Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ekonomski pohod

Go down

Ekonomski pohod Empty Ekonomski pohod

Пишување by TRAJCHE on Нед Јан 13, 2019 9:07 am

Заев најави економски поход

Ekonomski pohod 20190113080636

Премиерот Зоран Заев за годинава најави зголемување на минималната плата, поврат на ДДВ за граѓаните, почеток на изградбата на клиничкиот центар и на автопатот Скопје-Блаце. Откако се изгласаа уставните измени, вели дека сега е потребно многу работа дома.

Кажа дека ќе почне да се реализира и деценискиот енергетски проект за изградба на хидроцентралите Чебрен и Галиште. Доколку се реализира сето ова тој очекува раст на економијата уште поголем од планираниот.

„Уште денеска влегуваме во една економска и реформска иницијатива која што е високо на нашата агенда во 2019 година. Да ги убедиме сите инвеститори кои досега се двоумеа дека сега имаат безбедна земја партнер, пријателска земја за бизнис и за нови вработувања за нашите граѓани“, изјави Заев.

Овој економски поход ќе даде вистински резултат, додаде Заев само ако се работи чесно и одговорно и без корупција.

https://faktor.mk/zaev-najavi-ekonomski-pohod
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 522
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот