KUKICKA

Go down

KUKICKA Empty KUKICKA

Пишување by Bosonoga on Пет Сеп 14, 2018 12:16 pm

Od cokolado i toa mozes da spies vo nea.

Сега може да преноќите во куќичка од чоколадо

Aко оваа есен сакате едно поинакво патување, тогаш куќичката од бајката за Ивица и Марица е дефинитивно нешто што не смеете да го пропуштите.

Имено, производителот на чоколадо, Жан Лук Деклузо кој е познат по создавањето на скулптури од чоколадо создаде магично дело – куќичка целосно изградена од 1.5 тони чоколадо.

https://fashionel.mk/kultura/arhitektura/sega-mozhe-da-prenokjite-vo-kukjichka-od-chokolado#1

KUKICKA Sega-mozhe-da-prenokjite-vo-kukjichka-od-chokolado-322065
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 835
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

KUKICKA Empty Re: KUKICKA

Пишување by Albatros on Пет Сеп 14, 2018 12:18 pm

Ne veruvm deka ke spies cela nok ke grickas od kukickata. Very Happy

Albatros

Број на мислења : 516
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

KUKICKA Empty Re: KUKICKA

Пишување by IVA on Пет Сеп 14, 2018 12:20 pm

Ke ve izbrka sumarot. Very Happy Very Happy
IVA
IVA

Број на мислења : 361
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

KUKICKA Empty Re: KUKICKA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот