Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by SHARENI on Сре Aвг 29, 2018 12:23 pm

Istragi protiv stranski investitori doneseni od proslata vlast, zamrznat imot, perenje pari Grujo napravi mafijaska drzava.

Имот на голем странски инвеститор е замрзнат – инвестиција под истрага

Замрзнат е имотот на странскиот инвеститор против кого Финансиската полиција води истрага и го сомничи за перење пари во земјава. Телевизија 24 дознава дека под блокада е банкарската сметка, но и целокупниот движен и недвижен имот на компанијата, која во изминатите години добивала државна помош од Владата.

Освен за таканаречениот странски инвеститор, Финансиската полиција води петнаесет други предистражни потапки за финансиски злоупотреби. Во истрагите под сомнение се поранешни, но и актуелни функционери.

https://www.24.mk/imot-na-golem-stranski-investitor-e-zamrznat-%E2%80%93-investicija-pod-istraga
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by SHARENI on Сре Aвг 29, 2018 12:25 pm

Дали странскиот инвеститор е дел од шемата на перење и испумпување пари од Македонија?

Договорот со странскиот инвеститор што е под истрага го потпишала предходната влада. Нема рок до кога финансиската полицијата сега може да го држи имотот замрзнат. Оттаму не даваат никакви информации за истрагата. Колкава е штетата врз буџетот, односно колку пари добила компанијата по основ на државна помош од Владата во изминатите години.

https://www.24.mk/dali-stranskiot-investitor-e-del-od-shemata-na-perenje-i-ispumpuvanje-pari-od-makedonija
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by Dino on Сре Aвг 29, 2018 12:58 pm

A zosto ne kazuvaat koja fima e, sega ucenuvaat i koga ke se spogodat kolku da lapnat slucajot ke padne u zaborav.

Dino

Број на мислења : 548
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by трендафил on Сре Aвг 29, 2018 9:47 pm

Можеби се работи за фирма што не сака да плаќа рекет па сега има проблеми. Ако некоја фирма порано била државна, а сега направила некој криминал не значи дека Тито е виновен за тоа. Оваа вест повеќе ми личи на некаков вид на пропаганда за претстојниот референдум. Нешто како Груевски крадел па за казна треба да си го смениме уставното име, да си ја избришеме историјата и да престанеме да постоиме како Македонци.
П.С.: Ако претходната власт има врска со евентуалниот криминал. ќе имаше и истрага против некој поранешен функционер. А кога се работи за странска инвестиција знаеме дека е дојдена во време на минатата власт, а не во време на СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6701
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by Teo on Чет Aвг 30, 2018 1:03 pm

Kje zavrshi istragata pa kje vidime za shto se raboti...Nema da bide nikakvo iznenaduvanje ako megju obvinetite se najdat chlenovi od vrhushkata na dpne...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by трендафил on Чет Aвг 30, 2018 5:30 pm

До сега има обвинение против странската фирма и замрзнат е нејзиниот имот. Но може хунтата и да ти ја исполни желбата и да осуди членови и конкурентската партија. Што е важно дали се виновни, нели? Треба да се замае народот дека судството се бори против криминал на власта. Но никако против актуелната власт.

https://republika.mk/902282

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6701
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by Teo on Чет Aвг 30, 2018 7:51 pm

Ako ima vmeshani funkcioneri na poraneshnata vlast vo kriminalot kje bidat osudeni...Glupo e shto bez site relevantni informacii odnapred gi amnestirash mozhnite sorabotnici vo kriminalot na stranskata firma...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by трендафил on Нед Сеп 02, 2018 4:35 pm

А ако има замешано функционери од сегашната куртонска власт, зошто тие да не одговараат?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6701
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by Teo on Нед Сеп 02, 2018 6:01 pm

Kade ti vide deka nekoj bara da ne odgovaraat funkcioneri od segashnata vlast? Ne gi pripishuvaj tvoite zhelbi na drugite...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by трендафил on Нед Сеп 02, 2018 7:32 pm

Па фирмата перела пари до пред неколку дена кога и е блокирана сметката, а вие сдсмјаните сте на власт повеќе од една година, што би рекле доколку е потребна власта за перењето учество имале и вашите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6701
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by luxor on Нед Сеп 02, 2018 8:46 pm

Не бе, нема вмешани од СДСМ. Ниту пак фирмата перела пари до пред неколку дена. Тоа се твои измислици. Затоа што освен ако не си директно инволвиран во истрагата или перењето на пари ти немаш појма од кога до кога се переле пари и се злоупотребувале субвенции.
luxor
luxor

Број на мислења : 5594
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by трендафил on Пон Сеп 10, 2018 9:01 pm

Не знам од каде имаш податок дека освен против вработени во фирмата се води истрага и против некој државен службеник. Нема такви информации инаку до сега ќе ги соопштивте затоа што сте во филмот дека ако претходната власт крадела мора да си го смениме името на државата, а со старото име треба да станеме нова вештачка нација и да говориме нов јазик ( со Тесалоники место Солун за почеток).

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6701
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by Teo on Вто Сеп 11, 2018 10:54 am

Ne bre Trendafile, SDSM za razlika od vas ja pochituva presumpcijata na nevinost i ne gi koristi kriminalite na vashite dpne-ofci za politichka promocija...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII Empty Re: KRADELE I OD STRANSKITE INVESTICII

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот