоен извор, и да те плаќаат ќе лажеш, затоа ќе му вберувам на премиерот.

https://lider.com.mk/makedonija/zoran-zaev-rusija-plakja-od-13-000-do-21-000-dolari-za-nasilni-protesti-vo-makedonija/

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пон Aвг 20, 2018 5:55 pm

Мислиш ли Заев дека Русите платиле за убиството на Саздо и нападите врз други навивачи на Вардар или ја платија полицијата за да фрли солзавец и да пука со гумени куршуми врз пензионери на протестите пред Собранието или да ги приведе членовите на Левица затоа што протестирале мирно против НАТО. Јас за други насилства не знам. Потсети ме.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC on Пон Aвг 20, 2018 5:59 pm

Не знаев дека убијците на Саздовски биле членови на бојкотирам, благодарам за информацијата.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пон Aвг 20, 2018 6:03 pm

Убијците се членови на навивачката група Шверцери која е под патронат на претседателот на комисијата што одлучува за законите со европско знаменце, Груби. Еден од убијците, роднина на функционер на владеечката ДУИ уште е на слобода. Ако во меѓувреме ги спроведете судските реформи, сите ќе бидат ослободени.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC on Пон Aвг 20, 2018 6:06 pm

Зошто тогаш двајца се во Идризово обвинети за убиство а по третиот има меѓународна потерница? Гледаш дека СДСМ ги гони сите криминалци без оглед кои се, дури и кога тоа се роднини на функционери на ДУИ. И немој да лажеш за судските реформи, единствени судски реформи ги баравте вие со кои би застареле криминалите на вашиот пастир за да гласате ЗА на референдумот.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo on Пон Aвг 20, 2018 6:21 pm

Jad i beda, samo toa mozhe da se kazhe za tie dvaesetina lugje shto bojkotiraat so dijagnoza megalomanija...Proveriv po netot, bozhem trieset partii i organizacii napravile krizen shtab i potpishale memorandum za sorabotka i bojkot... Eve od dokazhaniot kurton medium na dpne Alfa...

30 организации почнаа кампања за бојкот на референдумот
30 организации потпишаа денеска Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот.

Тие формираа т.н Кризен штаб за кампањата, а се предводени од Јанко Бачев од Единствена Македонија.

Во кампањата што ќе пропагира бојкот на референдумот се вклучија Христијанско братство, Македониум, Аманет 1903, Трета партија на Македонците, Тврдокорните, ВМРО-ДПМНЕ-Демократска фракција и други партии и невладини организации.

Кампањата ја почнаа под слоганот „Македонија бојкотира“, а најавија дека ќе одат од врата на врата за да ги убедат луѓето да не излегуваат на референдум.

https://alfa.mk/30-%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B0%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D1%9A%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%98%D0%BA%D0%BE%D1%82/

Ako prochitate kje vidite deka vo site tie zdruzhenija i partii kako shto se narekuvaat samite sebe chlenuvaat edni i isti lugje...Od koi dobar del se na obvinitelna klupa za terorizam, a dva-trojca se plateni ruski shpioni...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пон Aвг 20, 2018 7:27 pm

Јас не те бојкотирам тебе туку референдумот.

Ајде уште еднаш да ви напишам дека проблем за непријателите на Македонија е што во моментов се работи за самоорганизирање на народот што секој што се бави со политика би посакал да го искористи. Тешко е да се бориш против група што нема лидер. На форумов веќе беше изразена желба Груевски да биде ослободен доколку има вина за блиндираниот мерцедес, а да повика да се излезе на гласање и да обезбеди дузина пратеници на ВМРО да поддржат уставни промени на начин што го договорил Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo on Пон Aвг 20, 2018 8:33 pm

Posle vakva sjajna ideja shto si ja dal na socijalnite mrezhi eve vednash te odbojkotirav...A nema da go bojkotiram nitu referendumot...

БОЈКОТ - Page 2 B10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пон Aвг 20, 2018 9:37 pm

Не сум го напишал тоа. Не користам Твитер или Фејсбук иако имам сметки со моето реално име. Виртуелно сум Трендафил уште од минатиот век по разни форуми и никогаш не сум го сменил никот.
Никој што работел против својот народ немал иднина, па веројатно така ќе биде и со тие што сакаат да ја северизираат Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 2 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот