CAEVI

Go down

CAEVI Empty CAEVI

Пишување by Flora on Вто Окт 30, 2018 11:22 am

Nisto poubavo od toplo cajce vo ladnite utra, em te gree, em zdravo i lekovito.


ОВИЕ ЧАЕВИ ДЕЛУВААТ ПОДОБРО ОД 1 ЧАС ПОМИНАТ ВО ТЕРЕТАНА!

Зелен чај

Овој чај е еден од најпопуларните чаеви кога станува збор за здравјето и губењето на тежината. Екстракт од зелен чај е богат со катехини, природни антиоксиданти кои го забрзуваат метаболизмот и го поттикнуваат горењето на маснотиите, особено во пределот на стомакот.

Flora

Број на мислења : 349
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

CAEVI Empty Re: CAEVI

Пишување by Flora on Вто Окт 30, 2018 11:22 am

Бел чај

Бел чај е направен од малку обработени, внимателно одбрани млади растенија. Неговиот благ, сладок вкус е сосема поразличен од другите чаеви. Белиот чај го зајакнува имунитетот и помага при борба против рак.

Flora

Број на мислења : 349
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

CAEVI Empty Re: CAEVI

Пишување by Flora on Вто Окт 30, 2018 11:23 am

Црн чај

Богат е со антиоксиданси, го стимулира производството на масните киселини и го забрзува метаболизмот.

Flora

Број на мислења : 349
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

CAEVI Empty Re: CAEVI

Пишување by Flora on Вто Окт 30, 2018 11:23 am

Чај од маточина

Чај од маточина е познат по својот смирувачки ефект, помага при стрес и позитивно делува на здравјето на кожата и косата. Исто така, изобилува со антиоксиданси кои ја чистат крвта, го детоксицираат телото и го регулираат производството на хормоните.

Flora

Број на мислења : 349
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

CAEVI Empty Re: CAEVI

Пишување by Flora on Вто Окт 30, 2018 11:23 am

Чај од цимет

Чај од овој миризлив зачин го регулира нивото на шечерот во крвта, поради што ќе внесувате помалку калории. Циметот ги согорува масните клетки, а во комбинација со мед го спречува складирањето на масното ткиво.

https://srekja.mk/ovie-chaevi-deluvaat-podobro-od-1-chas-pominat-vo-teretana/

Flora

Број на мислења : 349
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

CAEVI Empty Re: CAEVI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот