Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LOTARIJA

Go down

LOTARIJA Empty LOTARIJA

Пишување by Albatros on Нед Окт 21, 2018 10:08 am

Milijarda i pol ke dobei mozebi nekoj sreknik, ama u SAD.

Џекпотот во САД достигна неверојатни 1,6 милијарди долари
Американскиот џекпот достигна рекордни 1,6 милијарди долари , откако не беше извлечен победничкиот број во износ од 1 милијарда долари во Мега Милион.

https://kanal5.com.mk/articles/352792/djekpotot-vo-sad-dostigna-neverojatni-1-6-milijardi-dolari

Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

LOTARIJA Empty Re: LOTARIJA

Пишување by misterija on Нед Окт 21, 2018 10:12 am

Albatros напиша:Milijarda i pol ke dobei mozebi nekoj sreknik, ama u SAD.

Џекпотот во САД достигна неверојатни 1,6 милијарди долари
Американскиот џекпот достигна рекордни 1,6 милијарди долари , откако не беше извлечен победничкиот број  во износ од 1 милијарда долари  во  Мега Милион.

https://kanal5.com.mk/articles/352792/djekpotot-vo-sad-dostigna-neverojatni-1-6-milijardi-dolari

....
Очигледно е дека таму не ги местат игрите на среќа, како оваа нашава игра лото извлекување 7/34.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 462
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

LOTARIJA Empty Re: LOTARIJA

Пишување by Albatros on Нед Окт 21, 2018 10:53 am

Nie imame mnogu sreka, se nekako pred izbori se pagaat najgolemite dobivki.

Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

LOTARIJA Empty Re: LOTARIJA

Пишување by misterija on Нед Окт 21, 2018 11:15 am

Tocno taka, apla si ja delat sedmicata...a jas se otepav pari frlajki za loto. dali dva tri pati sum dobiela edna cetvorka.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 462
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

LOTARIJA Empty Re: LOTARIJA

Пишување by Flora on Нед Окт 21, 2018 11:19 am

Mene u bravo kafe ni lazicka ne mi se paga ne pa loto. Very Happy

Flora

Број на мислења : 356
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

LOTARIJA Empty Re: LOTARIJA

Пишување by misterija on Нед Окт 21, 2018 11:26 am

Flora напиша:Mene u bravo kafe ni lazicka ne mi se paga ne pa loto. Very Happy

Hahhahahahhaaa...jas dobiv torba .....samo tolku Very Happy

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 462
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

LOTARIJA Empty Re: LOTARIJA

Пишување by Albatros on Сре Окт 24, 2018 12:14 pm

Se usreki nekoj, stana milijarder.

ВО ЈУЖНА КАРОЛИНА ПОГОДЕН ЏЕКПОТОТ ОД 1,6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Најмалку едно добитно ливче, во Јужна Каролина, е пријавено за најголемиот џекпот во историјата на американската лотарија, што на победникот ќе му донесе награда од рекордни 1,6 милијарди долари.

Официјалните лица на лотаријата Мега милионс кажаа дека во Јужна Каролина е продадено едно ливче со погодени сите шест бројки. Во исто време, имало и 15 втори награди, кои изнесуваат по еден милион долари.

Извлечените бројки кои вредат повеќе од една и пол милијарда долари се 28, 70, 5, 62, 65, 5 и се проценува дека шансите тие да се погодат изнесуваат еден наспроти 300 милиони.

https://sdk.mk/index.php/magazin/vo-juzhna-karolina-pogoden-dhekpotot-od-1-6-milijardi-dolari/

Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

LOTARIJA Empty Re: LOTARIJA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот