Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НЕ БОЈКОТИРАМ

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by luxor on Вто Сеп 18, 2018 5:32 pm

Црквата против бојкотирам, владици повикуваат да се гласа ЗА.

Владиката Пимен ќе гласа ЗА на референдумот


Европскиот митрополит на МПЦ-ОА, отец Пимен ја поддржа владината кампања за Референдумот и најави дека на 30 септември ќе гласа ЗА договорот од Преспа, затоа што на тој начин се обезбедува европската иднина на Македонија.

Отец Пимен сними сопот, кој е објавен на официјаната фејсбук страница на коалицијата „Излези за европска Македонија“

Погледнете ја пораката на отец Пимен.

http://religija.mk/vladikata-pimen-ke-glasa-za-na-referendumot/
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by SHARENI on Пет Сеп 21, 2018 7:43 pm

Iselenicite go poddrzaa referendumot.

Заев се сретна со претставници на ФДМ: Поддршка од заедницата на иселеници за референдумот (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев во рамки на посетата на САД денеска се сретна со претставници на Форумот за демократска Македонија (ФДМ) – заедница на иселеници од Македонија и нивни потомци од целиот свет, на која, како што соопшти владината прес-служба, е изразена поддршка од заедницата на нашите иселеници за референдумот и за патот кон ЕУ и НАТО.

https://www.slobodenpecat.mk/makedonija/zaev-se-sretna-pretstavnitsi-na-fdm-poddrshka-od-zaednitsata-na-iselenitsi-za-referendumot-video/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 735
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by TRAJCHE on Саб Сеп 22, 2018 9:59 am

Francuskiot pretsedatel so poddrska na referendumot.

Видео порака на Макрон: Верувам во мудроста на македонските граѓани
Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Претседателот Макрон во видео пораката вели дека верува во иднината на земјата и во мудроста на граѓаните.

https://www.mkd.mk/makedonija/politika/makron-so-video-poraka-do-makedonskite-gragjani-veruvam-vo-idninata-na-zemjata

TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 593
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by OPOZICIONER on Саб Сеп 22, 2018 6:58 pm

Ljubco Gorgievski vo kampanja ZA.

Љубчо Георгиевски агитира „за“
Објавено: 22-09-2018, 12:24

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 %D0%B3%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски, влезе во кампањата „за“ договорот со Грција. Во рекламниот спот, тој ги убедува граѓаните да излезат и да гласаат за спогодбата од Мала Преспа, оти во спротивно, ризикуваат следните две, три или повеќе децении да се викаме Поранешна југословенска република Македонија.
Неговиот настап се издвојува од остатокот на убедувачите, кои главно повикуваат на вредностите од нашето членство во Европската Унија и во НАТО. Во видеото се појавуваат и првиот претседател на Собранието, Стојан Андов, потоа австрискиот премиер Себастијан Курц и владиката Пимен.

Австрискиот канцелар беше редовен гостин на митинзите што ВМРО-ДПМНЕ во ерата на Никола Груевски ги правеше заклучно со парламентарните избори во 2016 година. Поради тоа беше обвинуван од тогашната опозиција, а сегашна власт, дека со давањето поддршка на лица чии гласови се слушаат во „бомбите“, всушност, дава поддршка и на криминалот. Но, работите се сменија, па сега Курц, во својство и на претседавач со ЕУ, неодамна беше во посета на Македонија за да даде активна поддршка на референдумското изјаснување.

Владиката Пимен, пак, се соочува со напади на социјалните мрежи поради тоа што „ја продал Македонија“.

„Ова е историски момент кога одлучуваме за нашата земја. Потребно е секој секому да подаде рака, да ги надминеме сите оние разлики и кавги и да се обединиме во идејата за европска иднина. Ова е историска шанса која не смееме да ја пропуштиме. Затоа на 30 септември ќе излезам и ќе го дадам својот ‘за’“, посочува владиката.

Македонската православна црква соопшти дека секој граѓанин е доволно зрел самиот да одлучи дали и како ќе гласа за претстојниот референдум.

Општо прифатен впечаток е дека кампањата „за“ е апсолутно доминантна во поглед на оние „против“ и „бојкот“, што според пи-ар експертите е сосема очекувано, имајќи ги предвид средствата со кои располага власта, но и поради тоа што неподдржувачите на договорот имаат интерес да ја стивнат гласноста околу референдумот, со цел што е можно помалку граѓани да излезат и да гласаат. (Г.А.)

https://nezavisen.mk/mk/vesti/2018/09/89362/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 848
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by SHARENI on Нед Сеп 23, 2018 3:20 pm

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 735
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by трендафил on Нед Сеп 23, 2018 6:46 pm

Вратата ни беше отворена и во 2008 година, па ја затворија за Македонија иако по Времената спогодба тоа не смееше да се направи. Да не Столтенберг Рус штом сака да влијае на исходот од референдумот. Тој не е Македонец и нема право да одлучува. А кога некој што не дупел во континуитет од осамостојувањето сака сега со сила да не внесе во НАТО, демек природно сме припаѓале на северниот Атлантик, веројатно тоа е во негова, а не во наша полза. Уште посмешно е кога Словенци и Хрвати ни зборуваат дека не е ништо ако си го смениме името, а уште го немаат решено спорот за неколку километри гранична линија која нели во ЕУ е формална божем.
Можеби Заев сака додека Столтенберг го камшикува да му бацува нешто друго (пенкалото или нешто друго) па генсекот на НАТО мисли дека тоа е желба на сите Македонци. Очигледно е дека сите што работеа на инсталирање на актуелната власт и разнебитувањето на Македонија се во паника поради евентуален неуспешен референдум што не може да се надополни ни со изборен фалсификат во рамки на предвиденото. Излегување на гласање на сите малцинства и вработени во јавните претпријатија, поради што беа украдени и локалните избори.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by luxor on Нед Сеп 23, 2018 7:05 pm

Од каде ваква нервоза и вулгарност Трендо? Внатрешната анкета ви покажа дека референдумот не зависи од вас? Не се надевавте да има толку свесни македонци што не сакаат да бидат владеени од дпмне-офци? И дека помеѓу изјава потпишана на нотар дека предците им се бугари и зачувувањето на македонскиот национален идентитет и јазик тие го избраа второто? Изгледа не се сите предавници како дпмне-офците па да сакаат да и ја запечатат судбината на Македонија и македонците. Во чиј интерес и која татковина ве повикува да ја запечатите судбината на македонците? Бугарија? Грција? Србија? Албанија? Русија? Кому му ги продадовте душите?

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Untitl11
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by трендафил on Вто Сеп 25, 2018 10:37 am

Лично мислам дека движењето бојкотирам нема правено анкета туку се бори како и секогаш кога слободата во Македонија била во прашање на комитски или партизански начин. Со цела сила и цела душа. Не секој сака странци да го камшикуваат Заев, а тој да го камшикува народот.
Ајде да прашам повторно, дали ги украдовте последните локални избори за да има повеќе гласачи принудени да гласаат од локалните јавни претпријатија.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7629
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by luxor on Вто Сеп 25, 2018 10:45 am

Напротив, се борите за туѓи интереси а против својата држава и народ. Среќа што сте шака јада и наросот не мисли како вас. А крадењето избори е ваша специјалност што сега самите со ваши изјави ја докажувате на суд.
luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Teo on Чет Сеп 27, 2018 12:21 pm

Odlichno objasneto...

Зошто на референдумот ќе гласам „ЗА“?
од Коста Стоименовски - 27/09/2018

Ќе излезам на Референдумот и ќе гласам „ЗА“ затоа што сум свесен и убеден дека тоа ќе биде глас за иднината на државата и нејзините граѓани, посебно за младите генерации, а не за партијата што го спроведува!

Да нема какво било недоразбирање, немам добро мислење ни за една од двете најголеми партии кои се менуваа и кои владееја од осамостојувањето на Република Македонија до денес! Отворено, јасно и гласно ги изнесував своите ставови за грешките, гафовите и глупостите во времето на владеењето на двете партии и затоа плаќав високи цени и на едната и на другата! Можеби цената што ја плаќав на СДСМ беше поголема од онаа што ја плаќав на ВМРО-ДПМНЕ, меѓутоа, тоа воопшто не ме колеба да излезам на Референдумот и да гласам „ЗА“. Ќе гласав „ЗА“ и доколку референдумот беше распишан од ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи на референдумот треба да се донесе одлука за иднината на државата, а не за рејтинзите на партиите. Се надевам дека тоа ќе го разберат македонските граѓани и масовно ќе излезат на референдумот и ќе гласаат „ЗА“ влез на РМ во НАТО и ЕУ! Евентуалните обиди за бојкот на референдумот можат да нанесат штета на државата, но, поголема штета ќе претрпи партијата што би се обидела да го бојкотира Референдумот!

Убеден сум дека пред антиквизацијата во преговорите со Грција, можеше да се постигне неспоредливо подобра спогодба од онаа што беше потпишана во Преспа.

Дури и на врапците им е јасно дека октроираниот лидер на опозициската партија, по налог на поранешниот партиски лидер, се занесува со илузијата дека со опструкциите што ги прави за неуспех на референдумот може да ја спречи можноста тој и озлогласеното злосторничко здружание да се соочат со лицето на правдата и да се вратат на власт!

Политичкиот систем во РМ е целосно дерогиран, така што истиот треба да биде  темелно реконструиран! Октроираниот шеф на државата настојува, по секоја цена, да го спаси човекот што го октроира од затвор за злосторствата што ги направи во единаесетгодишното владеење, запоставувајќи ги при тоа интересите на државата на чие чело се наоѓа и на граѓаните на РМ! Ист е случајот и со октроираниот лидер на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.

Доколку граѓаните на РМ не го разберат значењето на Референдумот во време кога се случуваат турболентни настани во регионот и доколку подлегнат на пропагандата на деструкциите на опозицијата и не заслужуваат да имаат своја држава!

https://www.slobodenpecat.mk/kolumni/zoshto-na-referendumot-ke-glasam-za/
Teo
Teo

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by misterija on Чет Сеп 27, 2018 8:54 pm

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 42124210

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by luxor on Чет Сеп 27, 2018 9:20 pm

luxor
luxor

Број на мислења : 5876
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by osa on Пет Сеп 28, 2018 8:59 am

nemam vreme da ja vidam emisijava ,pa zatoa ja staviv tuka da ja gledam koga ke mozam....da ja zashtitam od zaborav .....

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=US9VklMU6OI

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15993
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НЕ БОЈКОТИРАМ - Page 3 Empty Re: НЕ БОЈКОТИРАМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот