Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KATASTROFA

Go down

KATASTROFA Empty KATASTROFA

Пишување by Albatros on Вто Aвг 14, 2018 6:13 pm

Se uranal most sto bil del od avtopat vo blizina na Genova vo Itslija. Ajde da bese kaj nas bi rekle ne cinela izgradbata, ama i tamu li bilo taka?

Најмалку 30 жртви и многу повредени по уривањето на мост во Џенова

Италијанскиот вицепремиер Матео Саивини изјави денеска дека најмалку 30 лица загинале, а многу други се сериозно повредени откако дел од мост од автопат се урна во близина на градот Џенова за време на денешна силна бура, оставајќи уништени автомобили под урнатините.

Шефот на агенцијата за цивилна заштита Анџело Борели истакна дека сите жртви најверојатно биле во нивните автомобили кога се случила несреќата. Според него, во моментот на мостот се наоѓале околу 35 до 40 автомобили и камиони. Структурната слабост на мостот е најверојатно причина која довела до негово уривање. Мостот бил долг околу 80 метри и бил изграден во 60-тите години.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/29433725.html


Albatros

Број на мислења : 552
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

KATASTROFA Empty Re: KATASTROFA

Пишување by Nebula on Вто Aвг 14, 2018 6:16 pm

Eve uste edno video. Trieset mrtvi najmalku, uzas.


Nebula

Број на мислења : 632
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

KATASTROFA Empty Re: KATASTROFA

Пишување by IVA on Вто Aвг 14, 2018 6:19 pm

Nema informacii zosto i kako?
IVA
IVA

Број на мислења : 361
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

KATASTROFA Empty Re: KATASTROFA

Пишување by Albatros on Вто Aвг 14, 2018 6:24 pm

Zasega ne najdov takvo nesto, javuvaat samo za urivanjeto i brojot na zrtvi.

Albatros

Број на мислења : 552
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

KATASTROFA Empty Re: KATASTROFA

Пишување by Albatros on Вто Aвг 14, 2018 6:26 pm


Albatros

Број на мислења : 552
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

KATASTROFA Empty Re: KATASTROFA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот