Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Загадување на воздухот

+7
OPOZICIONER
Bosonoga
SHARENI
Luxor
трендафил
Teo
PRVOBOREC
11 posters

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Пон Ное 25 2019, 10:01

Пак лажеш, единствено во статутот на твојата дпне пишува дека лидерот, поточно оФчарот одлучува сам за се. А помош од ЦДУ че добиете кога после поразот на изборите ќе го смените неспособното раководство.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пон Ное 25 2019, 12:04

Во овој век СДСМ само еднаш го победил ВМРО на парламентарни избори. Во далечната 2002 година. Сега има раководство способно да ја загуби препораката дадена уште пред 10 години дека единствен проблем за почеток на преговорите ни е решавање на проблемот со Грција. Сега имаме и други проблеми, односно немаме датум и покрај тоа што немаме вето од Грција, туку проблем е владеењето на Заев и Ахмети. Живееме во земја во која портпарол на една партија и пратеник, Артан Груби, дава дозвола навивачка група да влезе во МНТ (кој не е национална туку македонска установа) и да го демолира. Иако нема никаква функција ниту во театарот ниту во министерството за култура. Школски пример за заробена држава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Пон Ное 25 2019, 12:58

А не е спамирање на повеќе теми да го ставаш случајот со МНТ? Затоа бајпаметно е да не се буниш што другите го прават тоа што и ти.

А за победи и порази че збориме после априлскиот колапс што ќе го доживеете.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пон Ное 25 2019, 15:15

Немам ископирано ист текст, а за жал држењето до темата не е вообичаено на нашиов форум, па не гледам зошто тоа би важело само за мене. Чудно е и тоа што најексплоатираните теми се против опозицијата. Како да е таа одговорна за случувањата во државата, а не власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Пон Ное 25 2019, 15:59

Секој пишува тоа што мисли а нормалните луѓе знаат дека опозицијата секогаш е одговорна за случувањата во една држава исто како и власта затоа што активно учествува во политиката.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пет Ное 29 2019, 19:24

Во Скопје се одржаа протести против загадувањето. Повеќе илјади демонстранти скандираа „Сakaме да дишимe“, и „Нeма воздyx, немa миp“

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Teo Пет Ное 29 2019, 19:52

Bravo za demonstrantite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Bosonoga Саб Ное 30 2019, 10:18

Crepovite ne bila na protest, pak lazele i se kitele so tugi perduvi.

Загадување на воздухот - Page 6 Img_2019
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 978
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Саб Ное 30 2019, 17:43

Не ви досади уште со фашистичките пораки. Зошто опозицијата не би излегла на било кој протест што е против власта. Или можеби сметате дека демонстрантите бараа чист воздух од опозицијата? Барем чистиот воздух е нешто што му треба на секого без разлика од тоа дали е Македонец или северџан.
Во конкретниов случај изгледа поверојатно дека Емилијано ги мрази и презира ВМРОвците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by TRAJCHE Сре Дек 04 2019, 11:26

Bravo za vladata.

Загадување на воздухот - Page 6 Img_2021
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by SHARENI Пет Дек 20 2019, 12:00

Tocno taka, ama togas ne im precese koga se gusea. Sega koga se prezemaat site mozni merki pocna da im preci.

Загадување на воздухот - Page 6 2019_110
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пет Мај 15 2020, 18:30

Една информација до колегите од форумот. Скопје е денес најзагаден град на светот. Се работи за природна појава, не закачи песочна бура од Сахара. Ќе дадам линк со напомена дека друг ден на него ќе има друг резултат. Секогаш се прикажува моменталната состојба. Ова да не ме обвини некој подоцна дека лажам. Ова е двојна причина за седење дома, без проветрување. Загаден воздух допринесува за полесно заболување од корона.

https://www.iqair.com/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Нед Окт 25 2020, 12:56

Уште не се знае кој тогаш наводно требало да донира маски против загадувањето. Во меѓувреме добивме маски за корона, и поради неа не се интересиравме многу за загадувањето кое сепак беше осетно помало иако сите седеа дома во еден период, што би рекле повеќе се греева на дрва. Бидејќи велат дека загаден воздух е лоша комбинација со корона, еве повторно ја воскреснувам темава. Синојка Скопје беше на 8 место по загадување од главите градови на држави и региони.

Загадување на воздухот - Page 6 Vazduh-beorgad-677x1024-1

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Нед Јун 13 2021, 21:16

Според градоначалникот на Центар ќе излезе дека дрвата на улицата Орце Николов самите побарале да бидат исечени. Едно новонасадено дрво има стотина пати помала зелена маса од дрво од половина век.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by defo Пон Јун 14 2021, 08:24

трендафил напиша:Според градоначалникот на Центар ќе излезе дека дрвата на улицата Орце Николов самите побарале да бидат исечени. Едно новонасадено дрво има стотина пати помала зелена маса од дрво од половина век.


Тоа е едниот момент, другиот момент е неводење сметка, тие дрва шо наводно биле болни од дамна требало да бидат сменети. Едно по едно, не вака сите наеднаш. И сосема 3 во Скопје за 10 години од кога почна увозов на половни возила по моја проценка, бројот на возила е зголемен бар за 3 пати. А сообраќајниците и погортово паркинг местата се за 1/6 од сегашниов број на возила, и се оди на брзи решенија. Едно од нив е ова со сечење дрва.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пон Јун 14 2021, 19:03

Не е направен никаков обид дрвата да се лечат. А исечените дрва не лишеа на болни, не целосно. Имаа по некоја заболена гранка. Да потсетам дека кога СДСМ своевремено ги сечеше прекрасните диви костени на плоштадот Македонија (ако до сега не сте му го смениле името) немаше ни траги од заболување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by defo Пон Јун 14 2021, 21:01

трендафил напиша:Не е направен никаков обид дрвата да се лечат. А исечените дрва не лишеа на болни, не целосно. Имаа по некоја заболена гранка. Да потсетам дека кога СДСМ своевремено ги сечеше прекрасните диви костени на плоштадот Македонија (ако до сега не сте му го смениле името) немаше ни траги од заболување.

Мислиш на Коце, тој беше ваш кадар, тој им плака мајка на костените и цел Центар.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Вто Јун 15 2021, 22:07

Костените ги исече Ристо Пенов во вториот мандат кога ставаше босански гранит на плоштадот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пон Aвг 02 2021, 19:30

Во моментов во Македонија има 13 активни пожари од кои најголеми се тие во Старо Нагоричани (кај Кокино) и кај Кочани. За жал за пожарите не може да се користат авионите затоа што не се сервисирани ниту оваа ниту минатата година, па не смеат да летаат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пон Aвг 02 2021, 21:25

Во Кочани се изгорени две куќи. 


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Вто Aвг 03 2021, 14:53

Чудно е што владата нема 400 илјади евра за сервисирање на противпожарните авиони, а има 500 илјади за прослава на 20 години од Рамковната спогодба или 2 милиони евра за владини возила.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Вто Aвг 03 2021, 18:33

Ново жариште е Гевгелија. Ниту двата наши, ниту 4 српски хеликоптери што се дојдени како помош не се вклучени во гасењето до овој момент. Ветерот сега ќе го извезе огнот во ЕУ, во Грција.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Вто Aвг 03 2021, 18:55

Кусо време по вклучувањето на хеликоптерите пожарот е ставен под контрола. Граничниот птремин времено е затворен.

Најнови детали за пожарот кај ГП „Богородица“: Вoeни хеликоптери се бopaт со огнената стихија, границата е сѐ уште затвopeна | iNFOMAX.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by TRAJCHE Вто Aвг 03 2021, 20:11

Bravo za Sekerinska i SDSM.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Сре Aвг 04 2021, 08:44

Браво се вика ако некој направи нешто вонредно или вонредно добро. За исполнување на работните задачи со доцнење се дава отказ.

Ајде да потсетам дека пред две недели власта (СДСМ и ДУИ) го одбија предлогот при ребалансот на буџетот да се одвојат пари (1,5 милиони евра) за набавка на 20 противпожарни возила. Не само што е цицијашено на авионите за да има повеќе пари за вработување партијски војници и неуставно спроведување на двојазичност и таму кај што нема луѓе што говорат на вториот службен јазик што го воведе актуелната власт спротивно на Уставот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 6 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот