Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЕВТИНУВА НАФТАТА

Go down

ПОЕВТИНУВА НАФТАТА  Empty ПОЕВТИНУВА НАФТАТА

Пишување by osa on Нед Ное 04, 2018 9:56 pm

Значително поевтинува нафтата - супер вести за возачите

Ако продолжи трендот на намалување на цените на суровата нафта на светските берзи, извесно е дека во втората недела од ноември ќе има ново значително поевтинување на нафетните деривати во малопродажба.
Само од понеделникот до денеска цената на суровата нафта на берзата во Лондон е пониска за 3 долари а во однос на просечната цена врз основа на која регулаторот ја формираше цената, за дури 6 долари.
Од вторник, во Македонија се возат горива за пониски цени и тоа бензините за 3 односно 3,5 денари, а дизелот за 1,5 денари.

Гориво

Цена

БС 95

71,5 ден.

БС 98

73 ден.

Дизел

67,5 ден.
_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот