Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FIKUS

+4
трендафил
OPOZICIONER
SHARENI
Bosonoga
8 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

FIKUS Empty FIKUS

Пишување by Bosonoga Чет Aвг 16, 2018 10:16 am

urugvaj imase pretsedatel, makedonija ima fikus.

Поранешниот уругвајски претседател Мухика одби да прима пензија

https://plusinfo.mk/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D1%83%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B2%D0%B0%D1%98%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 934
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by SHARENI Чет Aвг 16, 2018 10:31 am

Krivo mi e sto ostatokot od zivotot ke zivee na nasa smetka gadinkata.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by OPOZICIONER Чет Aвг 16, 2018 11:24 am

Barem da go osudat za glupostite sto gi pravese koga ke mu istece mandatot.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 885
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by трендафил Чет Aвг 16, 2018 8:09 pm

Дали правел како што велите „глупости“ Претседателот на Република Македонија или вие сте предавници ќе покаже времето. Кога овој период ќе стане историја, нешто што сакате да го избришете. Ајде да ве прашам и со која дијаспора се сретна вчера Заев и наводно доби поддршка. Денес гледам дека сите македонски организации се оградија од овој пропаганден потег на северноцрпнатиот ни премиер наменет за северноцрпнатите поддржувачи.
Доколку сметате дека претседателот Иванов врши кривично дело зошто чекате да му помине мандатот и не го уапсите веднаш. Тоа би личело на вас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 16, 2018 11:05 pm

Купување кравати од братучедата на пастирот по 5000 евра парче не може да се нарече ништо друго освен глупост. И криминал за стекнување противправна имотна корист за фикусот и братучедата на вашиот пастир кој со фалсификување на изборите го смести во претседателската палата. 191 сведок, плус над 1000 снимки ќе бидат употребени како докази за фалсификување на изборите и докажување дека и фикусот и пастирот биле нелегално на власт. Кај и да е ќе треба да одговорите и каде се милион и триста илјади евра што и ги плативте на скулпторката аннимус, позната само како братучеда на пастирот за тоа што ви ги изваја воинот и коњот.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by трендафил Пет Aвг 17, 2018 9:20 am

Да не бевме во 21 век до сега проблемот ќе го решевте со егзекуција на вашите политички противници. За материјалите што ги спомнуваш уште не е познато дали се обработувани или не. Во секој случај сомнително е кога органите на прогон се бават само со историја, а многу малку со актуелниот криминал. На пример со палењето на коли, со носење на кучиња скитници од Тетово во Скопје во деловите во кои живеат Македонци, да не кажам се врши притисок од северноцрпнатоалбанската македонска влада врз Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by PRVOBOREC Пет Aвг 17, 2018 10:46 am

СЈО е точно затоа формирано, да ги процесуира криминалите на минатата власт. Никој не ви е виновен што не сакавте да гласате за мандат на СЈО да ги процесуира и криминалите што евентуално би ги направила и некоја идна власт.

ПС. Нема потреба од егзекуции, домне-офците сами ќе си исчезнат од глупост, неизлечиво е.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by трендафил Пет Aвг 17, 2018 4:33 pm

Има една поговорка. Кој на друг гроб му копа, сам во него паѓа. Ќе видиме кој ќе опстане наскоро. На референдумот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by PRVOBOREC Пет Aвг 17, 2018 4:42 pm

На референдумот конечно ќе ги испратиме дпмне-офците таму каде што припаѓаат, во историјата.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by трендафил Пет Aвг 17, 2018 5:36 pm

Мислиш ли дека ќе ги испратите во Бугарија или Грција затоа што според вас Македонија не треба да има сопствена историја, туку ја отстапува на овие два соседа. Можеби ќе ја отстапите и на било кој друг што тоа ќе ви го побара.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by PRVOBOREC Пет Aвг 17, 2018 5:52 pm

Не го мислев тоа, ама идејата не ти е лоша. Ионака од кога постојат работат или за грчката или за бугарската кауза.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by SHARENI Саб Aвг 18, 2018 1:04 pm

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by osa Саб Aвг 18, 2018 5:48 pm

me ne e mozno ! on ke uchi nekogo ? pa dobro bre toa roditelite, decata na pat li gi naogaat ,pa mu gi davaat on da gi "UCHI"....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by трендафил Саб Aвг 18, 2018 8:38 pm

Повторно заборавате дека претседателот Иванов доби повеќе гласови (534.910) отколку сите пратеници од северноцрпнатоалбанската коалиција од извршната власт и од таму го црпи легитимитетот. Во секој случај на референдумот ќе видиме дали поголема поддршка има претседателот или црпнатиот ни премиер. Не мислите ли дека треба да престанете со фашистичките манири да се обидувате да ги понижувате сите што не се однесуваат како слуги на меѓународната банда (заедница).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by PRVOBOREC Саб Aвг 18, 2018 9:38 pm

На избори фалсификувани од партијата која беше на власт и чиј кандидат беше фикусот, легитимитетот му е нула.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by трендафил Нед Aвг 19, 2018 5:37 pm

Веруваш ли самиот во своите клевети. Има ли СЈО предмет за претседателските избори?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 19, 2018 8:18 pm

Ќе има не бразај толку, ќе помисли некој дека имаш нешто против фикусот.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by трендафил Нед Aвг 19, 2018 10:29 pm

Ако ги затворивте скоро сите делегати на АСНОМ, вклучувајќи ги и Ченто или Брашнаров, ништо чудно да го уапсите и Иванов. За потсетување, Лазо Колишевски и вие не го славите, да не говорам за другите Македонци, несеверните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 19, 2018 11:49 pm

Па ќе го уапсиме, криминалец кој го злоупотребува буџетот за да купува кравати по 5 000 евра од братучедата на пастирот не заслужва да биде на слобода.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by трендафил Пон Мар 04, 2019 11:09 am

Претседателот на Република Македонија ќе го пречека папата Франциск, кој е прв папа што ја посетува нашата татковина која благодарејќи на мераклиите да менуваат имиња сега се вика с. Македонија. Според луѓето полни со омраза кон сите што не се вљубени во амнестираниот криминалец од Муртино, Зоран Заев, фикус ќе го пречека папата при неговата посета на нашата земја што уште ќе се викаше Република Македонија ако нововерци не ни ја инсталираа хунтава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by трендафил Нед Мај 12, 2019 9:02 pm

Честитки по повод инаугурацијата на новиот фикус, верен слуга на евроатлантската меѓународна банда, со име Стево Пендаровски. Да видиме кога ќе се спротивстави на Али Ахмети, Зоран Заев или некој амбасадор или кога ќе се заложи за заштита на идентитетот на тие 277 илјади Македонци што не гласаа за него. Нели како претседател на сите граѓани, а не само на Албанците и социјалдемократите Албанци, Македонци, Роми и други.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by трендафил Нед Мај 12, 2019 9:10 pm

Во општините со црвена боја победи Гордана Силјановска. Во тие со сина новиот фикус Пендаровски. Вп тие со темно сина во првиот круг победи Блерим Река, во вториот актуелниот фикус.


FIKUS DIK-vtor-krug-1

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by Teo Нед Мај 12, 2019 9:16 pm

Koj level glupokja treba da bidesh pa da bidesh totalno bezideen i da upotrebuvash SDSMovski kovanici?
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by трендафил Пон Мај 13, 2019 8:00 pm

Се обидувам да го користам вашиот северен дијалект на македонскиот јазик за да се разбереме полесно. Вториот официјален јазик, албанскиот, не го знам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by Teo Пон Мај 13, 2019 8:04 pm

Ima li poglupo neshto od chlen na kriminalno-predavnichka organizacija koj nasilno go menuva zachuvaniot jazik i identitet na svojot sopstven narod?
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

FIKUS Empty Re: FIKUS

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот