Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Загадување на воздухот

+7
OPOZICIONER
Bosonoga
SHARENI
Luxor
трендафил
Teo
PRVOBOREC
11 posters

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Сре Aвг 04 2021, 09:29

Ако кажеме браво за само два употребливи хеликоптери од трите хеликоптери и три противпожарни авиони што ги наследи од ВМРО владата на СДСМ, што да кажеме за Вучиќ и Србија што ни испрати како помош четири хеликоптери кои веќе беа активни во Македонија вчера. Каде е солидарноста од НАТО?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Сре Aвг 04 2021, 15:00

https://www.facebook.com/watch/?v=357667855954688

На горниот линк се гледа едно од возилата што го гасеше пожарот во Гевгелија. Возилото се движи со својата максимална брзина, а очигледна е и неговата желба да полета и да ги замени авионите што се запуштени и веќе две години не се сервисираат од страна на власта, па мавта со плеховите од хаубата како птива со крилата.

Во селото Дренак, општина Ранковце, изгорени се 14 куќи и едно училиште. Во Гевгелија вчера тешко возило на полицијата кај караулата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Сре Aвг 04 2021, 16:46

Бранко Тричковски, омиленото пискарало во СДСМ пошува на ФБ. Додека Македонија гори јас си го прчам. 

Загадување на воздухот - Page 7 Trickovski-s


За жал си го прчеа и одговорните за состојбата во државата, па сега просјачиме пожарни уреди. Прва, како што знаеме се одзва Србија со 4 хеликоптери. Сега се разбудија и некои земји од НАТО. Јанша испраќа 16 противпожарни возила и 46 пожарникари, Радев 3 возила и 25 пожарникари (и не знам зошто 2 амбулантни возила). За кусо време изгледа повеќе странци отколку Македонци ќе ги гасат пожарите. Ако премиерот, министрите и нивната придружба (возачи, обезбедување ...) ги гасеа пожарите, многу порано ќе беа локализирани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Сре Aвг 04 2021, 18:54

Не ми се веруваше иако беше најавено дека владата ќе ја разреши директорката на инспекторатот за ѓивотна средина Ана Петровска, која за една година направи многу. Се моткаат две приказни. Едната е дека се работи за внатрепартиска пресметка во ДОМ, односно дека претседателката на оваа партија Маја Моричанин побарала разрешување затоа што директорката на се согласува со неа во партијата. Другата е дека казнувала и фирми чии газди се блиски до власта. Што и да е, не се работи за професионализација на државната администрација. Да потсетам дека еден од пратениците на ДОМ (тој што гласаше со скафандер во карантин поради корона) замина од Собранието (сам си даде оставка) па не ми се верува дека Заев дозвиолил еден пратеник да го уценува .

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Flora Чет Aвг 05 2021, 12:01

Ана Петровска, која за една година направи многу

A sto tolku mnogu za zivotnata sredina napravi doticnata?

Flora

Број на мислења : 416
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пет Aвг 06 2021, 15:26

На пример ја затвори фабриката за хартија што го загадуваше Кочани.

Загадување на воздухот - Page 7 Zaev-odmor-maricikj

Ја гледам фотографијата и се чудам. Додека Македонија гори и се распламтува и епидемијата со корона, премиерот и половина министри си ги прчат низ светот на годишен одмор. Во исто време пожарникарите работат веќе неколку дена без одмор, храна и вода им доставуваат црквата и Црвениот крст наместо тоа да го прави власта. Срамно е кога изјава за пожарите во Македонија дава српскиот министер Вулин, а неговиот македонски колега е на одмор.
Денес пристигнаа и  60 австриски пожарникари со 20 возила, а треба да пристигнат уште толку. Интересен коментар на Дојче Веле за македонската власт.
Кој и како да ги гасне пожарите? Се троши на луксуз, се штеди на противпожарни возила | Северна Македонија | DW | 05.08.2021

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Саб Aвг 07 2021, 09:32

Романија ќе ни испрати противпожарен авион. За нашите за кои премиерот уште кога одеше на работа пред одмор кажа дека УТРЕ ќе се направи договор за сервисирање уште се на земја без договор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Саб Aвг 07 2021, 22:08

Авионот што ни го испрати Романија чини близу 50 милиони долари, што е веројатно повеќе од целата противпожарна опрема што ја има Македонија. Заев во Малешевијата дојде, се сликаше и си замина. Срам да им е на пожарите што му го прекинаа одморот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Нед Aвг 08 2021, 10:28

Загадување на воздухот - Page 7 Nikolovski-480x392Загадување на воздухот - Page 7 Kamion

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Нед Aвг 08 2021, 20:11

Српските хеликоптери заминаа да го дасат пожарут ви Атина. Заминаа и 96 Австријци и на нивно место се дојдени 114 одморни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пон Aвг 09 2021, 15:33

Малешевци за австриската опрема: Доживеавме културен шок! | Северна Македонија | DW | 09.08.2021


Интересна е споредбата на австријците со нашите политичари и противпожарни партиски војници.
„Командантот на бригадата е молчалив и ефикасен, за разлика од сите наши ‘каубојци' кои повеќе вреват отколку што завршуваат работа“

„Стариот ФАП им стана омилено возило на австриските и словенечки пожарникари. Кога видоа каде дошле, застанаа рамо до рамо со нас, локалните жители. Ние се самоорганизиравме во бригади од другари, бригади од соседи, од семејства, од соседни градови; бригада Виница, бригада Делчево итн... Бригадирите се грижеа за логистика - едни носеа вода и сендвичи по ридовите, други со трактори и цивилни возила носеа техничка вода во грбни прскалки, а беа поврзани со добронамерните фирми кои исто така снабдуваа сѐ што е потребно на терен. Тие граѓански бригади помагаа и да се заштити некој земјоделски посед, да не се прошири пожарот“, објаснуваат Пехчевци. 

На крај Црпко и Стојанче ќе се фалат дека ги изгаснале пожарите. Како што ја победија короната со незаменливите Филипче и Караџовски.

Стојанче претстави и наводен нов дигитален команден систем за заштита од пожари, всушност дигитално претставување на пожарите на карта. Како ако гледаш на овична карта со рачно поставен маркер за пожарите да не можеш да го угаснеш пожарот. За гасење треба опрема, а не дигитален приказ на неговата локација. И обучени луѓе, а не партиски (ајде нема да напишам што затоа што не сакам да навредувам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Вто Aвг 10 2021, 16:23

Повреден е австриски пожарникар. Има скршен пршлен без оштетување на нервите. 
На помош ни доаѓа и еден хелокоптер од Црна Гора, Бел 412. Нашата влада уште нема одговор зошто од трите наши хеликоптери опремени за гасење пожари, набавени во времето на Груевски, сега во времето на Заев летаат само два.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Саб Aвг 28 2021, 15:32

Сега кога нема пожари да размислиме со ладни глави кој е виновен за неоперативноста на македонските противпожарни авиони. Изгледа дека проблем е тоа што мафијата (владата) форсирала српски оператор кој нема достапност до оригинални резервни делови. Поставени се нови тендерски услови. Во случај на дефект на авион да мора место за претходните 24 часа да се дојде за два до шест и тоа со двомоторен авион (не со превоз по избор на извршителот на поправката. Тоа ја качило цената затоа што шпанската фирма која со години успешно ги сервисираше авионите пресметала и изнајмување на таков авион. Условите за тендерот ги има одредено сестринсја фирма на српската фирма (фирма со ист газда) што требала да го добие тендерот.

Тендери во лет, ер-трактори на земја - Призма (prizma.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Нед Дек 26 2021, 17:48

За жал повторно високо загадување во Македонија. За да не дискутираме политички ќе споменам само дека во Скопје најголемо загадување има во Центар, а во државта во Струмица, ќе напишам дека не ја сметам локалната самоуправа во овие општини за главен виновник. За жал се имаат наталожено проблеми со години, но еднаш треба сите заеднички да почнеме да се бориме со ова зло. И со додавката северна, нашата Македонија е најзагаден дел од Европа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by PRVOBOREC Пон Дек 27 2021, 17:40

Небањатата вемерџанска локална самоуправа се бори против загадувањето.

Загадување на воздухот - Page 7 Img_1151

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пет Дек 31 2021, 15:59

Изгледа дека градоначалничката за помалку од 3 дена го очисти воздухот во градот. Гледам дека според важечките протоколи за ковид возат и автобусите до средно Водно и жичарата до врвот Крстовар.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Нед Дек 25 2022, 11:35

Ајде да одбележоме дека по нешто сме во светскиот врв. Скопје е трет најзагаден град на светот, најзагаден во Европа. Во Европа на второ место е Приштина која е на 14 место на светот. Веројатно поради соработката на ДУИ со Косово, од каде не напаѓаше во 2001 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by PRVOBOREC Нед Дек 25 2022, 14:37

Небањатите и Скопје.

Загадување на воздухот - Page 7 Skopje10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Нед Дек 25 2022, 20:12

За ѓал во Скопје имаме градоначалник кој ги измами гласачите што гласаа за него. За жал советот на градот нема ингеренции да и нареди нешто на Арсовска. Такви ингеренции има владата на ДУИ поддржана од СДСМ која може да и ги одземе ингеренциите и да го прочисти градот. Ако смета дека тоа е можно. Власта може да делува и на тој начин да ги освои симпатиите на граѓаните наместо да јаде говна и да очекува дека некој будала ќе и поверува. Чудно е и што наместо владата соопштенија дава партијата СДСМ за се, па и за загадувањето кое не е само во Скопје, туку во скоро сите градови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Пон Дек 26 2022, 10:04

трендафил напиша:кој ги измами гласачите што гласаа за него.

Ги измамија тие што им ја продадоа Данела на гласачите. Сега фали уште да напишеш дека Данела успеала цело раководство на дпне да го насамари и потоа без срам и образ да бараш на тие истите да им ја дадеме државата да ја водат.

Денес имавме седница на Извршниот и Централниот комитет каде се разговараше за носење на одлука за кандидат за градоначалник на градот Скопје. Пред да соопштам за одлуката која беше донесена, морам да кажам неколку работи кои се значајни аспекти околу носењето на самата одлука, ова денеска преку прес-конференција го истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Токму ИК на партијата, а потоа и ЦК донесе одлука да го поддржи идниот  градоначалник на Град Скопје, а тоа е Данела Арсовска. Личност со импозантна биографија зад себе, со докажани и признаени успеси во стопанството, жена која го предводи Сојузот на стопански комори на Македонија. Работи како меѓународен експерт кој ги креира политиките за интегритет за лидерите на земјите на Г20, тоа се најсилните економии на светот. Дел во раководството на Светската федерација на комори како единствен форум кој раководи со повеќе од 12.700 стопански комори од целиот свет. Само 4 жени во светот се носители на таа функција. Прогласена за најдобар женски пример во деловниот свет за Југоисточна Европа. Професионалци и компетентни луѓе со докажан квалитет и резултати зад себе е потребно е да ги преземат работите кои се важни за вашите животи. Затоа што времето за сите одминува, вели Мицкоски.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/mickoski-kje-ja-poddrzime-kandidaturata-na-danela-arsovska-za-iden-gradonachalnik-na-skopje-na-gradot-mu-treba-sposoben-menadzer/


Загадување на воздухот - Page 7 Img_2629
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пон Дек 26 2022, 15:57

Никој не оспорува дека тоа не е кажано пред изборите во 2021 година, но тоа веќе е историја, а за историја имаме посебен форум. Тоа што Данела го измамила кидерот на опозицијата о гласачите што гласаа за неа е исто така историја. Сегашност е дека веројатно сите, можеби со некој исклучој сега се каат што ја поддржале. За жал кај нас не е можно тие што еднаш згрешиле да можат да ја исправат грешката, односно да го разрешат тој што го избрале. Да ја имаше таа можност Данела сигурно не би победила на нови избори. Чудно е кога жртвата на измама се оптужува наместо измамникот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Пон Дек 26 2022, 17:27

Luxor напиша:
трендафил напиша:кој ги измами гласачите што гласаа за него.

Ги измамија тие што им ја продадоа Данела на гласачите. Сега фали уште да напишеш дека Данела успеала цело раководство на дпне да го насамари и потоа без срам и образ да бараш на тие истите да им ја дадеме државата да ја водат.

Денес имавме седница на Извршниот и Централниот комитет каде се разговараше за носење на одлука за кандидат за градоначалник на градот Скопје. Пред да соопштам за одлуката која беше донесена, морам да кажам неколку работи кои се значајни аспекти околу носењето на самата одлука, ова денеска преку прес-конференција го истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Токму ИК на партијата, а потоа и ЦК донесе одлука да го поддржи идниот  градоначалник на Град Скопје, а тоа е Данела Арсовска. Личност со импозантна биографија зад себе, со докажани и признаени успеси во стопанството, жена која го предводи Сојузот на стопански комори на Македонија. Работи како меѓународен експерт кој ги креира политиките за интегритет за лидерите на земјите на Г20, тоа се најсилните економии на светот. Дел во раководството на Светската федерација на комори како единствен форум кој раководи со повеќе од 12.700 стопански комори од целиот свет. Само 4 жени во светот се носители на таа функција. Прогласена за најдобар женски пример во деловниот свет за Југоисточна Европа. Професионалци и компетентни луѓе со докажан квалитет и резултати зад себе е потребно е да ги преземат работите кои се важни за вашите животи. Затоа што времето за сите одминува, вели Мицкоски.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/mickoski-kje-ja-poddrzime-kandidaturata-na-danela-arsovska-za-iden-gradonachalnik-na-skopje-na-gradot-mu-treba-sposoben-menadzer/


Загадување на воздухот - Page 7 Img_2629

трендафил напиша:Никој не оспорува дека тоа не е кажано пред изборите во 2021 година, но тоа веќе е историја, а за историја имаме посебен форум. Тоа што Данела го измамила кидерот на опозицијата о гласачите што гласаа за неа е исто така историја.

Ова не е историја туку реалност што му се случува не само на Скопје туку и на сите општини водени од дпне. Лажните отчети и лажирани проекти не можат да ја сокријат неспособноста на кадрите од дпне да водат општина а камоли држава.
Уште помалку можат да сокријат дека комплетното партиско раководство на дпне е тотално неспособно за било што освен деструкција. Уште не ти е срам да бараш такви неспособни личности да ја водат во пропаст Македонија?

П.С. Тоа што рушат фонтани со твојот омилен симбол, ѕвездата од Кутлеш само зборува дека за да ги брцнат рачињата во медот ништо не им е свето, дури ни лажниот симбол кој со сила самите тие сакаат да им го наметнат на македонците за национален.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пон Дек 26 2022, 18:14

Проблем и на локално ниво во Скопје и на државно ниво во Македонија гласачите немаат право да одстранат од власт некој што забегал откако е избран. Колку што гледам според анкетите гласачите на ВМРО повторно ќе гласаат за оваа партија и бројот од ден на ден им се зголемува. Веројатно затоа што од сите градоначалници во чиј избор учествувал и Мицкоски со своја препорака за нив забегана е само Арсовска.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by PRVOBOREC Пон Дек 26 2022, 18:36

Кметицата ги извозила чобанот, заменик и помошник чобаните и целото стадо дпмнеофци, како на мали деца им го зела лижавчето поточно тендерите од рака. Затоа сега кутрите мораат да ги брцаат рачињата во медот за да се заблажат ама строгата кметица ги фатила. Секта.

"Токму ИК на партијата, а потоа и ЦК донесе одлука да го поддржи идниот градоначалник на Град Скопје, а тоа е Данела Арсовска."

"Тоа што Данела го измамила кидерот на опозицијата"

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пон Дек 26 2022, 20:24

Сакаш ли да кажеш дека Оливер Спасовски и правосудните органи се неспособни или корумпирани бидејќи вонредните проверки не покажаа дека има некаков обид за корупција или дека си еден од ретките што и верува на Арсовска?
Историски гледано точно е дека раководните органи на ВМРО ја имаат поддржано Арсовска, но во реално време тоа не е така. Секогаш одговара измамникот, а не тој што е измамен. Сроред анкетите така е и во овој случај, па рејтингот на ВМРО не е намален, напротив зголемен е, а кај Банела не е таков случај. Со сигурност може да се тврди дека ова и е прв и последен мандат.
Не разбиран ни што сте се фатиле за Данела кога загадување, што е темата, нема само во Скопје, туку и во други градови. А токму сега не работат мерните станици на министерството за екологија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 7 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот