Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KE I GI UKRADAT SOSE NOZETE

Go down

KE I GI UKRADAT SOSE NOZETE Empty KE I GI UKRADAT SOSE NOZETE

Пишување by Flora on Пет Сеп 28, 2018 10:33 am

Cevli od 17 milioni dolari, kolku cuvari treba da ima okolu tebe koga ke gi nosis vo javnost.

Чифт чевли вреден 17 милиони долари изложен во Дубаи

Чифт чевли изработен од кожа, злато и дијаманти е изложен во Дубаи и е понуден на продажба за 17 милиони долари, што е апсолутен рекорд, тврдат организаторите.

Чевлите од вчера се изложени во Бурџ ал-Араба, една од палатите во Дубаи.

Дизајнирани и изработени во Италија, чевлите имаат 236 дијаманти и уште два 15-каратни дијаманта со ознака Д(совршена боја и чистота).

– Дубаи е град на милионери и милијардери и е потенцијален пазар на подрачјето на Заливот и посебно во Саудиска Арабија за таков вид на производи – појасни Хемант Карамчандан, човек што работи со скапоцености и чија идеја е понудата на ваквата креација.

KE I GI UKRADAT SOSE NOZETE Cevli-696x391

https://www.novamakedonija.com.mk/zivot/magazin/%D1%87%D0%B8%D1%84%D1%82-%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%BB%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-17-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%BE/

Flora

Број на мислења : 372
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

KE I GI UKRADAT SOSE NOZETE Empty Re: KE I GI UKRADAT SOSE NOZETE

Пишување by Albatros on Пет Сеп 28, 2018 11:00 am

Koj ima pari da gi kupi ima i za bodigardi da plaka.

Albatros

Број на мислења : 552
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

KE I GI UKRADAT SOSE NOZETE Empty Re: KE I GI UKRADAT SOSE NOZETE

Пишување by misterija on Саб Сеп 29, 2018 6:33 pm

Колку само е глупав овој живот..некој нема леб да јаде а некој курташак си прави од што не знае колку пари има..ееехххх.. Mad

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

KE I GI UKRADAT SOSE NOZETE Empty Re: KE I GI UKRADAT SOSE NOZETE

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот