Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KRADEC

Go down

KRADEC Empty KRADEC

Пишување by Albatros on Пон Окт 01, 2018 11:28 am

I morska voda da krades e kaznivo.

Украл морска вода, го чека казна од 1.500 евра

Германец, кој овие денови на плажа во близина на градот Трст во својот камион ставил 24.000 литри морска вода, бил приведен од локалната полиција по дојава од граѓани и го казнила со 1.549 евра, а „украденото“ море морал да го врати во Трстанскиот залив.

Полицијата откри дека 48-годишниот германски државјанин во близина на населбата Баркола, кај дворецот Мирамаре, во својот камион неовластено од Јадранското Море испумпал 24.000 литри вода.

Германецот признал во полиција во текот на сослушувањето дека морската вода сакал да ја пренесе во Германија за потребите на еден аквариум со морски риби.

http://www.libertas.mk/ukral-morska-voda-go-cheka-kazna-od-1-500-evr/

Albatros

Број на мислења : 553
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот