Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ

Go down

ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ Empty ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ

Пишување by osa on Пон Јан 07, 2019 5:04 pm

Груевски: Ми беше ветена заштита ако соработувам со СЈО и го поддржам договорот со Грција

Новинар на „Инфомакс“ имал подолг разговор со лице блиско до Никола Груевски кое било во Будимпешта. Сакал да остане анонимен бидејќи според него ќе се соочел со проблеми на работното место и денес за видување со Груевски во држава во која тој е слободен граѓанин и заштитен како политички пpoгoнувaнo лице во Македонија, веднаш добиваш некаква кaзнa.

Груевски во Будимпешта е сместен кај пријатели и дека е таму како нивен гостин. Тој само во првите два-три дена бил во хотел, по што на нивен предлог се преместил кај нив. Тој се уште не знаел до кога ќе остане таму каде сега што е сместен во моментов. Разгледал неколку апартмани кои се изнајмуваат, но засега Груевски бил задоволен од моменталниот престој, а пријателите го убедувале да остане што подолго таму каде што е сега.

- „Од каква правда сум избегал кога никогаш не сум отсуствувал од рочиште во суд, заминав кога судот ги погази сите можни принципи и закони и ми упати покана за 2 годишен затвор за нешто каде воопшто немам никаков прекршок, па по добивање на информации според кои се подготвува моја ликвидација во затворот решив да заминам за да привремено да се засолнам“ – коментирал Груевски вели соговорникот на Инфомакс.

Груевски му се пожалил дека понекогаш имало денови кога доаѓаат и по две или три различни групи пријатели во ист ден, па се чуствувал непријатно бидејќи морал да го подели времето и иако сите допатувале заради него неможел да биде со нив доволно долго за со тоа да изрази почит кон нив за нивното доаѓање на далечина од околу 1000 км од Скопје. Ги следел медиумите и политиката во Македонија и со загриженост говорел за она што се случува.

Груевски бил повикан во СЈО надвор од работното време и му било понудено да стане нивни соработник и да им даде корисни информации за барем неколку негови соработници, а во прв ред Миле Јанакиески, Кирил Божиновски, Гордана Јанкуловска и уште 2-3 други, со давање до знаење дека на тој начин СЈО ќе го заштити него. Груевски го одбил истото, а неодамна добил порака од високи лица од СЈО по приватен канал, дека тие му дале шанса но тој згрешил што не ја прифатил и им одговорил дека неможе да им помогне во планот невини луѓе да ги прават виновни, пишува Инфомакс.

https://press24.mk/gruevski-mi-beshe-vetena-zashtita-ako-sorabotuvam-so-sjo-i-go-poddrzham-dogovorot-so-grcija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15837
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ Empty Re: ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ

Пишување by nino on Пон Јан 07, 2019 5:38 pm

абе грујо херој е сега
нека си трае таму ич нека не се јавува и да не стапне уште еднаш во оваа земја

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ Empty Re: ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ

Пишување by misterija on Пон Јан 07, 2019 6:19 pm

nino напиша:абе грујо херој е сега
нека си трае таму ич нека не се јавува и да не стапне уште еднаш во оваа земја

Нека не се враќа назад, ама да ги земе и сдс кај него, исто гомно се, исто мирисаат!!!


_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 462
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ Empty Re: ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ

Пишување by osa on Саб Јун 15, 2019 11:13 pm

Груевски му одговори на Заев: Не побегнав во багажник!
Алсат2019-06-15T19:38:13+02:00

Поранешниот премиер, Никола Груевски кој избега во Унгарија и таму доби азил, на својот Фејсбук профил реагира на изјавата на премиерот Зоран Заев за неговото бегство.

Груевски пишува дека на памет не му паднало да влегува во багажник за какви било цели.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15837
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ Empty Re: ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ

Пишување by osa on Саб Јун 15, 2019 11:14 pm

dali postoi nekoj shto mu veruva na ovoj bolen lazov

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15837
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ Empty Re: ЛАЖОВ ОСТАНУВА ЛАЖОВ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот