Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

+3
osa
SHARENI
OPOZICIONER
7 posters

Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by OPOZICIONER Саб Ное 17 2018, 19:04

Набавени 12 возила за Брзата помош 17 НОЕМВРИ 2018 / 17:14
Министерството за здравство набави 12 нови возила за брзата помош, од кои 6 ќе се користат во Скопје, а останатите ќе им се доделат на градовите кои за тоа имаат потреба. Со купувањето на возилата, се дуплира капацитетот на итната помош во главниот град и доближува до критериумите поставени од Светската здравствена организација, со кои се предвидува едно возило за 50.000 лица. На прес-конференцијата, министерот Филипче нагласи дека со постапката за набавка се заштедени пари што ќе бидат наменети за други цели, односно за набавка на опрема за болниците во земјата. Министерството, само од оваа набавка заштедило 200 илјади евра.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by OPOZICIONER Саб Ное 17 2018, 19:06

kaj ste da pofalite
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by defo Саб Ное 17 2018, 20:52

6 во скопје се малку. Од моментална сосотјба, пренесена од човек кој работи таму, во Брза Помош Скопје има само 8 дотраени возила. Што значи со овие ќе има само 6 нови возила таму.  На Скопје за нормално функционирање му требаат мин 10.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by SHARENI Саб Ное 17 2018, 21:11

defo напиша:6 во скопје се малку. Од моментална сосотјба, пренесена од човек кој работи таму, во Брза Помош Скопје има само 8 дотраени возила. Што значи со овие ќе има само 6 нови возила таму.  На Скопје за нормално функционирање му требаат мин 10.

daleku od to deka se dovolno ,no da se pochne poleka po malku
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 823
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by osa Саб Ное 17 2018, 21:14

taka e defo vo pravo si ....a zamisli 11 godini da se kupuvaa po 6 vozila godishno .....more i po edno da se kupuvashe ke videvme fajde ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by nino Нед Ное 18 2018, 20:06

ами нели ќе се приватизирала брзата помош, зошто тогаш се трошат пари за нови возила.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by Dino Вто Ное 20 2018, 11:24

Malo morgen sto ke si prodadat sami na sebe neopremena brza pomos namesto za dzabalak da si ja kupat super opremena so nasi pari.

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by трендафил Вто Мар 05 2019, 08:34

12 возила на брза помош, но затоа 20 полициски возила и 351 германска чизма, донација од Германија како награда за менувањето на името на државата и кастрирање на историјата и идентитетот. Донацијата е дадена во координација со марионетската влада. Место подобро здравство ќе имаме посилна полиција која треба да ја одржи власта. Повторно ќе не гази германска чизма (фали само бугарска донација) овој пат облечена на нозете на Албанци, Македонци и други вработени во полицијата. Чуму донации (просјачење) ако државата има пари. Се планира купување на авион од 20 милиона евра за Заев и неговата свита, а нема 323 илјади за возила и македонски чизми.

https://denesen.mk/germanska-donacija-za-mvr-20-vozila-i-351-par-chizmi-za-makedonskata-policija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by osa Вто Мар 05 2019, 20:36

nemozesh od zloba da prifatish trendafile deka lugeto ne pochituvaat pa tresesh zeleni deka ova e nagrada za menuvanje na imeto ......zalosno....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by defo Вто Мар 05 2019, 22:59

ЈОК, за него Грујо е Мека и Медина. Се крсти во Грујо, кој ето си ја остави фамилијата, и без око да му трепне, си ја кидна во Унгарија. Нека си седи кај Орбан, наместо кај Боркица. А неговиве „слепи војничиња“ нека си свират, на кавал со едно дупче.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by трендафил Сре Мар 06 2019, 09:14

osa напиша:nemozesh od zloba da prifatish trendafile deka lugeto ne pochituvaat pa tresesh zeleni deka ova e nagrada za menuvanje na imeto ......zalosno....
Мислам дека е понижување за Македонија да не може да купи 351 пар чизми за полицајците. Треба ли и гаќи да им купуваат странци. Кога сме кај сакањето 39% од Германците се против членство на „Северна“ Македонија во ЕУ, а 34% ЗА. Што би рекле мнозинството се против. Дел од тие ЗА се веројатно балканци што добиле германско државјанство.
https://expres.mk/francuzite-najgolemi-protivnici-za-vlez-na-makedonija-vo-eu-shvegjanite-najnakloneti/

За мене и во СДСМ има луѓе што не би го направиле предавството што го направи Заев. Посебно ме изненадува тоа што Димитров му се посра на глава на татко му кој е едно од децата прогонети од Егејска Македонија во геноцидот што го изврши Грција со помош на западната меѓународна заедница. Димитар Димитров пред четврт век кажа клетва раката да му се исуши на тој што ќе го смени името на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by трендафил Сре Мар 06 2019, 09:39

Чудно ми е и зошто се зајакнува полицијата, а не здравството или образованието. Дали се очекува нов бран бегалци, па затоа се засилува полицијата со теренски возила и чизми или се очекува домашна герила по економскиот колапс што со оваа власт се очекува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ Empty Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот