Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sramota

Go down

Sramota Empty Sramota

Пишување by OPOZICIONER on Пет Окт 19, 2018 10:51 am

Samo sto gi stavile i vandalite zavrsile rabota. Policijata treba pod itno da gi najde i da im podnese krivicni prijavi.

Само што ги ставиле, вандали ги искршиле лулашките во Карпош (ГАЛЕРИЈА)

Новопоставената опрема на неколку детски игралишта во општина Карпош е уништена од вандали.

„Често пати објавуваме фотографии од новите детски игралишта во нашата Општина, поставена урбана опрема, нови клупи, корпи за отпадоци и слично. За жал, и ова е Карпош. Ова се фотографии од неколку детски игралишта кои неодамна се опремија со нови реквизити, новопоставени корпи за отпад и шах таблата на летниковецот во Влае (дониран од Скопска пивара). Вака изгледаат во моментов“, пишува на официјалната страница на Фејсбук на Општина Карпош, проследено со фотографиите од нарушената убавина.

Оттаму порачуваат дека ќе продолжат да се грижат за реквизитите и дека ќе ги обноват.

– Не бегаме од реалноста, продолжуваме со искрената комуникација, а одговорност носи секој од нас. Карпош заслужува многу повеќе љубов, а не вандализам и насилство – пишуваат од Општината.

https://plusinfo.mk/%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BC-%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B2%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%BE%D1%88-%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B5/

Sramota 1-3

Sramota 3-2

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 774
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Sramota Empty Re: Sramota

Пишување by misterija on Пет Окт 19, 2018 1:12 pm

Срамотата е наша, на нас постарите, оти сите вандалски работи ги прават младите, нашите деца...секоја населба секојдневно мака мачи со хулиганското однесување на младите, со нивната негрижа за околината, никаква совест за другите луѓе..Еве јас за мојава населба да кажам дека секоја вечер неможеме да спиеме од една толпа млади луге кои седат на детското игралиште, мочаат, кршат, шкртаат, се пијанчат, се тепаат, врескаат, играат фудбал, дуваат џоинт и многу др. работи...сто пати сме пријавиле во полиција и никому ништа, освен дупнати гуми на нашите коли утредента.....СРАМОТА, тоа е одлика на нашиот менталитет, на нашата совест..што ли чудовишта изгледавме???

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 462
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Sramota Empty Re: Sramota

Пишување by nino on Пет Окт 19, 2018 1:55 pm

nevospituvanje
taka sekoja generacija e polosa od prethodnata
spored mene ovoj narod ne zasluzuva nisto
a policijata meste da seta si sedat po kafici mufte kafe si pijat i sedvici krkaat

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Sramota Empty Re: Sramota

Пишување by misterija on Пет Окт 19, 2018 2:49 pm

nino напиша:nevospituvanje
taka sekoja generacija e polosa od prethodnata
spored mene ovoj narod ne zasluzuva nisto
a policijata meste da seta si sedat po kafici mufte kafe si pijat i sedvici krkaat

Не, не..овој народ прво треба убаво да се истепа а потоа да се учи на ред и дисциплина, на почитување на закони итд.


како може кога одиме во други држави да почитуваме закони, така и тука треба истото да го правиме.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 462
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Sramota Empty Re: Sramota

Пишување by Nebula on Пон Окт 29, 2018 9:41 am

Stoka od narod sme.

Не издржаа ниту декорираните стари дрвја ФОТО

Декорациите кои беа поставени на старите исечени дрвја во Скопје во текот на ноќта или утрово биле уништени од вандали.

https://plusinfo.mk/%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%B3%D0%B8-%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%88%D1%82%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0/

Sramota Dekorirani-drva-unisteni-2

Nebula

Број на мислења : 604
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Sramota Empty Re: Sramota

Пишување by Albatros on Сре Окт 31, 2018 9:07 am

Kradele cvekinja od javni povrsini, nezdrava rabota.

(ФОТО) ДО КОГА ВАКА?! Украдени цвеќиња од скопските јавни површини

https://mtm.mk/grad-skopje/33784-foto-do-koga-vaka-ukradeni-cvekjinja-od-skopskite-javni-povrshini

Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Sramota Empty Re: Sramota

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот