Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

auf wiedersehen Gvujo

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty auf wiedersehen Gvujo

Пишување by tmoro on Вто Фед 17, 2015 8:44 pm

Сите знаеме дека деновите на фирерот -ГВУЈО му се одбројани,но кој од Мелничарите ke погодит кој месец паґат диктаторчето?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 8:45 pm

Tipuvam na prvata polovina od april...Do veligden e gotov...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Фед 17, 2015 8:47 pm

Mart - DEFINITIVNO ...(prva polovina)!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by defo on Вто Фед 17, 2015 8:57 pm

Април/Мај
се зависи од сплет на околности понатаму има две опции според мене....
1.Избори Септември со неизвесен исход.....
2.Избори во Фебруари/Март 2016 после одржан попис и организирани од техницка влада...со сигурен пораз на дпмне.....

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Фед 17, 2015 9:04 pm

Mart - definitivno! Ednstveno ako nefati severozapaden anticiklona, so jaki vrnezi na sneg i dozd, ili ako trite narecnici ne se vo sodejstvie so vaga podznak jarec!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 9:06 pm

Kalifu, ti pochna i astrologija da upotrebuvash...auf wiedersehen Gvujo Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Фед 17, 2015 9:27 pm

More da znaesh sto vudu bockanje u kukline dupeglavski im udrif, dodeka da pocne da delue!!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 9:35 pm

Vaka nekako??? auf wiedersehen Gvujo Happy-smiley17

auf wiedersehen Gvujo Voodoo-doll_163

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Фед 17, 2015 9:41 pm

Bas takva! Imav samo mal problem da najdam zenska kukla so brkovi - ama se snajdov!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 9:46 pm

A deluva vo SAD??? Mislam bockanjeto....auf wiedersehen Gvujo Happy-smiley17 auf wiedersehen Gvujo Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Фед 17, 2015 10:17 pm

Puknaa u SAD za takvi muljatori, svaljeri i kleptomani! Amerikancite im go pamtat uste od vremeto na Bush! Na prv telefon od novata vlada, ima da im gi spakuvaat i po Fedex ke gi pratat u Mk! Zivi bili pa videli!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by osa on Вто Фед 17, 2015 11:49 pm

tmoro напиша:Сите знаеме дека деновите на  фирерот -ГВУЈО му се одбројани,но кој од Мелничарите ke погодит кој месец паґат диктаторчето?
nagradata shto e .....da ne e jagula podgotvena na ohridski nachin .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15933
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Фед 18, 2015 6:25 am

Nagradata e vikend za dve osobi na bregot na ohridskoto ezero vo elitniot kompleks Ljubanista na gazda Subrat zoki Roj! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by tmoro on Сре Фед 18, 2015 10:13 am

osa напиша:
tmoro напиша:Сите знаеме дека деновите на  фирерот -ГВУЈО му се одбројани,но кој од Мелничарите ke погодит кој месец паґат диктаторчето?
nagradata shto e .....da ne e jagula podgotvena na ohridski nachin .....


Наградата е скијање на Пелистер.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Гостин on Сре Фед 18, 2015 6:47 pm

Grujo veke e padnat. Samo ushte ne mu kazale.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Фед 18, 2015 7:01 pm

Horhe! Dobrodoshol! Pa kude si bre ti? t.e. shto te nema ? studentite ne mozat bez tebe?!?!!? (shala mala...dobrodoshol!)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Гостин on Сре Мај 18, 2016 11:07 am

Време  е да ја освежиме темата, и да му дадеме можност на Трендо да се прости од уште еден диктатор кому верно му служел.

Уставниот Суд ја стопираше одлуката за распуштање на Собранието

auf wiedersehen Gvujo Ustaven_vnatre_1

Стопирани се сите дејствија што произлегуваат од Одлуката за распуштање на Собранието, вклучувајќи ја Одлуката за распишување избори на петти јуни и изборните дејствија што ги презема Државната изборна комисија.
Уставниот суд едногласно одлучи да поведе постапка за испитување на уставноста на Одлуката за распуштање на Собранието и истовремено, изрече времена мерка која ќе важи до конечната одлука.
Пред три месеци, Судот ја отфрли иницијативата поднесена од Павле Трајанов и Тодор Петров.
Мнозинството судии одлучи дека Судот не е надлежен да расправа за поединечен акт, каков што е Одлуката за распуштање на Собранието. Денеска, по иницијативата поднесена од пратеникот на ДУИ, Талат Џафери, Судот одлучи да се произнесе.
Претседателката Елена Гошева остана мислење дека се работи за поединечен акт, но дозволи преседан, бидејќи се работи за висок државен интерес во ситуација кога излез од политичката криза не може да се најде, а голем број државни органи се во функционална блокада.
Уставниот суд, потсети таа, веќе еднаш направил преседан во 2001, кога поништил договор за изградба на нафтовод со Грција, кој е оценет како штетен за државата.
Решението за поведување постапка и времената мерка уште денеска ќе биде готово и веднаш ќе биде објавено во Службен весник.
Веќе на наредната седница, в среда, Судот најави носење конечна одлука. Ако се прифати предлогот на иницијаторот, тоа ќе биде поништување на Одлуката за распуштање на Собранието, што значи дека ќе се поништат сите до сега преземени дејствија, како да никогаш немало ваква одлука.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Гостин on Сре Мај 18, 2016 11:13 am

Исто така да му дадеме можност да се покае затоа што навиваше за терористи и убијци на македонските бранители само затоа што беа на страната на неговиот пастир и му овозможуваа да ја докрајчи Македонија и македонците. Но, со предавници кои еднаш веќе се обиделе да ги уништат македонците и да им ја распарчат државата не треба тикви да садиш. Кога е во нивни интерес тие ќе те предадат, како што сега им направија на дпмне-овците, кои го анатемизираа македонскиот народ за сметка на терористите и циганите, на кои дури им дадоа мправо да ги исмејуваат и понижуваат македонците само за да го поддржуваат Грујошеску.

Ахмети: Уставниот суд овозможи свикување на Собранието

Ја поздравувам денешната одлука на Уставниот Суд која што овозможува свикување на Собранието како прв и неопходен чекор за решавање на длабоката политичка криза. Ги повикувам сите лидери, медиуми, цивилното општество да постапуваат со целосна одговорност наспроти ситуацијата во која што се наоѓа земјата и да дадат свој конструктивен придонес за враќање на стабилноста, сигурноста и да се посветиме силно кон сериозна реформска агенда.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Гостин on Сре Мај 18, 2016 11:16 am

Трендо, на една од темите си напишал дека на овој форум ти се закануваат дека треба да одиш во затвор. Сакам да ти кажам, од мое име, дека искрено се надевам тоа и да ти се случи. Предавници кои прават заговори со терористи, цигани, и сите останати непријатели на македонскиот народ само за да бидат на власт и да ги избришат македонците и Македонија од историјата, друго и не заслужуваат.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by трендафил on Сре Мај 18, 2016 12:17 pm

auf wiedersehen Gvujo 2a9b19fb912051b0b9db2f0705fc8713_L

Бидејќи Уставниот суд ја поништи оваа одлука, а за таа за распуштање на СОбранието од 24 февруари се прогласи за ненадлежен, ќе излезе дека ќе одлучи дека избори тренба да има на 24 април, односно дека веќе се одржани.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by трендафил on Сре Мај 18, 2016 12:23 pm

luxor напиша:Исто така да му дадеме можност да се покае затоа што навиваше за терористи и убијци на македонските бранители само затоа што беа на страната на неговиот пастир и му овозможуваа да ја докрајчи Македонија и македонците. Но, со предавници кои еднаш веќе се обиделе да ги уништат македонците и да им ја распарчат државата не треба тикви да садиш. Кога е во нивни интерес тие ќе те предадат, како што сега им направија на дпмне-овците, кои го анатемизираа македонскиот народ за сметка на терористите и циганите, на кои дури им дадоа мправо да ги исмејуваат и понижуваат македонците само за да го поддржуваат Грујошеску.

Ахмети: Уставниот суд овозможи свикување на Собранието

Ја поздравувам денешната одлука на Уставниот Суд која што овозможува свикување на Собранието како прв и неопходен чекор за решавање на длабоката политичка криза. Ги повикувам сите лидери, медиуми, цивилното општество да постапуваат со целосна одговорност наспроти ситуацијата во која што се наоѓа земјата и да дадат свој конструктивен придонес за враќање на стабилноста, сигурноста и да се посветиме силно кон сериозна реформска агенда.

Не знам дали си ти во состојба да разликуваш обични работи, односно дека ако Талат Џафери и АЛи Ахмети се терористи според тебе, не гледам зошто се радуваш што сега се во коалиција со твојата партија која и ги воведе во политиката, кога избори кога тогаш ќе има и ќе ги загубите. Дали тоа ќе биде некоја недела или најдоцна месец порано или подоцна нема да смени ништо. Мислиш ли дека тоа што напишавте заедно со терористите ILIRIDA на споменикот за жртвите на Македонија е борба за Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by трендафил on Сре Мај 18, 2016 12:29 pm

luxor напиша:Трендо, на една од темите си напишал дека на овој форум ти се закануваат дека треба да одиш во затвор. Сакам да ти кажам, од мое име, дека искрено се надевам тоа и да ти се случи. Предавници кои прават заговори со терористи, цигани, и сите останати непријатели на македонскиот народ само за да бидат на власт и да ги избришат македонците и Македонија од историјата, друго и не заслужуваат.
Не се пожалив туку само нотирав дека има идиоти на форумов што така им посакуваат на тие што не мислат како нив.
Дали според тебе терористите со кои нели ВМРО правел заговори се Талат Џафери кој ја даде представката до Уставниот суд за да ја поништи одлуката што тој ја гласаше или АЛи Ахмети што исто така гласаше а сега ја поздравува шансата за нејзино поништување. Дали тие престанаа да бидат терористи од моментот кога поминаа на ваша страна.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Гостин on Сре Мај 18, 2016 3:02 pm

Јас сум еден од тие идиоти Трендо. И се надевам дека желбата ќе ми се исполни. Затоа што си поигрувате со судбината на македонците и Македонија. Затоа што ги згазивте идеалите на ВМРО и ги сведовте на криминални активности со вашите браќа учките. Никогаш терористите на Аљи и мафијашите на Грујо нема да бидат на моја страна. Исто како и циганите и остала багра од малцинствата кои го подрдржуваат распадот на единствената држава на македонците. Секоја чест на припадниците на малцинствата, меѓу кои има и албанци, и роми, власи, срби, бугари, бошњаци и  нека ми простат сите кои не сум ги спомнал, кои се борат заедно со нас за демократска Македонија, заедничка држава на сите граѓани што ја сакаат демократијата и владеењето на правото. Но мафијашките припадници на тие малцинства, сокриени во криминално-мафијашка коалиција со Грујошеску, по сите правни и морални норми треба и ќе завршат во Идризово, зедно со предавниците од македонскиот народ кои го поддржуваат Грујошеску во намерата да ја опљачка а потоа и уништи Македонија за да не одговара за своите злочини.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by трендафил on Сре Мај 18, 2016 5:36 pm

Не верувам дека ќе дојде на власт некој толку будала што за пишување на форум ќе го стави некого во власт. Вие кога би се дограбиле до власта можеби би го правеле и тоа, но затоа тешко дека такво нешто ќе се случи. Ајде да видам сега за што ќе протестирате. Баравте избори за 24 април, па баравте одлагање за 5ти јуни, сега добивте одлагање на неодредено време. Дали ќе треба Собранието да донесе закон со кој овој период во кој СДСМ беше во власта да се смета како тајмаут и да се продолжи времето до следните избори? Бидејќи СДСМ и онака не сака избори. Посебно не црпнатиот ви Заев кој по изборите сигурно дека нема да биде повеќе лидер на вашата партија. По загубени избори ќе мора да си замине.
За крај, се надевам дека старо новиот министер за внатрешни работи конечно ќе почне да ги апси молеро-фарбарските вандали. Не сакам да одат во затвор. Доволна им е условна казна и надополнување на штетата што ја имаат направено. А вие можете наместо донации за фарби да собирате донации за да ја платите одштетата за нив. Преку https://www.generosity.com/community-fundraising/macedonia-s-colorful-revolution Сорос наместо сам да си ги плаќа вработените одлучил да собира донации.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Гостин on Сре Мај 18, 2016 6:22 pm

Трендо, јас сигурно нема да бидам во власта. Но, лично познавам барем еден опозиционер,  кој е член на форумот и кој сигурно ќе биде во првите ешалони кога СДСМ ќе дојде на власт. И сигурно нема да се залага за помилување на криминалите на дуи и дпмне. Напротив, прв ќе бара да ви се суди за уништувањето на државата. А сигурен сум дека ќе го послушаат. Посебно затоа што тоа е во насока на препораките на ЕУ и САД.

ЕУ: Изборите да се одложат, помилувањата да се повлечат

Во заедничка изјава потпретседателката на Европската Комисија Федерика Могерини и комесарот Јоханес Хан бараaт „помилувањата од 12 април да се повлечат без одлагање за да се заштити принципот на отчетност и да се избегне селективна правда„

„Основен демократски принцип е дека граѓаните се еднакви пред законот„, стои во заедничката изјава на Могерини и Хан.

“Одлуката на Уставниот суд го расчистува патот за Собранието да се собере и да ги одложи изборите на 5 јуни за чие одржување нема услови. Ова е обновена можност земјата да се занимава со бројните прашања што се во срцето на продолжената политичка криза. Патот напред мора да се дефинира заедно од сите главни политички партии, бидејќи само со зрел дијалог, инклузивност и посветеност на демократските принципи и на неопходните реформи и со нивно спроведување ќе се врати земјата на евро-атланскиот пат“, стои во заедничката изјава на Могерини и на Хан.

http://novatv.mk/eu-izborite-da-se-odlozhat-pomiluvanata-da-se-povlechat/

Американска амбасада: Итно да се поништат помилувањата

Амбасадата на САД излезе со став за одлуката на Уставниот суд- како што вели Амбасадата, се отвора пат за свикување на Собранието за да се откажат изборите на 5 јуни.

-Ова пак, претставува обновена можност за Собранието и за политичките лидери, да покажат на дело дека се силно посветени на Пржинскиот договор и неговите начела — владеење на правото, одговорност, инклузивност и кредибилни избори. Оваа рамка и понатаму претставува најдобар начин за земјата да излезе од сегашната криза.

Поништувањето на помилувањата од 12 април треба да се направи итно и на начин на кој ќе се зачува начелото на одговорност, ќе се избегне селективна примена на правдата и ќе се неутрализира сериозната загриженост во врска со неказнивоста. Основно демократско начело е дека сите граѓани треба да бидат еднакви пред законот.

http://novatv.mk/amerikanska-ambasada-itno-da-se-ponishtat-pomiluvanata/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

auf wiedersehen Gvujo Empty Re: auf wiedersehen Gvujo

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот