Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Загадување на воздухот

+7
OPOZICIONER
Bosonoga
SHARENI
Luxor
трендафил
Teo
PRVOBOREC
11 posters

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Вто Ное 19 2019, 16:18

Вака изгледа и лудилото кога луда дпне-оФца ќе се обиде да ја обвини владата на Македонија за светските климатски промени.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Вто Ное 19 2019, 17:37

ВМРО во рамки на можностите реагираше и го спаси Дојранското Езеро или купи 3 авиони за гасење пожар кои во моментов имаат самп два пилота, место бројот на пилоти да биде поголем од бројот н авиони. А во регулаторната комисија има конкурс во моментов за зголемување на вработените за половина. Од 30 на 44.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Teo Вто Ное 19 2019, 17:40

A be ti stvarno so glup, chitam na edna tema se ograduvash od sredno bogatiot biznismen a na druga se falish so negovite rezultati.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Вто Ное 19 2019, 17:44

Никој не е само добар или само лош, па ни Љубчо Георгиевски. Чудно што ти како многу паметен не си во состојба да го разбереш тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Teo Вто Ное 19 2019, 17:48

I taka spored tvojata glupa logika dpsmne-predavnichka e naslednik samo na dobrite raboti. A loshite kje gi zaboravime potochno kje se pravite so sila glupi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Вто Ное 19 2019, 17:54

За волја на вистината како премиер ни Љубчо не потпиша договори со Бугарија (кај што емигрираше во време СДСМ беше на власт) и Грција ниту прифати Тиранска платформа како што тоа го направи Заев, а останаа Плаошник, Дојранското Езеро, Милениумскиот Крст ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Teo Вто Ное 19 2019, 18:16

Ne potpisha dogovori ama ja potpisha deklaracijata za sorabotka. Namali so gluposta i ne pishuvaj za raboti koi ne ti se poznati.

https://www.mn.mk/istorija/7153-Deklaracija-za-prijatelstvo-i-sorabotka-megu-Makedonija-i-Bugarija-Sofija-22-fevruari-1999-godina
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Teo Вто Ное 19 2019, 18:38

Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Вто Ное 19 2019, 20:12

Уште со уставните амандмани согласно Времената спогодба со Грција Македонија се откажа од заштитата на македонските малцинства во соседните земји. Во тогашниот договор со Бугарија нема заедничка историја, нема заеднички комисии што ќе ги менуваат македонските учебници, а не и бугарските. Договорот е потпишан на македонски и бугарски јазик, што би рекле признат е и јазикот, за разлика од договорот на амнестираниот криминалец Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Teo Вто Ное 19 2019, 20:15

Znaev deka kje tresnesh nekoja glupost. Tochno so toj dokument dpsmne-predavnichka gi predade OMO ILINDEN. Ste bile i kje ostanete predavnici.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Вто Ное 19 2019, 20:29

Затоа ли го примивте Љубчо Георгиевски во вашите редови, а Заев ги предаде не само Македонците во Бугарија туку и Македонците во Македонија прогласувајќи не за поранешни Бугари. И покрај „пријателството“ ниту Бугарија ниту Грција не се меѓу седумте земји (Австрија, Хрватска, Словенија, Чешка, Словачка, Италија, Полска) што бараат ЕУ повторно да го разгледа прашањето за почеток на преговорите за нашата земја, односно да го добиеме датумот за кој Заев лажеше дека сме го добиле минатата година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Teo Вто Ное 19 2019, 21:14

Kolku lesno izbiva od tebe predavnichkiot gen koga kje te steraat vo kjosh. Koga ti odgovara naslednici ste na se zhivo i divo od VMRO. Koga kje se soochite so vistinskata ideologija na istoriskoto VMRO vednash se otkazhuvate predavajki gi i liderite i idealite. Od komiti stanuvate kodoshi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Вто Ное 19 2019, 21:25

ВМРОвците не биле и нема да бидат предавници. Тоа е одлика на дпне-оФците.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Вто Ное 19 2019, 21:35

И да се вратиме на темата. Се презема една од најефикасните мерки за прочистување на воздухот. Само оваа есен до денес се засадени над 7 илјади дрвја.

Загадување на воздухот - Page 5 Img_2118
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Сре Ное 20 2019, 13:17

Чудно е што јас сега, а истото до пред 3 години го правевте и вие, од 7.300 дрвца (од градот а ваљда и општините садат плус) немам забележано ниту едно и за садењето дознавам преку средствата за информирање. Да не се дрвцата невидливи. Се надевам дека работата нема да остане на ќе бидат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Teo Сре Ное 20 2019, 13:36

Dodeka namesto da proshetash po ulicite dremesh vo shtabot i pishuvash glupost nema nitu da vidish.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Сре Ное 20 2019, 17:35

Дај ми список на улици на кои се засадени нови дрва за да прошетам таму ако воздухот до тогаш повторно не се загади.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Teo Сре Ное 20 2019, 17:54

Eve i ovde da ne ne go zabelezhish.

Ne treba da veruvash vo nishto. Treba samo da odgovorish na ednostavno prashanje. Bravo za Pazi Ledja.

Загадување на воздухот - Page 5 Img_2095
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Сре Ное 20 2019, 18:11

Шеста тема со иста спам порака.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Teo Сре Ное 20 2019, 18:38

Eve ushte edna.

Bravo Trendafile. So odgovorot pokazha i dokazha deka ne si Makedonec tuku obichen predavnik koj e spremen da gi prodade i Makedonija, i makedoncite i makedonshtinata samo za negovata kriminalna antimakedonska organizacija da dojde na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Саб Ное 23 2019, 12:48

Само констатирав дека шириш спам пораки на форумов. Знам дека констатацијата е бесполезна и дека ќе си продолжиш со пишување и размножување на пораките спротивно на правилата на форумов. Толку од мене.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Teo Саб Ное 23 2019, 15:01

Tochno, tolku od vas predavnicite.

Загадување на воздухот - Page 5 Img_2097
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Нед Ное 24 2019, 12:30

Во таа иста ЦДУ Ангела Меркел е на заминување и партијата тесно ќе соработува со ВМРО на подготвување на пред се економската програма која треба да ја возобнови Македонија, но и на борба против корупцијата, екологијата, носење на германски инвестиции во Македонија и слично. Очигледно е дека по разочарувањето од Заев ЦДУ се враќа на нормален колосек.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Нед Ное 24 2019, 15:48

Ќе соработува е исто како не умри магаре до зелена трева. И освен изјавите на дпне-оФците немаме никаков доказ дека ЦДУ со сите проблеми што ги има дома ќе си го троши времето на партија што сигурно губи на изборите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Нед Ное 24 2019, 21:46

Не е ЦДУ како СДСМ па демократски да одлучува само лидерот. Ако тој е зафатен со капитулација пред Тирана, Атина и Софија и министерот за економија да не ја тера економијата, министерот за градежништво градењето и т.н. Имаат луѓе за сите работи вклучувајќи и соработка со сестринските партии.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 5 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот