Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NE MOZE NAM NIKO NISTA

Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by SHARENI on Вто Aвг 07, 2018 8:46 pm

Pozdarav za apasot od Podrzikonj.

Финансиската полиција го гони Јакимовски заради тендерите за општинските бараки и плоштадот во Жданец

Финансиската полиција води постапка за спроведување на три јавни набавки од страна на Општина Карпош додека била раководена од Стевчо Јакимовски, во чиј дом денеска беше извршен претрес.

Како што изјави тој за медиумите, двете јавни набавки се спроведени во 2012 година и се однесуваат за бараките каде е сместена општината, додека третата јавна набавка е поврзана со изградба на плоштадот во Жданец.

Според Јакимовски, во првиот случај општината водела долгогодишен судски спор со компанијата-изведувач, меѓутоа не била повлечена банкарската гаранција, додека во вториот случај работите биле извршени согласно договорот.

Како што посочи Јакимовски, тој нема никаква одговорност, бидејќи потпишува одлука за јавна набвка, избор на најповолен понудувач и договорот со изведувачот, а се понатаму работат службите, вклучително и банкарската гаранција.

Според него, позадината на ова постапка е да се изврши притисок пред претстојниот референдум, кој лидерот на ГРОМ најави дека ќе го бојкотира.

https://fokus.mk/finansiskata-politsija-go-goni-jakimovski-zaradi-tenderite-za-opshtinskite-baraki-i-ploshtadot-vo-zhdanets/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by Bosonoga on Вто Aвг 07, 2018 8:49 pm

sega Beti ke go otkaci ke ostane i bez svalerka.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by OPOZICIONER on Вто Aвг 07, 2018 9:07 pm

Mu dojde redot na p-redavnikot, neka skape vo zatvor.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by osa on Вто Aвг 07, 2018 10:47 pm

ova e "star dolg"....mora da go plati ha ha ha ...on ke se pravi mangup ,da go poddrzat od SDSM za da stane gradonachalnik i posle da gi pashuva koi ste vie ne ve poznavam ????

che si lezit ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by osa on Вто Aвг 07, 2018 11:15 pm

ne e referendumot motivot za da ti gi otkrijat lopovskite maniri tuku ova ne ti go zaboravaat eve da te potsetam kradonachalniche

Јакимовски се кандидира за Карпош како кандидат на српска партија

Стефче Јакимовски, актуелен градоначалник на скопската општина Карпош и член на СДСМ, синоќа неколку минути пред полноќ, пред истекот на рокот, се пријави за кандидат за градоначалник на Карпош за локалните избори на 24 март. Државната изборна комисија ја потврди оваа информација и додаде дека Јакимовски се пријавил како кандидат на партијата на Србите на пратеникот Драгиша Милетиќ.

Ова значи дека Јакимовски е единствениот актуелен градоначалник на СДСМ што се спротивстави на одлуката на партиската централа за бојкот на локалните избори. Сите членови на СДСМ што се кандидираа на независни листи за советници или градоначалници партијата веднаш ги исклучуваше од членството.

Јакимовски вели дека одлуката да се кандидира ја донел во интерес на граѓаните на Карпош.

„Мене, како профил на личност и како политичар, сметам дека не ми личи дефанзивно да ја предадам борбата за општината уште во самиот старт, уште пред почетокот на овие или на кои било локални избори. Во име на целиот тој четиригодишен влог јас решив да одам во фронтален дуел со кандидатот на владејачката партија“, напиша Јакимовски на социјалните мрежи.

Сега на потег е СДСМ. И Српската напредна странка во Македонија на Драгиша Милетиќ е во коалиција со СДСМ.

Вчера фаворитете на СДСМ во градоначалничката трка, Зоран Заев (Струмица), Александар Петрески (Охрид) и Зоран Дамјановски (Куманово), изјавија дека ќе ја почитуваат одлуката на штабот на партијата.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by TRAJCHE on Вто Aвг 07, 2018 11:54 pm

spored narodnata shto si drobel ,ke si srkash
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 566
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by трендафил on Сре Aвг 08, 2018 1:34 pm

osa напиша:ova e "star dolg"....mora da go plati ha ha ha ...on ke se pravi mangup ,da go poddrzat od SDSM za da stane gradonachalnik i posle da gi prashuva koi ste vie ne ve poznavam ????

che si lezit ....
Ако добро те разбирам сакаш да кажеш дека ако Јакимовски навистина сторил криминал да не го напуштеше СДСМ сега немаше да одговара за тоа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by osa on Сре Aвг 08, 2018 2:09 pm

kako kadar na SDSM nemashe da krade ....kako veli pogovorkata so kogo si takov si ...on se udruzi so DPMNE LOPOVSKA i ke si lezit

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by трендафил on Сре Aвг 08, 2018 7:39 pm

Да не се однесува случајно обвинението на случаи од 2012 и 2013 година кога според нашиот колега ПРВОБОРЕЦ цитирам „сељакот апаш од Подржикоњ“ беше дел од СДСМ. И зошто нема кривична пријава и истрага против потписникот на спорните договори кој и сега е член на партијата на, цитирам, „сељакот апаш“ од Муртино.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by PRVOBOREC on Сре Aвг 08, 2018 7:48 pm

Ако тоа што го пишуваш е вистина и сељакот од Подржикоњ е обинет за криминал додека бил член на СДСМ тогаш ти благодарам што ја потврдуваш мојата теза дека СДСМ се вистинската партија која од Македонија ќе направат правна држава.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by PRVOBOREC on Сре Aвг 08, 2018 8:01 pm

трендафил напиша: И зошто нема кривична пријава и истрага против потписникот на спорните договори кој и сега е член на партијата на, цитирам, „сељакот апаш“ од Муртино.

Тотално си неинформиран или намерно лажеш?

Покрај Стевчо Јакимовски, поранешниот градоначалник на скопската општина Центар и лидер на партијата ГРОМ, Финансиската полиција поднесе кривични пријави и за вработените во општината, М.Д.-раководител на сектор за јавни набавки, Н.Н.-помошник раководител на сектор за финансиски прашања, С.М-раководител на одделението за норматива во правен сектор и А.С-раководител на одделение за сметководство. Административците се сомничат дека ја злоупотребиле службената положба и овластување.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/jakimovski-zaglavija-chetvoritsa-vraboteni-vo-opshtina-karposh/

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by Dino on Чет Aвг 09, 2018 12:39 pm

Stefco e politicka kurva ne e za zalenje podobro za opozicijata da ja oslobodat od nego.

Dino

Број на мислења : 547
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by OPOZICIONER on Чет Aвг 23, 2018 4:11 pm

Uste edna krivicna za Stefco.

Нова пријава против Стевчо Јакимовски за незаконска изградба на општинската зграда во Карпош

МАКЕДОНИЈАНова пријава против Стевчо Јакимовски за незаконска изградба на општинската зграда во КарпошОбјавено пред 5 часа - 23 август, 2018Од Mak Fax

Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, и уште четири лица од општината поради злоупотреба на службената положба и овластување. Како што се наведува во соопштението на финасиската полиција, потпишано од директорот Арафат Муареми, ,,наместо да спречува дивоградби, градоначалникот дозволил објектот на Општина Карпош, каде што е сместена општинската администрација, да се изгради без одобрение за градење и без соодветна архитектонско – урбанистичка документација”.

https://makfax.com.mk/makedonija/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B2%D1%87%D0%BE-%D1%98%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by Bosonoga on Чет Aвг 23, 2018 4:16 pm

Taka mu treba na podrzikonskiot seljak neka crkne.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by SHARENI on Чет Aвг 23, 2018 4:25 pm

Revizijata sto ja naraca Bogoev ke go zakopa u zatvor.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by luxor on Чет Aвг 23, 2018 4:48 pm

Нема зима за Стефчо, сега Милетич ќе му го даде печатот. NE MOZE NAM NIKO NISTA Happy0035
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

NE MOZE NAM NIKO NISTA Empty Re: NE MOZE NAM NIKO NISTA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот