Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 1:33 pm

Aha, znaci sakas golema Srbija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 1:34 pm

Не "навивам" за никого , за ништо не ставате и комунистичките србомани и античките србомани.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 1:38 pm

Нели србоманот Конески ви е нешто како национален хероj? Што направи овоj - "измисли" ви азбука како српаската 1:1 со некакви екзотични букви за да се одликува барем малко да има нешто посебноSmile Оти не можам да пишувам Любчо, ке треба ЛьyбчоSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 1:38 pm

Ne se izvlekuvaj sega...Navivas za golema Srbija...Da ne te korumpiraa onie od Krstarica...Ti vetija deka nikogas nema da te baniraat???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 1:39 pm

Фири напиша:Нели србоманот Конески ви е нешто како национален хероj? Што направи овоj - "измисли" ви азбука како српаската 1:1 со некакви екзотични букви за да се одликува барем малко да има нешто посебноSmile Оти не можам да пишувам Любчо, ке треба  ЛьyбчоSmile

Pa nabavi tastatura so makedonsko pismo... Љ... Љ... Љубчо...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 1:41 pm

Не бе не треси зелени сакам за ваше добро да не се мачите толку со тие лаги и глупостиSmile Еве и сега сте веке 90% срби зошто се ви 10% антички идиоптизми само да се карате со грците? Со име Република Србомания нема да имате никакви проблеми Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 1:42 pm

Znaci te kupile srbite...Bravo Firi...Bravo...A sajkaca ti dadoa li???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 1:43 pm

Teo напиша:
Pa nabavi tastatura so makedonsko pismo... Љ... Љ... Љубчо...
Да бе оти си нема "ь" та морам до секоjа буква со по меко звученjе да измислим уште една буква во азбуката. Пред како имавте "Ю" не ти треба ова Ль гледаj колку е лесно Любчо, любов Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 1:46 pm

Teo напиша:Znaci te kupile srbite...Bravo Firi...Bravo...A sajkaca ti dadoa li???
Не треси зелени бе како ве знам какви сте ако се претворите на срби тие пак како во поранешна Jугославиjа ке морат да ве хранат и субвенционират демек да ве дават крвави пари што немате никакви заслуги за нив Wink Кажувам ти чесно ти како комунист србоман треба да се бориш за споjуванjе со Србиja Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 1:49 pm

Kako sto si zapnal da gi branis garant i srpsko cetnicka kokarda ti dale...So onie golemite cetiri S...E moj Firi...Toa ne go ocekuvav od tebe...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 1:57 pm

Нема шо да се лажеме - и груjовисти и заевисти сте србомани до коска, така ве училе така и ке си умрете, а со тие 90% српска телевизиjа и медиуми и малкуто ви деца нема како да не станат или србомани како вас или некакви ептем ретардирани антички србомани.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 2:01 pm

Слушам е таа говорителката по телевизиjата. Уж на бугарски збори ама со српска интонациja нели да оставиме настрана стотиците србизми. Во скопие и околината си е српска анклава, а таму живеа секоj втори.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 2:14 pm

Фири, а бе како не ти е срам...Оса толку жалеше по тебе, а ти дојде, и во нејзината меана србоманка ја направи. Засрами се.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 2:17 pm

Сите сте србомани за жал. 25 години српска мелачка, 50 години србоjугословенска и 25 години постсрбоjугословенска мелачка нема на што друго да ве направат. Кажувам ти дури да заборавиме за чистите србизми кои ги нема во македонските диjалекти, дури зборовите да се исти со нашите вие веке зборите со српска интонациja.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Пон Фед 09, 2015 2:20 pm

Џабе се правдаш...Те расипаа партизанските филмови...Подлегна на српската пропаганда...Ајде сега се исклучувам...Можеш слободно да ја шириш србоманската пропаганда...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 2:26 pm

Нема што да ширим, шо можам jас да направам наспроти големиот процент чисто српска телевизиjа шо се шири по вашите национални канали? Ништо. Па полека ке почнете да зборувате како срби логично е.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 3:28 pm

Добро е дека тука се комуницира во писмена форма. Инаку како ги зборувате како срби особено тие од скопскиот регион зборовите едвам ке ве разбирам.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Пон Фед 09, 2015 3:55 pm

Добар ден, добро ве најдов живи денеска. Како е бомбата? Пукна веќе?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Пон Фед 09, 2015 3:57 pm

Фири напиша:Слушам е таа говорителката по телевизиjата. Уж на бугарски збори ама со српска интонациja нели да оставиме настрана стотиците србизми. Во скопие и околината си е српска анклава, а таму живеа секоj втори.
Овој спор веќе сме го водиле, Фири. Нема фајде, па и не е за во меана.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 3:58 pm

Наjдел си ми ти нещо живо па за тоа ти е добро Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter on Пон Фед 09, 2015 3:58 pm

kiBik напиша:Добар ден, добро ве најдов живи денеска. Како е бомбата? Пукна веќе?
живи како не..поживи здравје....само што додека ние ќе стануваме поживи секој ден така од другиот табор по ќе замруваат Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 4:00 pm

kiBik напиша:
Овој спор веќе сме го водиле, Фири. Нема фајде, па и не е за во меана.
Каков спор, ова е реалноста, яс за тоа им посакувам да станат прави срби да се не мачат -подобро прави србин одколку идиотизиран србоман со античка опрема Wink

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Пон Фед 09, 2015 4:01 pm

Фири напиша:Наjдел си ми ти нещо живо па за тоа ти е добро Smile
Кај бе одиш ти? Оса одвај те дочека! То не беа солзи, не беа сополи... Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Пон Фед 09, 2015 4:03 pm

Боjкотирав форумот оти ми избришаа неколку постови од тука. Втор боjкот нема ни да има направо нема да доагjам повеке.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Пон Фед 09, 2015 4:03 pm

reiter напиша:
....само што додека ние ќе стануваме поживи секој ден така од другиот табор по ќе замруваат Smile
Па зарем сте ко скачени съдове (тоа не го знам на вашенски како е)?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 3 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот