Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОЈКОТ

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo on Сре Aвг 22, 2018 1:14 pm

Pochituvan Trendafile, chestitki za nagradata shto taka darezhlivo ti ja dodelil Prometejcho...

БОЈКОТ - Page 3 X10
Teo
Teo

Број на мислења : 5010
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo on Сре Aвг 22, 2018 10:52 pm

Dobro bre Trendafile mozheshe barem da pokazhesh barem malku kultura i da se zablagodarish za chestitkata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5010
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Сре Aвг 22, 2018 11:13 pm

Ќе ми честитате ако по референдумот македонското име не загине.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Сре Aвг 22, 2018 11:17 pm

Трендо остај го не е сериозен се шегува. А македонското име никогаш нема да загине, гледаш нема курдска држава ама има Курди, националниот идентитет не зависи од името на државата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5649
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Сре Aвг 22, 2018 11:32 pm

Името нема да загине, но ќе излезе дека за да влеземе во НАТО и ЕУ ќе треба сите заедно колективно да лажеме дека јас во 1953 година сум се родил како Бугарин и дека во 1991 година, можеби и од 27 април 2017 година сум станал Северен Македонец. За мене тоа не е нормално, а со ненормални не сакам да сум во близина. Не дај Боже под ист кров.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Сре Aвг 22, 2018 11:43 pm

Северен Македонец не можеш да станеш, и во Бангладеш да живееш пак ќе си Македонец, а од каде ти е идејата дека во 53 си се родил како Бугарин тоа навистина не знам.
luxor
luxor

Број на мислења : 5649
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Чет Aвг 23, 2018 12:05 am

Еве кој се бојкотира, група психопати кои мислат дека можат да ја сокријат вистината.

БОЈКОТ - Page 3 Aa10
luxor
luxor

Број на мислења : 5649
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Чет Aвг 23, 2018 12:07 am

Прво лаги за обвинителката а потоа виктимизирање на терористите. Еве ги мирните протестанти.

luxor
luxor

Број на мислења : 5649
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Чет Aвг 23, 2018 12:08 am

А еве го и обидот за убиство на Зоран Заев.

luxor
luxor

Број на мислења : 5649
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Чет Aвг 23, 2018 9:28 am

Извини, во која секунда е обидот за убиство на Зоран Заев. Колку што гледам никој нема внесено оружје ниту можел да знае дека ќе има стативи од камери и столчиња во салата во која Заев по нелегалниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието сакаше да држи конференција за печат. Сегашните стативи на камери се направени од лесен материјал и не се погодни за убивање. Колку што ми е познато единствен што нелегално имаше пиштол беше телохранителот на Оливер Спасовски и други челници на страна на актуелната власт порано (Црвенковски, Бејли) кој денес треба да биде избран за директор на БЈБ.
Вчера еврокомесарот Хан повторно упати ултиматум до Македонија дека ќе ни ја уништат иднината доколку не прифатиме промена на името и другите понижувачки точки од договорот на Заев и Ципрас. На пријател не му се упатува ултиматум.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo on Чет Aвг 23, 2018 11:09 am

Ajde ne tresi zеleni...Sam da ne si ja raskrvaril glavata Zaev...Chestitki za Sasho Tasevski...Toa shto imal oruzhje i so toa go spasi mnogupochituvaniot premier gospodinot Zoran Zaev e samo dokaz deka e vistinski profesionalec i odlichno ja procenil situacijata i namerite na tvoite dpne-ofci...So nego na chelo na BJB gragjanite kje bidat bezbedni...
Teo
Teo

Број на мислења : 5010
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Чет Aвг 30, 2018 5:23 pm

Гледам дека има нешто црвено на главата на Заев, но не гледам како дошло до тоа. На почеток на снимката гледам и како се прави државен удар, односно нелегално се бира т.н. претседател на Собрание. Но не гледам напад ниту врз него ниту врз некој владин функционер, па не знам за какво насилство врз државниот поредок имало на патриотскиот четврток.Но доста што темата против бојкот е фиксирана на врвот од форумов, уште оваа тема за бојкот, за кој се мнозинството Македонци ми ја замајуваш со тепачка на некои пратеници во блиската историја. А во меѓувреме имаме безобразна кампања со народни пари од страна на СДСМ и партиите на Албанците плус Амди Бајрам и уште побезобразно кампања на странци, на ЕУ и амбасадорите од земјите од меѓународната банда (заедница). После тоа и таа мала резерва што ја имав околу евентуално мое учество на референдумот исчезна. Доволно е кога на купче го гледам друштвото што го донесе амнестираниот криминалец на власт за да знам дека намерите не се чесни.
Денес имаме инаку и судска потврда дека СДСМ и Заев лажеа кога тврдеа дека весникот Република лажел дека Заев дозволил легализација на објект изграден на државно земјиште кој е почнат да се гради по носењето на законот за легализација на дивоградби. Да видиме дали сега ќе одговараат тогашниот градоначалник, а сега премиер и административци од локалната самоуправа на Струмица. Стевче одговара за нешто слично но за изградба на објектот во кој е сместена општина Карпош и е сопственостна општината. Заев овозможил богатење на приватно лице. Не знам дали му е роднина, дел од кланот Заеви или евентуално уплатил нешто кај Вицето.

https://republika.mk/902282

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo on Чет Aвг 30, 2018 7:54 pm

Nemoj bre Trendafile ne se srami, lugje go chitaat forumot i se smeat na tvoite obidi za naivni spinovi (da ne napisham gluposti)...


(ВИДЕО) Како беше повреден Зоран Заев: Моментот и ударот фатени на снимкаhttps://www.brif.mk/video-kako-beshe-povreden-zoran-zaev-momentot-i-udarot-fateni-na-snimka/


P. S. Ne znam kade ste gi nashle sudiite od teftercheto na Goca da presudat vo korist na portalot od Belize no siguren sum deka Vrhovniot sud kje presudi spored zakon a ne kako svarovski sudiite po partiska pripadnost...
Teo
Teo

Број на мислења : 5010
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Саб Сеп 01, 2018 8:21 pm


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by misterija on Саб Сеп 01, 2018 8:31 pm

Ќе дозволи ли Заев да пропадне референдумот и се да пропадне во вода??
Зарем нема се да биде наместено, излегле или неизлегле луѓето, гласале за да или за не??

Не ми се верува.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Саб Сеп 01, 2018 8:46 pm


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Саб Сеп 01, 2018 9:15 pm


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo on Нед Сеп 02, 2018 6:10 pm

Taka se derevte i pred parlamentot za 27 april pa sega kje si lezhite za terorizam...
Teo
Teo

Број на мислења : 5010
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Нед Сеп 02, 2018 7:27 pm

Ниту една диктатура не останала вечно. Можеби во некоја иднина 27 април ќе биде државен празник. Во секој случај не може да се зборува за тероризам и насилно уривање на уставниот поредок затоа што не беше нападнат ниту еден функционер, а уште не е утврдено дали изборот на Талат Џафери, што беше причина за протестот на кој имаше и насилство, е легален или не. Обвинителството за таа пријава е споро, но кривичната пријава не е отфрлена.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by luxor on Нед Сеп 02, 2018 8:55 pm

Нормално дека не е вечна, гледаш како твојот пастир падна а мислевте ќе владее вечно. 27 април можеби некогаш ќе биде празник како симбол на падот на диктатурата на дпмне и ослободувањето на државата од ваше заложништво. Не знам зошто го спомнуваш Талат, човекот кој твојата партија го призна за легитимен претседател, присуствува на седници свикани од него, присуствува на координации на пратенички групи кај него, и се однесува кон него со почит како и кон било кој друг претседател на парламентот. Во најмала рака, ако изборот на Џафери е нелегитимен вие со тоа што му давате легитимитет сте соучесници во тој процес.
luxor
luxor

Број на мислења : 5649
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пон Сеп 03, 2018 10:14 am

Можеби ти си мислел дека СДСМ тогаш вечно ќе биде опозиција, бидејќи не си се надевал на тоа дека странци ќе го донесат на власт. Јас никогаш не сум мислел дека ВМРО ќе владее вечно, само посакував да биде заменето со некој подобар, а не со многу полош, но не живеам во мечти, туку во реален свет во кој има меѓународна банда што се претставува како меѓународна заедница и домашни предавници кои сакаат да ја избришат целата досегашна македонска историја, дури и мене да ме прогласат дека сум се родил како Бугарин кој на сила Тито, Глигоров, Црвенковски, Георгиевски, Бучковски и Груевски го терале да биде Македонец, а сега Заев го црпнале од буниште во село Муртино за да ме врати кон бугарските корени. Не можам да лажам дека сум Бугарин кога сум Македонец, па не можам да ги прифатам договорите што ги потпишаа вазалската власт. Не можам да прифатам ни вазалска власт. Борбата за слобода не ја гледам како убивање, туку треба да дојде на гандиевски или некој сличен начин. И Индијците не можеле да се прават дека не постои британската колонијална власт.
Во такви услови, нормално е да бојкотирам референдум или било какво гласање. Не требаше да излезам ни на локалните избори бидејќи беа фалсификувани. Нема да излезам на ниту едно гласање додека не се воспостават еднакви услови за сите. Не знам зошто распишавте референдум кога за вас има само еден одговор. Да глумите ли демократија. Мислевте ли дека со идиотско прашање за еден референдум, всушност со три прашања на кои треба да се даде само еден одговор ќе ги измамите гласачите. Тие што Пендаровски како претседателски кандидат ги нарече стока.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Dino on Пон Сеп 03, 2018 6:26 pm

Go falis Mickovski po temite a slusna li koga pokraj floskulite so koi se rasfrlase rece deka za nacionalnoto prasanje ke odluci nacijata i site partii ke go prifatat toa sledniot den. Za mene toa znaci deka ke molci do posledno i posle ke povika graganite sami da odlucat ke glasaat li i kako ke glasaat. I ako mnozinstvo glasovi se za na referendumot on uste od sega obezbeduva pokritie koga vasite pratenici ke glasaat za smena na ustavot. NEMA RAZLIKA

Dino

Број на мислења : 560
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC on Пон Сеп 03, 2018 6:33 pm

Дечко едно да ти биде јасно, се што сакаат дпмне е да се доберат назад до власта и да почнат да го доуништуваат тоа што не успеаа досега да го уништат. Ги заболе нив за името и идентитетот кои всушност се загарантирани со договорот, нивна цел е спас од затвор за криминалот, затоа и ќе излезат на референдумот за потоа да имаат оправдување дека други го смениле името и тие сега ништо не можат да направат. Имаа единаесет години да прекинат со преговорите ама нив баш ги беше гајле за Македонија и македонците.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1350
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил on Пон Сеп 03, 2018 6:43 pm

Не сум видовит, но доколку Мицковски, еве прв пат го спомнувам на оваа тема, не повика на бојкот или на било кој друг начин помогне во реализација на капитулантскиот договор, ќе го снема и него од политичката сцена, а може да му се случи и нешто полошо. Предавниците никогаш немаат иднина. Најевтино би било СДСМ да го шутне Заев и да се повлече од Тиранската платформа и „договорите“ со Бугарија и Грција. Тогаш не треба да се губи време за нови избори.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6957
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Dino on Пон Сеп 03, 2018 6:47 pm

PRVOBOREC напиша:Дечко едно да ти биде јасно, се што сакаат дпмне е да се доберат назад до власта и да почнат да го доуништуваат тоа што не успеаа досега да го уништат. Ги заболе нив за името и идентитетот кои всушност се загарантирани со договорот, нивна цел е спас од затвор за криминалот, затоа и ќе излезат на референдумот за потоа да имаат оправдување дека други го смениле името и тие сега ништо не можат да направат. Имаа единаесет години да прекинат со преговорите ама нив баш ги беше гајле за Македонија и македонците.

Kolku gi boli niv tolku ve boli i vas, isti finti na kradenej, isti planovi za gradenje, isti trasi, sve je isto samo njega i bratuced mu gi nema. NEMA RAZLIKA

Dino

Број на мислења : 560
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 3 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот