Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NOVOSTI

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

NOVOSTI Empty NOVOSTI

Пишување by Dino Чет Окт 25, 2018 12:46 pm

Eve edna losa vest.

Прегазен балкански рис на магистралниот пат Кичево – Охрид

Деновиве на магистралниот пат Кичево – Охрид е најден прегазен рис кај месноста Славеј Планина, соопшти Македонското еколошко друштво (МЕД), наведувајќи дека за прегазеното животно добиле повик од член на ловното друштво „Питон“, но и покрај напорите да му се укаже прва помош на животното, тоа угинало од повредите на пат кон ветеринарната клиника во Скопје.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/29561679.html

Dino

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Bosonoga Вто Окт 30, 2018 10:43 am

Aktuelno e pa da vidite kako da se odnesuvate ako ve napadne kuce.

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 918
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Bosonoga Пет Ное 02, 2018 10:48 am

Doagaat flamingata.

Фламинга наскоро доаѓаат во скопската зоолошка градина

https://skopjeinfo.mk/flaminga-naskoro-doagjaat-vo-skopskata-zooloshka-gradina

NOVOSTI 45153548_10155504236362000_8806849385548742656_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-sof1-1
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 918
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by osa Нед Ное 04, 2018 12:50 am

bravo za onie koi direktno doprinesuvaat za razvoj na zooloshkata gradina

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 16036
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Dino Саб Ное 10, 2018 1:07 pm

Vistinska ljubitelka na macki.

Пет мачки добија наследство од 470.000 долари во Хрватска

Prigorski.hr пишува дека Градот Ѓурѓевац деновиве доби 30 000 американски долари наследство од Марија Хорватек, родена ѓурѓевѓанка која пред повеќе децении се преселила во Чикаго. Но неодамна почина, а дел од своето богато наследство остави на својот роден град, со намера да им се помогне на децата.

Но, најголемиот дел од наследството го добија мачките на починатата Марија. Таа им остави 470.000 американски долари, и мачките ќе имаат право на овие средства до крајот на животот. За нив се грижи Ева Барселона, која во нивно име располага со парите.

https://makfax.com.mk/zanimlivosti/%D0%BF%D0%B5%D1%82-%D0%BC%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BE%D0%B4-470-000-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%80/

Dino

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Albatros Нед Ное 11, 2018 10:25 am

Podobro, i ona sto go dala na gradot prasanje e dali ke bide nameneto za decata ili za dzepovite na politicartite.

Albatros

Број на мислења : 649
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Albatros Сре Ное 21, 2018 9:14 am

Strasno sto i nepravivme na planetata.

Илјада парчиња пластика најдени во утроба на угинат кит

Вработените во националниот парк Вакатоби вчера нашле тело на кит долг 9,5 метри. Во неговиот стомак имало околу 6 килограми пластика. Меѓу другото , китот проголтал и 115 пластични чаши и еден пар сандали. Имало и 25 кеси и други предмети од пластика.

https://kanal5.com.mk/articles/356308/iljada-parchinja-plastika-najdeni-vo-utroba-na-uginat-kit

Albatros

Број на мислења : 649
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Nebula Саб Дек 01, 2018 4:59 pm

Se mnozat zitelite na zooloskata.

NOVOSTI Zoo-skopje

Nebula

Број на мислења : 750
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Bosonoga Нед Апр 21, 2019 7:12 pm

Prinovi vo ZOO, bliznacinja lemuri.

Близначињата лемури Цветко и Цветанка се новите жители на ЗОО

https://plusinfo.mk/%d0%b1%d0%bb%d0%b8%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d1%87%d0%b8%d1%9a%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bb%d0%b5%d0%bc%d1%83%d1%80%d0%b8-%d1%86%d0%b2%d0%b5%d1%82%d0%ba%d0%be-%d0%b8-%d1%86%d0%b2%d0%b5%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%ba/

NOVOSTI Zooloska-bliznaci
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 918
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Flora Сре Мај 15, 2019 6:00 pm

Zebrite dojdoa.

ЗЕБРИТЕ ЈАНОШ И ЈАШАРИ СТИГНАА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

https://sdk.mk/index.php/magazin/zebrite-janosh-i-jashari-stignaa-vo-skopskata-zooloshka/

NOVOSTI Zebri-vo-zooloska-1

Flora

Број на мислења : 392
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Albatros Пет Мај 17, 2019 12:38 pm

Vnimavajte na decata i milenicite, ludaci frlale otrov vo Aerodrom.

Внимавајте има отров по парковите во Аеродром

https://plusinfo.mk/%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%98%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D0%BE-%D0%B0/

Albatros

Број на мислења : 649
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Bosonoga Пет Мај 17, 2019 8:21 pm

Crepovi gadni ni gram mozok da se nemalo.

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 918
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Nebula Сре Мај 22, 2019 11:15 am

Vakvo nesto treba vednas da se sprovede na celata planeta.
Франција ги забранува пестицидите кои се смета дека се закана за животот на пчелите. Станува збор за пет супстанции кои истражувачите докажале дека се фатални за пчелните семејства. Пестицидите се употребуваат за запрашување на културите во индустриското производство. Забраната важи не само за употреба на отворено, туку петте пестициди нема да смее да се употребуваат ниту во оранжериите.

https://www.alsat-m.tv/mk/%d1%84%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b2%d0%b0-%d0%b3%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b8-%d0%bf%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%b8%d1%86%d0%b8%d0%b4%d0%b8%d1%82%d0%b5/

Nebula

Број на мислења : 750
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Flora Сре Мај 22, 2019 11:23 am

Mnogu interesno poglednete go videoto.

Борба за храна-На кејот на Вардар два гаврана на мегдан со змија(видео)
мај 21, 2019

https://mms.mk/2019/05/21/%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b1%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%85%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b5%d1%98%d0%be%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d0%b0%d1%80%d0%b4%d0%b0%d1%80-%d0%b4%d0%b2%d0%b0-%d0%b3/

Flora

Број на мислења : 392
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Nebula Саб Јун 01, 2019 9:34 am

Mnogu los narod sme, ne znaeme da go socuvame i toa sto ni e vazno.

Македонска работа: Украдени камери за следење на рисот во НП Маврово - еМагазин
Непознати сторители украле две видео камери со кои се следи движењето на животните и рисот во националниот парк „Маврово”.

Според СВР Тетово кражбата вчера ја пријавил член на ренџерската служба.

Според пријавата во периодот од 29 март до 28 мај годинава засега непознати сторители одзеле две видео камери, кои биле поставени во атарот на село Требиште, во месноста „Солиште“.

Одземените камери, сопственост на НП „Маврово“, се користеле во рамките на проектот „Заштита на балканскиот рис“

https://emagazin.mk/makedonska-rabota-ukradeni-kameri-za-slede-e-na-risot-vo-np-mavrovo/

Nebula

Број на мислења : 750
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Nebula Пет Јун 14, 2019 8:45 pm

Prinova vo ZOO, se rodi elence.

УШТЕ ЕДНО БЕБЕ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА! ЗАПОЗНАЈТЕ ГО ЛАКИ, ПРВОТО БЕБЕ ЕЛЕН ЛОПАТАР ГОДИНАВА!
https://srekja.mk/ushte-edno-bebe-vo-skopskata-zooloshka-zapozajte-go-laki-prvoto-bebe-elen-lopatar-godinav/Nebula

Број на мислења : 750
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by EVITA Саб Јун 29, 2019 7:56 pm

Konechno nekomu da mu tekne da objavuva vakvi novosti za da moze da se zapoznaat onie koi gi sakaat zivotnite ,pa da ja posetat ZOO

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 264
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Nebula Сре Jул 10, 2019 9:37 am

Se vraka Koko so drustvo.

Мими, Роси, Коко и Хјасл се група која одлично се сложува и во Скопје ЗОО ќе добијат услови и љубов какви што заслужуваат.

https://skopjeinfo.mk/po-10-godini-shimpanzoto-koko-deneska-se-vrakja-vo-skopskata-zooloshka


Nebula

Број на мислења : 750
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Nebula Нед Jул 21, 2019 4:37 pm

Uste eden nov zitel.

NOVOSTI IMG-20190721-163349-182

Nebula

Број на мислења : 750
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Nebula Вто Aвг 27, 2019 5:59 pm

Na prvi septemvri koj vo uciliste, koj vo ZOO.

NOVOSTI Img_2010

Nebula

Број на мислења : 750
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Nebula Саб Сеп 14, 2019 9:42 pm

Dobredojde za Brauni.

NOVOSTI Img_2012

Nebula

Број на мислења : 750
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Bosonoga Саб Јан 11, 2020 1:56 pm

Ubava vest.

NOVOSTI Img_2024
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 918
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Nebula Вто Јан 14, 2020 3:40 pm

Prvoto bebe vo ZOO vo 2020.

NOVOSTI Img_2018

Nebula

Број на мислења : 750
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by EVITA Сре Јан 29, 2020 7:46 pm

Stigna i lavot.

NOVOSTI Img_2010

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 264
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Bosonoga Саб Jул 18, 2020 9:03 pm

Pristiga nova atrakcija.

NOVOSTI Img_2102
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 918
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот