Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OCI

Go down

OCI Empty OCI

Пишување by Bosonoga on Сре Сеп 19, 2018 1:12 pm

Bojata na ocite i ljubovta.

Интересни сознанија: Бојата на вашите очи открива каков партнер ви е потребен

Црни очи
Црните или изразено темните очи, се многу ретки. Тие оддаваат впечаток на таинственост, па затоа и токму ваков партнер најмногу им одговара. Личноста со црни очи треба да бара малку мистериозен партнер, кој секојдневно одново ќе го запознава и ќе открива нешто интересно за него.

Кафени очи
Најголемиот дел од луѓето на планетата имаат кафени очи. Тие најчесто се оптимисти, креативни, и познати по својата посветеност. Најмногу им одговара одговорен партнер, кој ќе им ја возврати љубовта со иста мера.

Сини очи
Сините очи се интригантни и впечатливи. Луѓето со сини очи се сензуални, сестрани и многу привлечни. Тие треба да бараат партнер кој ќе ја дели нивната страст и кој ќе биде исто толку полн со енергија како нив, за да може да ги следи во секој чекор.

Зелени очи
Зелената боја симболизира природа, па затоа и луѓето што ги имаат овие очи се најчесто многу интуитивни и делуваат според инстинктите. Овие личности постојано се наоѓаат во средината помеѓу емоциите и страста, па затоа и бараат необичен партнер што може да ги „оживее“ на секое поле во животот.

https://www.kafepauza.mk/zanimlivosti/interesni-soznanija-bojata-na-vashite-ochi-otkriva-kakov-partner-vi-e-potreben/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 880
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

OCI Empty Re: OCI

Пишување by Bosonoga on Сре Сеп 19, 2018 1:15 pm

Ocite i ljubovniot zivot.

Што навистина кажува бојата на очите за вашиот љубовен живот?

1. Кафеави очи
Вие можеби мислите дека оваа боја е една од најчестите и тоа е вистина, бидејќи поголемиот дел од луѓето ширум светот имаат кафеава боја на очи. Но, тоа не ги прави овие личности здодевни кога станува збор за љубовната врска. Луѓето со кафеави очи ги ставаат своите потреби на прво место, додека истовремено се и многу посветени на своите партнери. Зарем има нешто посекси?

2. Сини очи
Луѓето со сини очи се мирољубиви љубовници кои даваат сè од себе за да ги направат сите среќни. Ова навистина им се исплати во спалната соба. Но, постои и една малку негативна страна на нивното однесување. Тие уште на почетокот на врската очекуваат целосна посветеност од нивниот партнер. Откако ќе го добијат тоа, тие знаат да се претворат во вистински љубовни чудаци.

3. Костенливи очи
Луѓето со костенливи очи се елегантни и полни со љубов, но исто така се и многу палави. Најголемиот предизвик со нив е да ги одржувате фокусирани на една работа. Тие имаат многу мал опсег на внимание и секогаш го бараат најдоброто за нив. Ова е многу позитивно кога станува збор за избор на пица, но не толку забавно кога ќе ве напуштат за вашите брат или сестра.

4. Сиви очи
Овие личности се најдобрите потчинети. Тоа се случува бидејќи оваа ретка боја најчесто може да се најде кај многу пасивни личности. Тие се добри и лојални, но и многу интелигентни. И покрај тоа, имаат потреба од сурова искреност со цел да се движат нагоре во нивниот живот.

5. Црни очи
Кога велиме црни очи, мислиме на оние со кафеави очи чија боја е толку богата и темна, што лесно може да се помеша со црна. Овие луѓе се многу затворени и мистериозни. Потребно им е многу време да почнат да ви веруваат, но откако ќе ги натерате да се отворат, ќе дознаете дека се многу страсни личности.

6. Зелени очи
Личностите со зелени очи постојано внесуваат свежина со своето присуство. Тие се оној тип луѓе кој сакате да присуствува на сите забави кои ги организирате бидејќи секогаш се во центарот на вниманието. Тие се енергични љубовници кои даваат многу од себе, но мора да бидете внимателни бидејќи знаат да бидат пољубоморни од останатите.

https://www.kafepauza.mk/zanimlivosti/shto-navistina-kazhuva-bojata-na-ochite-za-vashiot-ljuboven-zhivot/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 880
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот