Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OD TVITER

Страна 5 of 23 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Next

Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Нед Aвг 12, 2018 11:37 pm


Шкорпијата@catrin9891h
Ќе ви умрат од вијагра некој ден тие дедовците што ве шетаат.
0RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Вто Сеп 04, 2018 7:54 pm

Donatello™️
@Petrusevski13
Follow Follow @Petrusevski13

бојкот не е механизам за самоодбрана, бојкот е игнорирање и препуштање на други да го решат она што си имал можност да го решиш ти.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Вто Сеп 04, 2018 7:55 pm

mindрluмbеr 3️⃣ ????️ ????????
‏@mindplumber
Follow Follow @mindplumber

Груевски ги раскажува методите со кои ТОЈ се справуваше со оне кои не му беа верни кутриња: Диригирано судство, со „инструкции од многу повисока инстанца“, па после „апсење“...
Мечка игра со дајре пред негова порта.

ЧЕ СИ ЛЕЖИШ!!!
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Вто Сеп 04, 2018 7:56 pm

V!Dana North Dsgn
‏@VidanaDeSign
Follow Follow @VidanaDeSign
More
Никола Груевски со денешниот ПРЕС се повика на ДОВЕРЛИВИ ИЗВОРИ од судот за да изврши класичен политички ПРИТИСОК врз државата. Сите знаеме што ќе се случи во суд токму затоа што НИЕ ГИ СЛУШАВМЕ разговорите каде врши КРИМИНАЛ.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Вто Сеп 04, 2018 7:57 pm

Никола Димитров
‏@NDimitrovMK
Follow Follow @NDimitrovMK

Платон: Лесно ќе му простиме на дете кое се плаши од темнината, но вистинска трагедија е кога возрасните се плашат од светлината. (Во спонтана соработка со @DAlcinov)
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Сеп 05, 2018 11:37 am

Aleksandar Tortevski@atortevski2h
Каракамишева толку реално и сликовито ги открива сите највалкани и криминални однесувања на ВМРО во правосудството, човек да помисли дека или се гребе за некоја функција или па СДСМ ја плаќа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Сеп 05, 2018 11:37 am

Др Арсланагић@arslajemenibog30m
#Гласам за моите деца да имаат сигурна иднина. #Гласам за конечно да се постават стандарди за да не ни се повтори ВМРО никогаш повеќе. #Гласам затоа што сум патриот, не националист.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Сеп 05, 2018 11:44 am


Aleksandar Tortevski@atortevski3h
Да не отидеш на седница на апелација значи дека си пробал се што е можно да стапиш во контакт со судиите.Дека си нудел триста чуда и дека никој не прифатил ниту да разговара. Секој обид за контакт пред седницата всушност е кривично дело.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Сеп 05, 2018 11:07 pm


малиот кнез мишкин@jakovfendu5h
@SDSMakedonija зошто мора да изгледа како партиска борба сето ова, па на сите тв дебати дуел на луѓе од сдсм и вмро? Наместо да гледаме експерти и професори кои ќе го објаснуваат договорот и ќе го поддржат референдумот со факти. Ама и телевизиите се ропаци, тие канат.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Сре Сеп 05, 2018 11:08 pm

Др Арсланагић@arslajemenibog12h
#Гласам за моите деца да имаат сигурна иднина. #Гласам за конечно да се постават стандарди за да не ни се повтори ВМРО никогаш повеќе. #Гласам затоа што сум патриот, не националист.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Пет Сеп 07, 2018 7:58 pm

ПолитичкиНекоректен@nekorektniot2h
Целосна меѓународна изолација на Македонија е главниот проект на кој работеа @AMiloshoski и неговите колеги цела деценија.

Нормално е дека не се среќни што за нецела година ипол @NDimitrovMK го размонтира истиот.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Пет Сеп 07, 2018 8:00 pm

ПолитичкиНекоректен@nekorektniot2h
.@NDimitrovMK е се што @AMiloshoski некогаш сакаше да биде, угледен и пристоен дипломат кој има отворени врати каде и да оди.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Пет Сеп 07, 2018 8:13 pm


Kasni Porasni@kasniporasni883h
Церемонијалната промена и поставување на државни знамиња и знамиња на други држави надвор од Владата ја врши Гарда од АРМ под водство на Претседателот на државата. Јасно е грешното знаме пред Владата поставено денес при посетата на Курц е свесно смислен скандал од Ѓорге Иванов
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Саб Сеп 08, 2018 7:50 pm

V!Dana North Dsgn@vidanadesign2h
Мицкоски цело лето брои како ќе му гласа членството, за да каже став. Во  меѓувреме се распадна бојкотирам, цело раководство во кривичен, добар  дел ќе гласа во сабота, остана нешто ситно за броење на две раце. Браво жмицко otlicen proekt.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Саб Сеп 08, 2018 7:50 pm

Borjan Jovanovski@borjanjovanovsk2h
На бојкот повикуваат Ванковска, Каракамишева, Миленко, Сотир..на гласање те повикуваат Меркел, Еу , НАТО... не би требало да имаш дилема
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Саб Сеп 08, 2018 7:52 pm

Др Арсланагић
‏@ArslaJeMeniBog
Follow Follow @ArslaJeMeniBog
More
Отиде Чиз на телевизија. Сеа освен цел Твитер, ќе му се смее и цела Македонија
#ДедоЌеМеГледа
OD TVITER - Page 5 DmliXisWsAE9Bn7
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Саб Сеп 08, 2018 7:53 pm

Zaneta Skerlev@zaneta301h
Атеншн атеншн! Во Грција денес следам вести. На сите канали. Разбирам грчки. Поплава вести за Република Северна Македонија. Турбо! Да знаат оние што мислат да бојкотираат што јадови им скорива ова име на Грците, масовно треба да излезат на референдум и да гласаат #ЗА
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Пон Сеп 10, 2018 12:15 pm

Borjan Jovanovski
@BorjanJovanovsk
Разлики во начин на владеење.
-Медиум обзнанува скандал го затвораат медиумот-Груевски
-Медиум обзнанува скандал го приведуваат тој што е одговорен за скандалот- Заев

11:18 AM - Sep 10, 2018
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Пон Сеп 10, 2018 12:19 pm

Andreja Stojkovski@andrejas_mkd23m
#Македонија – #ЕУ – слобода на движење: Единствениот европски простор на граѓаните на ЕУ им овозможува да патуваат помеѓу држави членки без да минуваат гранична контрола што го прави патувањето далеку поедноставно. Затоа, на 30 септември #гласам!
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Пон Сеп 10, 2018 12:19 pm


Batakoja@batakoja2h
#Гласам затоа што сакам да ме поврзуваат со Европското семејство, наследство и цивилизација, а не со хомофоби, албанофоби, расисти, националисти, партиски војничиња, хејтери, ситни души и квази патриоти.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Пон Сеп 10, 2018 12:20 pm


Aleksandar Tortevski@atortevski34m
Овие Левица ми се како Бошко тифусарот во Битката на Неретва. Не даваат да се руши мостот и да се гради нов, не знаат да пливаат а сакаат да поминат на другата страна.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Пон Сеп 10, 2018 12:21 pm

mindрluмbеr 3️⃣????️????????@mindplumber1h
РЕФЕРЕНДУМ НЕ Е ПАРТИСКИ ИЗБОРИ!!

На референдум одлучуваат граѓаните за битна работа за нивното живеење, не бираат свои претставници.
Повторувајте, за да разберат сите
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Пон Сеп 10, 2018 12:22 pm


Slobodan Jakoski@flavrsavr9m
#Гласам затоа што сакам Груевски и компанија да одат и да останат во затвор. Без разлика на мотивите - бојкотот е платформа за нивно амнестирање.
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Teo on Пон Сеп 10, 2018 5:55 pm

OD TVITER - Page 5 Untitl11
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by luxor on Нед Сеп 16, 2018 10:31 pm

OD TVITER - Page 5 Dnoaiq10
luxor
luxor

Број на мислења : 5575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 5 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 23 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот