Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POLUDEA BOJKOTIRACITE

Go down

POLUDEA BOJKOTIRACITE Empty POLUDEA BOJKOTIRACITE

Пишување by OPOZICIONER on Пон Сеп 24, 2018 9:29 am

Glej go bre sto napisal, se mrdnal totalno, bez sram i obraz, tolku golem podlec  sprema svojot narod i negovoto revolucionerno minato i svetli likovi tesko da se rodi. Izgleda ne mu e jasno deka narodot tocno znae koj mu kopase grobovi za da gradi beli dvorovi, za vreme na cie vledeenje deca umiraa oti ne gi pustaa na lecenje za da moze da se reklammira Grujo, i koj bese na vlast koga rabotnici umiraa na rabotnite mesta oti gi prodavaa na stranski investitori kako robovi bez nikakvi prava. Sampitata na dpmne da ne e izgradena od pari padnati od nebo? Ne, tuku ja izgradija od ukradenite pari od narodot dodeka rabotnicite rabotea po deset i poveke casovi za osum iljadi denari, koga so sila gi teraa da im gi vrakaat partite na gazdite za da mozat tie posle da gi uplatat na smetkite na dpmne vo Belize i Panama. So pari koi goamiti gi davaa kako subvencii na zemjodelcite pa tie posle moraa del da odnesat vo stabovite na dpmne, i so tesko specalenite zastedi na onie koi gi lazea deka ke gi vrabotat ili ke im vrabotat nekoj vo administracija pa tie od nemajkade im gi davaa na partiskite iznuduvaci za na kraj da ne dobijat nisto a i da nema komu da se zalat bidejki vladeenjeto na dpmne bese kadija te tuzi, kadija te sudi.

POLUDEA BOJKOTIRACITE Untitl11
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

POLUDEA BOJKOTIRACITE Empty Re: POLUDEA BOJKOTIRACITE

Пишување by TRAJCHE on Пон Сеп 24, 2018 3:46 pm

Stvarno poludea, krsele stabovi na SDSM vo Kumanovo.

Оштетени два штаба на СДСМ во Куманово, приведено едно лице

Денеска околу 10.40 часот во Полициската станица Куманово биле пријавени оштетувања на два штаба на политичката партија СДСМ во Куманово на улица „Тоде Мендол“ и улица „Илинденска“.

Според пријавата, на двете локации биле искршени по три прозори. Во врска со настанот, приведен е Д.С.(34) од Куманово.

https://sitel.com.mk/oshteteni-dva-shtaba-na-sdsm-vo-kumanovo-privedeno-edno-lice
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

POLUDEA BOJKOTIRACITE Empty Re: POLUDEA BOJKOTIRACITE

Пишување by Bosonoga on Пон Сеп 24, 2018 3:50 pm

Zatoa taa piranata so nevozvratena ljubov place protiv merkite za bezbednost i slobodno odrzuvanje na referendumot sto gi prezema Oliver.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

POLUDEA BOJKOTIRACITE Empty Re: POLUDEA BOJKOTIRACITE

Пишување by OPOZICIONER on Сре Сеп 26, 2018 4:20 pm

Prodolzuvaat so krsenje i zakani, prvite dvajca gi fatija na brzina i pak umot ne im doaga.

Искршен штаб на СДСМ во селото Долно Количани

Вчера вечерта во полициската станица во Драчево било пријавено дека бил искршен штаб на СДСМ во селото Долно Количани.

„На 25.09.2018 година во 09.40 часот во Полициската станица Драчево, С.И. од с.Долно Количани, скопско, пријавил дека во текот на ноќта на 24/25.09.2018 година непознат сторител искршил четири прозорски стакла од штабот на политичка партија СДСМ во с.Долно Количани. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот“, соопштија од полицијата.

https://fokus.mk/iskrshen-shtab-na-sdsm-vo-seloto-dolno-kolichani/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

POLUDEA BOJKOTIRACITE Empty Re: POLUDEA BOJKOTIRACITE

Пишување by SHARENI on Сре Сеп 26, 2018 6:36 pm

Posle ke ima pistenje vristenje ako ne si go soberat, pametot de.

Полицијата ќе ги гони кривично оние кои ќе снимаат или ќе го попречуваат референдумот
26.09.2018 | 17:06МакедонијаПрочитано: 623
Паднаа првите гласови по однос на референдумското прашање од членовите и замениците членови на избирачките одбори кои ќе патуваат во странство каде ќе гласа дијаспората.

Иселениците пак ќе гласаат во сабота во 33 дипломатски – конзуларни претставништва и канцеларии на Република Македонија. Вкупниот број на граѓани кои се пријавија за гласање во странство изнесува 2. 694.

Во меѓувреме пак течат и последните 48 часа од кампањата која се води, бидејќи според законот молкот за референдумот почнува 48 часа пред денот на гласање. Тоа значи дека поддржувачите на референдумот од коалицијата Излези ЗА Европска Македонија, но и оние кои се против и за бојкот влегуваат во финишот на кампањите кои завршуваат веќе во четврток на полноќ. Тоа значи дека медиумите уште денеска и утре ќе може да ги емитуваат рекламните пораки.

Министерот за Внатрешни работи Оливер Спасовски пак денеска од Штип порача дека министерството исто така ќе го следи целиот процес и кривично ќе се гонат сите оние кои нема да го почитуваат законот, но и оние кои ќе снимаат недозволено.

„Бесправното снимање е кривично дело и ќе преземеме санкции, зошто е во изборен ден и ускратувањето на избирачкото право ако е во радиус од 100 метри. Полицијата ќе постапува и на поголемо растојание, зошто никој нема право да снима неовластено и да се врши притисок.“ - вели Оливер Спасовски - Министер за внатрешни работи.

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ пак денеска на пресконференција изразија сомнеж за масовен поткуп на гласачи на престојниот рефеендум од страна на владејачката СДСМ.

„Постојат сериозни индиции и сомнежи дека СДСМ подготвува масовен поткуп на гласачи за претстојниот референдум, само за некој глас повеќе за поддршка на капитулантскиот договор на Зоран Заев и Алексис Ципрас. Кружат информации дека раководители ќе делат награди и бонуси само за граѓаните да се откажат од името. Целата операција чини поприлично и затоа гледаме секој ден нови задолжувања.“ - изјави Димче Арсовски.

Да не се политизира референдумот, но и да се прифати дека борбата за негов успех е државничка во интервју за МИА се огласи и унуверзитетскиот професор, но и основач и претседател на поранешната демократска алтернатива Васил Тупурковски. Според него борбата на референдумот е борба за единство но и голема шанса за Македонија.

https://www.24.mk/policijata-kje-gi-goni-krivichno-onie-koi-kje-snimaat-ili-kje-go-poprechuvaat-referendumot
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

POLUDEA BOJKOTIRACITE Empty Re: POLUDEA BOJKOTIRACITE

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот