Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шарените станаа сендвич револуционери

Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by трендафил on Нед Сеп 16, 2018 2:53 pm

https://www.facebook.com/aleksandar.pandov/videos/1723598537752621/
http://netpress.com.mk/avtobusi-od-cela-makedonija-se-nosat-za-mitingot-na-sdsm-vo-skopje/
https://infomax.mk/wp/сендвичи-се-делеа-и-во-прилеп-неколку-а/
https://kurir.mk/makedonija/vesti/sdsm-vo-panika-otkako-skopjani-kazaa-ne-za-promena-na-imeto-avtobusi-od-cela-makedonija-se-nosat-vo-nedostatok-na-posetenost/
http://netpress.com.mk/avtobusi-od-cela-makedonija-se-nosat-za-mitingot-na-sdsm-vo-skopje/

Додека со помош на сендвичи на митингот во Скопје се обезбедува кворум, Оливер Спасовски дава налог на сминателот на МВР како д сними што повеќе луѓе од тие што протестираат во Штип против договорот со Грција за да може понатаму да бидат малтертирани од власта.

https://republika.mk/960070

Што ве малтеритираат за џабе кога станува извесно дека Уставниот суд има добиено налог за почеток да ги замрзне сите активности во врска со референдумот, а потоа да се најде некаков изговор референдум да нема и сите сили да се усмерат во корумпирање на пратеници за да се обезбеди присилно 2/3 мнозинство.


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by трендафил on Нед Сеп 16, 2018 4:42 pm

Околу 10.000 на мускули довлечкани ЗА Северна Македонија: 4000 Македонци, 6-7000 Албанци

https://republika.mk/960091

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by Teo on Нед Сеп 16, 2018 5:56 pm

C c c, portalot od Belize so analiza za makedonskata politichka situacija...Relevanten kako lanskiot sneg...Sekoj vtor zbor im e laga...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by трендафил on Нед Сеп 16, 2018 7:39 pm

Ајде да напишам и овде дека еден заевист ја тужеше Република за клевета, па судовите , и основниот и апелациониот утврдија дека весникот е во право.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by Teo on Нед Сеп 16, 2018 10:14 pm

I eve ushte ednash...Presudi od svarovski sudii od teftercheto na Goca koi istovremeno rabotat vo udba se relevantni kako lanskiot sneg...Presudata kje bide konechna koga кје se proiznese vrhoven...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by трендафил on Пон Сеп 17, 2018 4:24 pm

Не сум запознаен со тоа дека има жалба на одлуката на Апелација, ниту дека истото го мислиш и за пресудата за Мерцедесот која уште нема одлука ниту од Апелација, а обвинетите ги сметавте за виновни пред да почне судењето.

Еве една вест која не верувам дека е објавена на медиумите платени со државни пари и пари од амбасади и странски организации. Едно дете злоупотребено за политички цели, во тек на вчерашниот митинг се онесвести зад Заев. Овој си продолжи со говорот мртов ладен._________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by трендафил on Пон Сеп 17, 2018 4:49 pm

Шарените станаа сендвич револуционери Avtobus-sendvici

Еве ена колумна за митингашките сендвичи.Со сендвичи во Европа

Ете, бидна големиот митинг или маршот За европска Македонија на Заев, прав правцат европски марш со автобуси, со сендвичи, со луѓе домкнати од цела Македонија што мафтаат со знаменца ЗА, со сé комплет.
До душа малку ми беше нејасна целата организација на овој настан особено што во минатото го слушавме Стево Пендаровски како вика дека вмровците го мкнат народот како стока на митинзи, па сендвичи им давале, па притисок им правеле итн, итн., а од друга страна вчера ама баш идентична организација. Малку сум дури и во дилема дали тоа ВМРО го организираше маршот во Скопје или урбаниот СДСМ?!
Па нели бе другари бевте против ваков тип на настани, нели народот сам по своја воља треба да излезе на протест/митинг без да биде разнесуван како стока натаму наваму со еден сендвич?! А веќе кога сме кај сендвичите ако вмровските беа со посебна салама вашите какви се? Со пршут или тартуф? Не за друго, дека сте поурбани од небањатите де, затоа и очекувам сендвичите да ви бидат поквалитетни од вмровските, башка у Европа со посебна салама не се иде!
И така, домкнати, најадени, луѓето со весели лица се радуваат и на прашањето кај одите и зошто сте тука сите во еден глас одговараат ЗА европска Македонија! Па добро бе не им кажавте дека името на државата треба да биде Северна Македонија, а не Европска?! Уште посимпатичен беше моментот кога одговараа на прашањето дали сте за промена на уставното име, па имаш одговори „ааа не, никако, името не треба да се смени, ама тука сме за Македонија да иде у Европа!“ Просто неверојатно, а бе што им кажувате на луѓево по штабови кога ги организиравте да тргаат за Скопје и за Европа?! Дека од 1 октомври ќе бидеме полноправни членки на ЕУ или? Чувај Боже да не сте им забраниле да следат медиуми особено проопозициски па не знаат дека всушност ќе гласаат за промена на уставното име?! Или сте им дозволиле да ги следат само медиумите на кои вести пласира Роберт Поповски и неговото Министерство за пропаганда за да не им биде непријатно кога ќе гласаат на 30 септември како што кажува јавно Заев ако ги знаат уставните измени. Па не сте вие режим Бог да чува!
Добро, бар едно знаеме одамна а тоа е дека на Заев не му е непријатно да го лаже и народот и членството, така да не е за изненадување тоа што и сега не му е непријатно да ги манипулира луѓето и да го шета на марш за Европа со сендвич во рака.

М-р Мартина Антиќ

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by PRVOBOREC on Пон Сеп 17, 2018 5:34 pm

Толку голема омраза кон сопствениот народ кој сака да излезе од мрачниот вилает на дпмне-офците не сум видел. Граѓани кои со слободна волја дошле да дадат поддршка за европска иднина на Македонија според дпмне-офците би требало да бидат оставени да умрат од глад и жед само затоа што не се согласуваат да бидат робови исто како креатурите кои себе се нарекуваат дпмне-офци а својот водач пастир.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by PRVOBOREC on Пон Сеп 17, 2018 5:39 pm

Погледни ја разликата во реакции на околните присутни небањат, нормално дека говорникот ќе продолжи да зборува ама затоа присутните на митингот на СДСМ реагираа веднаш и Заев немаше зошто да презема било што, за разлика од вашите присутни небањати кои покажаа комплетно психопатско отсуство на емпатија.


_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by трендафил on Вто Сеп 18, 2018 11:39 am

Гледаш дека на снимката што ја прикажуваш момчето прво е повозрасно, а потоа дека е цврсто и си стана само Не знам зошто самиот приложи видео на кое се гледа дека ВМРОвците се поцврсти, за разлика од младите СДСМовци. Момчето Македонче не вреви туку тивко паѓа, самото станува и само без помош си заминува, па Груевски кој е завртен со грб не ни знае што се случило, а проблемот е решен. СДСМовчето очигледно чека пастирот (црпнатиот по ваша терминологија) да му каже што да прави, затоа што не е учено да мисли со своја глава. Добро е што окулу него имаше други млади што не се до толку зависни од лидерот на северномакедонците што сакаат да го украдат името од Македонците.

Тоа што вие мислите дека црпнат не е пастир туку каубој (говедар) е индивидуално мислење кое го почитувам иако не мислам така.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by Teo on Вто Сеп 18, 2018 11:50 am

Dpne-ofcite se plachkovci...Silni ste vo chopor i koga imate zad sebe cela drzhavna mashinerija...Inaku predavnici bez konkurencija...Od formiranjeto od denes rabotat za interesite na site osven za interesite na makedonskiot narod i makedonskata drzhava...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by трендафил on Вто Сеп 18, 2018 4:10 pm

Да зборува некој друг, ајде, ама некој што е силен само во чопор со странци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by Teo on Вто Сеп 18, 2018 4:29 pm

Kako togash koga Kurc i Orban doagjaa na vashite predizborni partiski mitinzi dodeka nasila dovlechkanite orki gi drzhevte vo kafezi???
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by трендафил on Вто Сеп 18, 2018 4:51 pm

Не се сеќавам дека Орбан дал некоја изјава за поддршка на Северна Македонија. Ќе бидеш љубезен да дадеш линк, по можност да не биде од НОВА ТВ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by luxor on Вто Сеп 18, 2018 5:16 pm

Пак се вадиш на глупоќа. Убаво ти пишале "предизборни митинзи на дпмне".
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by трендафил on Вто Сеп 18, 2018 6:15 pm

Не знам како да ти објаснам дека е глупаво кога некој странец се меша во македонски референдум, а ја обвинува Русија за мешање. Првите ги гледаме по неколку парчиња секој ден и по некое парче повеќе како се наближува референдумот, а единствена руска државјанка што јас сум ја видел да има некакво дејствие во врска со референдумот е Викторија Лоба која пее во спот во полза на меѓународната банда и домашните предавници. Во ваша полза. Платена е и со мои пари иако законот го забранува тоа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by luxor on Вто Сеп 18, 2018 6:21 pm

Па ти тебе ти објаснуваат дека е глупо кога некој странец се меша во македонски парламентарни избори и се боидуваат да влијаат на граѓаните да гласаат за криминалците од дпмне да продолжат да крадат.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Шарените станаа сендвич револуционери Empty Re: Шарените станаа сендвич револуционери

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот