Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

+2
Teo
Luxor
6 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Вто Сеп 18 2018, 16:36

Имавме случај кај што убиецот е веќе во затвор, а се протестираше дури и со примена на насилство врз полицијата. Во случајот со Република по жалбата на криминалците блиски до Заев (кој им го овозможил криминалот) одлучуваше судски совет во кој нема одвоено мислење. Доказите на Република се 100% чисти. На Гугл еарт има архивски сателитски снимки по датуми и многу јасно се гледа дека немало објект во времето кога Заев потпишал дека го има.
Патем кога истите тие судии ќе осудат некој без друг доказ освен криминалните тонски записи за кои не е утврдено дали се обработувани, судството ти р ОК.

Сериозноо ли мислиш дека заменикот на Чавков, подоцна и министер Нухиу, сега заменик на Спасовски појма немал за вработувањето на Тоска. Патем веста дека фотографијата по убиството на митингот на СДСМ во Битола е фотомонтажа е фејк вест. Такво нешто не е потврдено од МВР. А на фотографијата Тоска не е со Чавков туку со Нухиу.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Teo Вто Сеп 18 2018, 16:39

Imal Nuhiu pojma za vrsbotuvanjeto na Toska...Isto taka pojma imal i Mitko Chavkov koj go potpishal dokumentot za vrabotuvanje...No ti se obiduvash vinata za toa da ja prefrlish na Oliver Spasovski...Shto kje priznesh e neizvodlivo...I smeshno...
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Вто Сеп 18 2018, 16:48

Ако сте имале некакви сознанија за убиецот зошто чекавте две години да убие некого, па да го апсите, наместо да спречите тоа да се случи. Или секогаш сте генерали после загубена битка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Luxor Вто Сеп 18 2018, 17:12

Пак си се правел глуп. Се беше чисто, убил, го фатиле, обвинение, притвор, ама на ваашата гнаса и нема крај па почнавте да лажете дека е вработен од СДСМ. Заради тие ваши лаги мораше да се изнесе во јавноста вистината. Сознанија за намерите и психопатолошката состојба на убиецот можел да има само оној што го примил во полицијата. Ама вие примавте секакви морони дури и без соодветно образование, обука и психички тест како што е во овој случај. Чист случај на соучесништво на дпмне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Вто Сеп 18 2018, 18:22

Барем еднаш да го споменеше Нухиу или ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Luxor Вто Сеп 18 2018, 18:27

Стави очилата, не сум спомнал никакви имиња. Вие ја отворивте Пандорината кутија барајки одговорност од Спасовски, инаку за волја на вистината ниту тој, ниту Чавков можат да бидат одговорни за убиството. Чавков може да биде одговорен за прием на несоодветен кандидат во полициските редови но не и за делата на истиот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Пон Окт 08 2018, 21:18Последната промена е направена од трендафил на Пон Окт 08 2018, 21:22. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Luxor Пон Окт 08 2018, 21:20

Бојаџи само драматизира да си ја крене цената, Горан Момировски беше и остана куртонски новинар, а Џејсон не може да прежали што не лапа повеќе по седум илјади долари месечно од Македонија. Инаку против сум било каква забрана на прикажување уметнички дела, ако нема врдност филмот сам по себе ќе пропшадне не му требаат забрани.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Пон Окт 08 2018, 21:55

Да има во филмот говор на омраза како што велат Албанците (и министерот за култура и народниот правобранител се припадници на оваа етничка заедница) немаше да биде дел од филмскиот фестивал во Монтреал, а да немаше вредност немаше да добие таму награда. Албанците им пречи тоа што во филмот се соопштува вистината дека тие како херои ги сметаат тие што врзаа двојца Македонци во мотелот Бриони за столб пред да го дигнат во воздух заедно со нив или херои им се и тие што ги киднапираа и се изживуваа врз работници исто така Македонци. Херој им е и тој што пукаше врз деца во Тетово што играа кошарка и уби едно од нив. Работи што не ги прават борци за човекови права. Иако веќе сите знаеме дека борци за човекови права всушност се терористи што работат по налог на меѓународната банда (заедница) кон која нели се стремиме. Во секој случај се работи за уметнички, а не за игран филм. Не сум слушнал дека Германците или други барале влакно во јајце во странските филмови кои на свој начин ги прикажуваа злосторствата на германските фашисти. Од друга страна во филмот се спомнуваат и Александар и грчката граѓанска војна што му пречи изгледа на некој друг.
Еве ја основната содржина на филмот. За жал не можам да најдам македонска верзија.
https://www.imdb.com/title/tt8483812/plotsummary?ref_=tt_ov_pl
Се надевам дека филмот нема да ја има судбината на Македонската енциклопедија која по налог на Бејли и СОрос е забранете, односмо цензурирана. Најтрагично во целата работа е што никој од тие што сакаат да го забранат филмот не го гледал._________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Luxor Пон Окт 08 2018, 22:02

трендафил напиша:
Се надевам дека филмот нема да ја има судбината на Македонската енциклопедија која по налог на Бејли и СОрос е забранете, односмо цензурирана.

Срамота за Грујокио и дпмне што биле такви послушници на Бејли и Сорос па ја забраниле односно цензурирале енциклопедијата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Вто Окт 09 2018, 10:02

Енциклопедијата си ја цензурираше издавачот - МАНУ. Под притисок на соросоидите, амбасадорите , СДСМ и партиите на Албанците. Што би рекле под притисок на актуелната власт. Енциклопедијата сепак живее илегално на интернет.

http://promacedonia.com/mak_enc/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Teo Вто Окт 09 2018, 12:04

Kako bre ne ti e sram da kazhuvash ovde deka dodeka bevte na vlast vo nezvisna i suverena Makedonija ste dozvolile sorosoidite, ambasadorite, SDSM i partiite na albancite da vrshat pritisok vrz drzhavna institucija kako MANU koja na kraj potkleknala pred istite pa duri da se falish so toa??? Kakvi patrioti ste vie dpne-ofcite??? Kako tigar od hartija...

PS. Enciklopedijata beshe izdadena so finansiska poddrshka od vladata na dpne pishman patrioti.
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Чет Окт 11 2018, 19:26

Денес се чествуваше 11 октомври без ниту еднаш да се спомене дека востанието е подигнато против бугарските окупатори. Марионетската влада на Заев очигледно не смее да спомене дека Бугарија ја окупирала Македонија во време на Втората светска војна, затоа што по новата политичка историја што сака да ни ја натури Заев треба да лажеме дека во тоа време сме биле Бугари. Нели велат дека во античко време имало Тројански коњ, а сега во Македонија Муртинско магаре.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by misterija Чет Окт 11 2018, 19:43

трендафил напиша:Денес се чествуваше 11 октомври без ниту еднаш да се спомене дека востанието е подигнато против бугарските окупатори. Марионетската влада на Заев очигледно не смее да спомене дека Бугарија ја окупирала Македонија во време на Втората светска војна, затоа што по новата политичка историја што сака да ни ја натури Заев треба да лажеме дека во тоа време сме биле Бугари. Нели велат дека во античко време имало Тројански коњ, а сега во Македонија Муртинско магаре.

Зарем денес, на овој голем празник, ви Прилеп не ли положија свежо цвеќе пред сломеникот на Методија А.Ченто и во Куманово на спомен костурницата на паднатите борци!????

Нели порано имаше импровизирани напади во Прилеп...абе што стана со државава?????

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Пет Окт 12 2018, 09:38

Не смеат ни да помислат за импровизиран напад врз бугарски участок, затоа што тоа би значело вето од Бугарија за наш прием во НАТО и ЕУ. Со поддршка од меѓународната банда (заедница) која го поддржува режимот на Заев и Ахмети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 12 2018, 10:32

Што тебе небањатите би ги израдувало затоа што со сета надеж очекувате да се вратите на власт и да продолжите со криминалот таму каде што застанавте.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Нед Дек 09 2018, 11:57

Навивачката група “Комити” најавува дека нема да молчи откако полицијата без никаква причина вршела притисок врз нивни членови.
“Почекавме малку, за да не реагираме импулсивно и со тоа да испратиме погрешна порака, но наша реакција никогаш не изостанала, па така и ќе биде…
Нов режим го замени предходниот, повторно репресии, малтретирања, и повторно угнетувања врз Комити.
Не демне државната апаратура со целиот свој капацитет, со целата своја моќ (не)дадена во доверба од народот, а злоупотребена од платеници кои го продаваат својот род за грст грошеви, за шака лажна надеж за подобро утре за себеси и своите чеда, а за сметка на нашите и ваши страдања…
Ја очекуваат нашата реакција, по можност да е што порадикална за да ја продолжат својата приказна започната од нивните предходници (а и тие од оние пред нив), дека сме збирштина без концепт, пијани хулигани кои не знаат каде тераат.
Тоа се тие стереотипи, но кога ќе налетаат на организација која има став, која брани принципи и вредности, која знае што сака и како да дојде до тоа, тогаш стануваме опасни, вон контрола и непожелни, тогаш им недостигаат оние наивни Комити кои пеат националистички песни, пијани и дрогирани шетаат по улиците и прават проблеми…
Замислете, како такви не гледаат! А кои се тоа они?
Профитерска влада клекната на колена чекајќи команда од оние кои ги поставија да бидат таму однадвор, се додека имаат употребна вредност, додека служат за туѓите интереси а против оние на својот народ…Опозиција која како дувло хиени го демне тронот занемарувајќи го фактот дека ја губи нацијата, фокусирани со животински инстикт да ја придобијат наклонетоста од странските господари и да докажат дека тие а не првите нечесници подобро ќе ги осигураат нивните интереси за сметка на Македонските, да добијат зелено светло да присвојат дел од нашето заради зголемување на нивното, да украдат што е можно повеќе од нашата чест за да имаат повеќе за себе, додека притоа тоне се она што се градело со децении, векови, милениуми…
Као, економијата е топ тема сега нели?
Тоне сонцето со шеснаесет краци, слободен пад од небото до бесконечноста, а дното сеуште не е допрено, сеуште не се слушна тој пад кој треба да не отрезни…тоне и она со осум краци, во калта и црнилото кое се таложат од нивните измеќарски гардероби на скитници кои не знаат кои се и што се, а кои навидум изгледаат скапо и отмено…
Се мирисаат со најскапите парфеми а смрдат на предавство, трула миризба на луѓе кои се распаѓаат, нивните лица се сушат пред чадот создаден од нагонот за пироманство да гори се што потсеќа на Македонија, Македонско, Македонци…
И повторно кутрите слуги на режимот по налог на олигархијата и предавниците вршат упади во нашите домови !
Што ли се обидуваат да пронајдат? А во иднина ништо чудно и да подметнат!
Мора да има причина зошто толку упорно си ја сакаме својата земја, тоа не може да е едноставно нагон на родољубие, да си го сакаме она кое го имаме, да мечтаеме за она што е наше а е одземено на неправеден начин, затоа што посилните така одлучиле…
Не, не никако тоа, мора да има причина…Мора да има некоја мрачна сила која не храни со зли намери за да бидеме толку упорни и при сите притисоци повторно да ни е природен само еден пат, патот кон самопочитта, патот кон вечноста кој не води преку ископаните ровови од нашите предци каде сеуште не е исушена крвта која ја пролеаа за да имаме парче земја кое можеме гордо да кажеме дека е наша, Македонска…
Тоа е нашиот пат браќа Комити, тоа е нашата судбина наши браќа и сестри Македонци и Македонки, одбрани сме да страдаме за својата земја, за своите, па дури и за оние кои сега не предаваат свесно и несвесно…Но нашиот пат е зацртан, нашите цели се јасни, плачот на нашите срца не може ништо да го смири освен целосна победа и прегазување на надворешните и внатрешни непријатели, компромисот тешко дека е возможен.
Зарем историјата не е прочитана? Зарем не знаат или не чуле за Комитите и Војводите?
Зарем помислија дека оние кои заминаа на Мечкин камен веруваа дека ќе ја добијат битката? Колку се само наивни и мали…не научија дека тие тие свесно заминаа во својата смрт затоа што тоа беше единствената алтернатива на Слободата.
Тие не можат да го разберат нашиот фанатизам затоа што не се препознаваат во нашата историја, не ги ценат своите предци и газат врз нивните мошти за да донесат и да ни продадат погрешни вредности, вредности кои за нас не значат ништо доколку ја нема нашата Македонија, онаква каква што ја имаме, онаа за која сонуваме, за која се будиме и легнуваме, за која дишеме, за која живееме…
Дигнете се браќа Комити, и бидете спремни да го одбраниме нашиот вечен идеал за Слобода, затоа што ако нема Слобода има само Смрт !!!
Во меѓувреме да ве прашаме, каде се набавуваат оние жолти елечиња?
#Отпор #ЗаМакедонија”, напишаа Комити во обраќањето до јавноста.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by PRVOBOREC Нед Дек 09 2018, 13:12

Пишувано во штабот на небањатите со недеж дека некоја будала ќе поверува.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by трендафил Нед Дек 09 2018, 13:40

Погрешно ти е мислењето дека сите што се против Ахмети и Заев се од ВМРО-ДПМНЕ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА - Page 3 Empty Re: РАЗГОЛЕНА ДИКТАТУРА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот