Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОЈКОТ

+10
PRVOBOREC
OPOZICIONER
IVA
TRAJCHE
Dino
osa
трендафил
delta
Teo
Luxor
14 posters

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Пон Сеп 03 2018, 21:05


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo Вто Сеп 04 2018, 09:44

Trendafile bre, ovoj ve lazhe na golemo...Ochigledno dolarite mu se pomili od rubljite...Plus, ne e toa moronot shto so negovata banda ja krsheshe kancelarijata na tvojot omilen fikus???
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Вто Сеп 04 2018, 17:30

Постојат правосудни органи и колку што знам Апасиев не е под обвинение за тероризам и насилно уривање на уставниот поредок, па не би го коментирал обвинението дека Апасиев бил водач на дел од бандата на Зоран Заев. А пред да го поставам видеото ги прочитав членовите на Уставот на кои се повикува лидерот на Левица. И покрај тоа што сум повеќе десничар.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Luxor Вто Сеп 04 2018, 19:19

Е па така е кога си слуга на Грујо, тие околу тебе со кои си кршел ќе ги апсат а ти ќе поминеш неказнето.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Вто Сеп 04 2018, 22:30

Учество на протести не се казнува. Тоа го измисли СДСМ за учесниците во протестите на патриотскиот четврток минатата година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo Сре Сеп 05 2018, 11:18

C c c, znachi spored tebe demoliranjeto na kancelarijata na fikusot od strana na chlenovite na Levica, Savevski, Kunovski i Demiri protiv koi podnesovte krivichni prijavi (no ne i protiv vashiot sluga Apasiev) se sluchilo za vreme na teroristichkiot upad vo parlamentot od strana na platenicite na dpne...Izbroj si gi oFcite...Ne ti se na broj...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Сре Сеп 05 2018, 11:33

Не сум видел дека Апасиев вршел насилство ни на фотографија, ни на видео. АКо имаш нешто такво прикачи го овде на форумов. За размена еве ти што мисли генералниот секретар на марионетската влада Рашковски за НАТО.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Luxor Сре Сеп 05 2018, 11:42

Па како ќе видиш бе Трендо, он ги местел не е будала лично да го направи тоа. Инаку Рашковски може да има какво сака мислење за НАТО како и секој друг граѓанин на Македонија. Само за време на пастирот во штабовите ви кажуваа кое е вашето мислење.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by OPOZICIONER Чет Сеп 06 2018, 11:00

Nema nikakvi problemi za tie sto ke bojkotiraat, so toa se dokazuva deka SDSM e demokratska partija a ne kako dpmne nasilnicki da sprecuva toa sto ne mu odgovara.

Не постои и не треба да постои забрана во нашиот правен систем, ниту за повикување, ниту за организирање на бојкот на референдумот. Кривичното дело кое се толкуваше во јавноста како основ за забрана на организирање на бојкот на референдумот, според мене има друга смисла, друго правно битие, односно забранува друго однесување, вели во интервју за МИА министерката за правда Рената Дескоска.

https://sitel.com.mk/deskoska-ne-treba-da-postoi-zabrana-nitu-za-povikuvanje-nitu-za-organiziranje-bojkot-na-referendumot
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC Чет Сеп 06 2018, 13:55

Тоа е она што небањатите не можат да ги сфатат, да имаш власт а да не ја злоупотребиш. Затоа нивните изјави за оправдување на сите криминали и насилства беше изговорот "ние сме на власт". Всушност самиот концепт на демократијата е непознаница за нив.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Luxor Пет Сеп 07 2018, 12:40

Добар ден бојкотирачи.

Професор Цветковиќ@tome_corner21h

По мое мислење #Гласа секој човек со муда , нека е и протиф , ал тоа си е веќе демократско право ! Опињање бојкот е ко некој да ја ебе жена ми и ја да си викам :
Ма кој ги ебе , нек праат што сакаат , ја и утре ке ја сакам ...
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Пет Сеп 07 2018, 20:04

Ако добро ве разбирам СДСМ немаше муда во 2006 година кога вршеше притисок од позиција на власт да се бојкотира референдумот. За да сум имал муда требало да му го бацам на Столтенберг и да им се поклонам на членовите на меѓународната банда што не ја почитува пресудата на судот во Хаг што Македонија ја доби против Грција. Неѓто не гледам рамноправна застапеност на медиумите на сите три опции на референдумот, туку со наши пари Собранието рекламира само една опција, гласање ЗА укинување на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Luxor Пет Сеп 07 2018, 20:27

Нешто ептен се најде погоден, тој Професор Цвтковиќ да ти бил многу пис на јазикот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Саб Сеп 08 2018, 10:26

Да не те повреди тебе фактот дека СДСМ како партија е прва партија што повикуваше на бојкот, а Албанците како етничка заедница до сега ги бојкотираа двата референдума, односно според професорот Цветковиќ да сега немаа муда. Мене ми е важен фактот дека ова е прв референдум на кој ќе излезат Албанците и тоа веројатно 100%, односно дека не гласаа за Македонија, а ќе гласаат за Северна Македонија. За разлика од тебе не сметам дека Албанците повеќе ја сакаат Македонија од нас Македонците. Ниту дека до сега немале муда како што смета професорот Цветковиќ. За да имаш муда треба ли според тебе да му го бациш на Столтенберг, пенкалото беше јавно ако нема можеби и нешто друго бацено на само.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo Саб Сеп 08 2018, 10:33

Ne me teraj da se smeam rano nasabajle Trendafile...Bojkotot na SDSM beshe uspeshen za razlika od vashiot meur od sapunica...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Саб Сеп 08 2018, 12:17

Да сме живи и здрави ќе видиме. Не е ли глупаво некој што бојкотирал два референдума (Албанците) или еден референдум (Северно Македонците) да се чуди кога некој друг сака да го направи тоа (Македонците). Кој друг словенски народ, освен вие кога ќе станете северно македонци го вика Солун Тесалоники. Дали ќе не принудувате и нас да го користиме тој израз ако не дај Боже референдумот помине.
Не ми одговори дали навистина мислиш дека Албанците повеќе ја сакаат Македонија од Македонците или така мислиш откако стотина илјади гласови добивте од нив на последните парламентарни избори. Дали ако помине референдумот наместо 8 септември кога изгласавме Република Македонија по евентуалното укинувае на ова име ќе го славиме 30 септември, ден на раѓањето на Северна Македонија и новата нација Северномакедонци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Саб Сеп 08 2018, 16:40

На прашањето што доколку договорот помине кај нас, но не и во Грција, со оглед на позициите на коалициониот партнер во Владата и на лидерот на опозициската Нова демократија, Столтенберг со став дека со тоа би се довел во опасност кредибилитетот на Грција.
– Јас сум уверен дека договорот ќе се имплементира во двете земји, бидејќи е суштински за националниот кредибилитет кога една земја потпишува договор, а другата страна го исполнува, тогаш двете земји ќе го исполнат договорот. Сѐ друго сериозно би го поткопало националниот кредибилитет на било која од земјите – вели Столтенберг и изразува оптимизам дека ќе се запазат предвидените временски рокови и договорот ќе стапи на сила на почетокот на следната година.

https://www.novamakedonija.com.mk/makedonija/politika/столтенберг-ако-грција-не-го-ратифику/
Со овој одговор на генсекот на НАТО на кого Заев му го баци (пенкалото) очигледно не смета за будали. Иако има и такви но се надевам дека не се во мнозинство, но очигледно Столтенберг во последно време се среќава само со такви од Македонија. . Грција не ја почитува Времената спогодба за што има и судска пресуда од меѓународниот суд во Хаг, па не гледам дека нема кредибилитет. И што фајде ќе имаме ние ако Грција нема кредибилитет кога ќе се самоукинеме како нација. Уште ако тоа го направиме на референдум, како ќе се вратиме во претходна состојба кога секоја власт мора задолжително да ги почитува неговите резултати. Затоа #БОЈКОТИРАМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo Саб Сеп 08 2018, 18:19

Ajde ne se glupiraj, vo dogovorot jasno pishuva deka ak bilo koja od stranite ne ispolni bilo koja tochka toj e nishtoven...Shto znachi se vrakjame na pochetok...

PS. Ako dogovorot e tolku dobar za Grcija zoshto bi rizikuvala da bide ponishten???
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by SHARENI Саб Сеп 08 2018, 18:54

Merkal povika graganite da izlezat na referendumot, a fikusot nikoj ne go smeta za nekakov faktor veke.

Меркел ги повика граѓаните да не седат дома на 30 септември и да гласаат, германската канцеларка не се сретна со Иванов

Само успешен референдум ги отвора вратите на Македонија за влез во Нато и Еу. Затоа на овој историски ден 30 септември не седете дома бидејќи ова е шанса која една генерација ја има само еднаш во животот. Германската канцеларка Ангела Меркел со јасна порака токму на Денот на независноста.

https://www.24.mk/merkel-gi-povika-gragjanite-da-ne-sedat-doma-na-30-septemvri-i-da-glasaat-germanskata-kancelarka-ne
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 783
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by OPOZICIONER Саб Сеп 08 2018, 19:03

Ha ha Zmicko ne sakal da kaze za sto zboruvale so Merkel, rekov ja deka ke ima pistenje vristenje u stabot na dpmne.

Мицкоски: Не е пристојно да откривам што лично разговарав со Меркел

Средба во пријателска атмосфера е единственото што можеше да се добие од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по средбата со германската канцеларка Ангела Меркел. Христијан Мицкоски не сакаше да открива детали од разговорот со Меркел и пораката која таа му ја пренела, велејќи дека е непристојно да се пренесува што било разговарано на тет-а-тет средба и меѓу лидери на две сестрински народни партии.

„Навистина не би било пристојно да може да разговараме за она што е лично кажано“, рече Христија Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ.

https://telma.com.mk/mitskoski-ne-e-pristojno-da-otkrivam-shto-lichno-razgovarav-so-merkel/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Саб Сеп 08 2018, 20:27

Јас веќе пишував на форумов дека ако Мицковски направи потег со кој ќе пројде референдумот ќе го снема и него и ВМРО-ДПМНЕ, а ќе се појави нова варијанта на ВМРО што е вечно и запишано во македонскиот код. Сигурно е дека врз него е вршен притисок. Ѓорѓе Иванов очигледно не потклекнува, па со него и немаше средба. За два дена би требало да го знаеме резултатот. По моја математика по анкетите референдумот не би требало да пројде иако по анкетата 57,8% ќе излезат на гласање, Но на анкетата одзивот е 100% и не се земени во обѕир тие што се во странство. Ме изненадува и што гласачите на СДСМ се најверни на својот пастир или ако тој збор ве навредува некој друг водич на стадото.
Чудно е ама македонскиот пријател Меркел во текот на денот ниту еднаш не го употреби зборот Македонија, македонски ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo Саб Сеп 08 2018, 21:15

Od neimenuvani visoki funkcioneri od pretsedatelskata palata doznavame deka Horhe, takozvani fikus navodno dva chasa drmel pred germanskata ambasada i molel Merkel da go primi...Navodno sakal da se dogovori da ne odi robija po istekuvanjeto na mandatot vo zamena za poddrshka na dogovorite so Grcija i Bugarija i Zakonot za jazicite...No, spored procenkite na Angela toj e tolku beznachaen shto nema nikakva mozhnost da vlijae na politichkite sluchuvanja vo Makedonija pa chuvarite go izbrkale...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Нед Сеп 09 2018, 11:34

Зошто Македонците нема да гласаат на референдумот и зошто во НАТО И ЕУ тоа мора да го разберат!

Животот е сложен, но сепак во основа го придвижуваат едноставни нешта! Во истиот контекст може да се разбере и моменталната политичка состојба во Р. Македонија. Ситуацијата е сложена, но сепак, во основите на нештата се едноставни вистини! Вистината која ја гледаат огромен број освестени Македонци се состои во тоа што во моментот се одвива процес кој има за цел засекогаш македонскиот идентитет и интерес да бидат искоренети и обезличени, како во самата држава Р. Македонија, така и во регионот! Со постигнување на таа цел креаторите на овој процес сакаат да обезбедат некаква рамнотежа помеѓу некои регионални сили и на тој начин да наметнат влијание и артикулирање на своите интереси!
За нас Македонците овој процес е јасен и видлив, а и болен! Да, савесни сме за реалноста на овој свет, но свесни сме и дека во овој свет најчесто луѓето си фантазираат, ама Бог е оној кој одлучува!
Дека тоа е така најдобро сведочи силниот отпор кон овој процес од страна на најголемиот процент освестени Македонци! Ако некој само пред неколку години помислуваше дека во Р. Македонија е воспоставена тотална контрола од страна на политичките партии и некои меѓународни невладини организации и фондации, тогаш моменталната реалност сосем го негира неговото мислење!
Народот се наоѓа во состојба самоослободување, во состојба на будење, во состојба на повратена самодоверба, во состојба на достоинствена сила! На ваков НАРОД креаторот на процесот на наше сомоугушување не сметаше! Но народот е тука! Не сме веќе само објект на обработка, туку и субјект од кој зависи вистинското решение на балканскиот јазол! ЗАТОА МАКЕДОНЦИТЕ НЕМА ДА ГЛАСААТ на референдумот! Затоа ги замолуваме нашите искрени пријатели во НАТО и во ЕУ да го разберат тоа, затоа што негласањето не е насочено кон нив, како што некои тоа го посакуваат, туку е насочено кон намерата и понатаму да ОСТАНЕМЕ ЖИВИ, СВОИ И ДОСТОИНСТВЕНИ!
Ние знаеме дека ако овој крајно проблематичен референдум помине нас, Македонците, идентитетската смрт нема да не одмине! Си ги познаваме ние нашите соседи и нивните намери, особено ни се јасни нашите јужни соседи, грците!
Ако помине референдумот за проблематичната понижувачка Спогодба Заев- Ципрас, по него на сила ќе стапи антиуставниот, шовинистички и големоалбански закон за употреба на албанскиот јазик на целата територија на Р. Македонија! Тој закон во себе содржи немилосрдна казнена политика! Исто така и Спогодбата со Грција во себе носи казни само за Македонија и Македонците! И што ќе се случи? Македонците во сопствената држава ќе се чувствуваат како во затвор! Ќе има ли последици од сето ова? Да, и тоа огромни! Територијата на Р. Македонија ќе се претвори во извор на нестабилност! Граѓаните на Р. Македонија ќе бидат втурнати во фанатичен националистички ирационализам, но и во дефетизам и демотивираност! Процентот на оние што ќе бегаат од таа НЕЕВРОПСКА ситуација направена во име на „ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА“ ќе биде огромен!
ЗАТОА Македонците ќе го БОЈКОТИРААТ овој процес за нивно искоренување и обезличување! Затоа нема да гласаат на референдумот!
Нема да излезат за да му дадат легитимитет на процесот за нивно САМОУБИСТВО!
Затоа Македонците своите искрени пријатели, а има и такви, во НАТО и ЕУ ги молат за разбирање во името на ЕВРОПСКИТЕ ВРЕДНОСТИ!
Всушност, оние кои денес во Р. Македонија со слоганот „ЗА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА“ пропагираат за преименување и уништување на Македонија ни самите не се свесни дека вадат една битна цигла од ѕидот на мирот и сигурноста на Балканот! Ако таа цигла биде извадена тогаш со гаранции Балканот повторно ќе се претвори во сурово и крваво БУРЕ БАРУТ, а Европа во реализиран хаос!
Кој има очи – ќе види! Кој има ум – ќе разбере! Кој има срце ЌЕ ГО БОЈКОТИРА и ќе го сопре ПРОЦЕСОТ на македонското уништување, како во име на МАКЕДОНСКИОТ и БАЛКАНСКИОТ, така и во име на вистинскиот ЕВРОПСКИ интерес!

пишува: презвитер Ивица Тодоров

http://netpress.com.mk/zosto-makedoncite-nema-da-glasaat-na-referendumot-i-zosto-vo-nato-i-eu-toa-mora-da-go-razberat/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Luxor Нед Сеп 09 2018, 11:44

И сам знаеш каде е глупоста овде, во тоа МОРА во насловот. Поголема здравје.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Нед Сеп 09 2018, 12:32

Други викаат дека Грција нема сигурно да не попречи (МОРА да не не попречи) за влез во ЕУ и НАТО. Како со Времената спогодба да го имаше правото да не попречи за членство. Мораше да не не попречи но не го почитуваше тоа и ја поддржаа сите тие што сега ја поддржуваат Преспанската спогодба. Вклучувајќи ве тука и вас - северномакедонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 4 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот