Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FOTOGRAFII

Go down

FOTOGRAFII Empty FOTOGRAFII

Пишување by Albatros on Вто Сеп 25, 2018 5:37 pm

Vredno za pocit, dve godini potrosil za da gi snimi zivotnite na koi im se zakanuva istrebuvanje.

Фотограф поминал 2 години фотографирајќи животни на кои им се заканува истребување

За повеќето од нас, животните на работ на истребување се далечна мистерија. Но британскиот фотограф Тим Флач поминал 2 години барајќи ги нивните живеалишта и документирајќи го нивното постоење. Резултатот е колекција која ни овозможува интимен и редок увид во животот на загрозените животни на Земјата и нè потсетува дека можеме да ги изгубиме. Ова се фотографии што нема да ве остават рамнодушни.

1. Саига

FOTOGRAFII 1fotograf-pominal-2-godini-fotografirajkji-zhivotni-na-koi-im-se-zakanuva-istrebuvanje-kafepauza.mk_

3. Филипински орел

FOTOGRAFII 3fotograf-pominal-2-godini-fotografirajkji-zhivotni-na-koi-im-se-zakanuva-istrebuvanje-kafepauza.mk_

6. Сибирски рис

FOTOGRAFII 6fotograf-pominal-2-godini-fotografirajkji-zhivotni-na-koi-im-se-zakanuva-istrebuvanje-kafepauza.mk_

Drugite zivotni moze da gi vidite na linkot.

https://www.kafepauza.mk/art-i-dizajn/fotograf-pominal-2-godini-fotografirajkji-zhivotni-na-koi-im-se-zakanuva-istrebuvanje/

Albatros

Број на мислења : 554
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

FOTOGRAFII Empty Re: FOTOGRAFII

Пишување by Bosonoga on Пон Дек 03, 2018 10:17 am

Super slikicka.

FOTOGRAFII 2018-110
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот