Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by osa on Сре Сеп 12, 2018 4:43 pm

(Видео) Новинарите бесни на Мицкоски: Да го смени односот и да не се однесува како Груевски

Лидер на опозиција кој претендира да стане премиер бара тв-дуел и обвинува за брутална кампања на медиумите, а нема храброст ниту доблест да се соочи со новинарите – ова се само дел од пораките упатени кон претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој одби да одговори на новинарските прашања на синоќешната прес-конференција. Дел од новинарите кои до доцна во ноќта беа присутни во партиското седиште  реагираат дека Мицкоски со ова покажа комплетно непочитување кон новинарската фела и дека само ја продолжува праксата на претходното раководство на партијата – затворено за јавноста и исплашено да се соочи со претходно ненајавени прашања.

„Односот на Мицкоски е сличен со неговиот претходник, комплетно непочитување, став дека медиумите се под нивна контрола и се во нивна функција, како во годините кога беа на власт, кога ги контролираа и финансираа со буџетски пари, тоа е базично непочитување и комплетно некоректен однос. Мицкоски не се дистанцира од тоа како Груевски се однесуваше кон медиумите, и тоа е поразително. Факт е дека ние имаме обврска да го пренесеме ставот на најголемата опозициска партија, но на крајот на тоа целодневно малтретирање кулминацијата беше некаде пред полноќ кога прес-конференцијата траеше непријатно долго повеќе од 20 минути, а Мицкоски не најде сила да се соочи со медиумите и не остави простор за прашања. Па до кога ние ќе треба да глумиме инки, обични проводници само на ставовите на партијата“, вели новинарката Милка Смилевска.
МАКЕДОНИЈА(Видео) Новинарите бесни на Мицкоски: Да го смени односот и да не се однесува како ГруевскиОбјавено пред 16 минути - 12 септември, 2018Од Галена Николовска-Ризвановиќ

Лидер на опозиција кој претендира да стане премиер бара тв-дуел и обвинува за брутална кампања на медиумите, а нема храброст ниту доблест да се соочи со новинарите – ова се само дел од пораките упатени кон претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој одби да одговори на новинарските прашања на синоќешната прес-конференција. Дел од новинарите кои до доцна во ноќта беа присутни во партиското седиште  реагираат дека Мицкоски со ова покажа комплетно непочитување кон новинарската фела и дека само ја продолжува праксата на претходното раководство на партијата – затворено за јавноста и исплашено да се соочи со претходно ненајавени прашања.

„Односот на Мицкоски е сличен со неговиот претходник, комплетно непочитување, став дека медиумите се под нивна контрола и се во нивна функција, како во годините кога беа на власт, кога ги контролираа и финансираа со буџетски пари, тоа е базично непочитување и комплетно некоректен однос. Мицкоски не се дистанцира од тоа како Груевски се однесуваше кон медиумите, и тоа е поразително. Факт е дека ние имаме обврска да го пренесеме ставот на најголемата опозициска партија, но на крајот на тоа целодневно малтретирање кулминацијата беше некаде пред полноќ кога прес-конференцијата траеше непријатно долго повеќе од 20 минути, а Мицкоски не најде сила да се соочи со медиумите и не остави простор за прашања. Па до кога ние ќе треба да глумиме инки, обични проводници само на ставовите на партијата“, вели новинарката Милка Смилевска.
Со сличен став е и новинарот Горан Трпеноски, кој смета дека ВМРО-ДПМНЕ треба да ја научи лекцијата од минатото и новиот лидер Мицкоски треба да почне да го менува односот кон медиумите, бидејќи новинарите не му се непријатели.

„Како лидер на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски мора да има и став и да го почитува времето на новинарите. Лидер кој претендира за премиер, кој треба да води 4000 илјади граѓани треба да има чувство за медиумите, без разлика кој како известува. Да не бевме ние, новинарит,е таму, да го бојкотиравме, тој немаше да ја испрати својата порака. Вели дека медиумите имаат брутална кампања, бара дуел, а нема став. Мора да се одвикнат од минатото, да ги избегнуваат новинарите, да не одговараат на новинарски прашања, да нè држат со часови. Засега, се чини, ја немааат научено лекцијата. Се надевеам дека и Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ќе ја сменат стратегијата, новинарите не им се непријатели, новинарите многу претрпеа претходно, имаше притисоци, јавувања, повеќе од илјада без работа, ние мора да видиме дека ова не е старото ВМРО-ДПМНЕ. Ако сакаат да се модернизираат, нека градат мостови со новинарите, ние не сме им непритјатели“, вели Трпеноски.

На вчерашната прес-конференција, која се одржа еден час пред полноќ, по завршувањето на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски одржа говор од 18 минути на кој меѓу другото кажа дека ќе остават граѓаните по сопствено убедување да одлучат за референдумот. Откако го исчита напишаниот говор, Мицкоски замина од говорницата со образложение дека прес-конференцијата била обемна и дека во наредните денови ќе одговори на новинарските прашања. Денеска Мицкоски, далеку од новинарите и медиумите, напиша статус на „Фејсбук“ дека неговото мислење за бојкотот ќе го каже на крајот на евентуалниот тв-дуел со премиерот Заев.

https://makfax.com.mk/makedonija/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%B0/

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by osa on Сре Сеп 12, 2018 4:47 pm

zoshto da ste besni ...stavete go na IGNOR ...koga ke nauchite vie novinarite deka bez vas nemoze nishto ????? ako e grub i nekulturen ignorirajte go .....komu ke RASKAZUVA ??????ednostavno ne gi prenesuvajte negovite pres konferencii ,samo taka ke se osvesti ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by трендафил on Сре Jул 24, 2019 7:11 pm

Тогаш беа против Мицковски само од соросоидно-социјалдемократското ЗНМ. Заев по втор пат ги обединува двете здруженија. Повод е истрагата против новинарите што ја објавија аферата за набавка на опрема за контролата на летање. Уште нема истрага за евентуалната корупција на генсекот на владата Рашковски.

https://infomax.mk/wp/знм-практиката-на-власта-во-случајот-с/
https://expres.mk/man-ojo-da-gi-istrazhi-storitelite-a-ne-novinarite-koi-pishuvaat/


Последната промена е направена од трендафил на Сре Jул 24, 2019 7:17 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by luxor on Сре Jул 24, 2019 7:14 pm

И после пак јади бурек дека нема слобода на говор во државата. Штом новинарите смеат да ја критикуваат влста лагите ви се провидни.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by трендафил on Сре Jул 24, 2019 7:32 pm

Никој не рекол дека нема слобода на говорот воопшто, туку дека властра на различни начини се обидува да ја ограничи. Една од тие обиди е и денешната прес конференција на Зоран Заев за наводна борба против лажни вести. Ајде да го амнестираме по четврти пат Зоран Заев и да не го обвинуваме за монтираната снимка со која наместо да се прикаже дека Груевски и Јанкуловска зборуваат за најстрога казна за убиецот на Мартин Нешовски, како што се слуша на целосната снимка, со монтажа е прикажано дека наводно се договараат за прикривање на убиецот. Оваа лага доведе до насилни нереди во кои имаше повеќе од десетина повредени. Фала Богу немаше мртви. Но кога човекот што со фејк вести и фејк предизборни ветувања дојде на власт, сега сака да воспостави контрола на информирањето, односно цензура. Ако еден човек или орган одлучува по сопствени интереси што е лага, а што вистина, тоа е класична цензура.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by luxor on Сре Jул 24, 2019 7:44 pm

Заев дојде на власт затоа што вие бевте и останавте обични криминалци. И ништо лажно нема во снимката што ја објави Заев, истото се слуша и во верзијата на Ел Чека, само надградено и проширено. Фактот дека три дена лажевте дека нема убиство, па го обвинивте Мартин дека се предозирал, за на крај под притисок да признаете дека човекот е убиен.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by трендафил on Сре Jул 24, 2019 8:02 pm

Јас не сум криминалец и лажно ме обвинуваш. Не знам ни зошто ми се обраќаш со вие. Во врска со Мартин веројатно си следел нешто што сега се вика фејк њуз, а што го воведе Сорос на голема врата во Македонија.
Сега никој не објавува дека денес 1 ТВ го емитува последниот дневник. Кога тоа од исти причини, криминал, се случи со А1 телевизија беше меѓународен скандал. Само затоа што евроатлантската меѓународна банда тогаш имаше интерес да ја сруши тогашната легитимна власт, а сега не знаат што да прават па молчат. Веројатно затоа што Заев е нивен избор, а не на македонскиот народ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by luxor on Сре Jул 24, 2019 8:06 pm

Ама поддржуваш и гласаш за криминалци, плус лажеш за да ги оправдаш нивните криминали. Значи еден од нив си, свесно или несвесно.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by трендафил on Сре Jул 24, 2019 8:24 pm

Колку што гледам истото го правиш и ти. Само за различни мислиме дека се помали криминалци. Плус во ВМРО вие и СЈО ги тргнавте тие што се под сомнеж.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by luxor on Сре Jул 24, 2019 8:27 pm

Исто и во СДСМ се тргнуваат тие под сомнеж. Разликата е што СДСМ остава тоа да го прави судството а вие ги штитевте криминалците од позиција на власт. Требаше да паднете па судството да си ја заврши работата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by трендафил on Чет Jул 25, 2019 7:54 am

Затоа што судството го има под контрола. Нема осудени ниту од СДСМ, ниту од ДУИ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by Teo on Чет Jул 25, 2019 11:56 am

Koga obvinitelstvoto i sudstvoto gonat chlenovi i funkcioneri na vladejachkata SDSM togash toa e zatoa shto SDSM go ima pod kontrola sudstvoto, a koga na vlast se dpsmne i protiv nitu eden nivni chlen ili funkcioner nema podneseno nitu prekrshochna prijava toa e zatoa shto site od dpsmne se svetci i bezgreshni. Tolku e glupo toa shto se obiduvash da go proturkash shto poglupo ne mozhe da bide.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by трендафил on Чет Jул 25, 2019 2:50 pm

Сигурен ли си дека Боки 13 и Зоки Кичеец се членови на СДСМ. Функционери не се сигурно. Јас мислам дека не се. До сега немаме судски процес против функционер на СДСМ. Освен против Заев кој беше ослободен откако снимката кај што бара 1 евро за црквата и уште едно за Вицето беше отфрлена како доказ. Сега, веројатно во обид да се спаси себе си, под притисок на тие што го донесоа на власт може и ќе се случи некој функционер да биде жртвуван. Тешко одат и процесите против функционери на ДУИ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by Teo on Чет Jул 25, 2019 5:13 pm

Gradonachalnikot na Novo Selo beshe. Shto dokazhuva deka policijata, obvinitelstvoto i sudstvoto ne rabotat pod kontrola na vladeachkata partija. Sega chekam da ja dokazhesh svojata glupost i da tvrdish deka toa e po naredba na Zaev od ne znam kakvi prichini ili da dokazhesh deka makar malku razmisluvash so svoja glava.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ....... Empty Re: НОВИНАРИТЕ БЕСНИ НА МИЦКОВСКИ.......

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот