Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zabavni vicevi

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Zabavni vicevi Empty Zabavni vicevi

Пишување by Albatros on Пет Aвг 10, 2018 7:47 pm

kakov vic sum procital sea, eve go.

Комшиката и краставиците

-Абре комши што им правиш на доматите што се толку црвени и зрели, кај мене се се уште зелени.
Комшијава се помислил малку и и рекол на комшивката:
-Комшике не знам како да ти кажам, можеби и ке се навредиш, па дури и срам ме фаќа.
Комшиката нестрпливо му рекла:
-Де бре комши не се знаеме од вчера.
И комшијава видел, невидел и и рекол:
-Па вака комшике, кога ке станам од спиење рано на сабајле прво што правам доаѓам во бавчава и се соблекувам гол. И доматите од срам поцрвенуваат. Тоа е тајната комшике.
Комшикава радосна си отишла дома и едвај чекала да се раздени. Наредниот ден комшијава поминува покрај куќата на комшиката и ја гледа комшиката во бавча и и вика:
-Комшике, како доматите зреат, зреат?
А комшиката му рекла:
-Комши доматите стојат у место, ама да видиш краставиците колкави се.

Albatros

Број на мислења : 554
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Albatros on Пет Aвг 10, 2018 7:50 pm

Eden za mazite.

Мажите се како плочки. Ако ги наредиш правилно, можеш да газиш по нив со години.


Albatros

Број на мислења : 554
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Albatros on Пет Aвг 10, 2018 7:51 pm

Ovoj e dobar.

Научниците пресадиле женска клетка во машки мозок. Таа била навикната на вијугите во женскиот мозок, каде сите клетки трчале по ходниците на мозокот, брзале, постојано било гужва… А овде, во машкиот мозок – празни ходници, нема никој, нема гужва, ништо! И клетката си мисли:

– Што ли се случува во машкиот мозок?!

Одеднаш во еден ходник крај неа протрчува една клетка со огромна брзина. Забрзаната клетка ја забележува залутаната клетка, се враќа и ѝ вели:

– Што правиш овде? Сите се долу! Ајде!

Albatros

Број на мислења : 554
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by delta on Пет Aвг 10, 2018 7:53 pm

so vicovi be/.,glej sea?<?pero odi na bajacka i ona mu vika imas dve deca,././pero vika greska si iam tri././.a bajackata ne be ti taka si mislis,../,.?>
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by delta on Пет Aвг 10, 2018 7:56 pm

i use ovoj,./././najdosadna poza u seks e koa si odozdola./?<a ozgora nema nikoj/.,.
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by misterija on Саб Aвг 11, 2018 10:04 pm

мамоооо..што е тоа шваљерка?
- Тоа е сине една лошотија шт не чепка во семејниот буџет!

мамоооо, а што е шваљер?
-Тоа е добриот чичко што му помага на тато!

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by misterija on Чет Окт 18, 2018 9:12 pm

на машкиве сите фустани им се исти, само штрафцигерите ги разликуваат!

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Albatros on Чет Окт 18, 2018 9:51 pm

Тато како настанав јас?
Штркот те донесе сине.
Цар си бе тато, ебиш се живо.

Albatros

Број на мислења : 554
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Flora on Пет Ное 23, 2018 12:17 pm

Za mazite.

1. Зошто мажите се женат? – За да не мора повеќе да го вовлекуваат стомакот.

2. Кога мажите би имале менструација, би се фалеле со големината на тампонот кој го користат.

3. Не надевајте се дека можете да промените нешто кај мажите, освен ако сè уште се во пелени.

4. Секогаш одбирајте помлад маж. Иако тие никогаш не растат…

5. Не е вистина дека жените прават будали од мажите. Повеќето мажи се водат според мотото „Направи сам“.

6. Љубовта е слепа, ама бракот е искуство кое ги отвора очите.

7. Запомнете дека да имате смисла за хумор, за него не значи дека треба да кажувате вицеви, туку да се смеете на неговите.

8. Што е заедничко помеѓу веце шолја и годишнина од брак? Обете мажите никогаш не ги погодуваат.

9. Што за мажите е романтично помината вечер? – Секс.

10. Зошто мажите не перат алишта? Затоа што машината за перење не работи на далечински управувач.

11. Кој е единствениот начин да го натераш мажот да го запомни датумот на годишнината од брак? – Ќе се земете на неговиот роденден.

Flora

Број на мислења : 372
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by delta on Саб Сеп 14, 2019 11:07 am

Оче сакам да се разведам со маж ми…ќе ми дозволите ли?!

– А зошто чедо? Која е причината?!

– Епа излезе дека не е таков каков што мислев…

– А пред да се омажиш за него?!

– Ех оче, сум била глупава!

– Гледаш ли… и покрај сѐ тој те зеде таква.
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by delta on Саб Сеп 14, 2019 11:08 am

Трпана му се дере на Трпе:

– Сите мажи се говеда!

– Да, драга. Апсолутно сите.

– И ти исто така!

– Јас сум најголемото говедо на светот.

– Да и не ми е јасно зошто се омажив за тебе и живеам со тебе толку години?!

– А еве сега не сакајќи преминавме кон темата дека сите жени се глупави…
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Nebula on Саб Сеп 14, 2019 12:54 pm

Исповед на еден народен пратеник:

Сè што имам, сè сум украл!

Купени ми се само дипломата и возачката дозвола.

Nebula

Број на мислења : 634
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by alienmk on Пон Сеп 16, 2019 11:13 am

Се качува мажот на вага и го собира стомакот.
Жената му вика:''Џабе,не ти помага!''
Мажот:''Помага... Иначе не ги гледам бројките!''

alienmk

Број на мислења : 131
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by zozoti on Вто Сеп 17, 2019 11:19 am

Трпе напален на една згодна, бујна, убава колешка ама мажена собира храброст и и вели: - Колешке извини ама имам голема желба да спијам со тебе.
- Нема шанси!
Ама зошто?!
- Таков имам дома, мене ми треба некој што не спие!

zozoti

Број на мислења : 151
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by alienmk on Вто Сеп 17, 2019 12:59 pm

Качила се Стојанка на дрво да једе црешње.
Проваѓа Стојан и ву вика :
Симни се од црешњу....
Стојанка му вика:Ааа,Не, Ќе ме Ебеш!!!
А он одговара: Не,бре Стојанке, неќу...
Стојанка: Ееее, к'д Нејќеш зашто да се симнују!?!?

alienmk

Број на мислења : 131
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by zozoti on Чет Сеп 19, 2019 1:33 pm

Zabavni vicevi 2019_010

zozoti

Број на мислења : 151
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by alienmk on Чет Сеп 19, 2019 4:55 pm

Муж ву врти на жену од странство и се жали
Мислиш л'ко ми е овдека,ебе ме шеф,ебе ме директор, ебев ме сви по ред
Жена му враќа
А ти што мислиш мене овдека никој не ме ебе а?

alienmk

Број на мислења : 131
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Nebula on Саб Сеп 21, 2019 4:35 pm

– Замисли брат, денес ја гледам жена ми со некој си непознат тип, си седи во кафич.
– И зошто не отиде да му ја скршиш фацата?
– Е како да отидам, нели сум на службено патување…

Nebula

Број на мислења : 634
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Albatros on Пон Сеп 23, 2019 11:06 am

Маж ги чести колегите на работа со чоколадни бонбони.
– Кој е поводот, колега?
– Ми се роди машко дете.
– Ооо, честито, да е живо и здраво. А жена ти како е?
– Па добра е сега за сега, ама уште не сум ѝ кажал.

Albatros

Број на мислења : 554
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Albatros on Пон Сеп 23, 2019 11:08 am

Се среќаваат двајца пријатели и започнуваат општ муабет, кај си, што има ново. Едниот вели:
– Станав вегетаријанец и супер се чувствувам.
– И јас сум вегетаријанец ама второ ниво.
– Е какво е тоа второ ниво?
– Е па кравата јаде трева, а јас ја јадам кравата.

Albatros

Број на мислења : 554
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Nebula on Пон Сеп 23, 2019 6:38 pm

На суд, Мице се тужи со една голема компанија за нанесени тешки телесни повреди, бидејќи нивен камион го прегазил на една раскрсница.

Адвокатот на фирмата го прашува Мице:
– Господине, навистина сте му кажале на полицаецот кој го правел увидот, а тоа е внесено и во записник, дека сте добро и ништо не ви е?
Мице почнува да одговара:
– Беше вторник, и јас ја качив Цеца да ја носам на прч….
– Каква Цеца? – го прекинува адвокатот – Одговори ми точно на прашањето?
– Така де, значи Цеца ми е најдобрата коза што сум ја имал. Расна, убава, мерак ти е само да ја гледаш…
– А бре остај ја козата, вели адвокатот. Дали си му кажал на полицаецот дека си добро или не?
– Значи ја качувам јас Цеца…
Адвокатот го прекинува и се обраќа кон судијата:
Г-дине судија, се обидувам да докажам дека оштетениот изјавил дека не му е ништо, а сега го тужи мојот клиент дека наводно бил повреден. Ова е обид за измама.
Судијата се согласил, но Мице му бил интересен како зборува, па сепак решил да му даде шанса да објасни:
– Значи г-дине судија, ја качив јас Цеца моја да ја носам на прч и кога застанав пред раскрсница, гледам лево, па гледам десно и кога пред мене се појави тој камионот кога ме тресна, летнавме со Цеца десетина метри. Кога се подосвестив, се најдов во еден ендек и буквално се ме болеше. Не можев ич да мрднам. Цеца пак летнала од другата страна на улицата, не можев да ја видам, само ја слушам како блека жално. Да ти се скине срцето г-дине судија. Во тој момент гледам запира полицаец и слегува од колата.
Појде кај Цеца, ја виде каква е работата… рече оваа нема да ја биде, и извади пиштол и ја пукна… да не се мачи кутрата.
Веднаш после дојде кај мене, пиштолот уште му чади и ми вели:
– А ти како си? Добар си?
Да му ебам мајката г-дине судија, ти да беше што ќе му одговореше?

Nebula

Број на мислења : 634
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by alienmk on Вто Сеп 24, 2019 1:04 pm

Некој тип вози со огромна брзина и се мава во контејнер. Од контејнерот излегува циган и му вели: - Да викам полиција или ќе се договориме?

alienmk

Број на мислења : 131
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by cvetka on Сре Сеп 25, 2019 10:14 am

Учителката ги прашува децата што би сакале да бидат кога ќе пораснат:
– Трпе ти што сакаш да бидеш кога ќе пораснеш?
– Јас учителке сакам да бидам успешен и на жена ми да и купам јахта, дијаманти, замок, ферари…
– Браво Трпе, убаво. А ти Цветко?
– Јас учителке сакав да бидам космонаут, ама сега сакам да бидам жена на Трпе!

cvetka

Број на мислења : 186
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by zozoti on Чет Сеп 26, 2019 9:36 am

(Циго на радио)
- Сакам песна за мојата сакана Емра
- Е која е таа песна?
- Вино пијам, Емра кија

zozoti

Број на мислења : 151
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Flora on Чет Сеп 26, 2019 4:44 pm

Zabavni vicevi Efzeq-10

Flora

Број на мислења : 372
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот