Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ опамети се...под итно........

+11
Bosonoga
OPOZICIONER
TRAJCHE
osa
nino
SHARENI
defo
Teo
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 8 of 19 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Next

Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Ное 08 2019, 08:30

Мислам дека е помала работа да се напише кој градоначалник успешно си ја работи работата. Доколку има таков. Мислам општо, за сите градоначалници што сме ги имале по референдумот за независност, не на конкретни од една партија и покрај тоа што темата е наменета за втората по големина партија во Македонија. За жал кај нас и локалната самоуправа не се избира врз основа на локалните проблеми, туку врз големата политика. На пример ако во Арачиново не победи одредена партија нема да влеземе во ЕУ. А тоа што нема канализација, не е важно. Кога веќе го споменав Арачиново, чудно е некој што не плаќа данок (а според некои информации само еден обврзник платил данок на имот во оваа општина) да бара нешто да се направи во општината. Зошто ние другите да плаќаме целосно средување на некој проект. Може да се помогне некоја посиромашна општина, а за Арачиново не би рекол дека е сиромашно според куќите и возилата што се возат таму.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by SHARENI Пон Дек 09 2019, 12:27

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Img_2025
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 840
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Пон Фед 17 2020, 20:17

Марш на СДСМ
СДСМ, вака не , ова е лоша слика, и вреѓање на мојата интелегенција. Жолт картон. Се надевам ќе биде овој став пренесен на СДСМ.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Саб Фед 22 2020, 16:26

https://www.facebook.com/o2inicijativa/videos/698289920909088/ браво...СДСМ......мрш таму, после ова подитно раскинување на договорот со НИКОБ, седнување на маса со соте вакви иницјатииви и преземање мерки за расчистувањето на проблемот со загадувањето. Или во спротивно, може да се премине на полошиот начин, кон решавање на некои проблеми.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by OPOZICIONER Саб Фед 22 2020, 16:32

SDSM ne ja kontrolira policijata. Obrati se kaj Culev.

🤬 За герила акции веднаш полиција доаѓа, испитува, притвора, ама за секојдневното недозволено загадување кое ни се случува, за тоа нема апсења и притвор, полицијата тогаш ја нема, иснпекциите пинг-понг играат кој е надлежен,
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 953
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Саб Фед 22 2020, 18:24

Не јас би се обратил до онај брклијана Макрадули, зошто не ги повикал дечкиве на разговор...и до НИКОБ, новата СГС. И како наеднаш скоро сегде е СГС заменет со НИКОБ.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by PRVOBOREC Вто Мар 31 2020, 20:39

Браво Оли и сите министри од СДСМ магариња будали. Еве ги небањатите се јавуваат по колеги административци и знаш ли што им викаат? Гледате ли како вмро ве спаси да не зимате минималец и останете без работа оти планот на зајко бил така да остане и по кризата за да напуштат вмровци сами од администрација пошто со минималец не можеле да живеат. А на сдсовци ќе им кажеле и кога вмровци ќе напуштеле ќе им качеле платите дупло од сегашните.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by osa Вто Мар 31 2020, 22:21

mozebi ke pobaraat od SDSM  vladata da donese uredba da ne se otplakaat davachkite za Skopje 2014 vo narednite 12 meseci , da  pochekaat doveritelite ili da ni gi prostat dolgovite po toj osnov ...mnogu pari lezat tamu

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Апр 01 2020, 11:00

Може има и неплатени давачки од Скопје 1963 за санациите по земјотресот. Спушти се на земја. Таман работа ако на некоја фирна не и е исплатен долгот три години. Од божем економски блескава влада.
Вистинско прашање е зошто владата во февруари, пред почетокот на кризата има потрошено 70 милиони евра повеќе отколку што се влезени во буџетот. А февруари има 29 дена оваа година и во овој месец поради разни годишни давачки приходот е поголем. Дали парите се потрошени за изборна корупција, затоа што не знам дека е нешто градено во претходниот период. Барем не за тие пари. На пример за неколкуте илјади партиски војници на СДСМ што станаа дел од јавната администрација.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Сре Апр 01 2020, 11:59

Gkedam vtor pat spomnuvash budzetski deficit i potrosheni pari. Sega kje treba da dokazhesh deka nitu si glup, nitu si partiski bot. Dokazot kje bide ednostaven, treba samo da objasnish shto e budzetot, shto e deficit, kako se proektira budzetot i kako se javuva i presmetuva deficitot po meseci. Imaj vo predvid deka sekoj obid da se izvlechesh so referat poln glupost kje bide osueten. A ti samo kje go dokazhesh toa shto odamna go tvrdam. Znam deka e problem, treba ili da se demantirash sam sebe ili da dokazhesh deka nemash pojma shto e i kako funkcionira budzetot. Odberi sam, zoshto ako jas go obrazlozham toa shto go baram od tebe povekje od ubedlivo kje ja dokazham glupokjata na tvoite tvrdenja.
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Сре Апр 01 2020, 12:21

Знам поедноставен начин, треба само да покаже колку била реализацијата на буџетот до 1 април 2020 и колку биле расходите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Сре Апр 22 2020, 09:22

СДСМ уште еден црвен картон на твоето конто, апсолутно неоправдано покачувањето на акцизите на горивата можеше и без тоа. 
1.Никој не излезе со официјална бројка колку реално гориво се троши во МКД во моментов и колку е оправдана мерката, и до кога ќе трае што ќе биде кога бензинот 98 ќе се врати преку 75 денари?
2.СДСМ нели буџетот е во добра кондиција?

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 22 2020, 11:55

Таман е работата, не потпаѓај под влијамие на небањатите. Никој нема да биде во загуба само нема да заштедиме колку што сакаме.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Img_2429

https://vlada.mk/node/21114

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by SHARENI Сре Апр 29 2020, 17:09

Svestete se dodeka e vreme, Zaev ne odi po umot na Oliver i Nina.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Ewxp4k10СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Ewxmdj10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 840
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Апр 29 2020, 18:13

Неколку недели СДССМ-ЌЕ (ајде и јас да се приклучам на обичајот на форумов да ги менувам имињата на партиите) преработува една иста уредба со сила на закон за наводна финансиска помош на фирмите и граѓаните. Веројатно според условите што ги поставуваат изворните даватели на финансиската помош, ново коронарно име за кредит. И јас како Дефо се чудам како тоа буџет во наводно одлична кондиција потрошил во првите 3 месеци од годината 120 милиони евра повеќе отколку што имал влез, а при тоа нема скоро никаква инфраструктурна инвестиција иако временските услови не беа лоши за градење. Што наведува на помисла или дека парите се користени за изборна корупција или едноставно се крадени. Мора ли владата да земе 700 кг апетисани во услови на здравствена и економска криза и 3 тона кафе во разни облици. Тендерот е во тек. Зошто владата не им помага директно на загроените граѓани, туку ги финансира фирмите. Дали таа помош ќе оди како тие преку фондот за иновации? По партиски клуч, при што и етничкиот клуч е партиски.
Која е логиката дека ако персонален сметач пред 30тина години беше неколку илјади долари, а сега е неколку стотини, да може владата да воведе големи акцизи и ДДВ на персоналците и да не убедува дека сме во добивка. Нормално е влада во која капиталисти се на позиции и водени се од друг капиталист плус амнестиран криминал од позадина, па води сметка за капиталот, а не за граѓаните. Има веројатно и луѓе што сметаат дека владата не се договорила Уставниот суд да ја поништи одлуката функционерите да земаат минимална плата. Иако и јас се сомневам дека им е ваѓжна платата. Од еден тендер за кафе и апетисани се заработува повеќе. Да не зборувам за тендер од 500 илјади евра каков што доби Крсто Мукоски. Тој можеби и не мора да дава провизија затоа што е заслужен за тоа што сме северни. Кумановци, скопјани и други се од северна северна (северна на квадрат) Македонија според речникот на тие, да се вратам на почеток, што за кредит користат израз финансиска помош. Помош што ќе ја враќаме ние, нашите деца, нашите внуци, а можеби и правнуци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Саб Мај 02 2020, 10:33

По талибанскиот чин, брусењето на Сонцето од Кутлеш кое голем дел Македонци го сметаат за национален симбол и кое едногласно беше избрано за државно знаме на почетокот на самостојноста на нашата земја и беше сменето под брутални уцени на евроатлантската меѓународна банда има повеќе реакции. Никој не го поздрави настанот, а повеќе луѓе го осудија. Брусењето беше извршено педерски, како карактер, да се изразам како човекот што ѓаволот го црпнал од подземјето на Муртино, ваљда од некоја септичка јама и со помош на евроатлантската меѓународна банда по единственото бугарско востание во Македонија, Шарената револуција, го донесе на чело на државата. Еве една од реакциите, од Максим Димитриевски, член на СДСМ и градоначалник на најголемата општина во Македонија.

.
Мојата земја е МАКЕДОНИЈА
Мојата нација е МАКЕДОНСКА
Нашите предци биле МАКЕДОНЦИ, ние на овој свет дојдовме како такви и нашите потомци ќе заминат како такви а нивните внуци и правнуци ќе останат МАКЕДОНЦИ, архитипот ќе се пренесува од колено на колено!
Државата ни се нарекуваше Демократска Федерална МАКЕДОНИЈА, Народна Република МАКЕДОНИЈА, Социјалистичка Република МАКЕДОНИЈА, Република МАКЕДОНИЈА, денеска Република Северна МАКЕДОНИЈА, од историски познати причини сплет на околности и услови со повеќепати менуван и надополнуван Устав.
Нацијата ни ја официјализира КПЈ кога ја призна КПМ со што предците наши го остварија вековниот стремеж на многу генерации да се избориме за идентитетско признание, борците на НОБ во духот на илинденците и партизаните во антифашизмот се изборија за независна држава во која покрај нас Македонците живеат и Албанци, Срби, Турци, Роми, Власи, Бошњаци и др.
Овој голем меѓународен ден на работникот и работничката класа која од 45та до 80та под лидерство на Тито за помалку од 35 години со лопата и крампа создаде се, од тогаш наваму со багер се руши тоа што беше градено и сеуште неможе да се сруши и во континуитет се распродава.
Се можеме да срушиме и повторно да изградиме но по историјата и идентитетот не смееме да си чепкаме, тоа е наше и на сите кои живееле, живеат и ќе живееме заедно.
Вергината била и ќе биде дел од таа историја и истата со брусалица не се брише, таа или ја имаш заедно со останатите чувства во себе или пак никогаш не била во тебе.
Во мојот досегашен четириесет и четири годишен живот, неколкупати се чувствував многу горд како човек, првиот пат на матурската, втор пат во АРМ, трет пат кога станав родител и се роди мојот син Милан, подоцна уште два пати за Вероника и Димитар, станав градоначалник на најголемата општина и тоа се моменти на исполнетост но и одговорност кои им ги посакувам на сите да ги почувствуваат но исклучително е чувството на свечената обврска во АРМ и тоа сме го споделиле многумина од тогашните генерации во нашата МАКЕДОНИЈА.
Млади војничиња, полни со желба за докажување, нашата војничка чојана униформа од шеесетите години останата по магацините од ЈНА која што заедно со моите другари далечната 94та ја носевме во касарната Ѓорче Петров во Скопје, пушките М48 од магацините на тогашната ТО (паповки добивме само за денот на заклетвата), се редевме во ешалоните на војничката писта, гордо ја пеевме ДРЖАВНАТА ХИМНА и со денови сите рамо до рамо различни по вера и нација вежбавме и марширавме за тој ден, така не учеше државата, да ја сакаме, да и се заколнеме на верност, доколку е потребно и животот да го дадеме за неа како што предците наши се колнеле на Светата книга, пиштол и кама, за жал денеска многумина се колнат на "жими мајка", лидери, функционери, власт, опозиционери со години, тогаш студираа, одлагаа, полагаа но не одслужија ниту девет месеци задолжителен воен рок, тоа за нив беше губење на време, но денеска се први да и служат од некоја позиција на државата.
Тој ден дојдоа нашите родители, сите исполнети и насмеани, моето цело семејство дојде со радост, на моите другари исто така, среќа, солзи радосници сликање со старите апарати на филм, шкљоцаа на сите страни.
Помеѓу моите беше и братучедот мој Иван, тогаш дете, денеска татко на две прекрасни дечиња, се радуваше на пушката, татко ми, мајка ми, сестра ми сите горди, другарите и другарките среќни, цвеќе, насмевки на сите страни, на Надица пред да заминам и кажав дека откако ќе одслужам ќе ми стане девојка а денеска ми е прекрасна сопруга.
Како да ја избришам ВЕРГИНАТА на мојата чојана униформа, како да ги избришам тие спомени, како да си ја избришам сопствената историја.
Ех, дојде време невреме, политика, поделба, грабеж, надмудрувања, интриги, ѓаволот влезе помеѓу нас.
Денеска братучедот мој Иван е активист на ВМРО Дпмне а јас висок функционер на СДСМ но колку и да сме идеолошкинразлични кога излегов пред некој ден од дома со болничка кола очите му беа полни со солзи, крвта е крв, боли за своето секогаш, а сепак малку сме.
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ бил Бугарин толку колку што моето кумче кое студира во Бугарија е Бугарин кога ги полага испитите на факултетот а професорот ќе го праша како се чувствува, знам дека е горд Македонец докажан по ген, внук на првоборец, сепак мудриот премолчува, кумството ми е шест генерации и ќе продолжи ќе даде БОГ.
Последно време Бугарскиот пасош за нас стана прозорец кон Европа го земаа многумина, разбирливо, животот оди мора да се работи создава и заработува за живот, каде? нормално во Европа, таму каде што сакаме сите, со модерниот и богатиот свет.
Бугарија ни е братска држава исто како и Србија, многу сме измешани и поврзани но сепак треба да се знае дека Македонец не се создава, тој се раѓа, така било и ќе биде!
Со Албанците живееме со векови на овие простори, секој си држи до своето но предците ни живееле и се пчитувале и помагале и ние ќе продолжиме да живееме заедно во граѓанска држава во која ќе се цени и почитува индивидуата и способноста а не етничкста или партиска припадност, Албанија ни е партнер и пријател.
Едни ми велат "комуњара" други "вмровец" сум бил Југо носталгичен, сум ја имал вергината на профилот (сликата ми е драга ја фотографирав 2009та низ убавите охридски улици), како и да ме нарекуваат јас ќе бидам истото како и тие МАКЕДОНЕЦ со своја глава и став!
Сосема на крајот да се извинам однапред на сите доколку несакајќи навредив некој со моиве зборови, ве почитувам и сакам сите, нека ми простат другарите и блиските што ќе ги објавам овие слики од едни убави времиња кои се составен дел на мојата историја.
Ќе се освестиме и обединиме сите или ќе го посееме раздорот врз нашите потомци како што тоа го погрешија нашите предци, ЗАЕДНО МОЖЕМЕ СЕ, доста беа поделбите.
Големите нации станаа големи бидејќи сватија дека заедничките спомени треба да обединуваат, не да разделуваат.
- Заедно ќе ја згазиме короната но и ќе ја изградиме иднината!

https://www.facebook.com/MaksimDimitrievskiOfficial/posts/1882758741854557

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by OPOZICIONER Саб Мај 02 2020, 11:14

Znaci da ne bea komunistite uste nemase da imame ofcijalna nacija.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 953
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Саб Мај 02 2020, 11:51

трендафил напиша:По талибанскиот чин, брусењето на Сонцето од Кутлеш кое голем дел Македонци го сметаат за национален симбол и кое едногласно беше избрано за државно знаме на почетокот на самостојноста на нашата земја и беше сменето под брутални уцени на евроатлантската меѓународна банда има повеќе реакции. Никој не го поздрави настанот, а повеќе луѓе го осудија. Брусењето беше извршено педерски, како карактер, да се изразам

vsmro dpsmne vanchemihajlovistichko talibansko pederska (kako karakter)...

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 95556310

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Img_2232

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Exaa9g10
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Нед Мај 03 2020, 15:40

Промената е направена во време кога Сонцето од Кутлеш стана државно знаме на Република Македонија во 1992 година. Одлуката беше едногласна. Единството на Македонците почнавте да го нарушувате токму со едностраната промена на знамето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by OPOZICIONER Нед Мај 03 2020, 17:48

Aj be ne se vadi ste brisele vergina od grbot pa za drugi ke zborite.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 953
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Нед Мај 03 2020, 18:05

A shto precheshe koga antichkite okolu spomenikot na vashata gej ikona koja ne smeevte da ja narecete so vistinskoto ime pa ja krstivte voin na konj gi pravevte so pogreshen broj verginski kraci na shtitovite? Osven vashiot kukavichluk se razbira.
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Пон Мај 04 2020, 17:11

Bravo Jana ti si dokaz deka politikata ne mozhe da gi korumpira lugjeto ako tie ne se so rasipan karakter i vlegle vo nea samo zaradi lichen interes a ne za interesot na gragjanite koi gi izbrale.

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Img_2233
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пон Мај 04 2020, 18:56

„Се оградувам од одлуките кои ќе се донесат на денешната седница на Советот, иако дел од предлозите се мои. Се оградувам бидејќи општината дозволи упад во процедурата на закажување продолжение на Седица, одржува Совет кој не сум го свикала и селективно избира кој ќе биде информиран за присуство, напиша Белчева. Друг закажал седница и селективно повикувал кој ќе присуствува на неа. Ова како на 27 април кога избравте претседател на Собрание без 61 глас.

https://www.facebook.com/jana.belceva/posts/10218419260885836

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Чет Јун 04 2020, 10:54

Жалби на штипските работнички, кои ќе преживее, ќе преживее, г-не Заев, спомнавте националиозација на профитери од време на корона, сега е моментото да докажете дека не се празни зборови.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Сре Сеп 23 2020, 22:42

СДСМ, дај му ги клоците на владиниот ПР, она со казните за моторите, беше мизерно, подобро да молчевте.  Кажете му на Цацко, (Љупчо „Бубо“ Каров), дека влада е озбилна инстуција не реалити или хумористично шоу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 19 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот