Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НЕ БОЈКОТИРАМ

+6
TRAJCHE
PRVOBOREC
OPOZICIONER
osa
Teo
Luxor
10 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Teo Пет Aвг 24, 2018 2:44 pm

Ajde ne me teraj da puknam od smeenje...Osven kradenje na narodni pari i raznebituvanje na drzhavata na makedonskiot narod dpne nema nikakvi drugi strateshki opredelbi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by osa Пет Aвг 24, 2018 2:55 pm

Kaj te ostava trendafilcho da odmarash ...izvini Teo ama ovoj se "pali" na tebe i ke si go trpish...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Luxor Пет Aвг 24, 2018 9:49 pm

Браво за Драган.

Алчинов

@DAlcinov


Со оглед на тоа дека нашите браќа и сестри Македонци и Македонки од Пиринска и Егејска Македонија веќе се во НАТО и ЕУ, овие #Бојкотирам и #ЖМРО се против нашето национално обединување.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Luxor Саб Aвг 25, 2018 9:25 am

Горан Михајловски со ослично објаснување зошто да му кажеме НЕ на бојкотирам.

А во меѓувреме, да се вратиме на темата „референдум“ и на дебатата околу референдумското прашање: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот за името меѓу Македонија и Грција?“.

Македонците од Егејска Македонија и Македонците од Пиринска Македонија веќе се во ЕУ и НАТО. Ама, ниту во Грција, ниту во Бугарија каде што живеат не се признати како Македонци. Не им е признат како македонски ни јазикот кој можат да си го зборуваат само по дома.

Сѐ што останало од Македонија сме само ние тука, во поранешната Социјалистичка Република Македонија, во сегашната Република Македонија, во привремената Поранешна југословенска република Македонија и – ако успее референдумот – во идната Република Северна Македонија. Сѐ што останало македонско сме ние тука, а не нашите сонародници на кои ние ќе им ја браниме македонштината од тука, ако го одбиеме Договорот со Грција, ако не влеземе во ЕУ и ако не влеземе во НАТО.

Ние, Македонците имаме само една држава. Оваа тука. И во оваа држава ние сме тие што имаме признат македонски јазик. Ние тука имаме македонско творештво. Ние, тука, во оваа држава имаме македонска култура. Ние имаме филмови, театри, естрада, факултети, научни установи, спортски клубови… Ние, тука, во оваа држава го негуваме македонското културно историско-наследство. И само во оваа држава, во ниту една друга, тие се – македонски. И ќе останат македонски. Оти со Договорот за името тоа ти го гарантираат и НАТО и ЕУ. И Обединетите нации, под чија закрила се водеа преговорите со Грција и се постигна договор.

И сега оди бојкотирај, или гласај против влез во ЕУ и НАТО. Гласај против тие што ти го признаваат правото на самоопределување. Зошто? За да го снема тоа што го имаш. За да те снема. Слободно бојкотирај.

Анџак сме на темата, во ЕУ и НАТО се веќе  влезени и Македонците што имаат бугарски пасоши. И не само тие. Туку и нивните роднини. Оти врз основа на тој еден нивни пасош за кој што се пишале како Бугари, бугарски пасоши можат да добијат и сите нивни роднини.

Лично познавам такви кои за пасош станале Бугари, а на Фејсбук го бранат македонскиот идентитет со постирање на знамињата со сонцето од Кутлеш и со лавови повикуваат на бојкот на референдумот за името. Многумина тоа го прават од некоја земја на ЕУ, каде што заминале да работат со бугарскиот пасош. Сами се фалат дека станале Бугари за да одат во ЕУ. Па бојкотирајте си во Бугарија, кога ќе ве прашаат нешто.

Тие се први што сега нѐ делат на патриоти и предавници. Тие патриотите, не го давале името на државата. Ама своето си го дадоа. Па, не ми продавајте македонштина со бугарски пасош. Вие сте Бугари. Не сфаќате дека вие сте Бугари од моментот кога сте заминале во Софија и сте кажале дека се чувствувате како Бугари, па уште тоа и сте го докажувале со потеколото на некоја баба, татко, братучед… И сте потпишале документ на бугарски јазик. Не сте го потпишале на македонски јазик. Ние тука пасошите на македонски јазик си ги бараме. Истиот јазик, македонскиот, што е признат и во договорот со Грција. Во кој што ни се признава и дека сме Македонци. А не Бугари како вас.

Сами сте си се направиле Бугари бре, браќа. Не ве направиле Бугари ни Бугарија, ни Грција, ни НАТО, ни Американците….Што е за право, ни Русите не ве направиле Бугари.

И како Бугари, слободно бојкотирајте го референдумот за името на нашата држава. И оставете нѐ нас тука да си влеземе во ЕУ и НАТО, а да не мора да бидеме Бугари.


https://sdk.mk/index.php/sakam_da_kazam/menstrualen-chetvrtok/#more
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by TRAJCHE Саб Aвг 25, 2018 4:12 pm

Stvarno super napisano od sakam da kazam.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Luxor Нед Aвг 26, 2018 7:18 pm

Црквата се сврте против дпмне и бојкотирам, ќе водат кампања ЗА.

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 B10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty #БОЈКОТИРАМ

Пишување by трендафил Пон Aвг 27, 2018 11:22 am

На нашиов форум очигледно се форсира само една опција, не бојкотирам, па оваа тема е фиксирана на врвот на листата, а темата бојкотирам е летечка. Станува очигледно дека битката повеќе не е за гласање ЗА или Против туку за излегување или бојкот. Алал нека им е на тие што на три различни прашања имаат само еден одговор. Јас сум ЗА ЕУ, против НАТО, а најповеќе против укинувањето на македонскиот народ, па бојкотот ми е неизбежен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by misterija Пон Aвг 27, 2018 11:35 am

трендафил напиша:На нашиов форум очигледно се форсира само една опција, не бојкотирам, па оваа тема е фиксирана на врвот на листата, а темата бојкотирам е летечка. Станува очигледно дека битката повеќе не е за гласање ЗА или Против туку за излегување или бојкот. Алал нека им е на тие што на три различни прашања имаат само еден одговор. Јас сум ЗА ЕУ, против НАТО, а најповеќе против укинувањето на македонскиот народ, па бојкотот ми е неизбежен.

Potpolno se soglasuvam so tebe Smile

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by osa Пон Aвг 27, 2018 12:43 pm

Ete bre trendafile sega imash drushtvo da ne si sam ...ke si bojkotirash a nie ne sme krivi shto sega opcijata ZA e poprivlechna za graganite ....dosta im e temnilo sakaat malku da poziveat ...pogore ubava kolumnata so crveni bukvi prochitajte ja i ke svatite shto vsushnost branite ,potochno deka treba da izlezete i da glasate ZA ...gledash kolku "mnogu " se prijavile vo stranstvo za da glasaat na referendumot ...ili mozebi imash soznanie deka " ke bojkotiraat"....mozebi pak dpmne ke im plati avionski karti da dojdat na denot na glasanje i da zaokruzat PROTIV ,ne dzabe se najbogata partija vo evropa i podaleku i toa so nashi pari kurnazi se praat i ne im fali nishto pa zatoa nesakaat i nie da zaimame ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by misterija Пон Aвг 27, 2018 2:28 pm

Ostavi sega, dosta e narodov zbunet, neznae sto da pravi..kako guski vo magla...da ostavime krajot da si kaze Laughing

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by трендафил Сре Aвг 29, 2018 8:43 pm

osa напиша:Ete bre trendafile sega imash drushtvo da ne si sam ...ke si bojkotirash a nie ne sme krivi shto sega opcijata ZA e poprivlechna za graganite ....dosta im e temnilo sakaat malku da poziveat ...pogore ubava kolumnata so crveni bukvi prochitajte ja i ke svatite shto vsushnost branite ,potochno deka treba da izlezete i da glasate ZA ...gledash kolku "mnogu " se prijavile vo stranstvo za da glasaat na referendumot ...ili mozebi imash soznanie deka " ke bojkotiraat"....mozebi pak dpmne ke im plati avionski karti da dojdat na denot na glasanje i da zaokruzat PROTIV ,ne dzabe se najbogata partija vo evropa i podaleku i toa so nashi pari kurnazi se praat i ne im fali nishto pa zatoa nesakaat i nie da zaimame ..
Да имаше мнозинство не ќе се објавеше анкетата на ИРИ направена пред два месеца, односно пред активностите на #БОЈКОТИРАМ. Иако и таа анкета е чудна затоа што 31% одбиле да учествуваат на неа (ја бојкотирале) а наводно 37“ биле ЗА, а 20% делумно , односно или се за З или за А. Поновите анкети, кои беа објавени порано, покажуваат пад на поддршката на договорот на Заев со Грција, а зголемување на тие што се за БОЈКОТ како најсигурен начин да се спречи измама на референдумот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Teo Чет Aвг 30, 2018 1:06 pm

Pak si lazhel...Anketata e sosema nova i go pokazhuva raspolozhenieto na mnozinstvoto gragjani koi ne nasednuvaat na glupostite od dpne i se opredelija za dostoen zhivot kako gragjani na zemja chlenka na EU i NATO...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by трендафил Саб Сеп 01, 2018 9:07 pm


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by трендафил Саб Сеп 01, 2018 9:18 pm

Teo напиша:Pak si lazhel...Anketata e sosema nova i go pokazhuva raspolozhenieto na mnozinstvoto gragjani koi ne nasednuvaat na glupostite od dpne i se opredelija za dostoen zhivot kako gragjani na zemja chlenka na EU i NATO...
Анкетата е правена од 28 јуни до 15 јули, а е објавена 40 дена подоцна. Тоа се гледа и од пропагандниот спот на почетокот од спотот.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by трендафил Нед Сеп 02, 2018 11:43 am

Заев ги злоупотреби децата во политичка кампања. Дали тоа го направи како сељак од Муртино за кого се далеку цивилизациските норми кои забрануваат злоупотреба на деца во политиката, или како диктатор што прави што ќе посака затоа што никој не може да го казни бидејќи е над законот.

http://expres.mk/joci-go-obvini-zaev-za-zloupotreba-na-deca-vo-politichki-celi/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by трендафил Нед Сеп 02, 2018 3:45 pm


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Teo Нед Сеп 02, 2018 5:50 pm

C, c, c kako bre ne vi sram i tebe i na Joci da go mrazite covekot zatoa sto saka bezbedna i srekjna idnina za decata? Aj Joci se zaeba, predvreme se svrte protiv sharenite i izvisi za sovetnichka fotelja... Ama ti, tatko i dedo... ups da be... tvoite se vekje vo EU i NATO... Pusta zavist...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Bosonoga Пон Сеп 03, 2018 3:42 pm

Site sakaat da ja vidat Makedonija vo EU samo crepovite od dpmne se protiv.

Меркел во сабота доаѓа во Скопје
https://lider.com.mk/makedonija/merkel-vo-sabota-doagja-vo-skopje/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 934
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by PRVOBOREC Пон Сеп 03, 2018 6:38 pm

Оној небањатиот тврдеше дека Меркел нема да дојде, убаво што ќе бидат тешко разочарани.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Luxor Вто Сеп 04, 2018 10:02 am

И Курц ги предаде, доаѓа со Меркел и Столтенберг да го поддржи референдумот.

МЕРКЕЛ, СТОЛТЕНБЕРГ И КУРЦ НЕДЕЛАВА ВО СКОПЈЕ
04/09/2018 07:54

Нивното доаѓање синоќа го најави премиерот Зоран Заев, нагласувајќи дека тоа што тројца светски државници неделава ќе го посетат Скопје е уште еден позитивен сигнал, признание и поддршка за Македонија.

– Во среда вечер доаѓа Столтенберг, вторпат во шест месеци, во петок австрискиот канцелар Куурц, а во сабота Меркел. Доаѓањето на тројцата светски државници е признание за Македонија, позитивен сигнал. Тие ни подаваат рака за да одиме напред, истакна Заев на трибината во Берово.

https://lokalno.mk/merkel-stoltenberg-i-kurts-nedelava-vo-skopje/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by трендафил Саб Сеп 08, 2018 3:24 pm

Не е ли Меркел канцеларката што не ја почитува одлуката на Бундестагот, германскиот парламент, Германија да ја признае Македонија под уставното име и која ја поддржа Грција на НАТО Самитот во Букурешт во 2008 година во непочитувањето на Времената спогодба? Нели Австрија не е членка на истото тоа НАТО ниту има намера да стане.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Teo Саб Сеп 08, 2018 6:44 pm

Shto ne si go prashash pastirot??? Ili pak prashaj vo shtabot...Od tamu sigurno kje ti kazhat koe e tvoeto mislenje...

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 114

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 213

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 311
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Luxor Пет Сеп 14, 2018 3:56 pm

ВМРОвци не бојкотираат, повикуваат на масовна излезност и гласање ЗА. Слушајте го човекот и ќе сфатите зошто треба да гласате.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by трендафил Нед Сеп 16, 2018 11:55 am


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by SHARENI Нед Сеп 16, 2018 1:10 pm

Mnogu ubavo napisano.

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Dnnozc10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 2 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот