Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MRZA

5 posters

Go down

MRZA Empty MRZA

Пишување by Bosonoga Чет Сеп 20 2018, 12:06

Диета за мрзливи

Пробајте ја оваа напивка која е вкусна, лесна за подготовка, а го забрзува метаболизмот и ви помага да се ослободите од вишокот килограми додека удобно седите во вашата фотелја.

СОСТОЈКИ:

2 супени лажици мед
1 супена лажица цимет
250 мл вода

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Зовријте ја водата. Ставете ја врелата вода преку циметот. Прекријте го садот и оставете го да се олади до температура на која може да го консумирате пијалокот.
Додајте го медот кога пијалокот е изладен. Никогаш не ставајте мед во врела вода, бидејќи топлината ги уништува ензимите и другите хранливи материи на медот.
Испијте половина од пијалокот пред спиење. Другата половина оставете ја во фрижидер и испијте ја наутро – но без претходно да ја подгревате.

Тоа е сè! И запомнете – овој рецепт делува само кога се конзумира на празен стомак.

https://skopje24.mk/dieta-za-mrzlivi/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 973
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

MRZA Empty Re: MRZA

Пишување by OPOZICIONER Чет Сеп 20 2018, 12:50

Isto ko caj da pravis.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 953
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MRZA Empty Re: MRZA

Пишување by EVITA Чет Сеп 20 2018, 13:06

Ne mi se veruva bas, sedis, jades sto sakas, ne vezbas a slabees. Poveke zvuci kako bajka. Very Happy

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MRZA Empty Re: MRZA

Пишување by osa Чет Сеп 20 2018, 21:44

hmmm....shto znacheshe "go zabrzuva metabolizmot" ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

MRZA Empty Re: MRZA

Пишување by misterija Пет Сеп 21 2018, 14:48

Мене некако не ми оди во глава рецептов, оти една голема лажица цимет е премногу?
Трчање и вежбање му Е МАЈКАТА!!

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

MRZA Empty Re: MRZA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот