Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZIVOT ZA SITE

4 posters

Go down

ZIVOT ZA SITE Empty ZIVOT ZA SITE

Пишување by Dino Сре Aвг 15, 2018 1:52 pm

Samo ne za tie vrabotenite u firmite sto gi zatvarat. a sto da cekas drugo so 0,1% rast.

Расте бројот на банкротирани фирми

https://vecer.mk/ekonomija/raste-brojot-na-bankrotirani-firmi

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ZIVOT ZA SITE Empty Re: ZIVOT ZA SITE

Пишување by TRAJCHE Сре Aвг 15, 2018 4:17 pm

Od sto bankrotirani? Imale li rabotnici? Firma ne bankrotira taka naednasd, moze ne rabotele so godini i go iskoristile noviot zakon sto gi namali trosocite za zatvaranje firma.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZIVOT ZA SITE Empty Re: ZIVOT ZA SITE

Пишување by трендафил Сре Aвг 15, 2018 4:41 pm

Штом власта молчи, веројатно се банкротирани со нејзина заслуга.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZIVOT ZA SITE Empty Re: ZIVOT ZA SITE

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 15, 2018 7:11 pm

Напротив, штом вие од дпмне молчите значи фирмите се банкротирани за време на вашето владеење, сега само ги користат поволностите во новиот закон за конечно да се ликвидираат.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZIVOT ZA SITE Empty Re: ZIVOT ZA SITE

Пишување by трендафил Нед Aвг 19, 2018 5:48 pm

Две фирми кои ја имаат започнато постапката за ликвидација имаат добиено пари од фондот за иновации. Изгледа дека единствена иновација е таа на владата, која овој фонд го користи за крадење на народните пари.

https://republika.mk/950755

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZIVOT ZA SITE Empty Re: ZIVOT ZA SITE

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 19, 2018 8:23 pm

Гледаш дека не се сите исти. По реакциите на јавноста постапката беше стопирана. Во ваше време ќе монтиравте судски случаи против тие што ќе го откриеја тоа, ќе им затваравте медиуми и во ендеци ќе ги фрлавте сосе жените и децата.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZIVOT ZA SITE Empty Re: ZIVOT ZA SITE

Пишување by трендафил Нед Aвг 19, 2018 10:16 pm

А кој тоа е фрлен во ендек со жената и децата. По 1992 година, колку што знам единствен таков случај беше убиството на семејството Мудинови. Нп тпгаш вие, Северните Македонци што сметате дека амебите говорат грчки бевте на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZIVOT ZA SITE Empty Re: ZIVOT ZA SITE

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 19, 2018 11:47 pm

Прашај го Мартин Протогер, тој ја дава порачката.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZIVOT ZA SITE Empty Re: ZIVOT ZA SITE

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот