Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

+2
Teo
Luxor
6 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Teo Вто Сеп 04 2018, 09:53

Eve i jas imam svoja vizija a toa e deka dpne prodolzhuvaat da zhiveat vo nekakov meur od sapuniica so nerealni o0chekuvanja deka referendumot kje propadne i tie kje se vratat na vlast...Shto nikako ne e vozmozhno pod vodstvoto na statistichkata greshka narechena Zhmicko 2%...Za da bidam fer, pokraj kritikite kje vi oredlozham i reshenie...Smeneto ja pod itno dvoprocentnata statistichka greshka shto vo momentov e na chelo na dpne...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Вто Сеп 04 2018, 17:05

Во вашата мечта сите што се против СДСМ се за ВМРО-ДПМНЕ. Утре може Левица на пример да стане ВМРО. Очигледно е дека само СДСМ не сака да биде тоа. Но сето тоа нема никаква врска со диктатурата што сака да ја спроведе актуелната власт во случајов врз уметниците кои не смеат според актуелната власт да имаат слобода на уметничкото изразување. Такво нешто е карактеристика за диктатура во најпримитивен облик. Што да кажам за владеечката УЧК која наводно навредена од тоа што во филмот по нивно мислење е прикажана како терористичка, за да докаже дека не е таква се заканува со ликвидација на авторот на филмот. Како ликвидацијата да е демократски, а не терористички чин.Ако референдумот не успее биди сигурен дека оваа власт ќе си замине. Се надевам дека тоа ќе биде на демократски начин, сами да го распуштат Собранието и да се распишат предвремени избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Luxor Вто Сеп 04 2018, 19:28

трендафил напиша: Утре може Левица на пример да стане ВМРО.

Зошто утре, левица и сега си е дпмне, формирана за да ги извршува валканите работи кои дури и за дпне-офците се премногу гнасни.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Вто Сеп 04 2018, 22:05

Што има валкано во тоа да се објасни кои членови од Уставот и законите ги прекршува власта и нејзините меѓународни газди.
Нели ви се гади од заканите на УЧК дека ќе го ликвидираат авторот на филмот за да му докажат дека не се терористи. Инаку и во овој случај се потврдува комплексот на нашите соживотници, Албанците и Косоварите дека немаат индивидуални квалитети па се кријат зад колективитетот, да не кажам чопорот. Не значи дека ако еден припадник на овие малцинства е терорист дека сите се исти како него. А картелот на Заев сака да го искористи овој случај да ја озакони цензурата во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Teo Сре Сеп 05 2018, 10:27

Najvalkanoto na moronot Apasiev e vo toa shto gi pottikna svoite sopartijci da ja iskrshat kancelarijata na pretsedatelot po naredba od shtabot na dpne za da kreira vpechatok deka sharenata revolucija e nasilna, shto zaedno so niv go vresheshe demoliranjeto a potoa istoto toa dpne da pokrena krivichni za tie shto Apasiev gi namesti a toj beshe izzemen od postapkite...Ushte povalkano e shto sega povikuva na bojkot za da na referendumot pobedi opcijata ZA, isto po naredba na dpne koi sakat SDSM da go smeni imeto nadevajki se deka taka kje dojdat povtorno na vlast...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Саб Сеп 08 2018, 13:38

Сите знаеме колку куртон револуционери има во Собранието избрани на листата на СДСМ. Практично искача дека куронџиите биле всушност северни револуционери. Ајде овде да напишам и дека човекот што вчера се возеше во Мерцедесот за кој судевте политички противници за наводна лична корист, КУРц, е премиер на држава што не е членка на НАТО, а паламуди дека треба да си го смениме името за да станеме членка на оваа воена асоцијација.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Саб Сеп 08 2018, 16:59

Уште еден бисер на протоколот на северномакедонската хунта. Преведувачката преведе дека Меркел ни го честита денот на зависноста. Реално преведувачката е во право, не сме независна земја штом имаме вазалска власт, но преводот не е точен.

https://www.facebook.com/republika.nedelnik/videos/243264036337914/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Teo Саб Сеп 08 2018, 18:16

Te razbiram jas tebe Trendafile, ti po partiska dolzhnost morash da go branish vashiot shpion Apasiev shto go ufrlivte megju sharenite...Za srekja samo dvajca negovi kolegi nasednaa na negovite subverzivni aktivnosti...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Саб Сеп 08 2018, 21:22

Не знам по кој пат треба да напишам дека не сум член на ниту една партија веќе 4 децении, а бев член на СДСМ ( се извинувам што не ви додадов северна како што сакате во името) тогаш со име СКМ. Не знам каква врска има Апасиев со партијската војничка на твојата партија што наместо Ден на независноста преведе дека Меркел ни честита Ден на ЗАВИСНОСТА. Или која е врската на Апасиев со Курц освен што двајцата се против членство на нивната земја во НАТО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Teo Саб Сеп 08 2018, 21:37

A tolku zhestoko gi branish tvoite sopartijci od dpne...Shto li kje pomislat koga kje go prochitaat ova...Deka i ti si predavnik kako tie desetina-dvanaeset pratenici shto kje glasaat za promena na Ustavot?!?!?!
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Нед Сеп 09 2018, 19:48

Бидејќи оваа тема не е за мене лично туку за диктатурата во Македонија, еве уште едно нејзино разголување.

Градоначалникот на општина Демир Хисар Марјанче Стојановски им вели на вработените во образовна установа
„Заборавате дека во МВР работев, заборавате дека ги слушам сите телефонски јавувања ...“
Ако еден градоначалник или поранешен вработен во МВР има достап до приватни разговори добиени на криминален начин, кои се можностите на премиерот или актуелно вработените во МВР.
Еве го видеото. Се гледа дека во просторијата има и деца.

https://www.facebook.com/ekonomskilider/videos/554668158300952/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Teo Пон Сеп 10 2018, 12:04

Priveden na raspit, se prezemaat site zakonski merki, toa e razlikata megju vashiot rezhim i demokratskata vlast na SDSM...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Пон Сеп 10 2018, 17:11

По театарската претстава за приведување во еден чин, прислушувачот и уценувач е пуштен на слобода и си ја работи работата, вршење притисок во врска со референдумот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Luxor Пон Сеп 10 2018, 17:33

Па за разлика од диктатурата на твојот пастир СДСМ не го користи притворот како казна, во демократско владеење како што е сега судовите самостојно решаваат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Пон Сеп 10 2018, 20:50

ЕУ не вели така, а барем ти би требало да им веруваш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Teo Вто Сеп 11 2018, 10:57

Bash taka veli EU, deka za razlika od vas shto go koristevte pritvorot za izhivuvanje i ucenuvanje na politichkite protivnici SDSM go oslobodi sudstvoto i sega e nezavisno...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Саб Сеп 15 2018, 17:00

Тоа го вика Заев, не ЕУ. Вчера имаме случај полицаец со службено оружје во време кога не бил на должност да убие сограѓанин и да го запали. После тоа отишол на митинг за бришење на македонската историја во Битола кај што се сликал со заменикот на Спасовски, Нухиу. Фотографијата е испратена 3,5 часа по убиството.

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Enver_toska

Ќе видиме каква казна ќе добие за ова гнасно дело.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Bosonoga Саб Сеп 15 2018, 17:30

Ajdeeee crepot pak pocna da trese gluosti.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 973
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Саб Сеп 15 2018, 18:14

Има две прашања во случајов кои се за форум за политика. Прво како може партиски војник да биде полицаец, а второ како може кога не е на должност некој да носи оружје или споено во едно, зошто партиските војници носат службено оружје кога не се на работа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Luxor Саб Сеп 15 2018, 19:46

Прашај го твојот пастир, тој вработуваше партиски војници и овој веројатно е вработен како рамковен во негово време, ако имаш проверени информации дека не е така изнеси ги.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Нед Сеп 16 2018, 16:09

Според весникот Република „Груби (се мисли на Артан м.з.) му бил партиски другар и надреден на Тоска, кој според информациите кои ги добивме бил еден од нововработените полицајци, кои влегоа во последната „тура“ млади полициски службеници.“

https://republika.mk/959975

Инаку реално ниту македонците ниту „северномакедонците“ не се мешаат во тоа кој кадар од ДУИ ќе биде вработен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Teo Нед Сеп 16 2018, 18:17

Ajde pak, portalot od Belize e poznat po pishuvanje lagi, sekoja vtora vest e laznhna a ostanatite se poluvistiniti...Ako imaa dokazi kje gi objavea, nemashe da pishuvaat spored informaciite koi gi dobivme...Eve jas na primer dobiv informacii deka Grujo lichno mu go potpishal reshenieto za vrabotuvanje a Goca udrila pechat...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Нед Сеп 16 2018, 19:21

Република беше тужена за клевета од страна на стадото на Заев за клевета дека Заев извршил криминал со легализација на објект (Угостителски објект кај Цареви Кули во Струмица) но два пати, и на основниот суд и на апелација докажа дека веста е вистинита. Еве го линкот на кој ја има целосно објавено пресудата дека заевистот што тужел лаже, а не весникот Република.


https://wikileaks.org/plusd/cables/08SKOPJE606_a.html

Зошто обвинителството не презема ништо против тогашниот црпнат градоначалник, а сега црпнат премиер е приказна за самостојноста на судството.

П.С.: На фотографијата што ја прикажав убиецот има направено фотомонтажа и тоа е утврдено веќе во истрагата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Teo Нед Сеп 16 2018, 22:03

Presudata e donesena od koj??? Sudija od teftercheto na Goca koj nabrgu kje bide razreshen??? Ili od nekoj sudija shto vo isto vreme dodeka sudel bil vtaboten i vo udba??? Presudata ne e konechna...Dotogash ne e relevanten dokaz...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by PRVOBOREC Пон Сеп 17 2018, 17:46

Небањат еве уште една последица на вашето психопатско владеење.

Убиецот Тоска во полиција бил примен во времето на Чавков, без соодветно образование

Жалам за настанот што се случи, го осудувам, но мора да истакнам дека македонската полиција реагираше веднаш и за неколку часа е утврден сторителот и изведен пред лицето на правдата. Тоа треба да биде поука бидејќи потпишување договор за работа на такви лица, кои не се достојни за полиција, беше одлика на некое друго време, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за свирепото убиство што во петокот го изврши 24-годишен припадник на полицијата.

По вчерашната произвика да понесе одговорност од опозициската ВМРО-ДПМНЕ утрово, рече, побарал информации кога полицаецот Енвер Тоска бил примен на работа.

– Сакам да ги информирам дека Митко Чавков е вистинската адреса каде треба да се обратат. ВМРО-ДПМНЕ го примила тој полициски службеник на работа во македонската полиција. И наместо да повикуваат на одговорност кон некој друг, нека се завртат кон себе и нека седнат во онаа бела зграда направена од маката на граѓаните на Македонија и нека одговорат кои се тие луѓе што придонесоа да се срами – не само македонската полиција, туку и македонската држава, истакна Спасовски во Сингелиќ, каде што претпладнево присуствуваше на отворање на Канцеларија за превенција.
Телевизија Телма објави дека 24 годишниот Енвер Тоска во полиција е примен на конкурс за полицајци пред 3 години со средно физикално училиште. Во неговото досие не стоело дека посетувал било каков полициски курс или пак образование соодветно за должноста што ја вршел.

https://www.brif.mk/ubietsot-toska-vo-politsija-bil-primen-vo-vremeto-na-chavkov-bez-soodvetno-obrazovanie/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 2 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот