Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zabavni vicevi

+6
alienmk
Nebula
Flora
misterija
delta
Albatros
10 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Zabavni vicevi - Page 4 Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by cvetka Нед Ное 17, 2019 11:21 am

-Тато, куде иде штрк к’д га донесе бебе?
-Назад у гаќе синко.

cvetka

Број на мислења : 222
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi - Page 4 Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Dino Нед Ное 17, 2019 2:22 pm

Zabavni vicevi - Page 4 Ejhpyt10

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi - Page 4 Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Dino Пон Ное 18, 2019 7:47 pm

Се среќаваат двајца стари пријатели: – Цветко, што правиш, како си? – Еве одам на проба од хор. – Хор?! Ти и хор? Што правиш таму? – Па, пиеме ракија, потоа преминуваме на пиво, па играме карти. – А кога пееш? – На враќање дома.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi - Page 4 Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Dino Сре Ное 20, 2019 12:03 pm

Седат Перо и Трпе, пијат пиво после работа и муабетат. Трпе го прашува Перо:
– Перо, брат, што е најлошото нешто што си го направил за пари?
– Одам на работа…

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi - Page 4 Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Dino Чет Ное 21, 2019 11:27 am

Трпана му вика на Трпе:
– Љубов, дај ми го бебето да го нахранам.
– Ќе мора да почекаш додека не заплаче.
– Зошто?!
– Па не знам кај го оставив.


Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi - Page 4 Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by zozoti Сре Ное 27, 2019 4:18 pm

Трпе си пушта порно и што да види, жена му главна улога.
Гледал, гледал, љут и на крај си вика:
– Добро е што е само на филм.

zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi - Page 4 Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by alienmk Сре Ное 27, 2019 5:47 pm

Трпана оди кај јасновидка:
– Памтите ли, дека пред три години ми предвидовте, дека ќе имам три деца и маж?
– Памтам, да.
– Дојдов да прашам, кога ќе имам маж.

alienmk

Број на мислења : 238
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi - Page 4 Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by cvetka Чет Ное 28, 2019 10:19 am

-Блажо, ај да работиме нешто заеднички.
-Ај да се сексаме Маро!
-Не, не... нешто што и ти знаеш да го работиш.

cvetka

Број на мислења : 222
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi - Page 4 Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by zozoti Пет Ное 29, 2019 10:47 am

Се враќа мажот од службен пат и носи голем поклон за сопругата.
Во рацете го држи поклонот и не може да притисне на ѕвончето на влезната врата.
Се мачи да го докачи, се мачи… Поминува комшијата крај него и му вели:
– Со роговите комшија. Со роговите!

zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi - Page 4 Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by cvetka Сре Фед 19, 2020 8:10 pm

Kai ste vaka.

Влегува тип во тип во Кавадарци, и прашува:
– Добро вечер, имате ли слободни соби?
– Да, имаме.
– А сега, може ли нешто да се вечера?
– Секако.
– А да нè нудите и вечерни услуги?
– Да, нудиме, како не, туа е Благето, 50 евра.
– А да нè нудите и од другиот пол случајно?
– Да, и тоа го имаме, тука е Нацо 500 евра.
– Што, 500 евра! Е што е толку скапо?!
– Гледај сеа, мене ич не ми е по ќеиф ваа работа, затоа зиам 100 евра, на началникот на полицијата не му е по ќеиф, и он зима 100 евра, на градоначалникот не му е по ќеиф, и он 100 евра.
– Значи Нацо зема 200 евра?
– Не, не. По 100 евра зимат Трајко и Ѓоко, шо го држат Нацо, оти и него не му е по ќеиф.

cvetka

Број на мислења : 222
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Zabavni vicevi - Page 4 Empty Re: Zabavni vicevi

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот