Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gadovite od bojkotiram vo sliki

+3
трендафил
Dino
Teo
7 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Empty Re: Gadovite od bojkotiram vo sliki

Пишување by misterija Саб Сеп 29 2018, 19:56

Teo напиша:Neshto dokaz za taa poraka za da mozheme javno da go osudime takvoto postapuvanje??? Neshto kako ova na primer...


Овие се тешки опинчари, сељандра која не треба ни да се коментира.....грозно...

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Empty Re: Gadovite od bojkotiram vo sliki

Пишување by трендафил Саб Сеп 29 2018, 20:11

Прво за пораката, случајот е пријавен од МВР и таа од четврток наваму го гони сторителот. Се надевам дека нема да заврши како сите случаи до сега кога криминалецот е близок до власта.
Што се однесува до снимката од Австралија не видов дека некој е спречен да гласа, а снимањето не е на гласачкото место, па такво нешто не се гони кај нас по службена должност. Органите за прогон не смеат да дозволат снимање на гласачкото место, но ако тоа се прави на улица тој што мисли дека е оштетен може да поднесе приватна тужба. Изјавата на обвинителството може да се стави во ранг на застрашување вообичаен за диктатури, а ниту една марионетска влада не може да биде демократска по дефиниција.
Еве извод од кривичниот закон.
Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Snimanje-1-480x184
Ставот 3 е многу јасен, ако приватно лице снима друго  само оштетениот може да бара негово казнување. Обвинителството треба да реагира само ако снима службено лице, но никогаш не реагирало кога полицијата ги снимала сите учесници на протести на пример. И тие што протестираат во согласност со законот.
Ова што го пишувам не значи дека оправдувам снимање на тие што ќе излезат на гласање, но не оправдувам кога полицијата и обвинителството лажат за да ги застрашат тие што не се согласуваат со политиката на владата, а ги охрабруваат своите поддржувачи. Ако сметате дека гласањето ЗА е добро за Македонија, не разбирам што ви пречи ако вашето херојско дело биде овековечено и вашиот лик влезе во историјата.
Има и случај на физички напад. Советникот во кабинетот на Заев, Силвио Аврамовски во Тетово има нападнато физички активисти на Бојкотирам.
https://republika.mk/964225


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Empty Re: Gadovite od bojkotiram vo sliki

Пишување by трендафил Саб Сеп 29 2018, 20:24

Ова не е снимка од Австралија туку од Македонија, од локалните избори во 2013 година. Снимачите се платени од Сорос, а работат во полза на СДСМ. Се работи за Македонци од Пустец што одат на гласање. Полицијата не презема ништо, затоа што нема законско овластувања за такво нешто.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Empty Re: Gadovite od bojkotiram vo sliki

Пишување by Luxor Саб Сеп 29 2018, 20:31

Погрешен дел од законот цитираш, види овде.

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Untitl12
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Empty Re: Gadovite od bojkotiram vo sliki

Пишување by трендафил Саб Сеп 29 2018, 21:01

Пишував за фотографирање или видео запис од некого надвор од гласачкото место, а не за насилство. Противник сум на секакво насилство, освен во нужна одбрана, па затоа и не поддржувам членство во НАТО. Нашиот изборен закон исто така не важи во Австралија, но и таму ако активистите на Бојкотирам беа насилни ќе беа приведени, но гледаме дека такво нешто нема. Инаку и јас сум за тоа Зоран Заев и сите министри да бидат осудени затоа што не се однесуваа неутрално на референдумот, а странците што доаѓаа да не застрашуваат да бидат прогласени за непожелни личности, но јасно е дека такво нешто нема да се случи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Empty Re: Gadovite od bojkotiram vo sliki

Пишување by Luxor Саб Сеп 29 2018, 21:06

Не е дозволено снимање на помалку од 100 метри од гласачкото место, ова само за да уточниме. Најновите инфрмации на социјалните мрежи тврдат дека во Австралија полицијата интервенирала на повик од гласачите при што бил направен и записник. Не верувам дека ќе поминат туку така, таму правната држава е силна.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Empty Re: Gadovite od bojkotiram vo sliki

Пишување by Teo Саб Сеп 29 2018, 22:15

Ne e jasno zoshto glupaviot moron lazhe...I misli deka ima i drugi budali osven dpne-ofcite koi kje mu poveruvaat...

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Untitl16

A eve ja vistinata, vo 2016 godina vo dijasporata glasale okolu 8K lugje...Pri toa mora da se zeme predvid deka izborite gi sprovede dpne...

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 118

Ako e tochno toaq shto moronot go pishuva, duri i pod uslov da glasale site bolni i zatvorenici koi se deset iljadi, togash vo 7 izborna edinica bi trebalo da ima 12K glasovi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Empty Re: Gadovite od bojkotiram vo sliki

Пишување by Teo Саб Сеп 29 2018, 22:16

Ete zatoa gadovi...

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Dor4zx10
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Empty Re: Gadovite od bojkotiram vo sliki

Пишување by Luxor Саб Сеп 29 2018, 22:33

Ај што лажат па и неписмени тотално. Јазикот ќе го бранеле. Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Crying-with-laughter

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Untitl12
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Empty Re: Gadovite od bojkotiram vo sliki

Пишување by Luxor Вто Окт 02 2018, 17:25

Еве уште еден лудак кој повикува на силување.

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 12
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Empty Re: Gadovite od bojkotiram vo sliki

Пишување by Teo Нед Окт 14 2018, 18:32

Ako dosega ne znaevte koi se...

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 120

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 217
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Gadovite od bojkotiram vo sliki - Page 2 Empty Re: Gadovite od bojkotiram vo sliki

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот