Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Страна 8 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Сре Мар 27, 2019 7:22 pm

Од германските инвеститори во Македонија владата доби оценка 0 (и со зборови НУЛА).

https://plusinfo.mk/германските-инвеститори-ја-оценија-в/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Нед Мар 31, 2019 8:17 pm

Резултат од реформите на Ахмети и Заев е зголемување на вработените што лапаат наши пари (преку буџетот на државата за 3.346 вработени. Во таа бројка не влегуваат вработените во акционерските друштва во државна сопственост, ЕЛЕМ, на пример. Бројката се очекува и да се зголеми за неколку илјади преведувачи од и на албански јазик кои по законот за јазици мора да ги има низ целата држава.


https://plusinfo.mk/наместо-да-се-намалат-буџетарите-рипн/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by nino on Нед Мар 31, 2019 10:19 pm

трендафил напиша:Резултат од реформите на Ахмети и Заев е зголемување на вработените што лапаат наши пари (преку буџетот на државата за 3.346 вработени. Во таа бројка не влегуваат вработените во акционерските друштва во државна сопственост, ЕЛЕМ, на пример. Бројката се очекува и да се зголеми за неколку илјади преведувачи од и на албански јазик кои по законот за јазици мора да ги има низ целата држава.


https://plusinfo.mk/наместо-да-се-намалат-буџетарите-рипн/
а што има тука ново. вработување на цицачи на буџетот одамна е почнато и никогаш не престанало.
каде и да е еден ден сите ќе бидеме вработени во администрација.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Пон Апр 01, 2019 8:55 am

nino напиша:
трендафил напиша:Резултат од реформите на Ахмети и Заев е зголемување на вработените што лапаат наши пари (преку буџетот на државата за 3.346 вработени. Во таа бројка не влегуваат вработените во акционерските друштва во државна сопственост, ЕЛЕМ, на пример. Бројката се очекува и да се зголеми за неколку илјади преведувачи од и на албански јазик кои по законот за јазици мора да ги има низ целата држава.


https://plusinfo.mk/наместо-да-се-намалат-буџетарите-рипн/
а што има тука ново. вработување на цицачи на буџетот одамна е почнато и никогаш не престанало.
каде и да е еден ден сите ќе бидеме вработени во администрација.
Нови беа предизборните ветувања за преполовување на вработените во државната администрација. Ново е и тоа што заевизмот се покажува се повеќе како полош од груевизмот не само на предавничкиот план, туку и во економијата, градењето на објекти од општ интерес, хигиената и други параметри . Поразително е тоа што за две години бројот на сиромашни граѓани е зголемен од 400 на 500 илјади, односно за 100 илјади. За жал не го користевме искуството од другите земји кај што има марионетска влада и кај што прво се задоволуваат желбите на странските газди, потоа на владата и тие што работат за неа, па на крај ако остане нешто тоа е за граѓаните.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Пон Апр 01, 2019 9:07 am

Да дополнам и дека ахметизмот е константа. Останат е ист каков што беше.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Пон Апр 01, 2019 9:18 pm

Гледам дека фудбалската национална арена сакате да ја преименувате од Филип Втори во Тоше Проевски. Ако фудбалски стадион има име на музичар, можеме ли да очекуваме операта и балет или филхармонијата да се именува со име на фудбалер, Дарко Панчев, на пример.
Јасно е дека за продлабочување на поделбите и омраза кон Македонците што за своја ја сметаат и историјата на античка Македонија власта сака да го избрише Филип Втори од умот на граѓаните, но сепак би било подобро да се врати старото име - Градски стадион. А треба да се обнови Универзалната сала и таа да го носи името на Тоше Проевски. Старата власт што наводно крадеше најде пари за салата Борис Трајковски и стадионот. Оваа што не краде нема пари за ништо освен за двојазичност и додавање на северна.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Вто Апр 02, 2019 11:20 am

Vie dpsmne ofcite gi prechekuvate nazad vo vashite redovi kako heroi pratenicite shto mu gi otstapivte na Zaev da go smenat imeto ne drzhavata pa sega problem bilo imeto na stadionot.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Вто Апр 02, 2019 2:26 pm

А вие од СДСМ колку пратеници му отстапивте на Заев за да ни го смени името и да ни ги кастрира историјата, идентитетот и јазикот?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Вто Апр 09, 2019 6:32 pm

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Twet-640x298

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Вто Апр 09, 2019 7:14 pm

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Cropped-image-20190409-190915-18791178
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by luxor on Вто Апр 09, 2019 8:24 pm

Што е ова расфрлање со скриншоти? Еве мал допринес и од мене.


СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Cropped-image-20190409-195336-18791178
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Пет Апр 12, 2019 9:24 am

Македонија откако насилно беше преименувана во Северна повторно е земја во која за тоа што се случува во државата не е виновна власта туку опозицијата. Така ќе биде и ако по 11 пат не добиеме датум за преговори и покрај тоа што експертите на ЕУ (комисијата за проширување) ќе даде оценка дека сме ги исполниле условите за почеток.  Гледам шизофренија во преговорите за учебниците. Со Грција ќе договориме дека светите браќа Кирил и Методиј се Грци, нели во Грција сите се Грци освен муслиманското малцинство, а со Бугарија дека се Бугари па заедно ќе ги чествуваме. Како ќе се одбележува злосторството во Ваташа кога Бугарите на 16 јуни 1943 убија 12 млади Македонци во Ваташа ваљда како подарок на бугарскиот цар Симеон Втори Саксобурготски, кој на почетокот на овој век беше и премиер на Бугарија.
Да одбележам овде дека денес пред 7 години албанските терористи убија петмина Македонци ( 4 момчиња матуранти и еден возрасен) кај Смилковското Езеро. Бог да ги прости Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацковски Кире Трпковски и Борче Стевковски, а злосторниците конечно да бидат казнети.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Нед Мај 26, 2019 8:46 am

Ајде да одбележиме дека пратеникот од власта, Крсто Мукоски, беше заедно со уште еден амнестиран за тероризам, Талат Џафери, во државната делегација на чествувањето на светите Кирил и Методиј во Рим. По повод овој состав на делегацијата интересно мислење на владиката Пимен. Вели не сакал да оди за Рим затоа што не сакал да патува со ист авион со човек што може да отвори врата.

https://expres.mk/vladikata-pimen-ne-sakal-da-patuva-do-rim-vo-ist-avion-so-mukoski/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Нед Мај 26, 2019 2:49 pm

Spored chobanot tvoj Zhmicko, Krsto beshe i ostana chlen na tvojata KPOSM.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со осумчлената независна пратеничка група. Изненадувачкиот состанок се одржа во Собранието, а бил по иницијатива на лидерот на опозицијата.

https://netpress.com.mk/mickoski-gi-vikna-na-sredba-nezavisnite-pratenici/

Noviot ofchar gi dupi vo mozok glupite chlenovi na KPOSM.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Нед Мај 26, 2019 5:16 pm

Во политиката и животот се е можно. Доколку се покајат, на забеганите пратеници може и да им биде простено, тоа е христијански чин. Во секој случај ни Крсто Мукоски не е полош од Талат Џафери или Али Ахмети. Нема пукано во Македонци. Ако вие од СДСМ му простивте на Мукоски, зошто тоа право би го немал и некој друг, ако има полза од тоа простување. Зошто стално на работите гледате фашистички, како да сте над другите, па тоа што вие сте го направиле нема право да го прави некој друг.

Малку за имињата. Не сум психијатар и не можам да дадам дијагноза, но не е ли малку чудно што вие од СДСМ или го заборавате ВМРО кај најголемата партија во Македонија па го викате ДПМНЕ, а пратениците од независната пратеничка група секогаш се ВМРО-ДПМНЕ иако се исклучени од партијата. Никогаш никој не рекол независни пратеници од ДПМНЕ. Не знам во што е проблемот, доколку не е ментален проблем. некоја врста фобија. Немало проблем со името ни ВМРО-НП на Љубчо Георгиевски и кога не беше во коалиција со СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Нед Мај 26, 2019 8:14 pm

Takvi kukavici i kriminalci kako vas, nemaat pravo ni V da spomnat od VMRO. Vistinskite VMROvci ginele, umirale macheni, vo progonstvo, no Makedonija i makedoncite ne gi predale. KPOSM gi predade samo da ne lezhite nekolku godini zatvor za napraveniot kriminal.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Пон Мај 27, 2019 1:20 pm

Тој што ги отвори вратите, Крсто Мукоски, го испративте во државна делегација на чело со амнестираниот терорист од 2001 година во Ватикан по повод свети Кирил и Методиј. Тој е исклучен од ВМРО. Да бевме во времето од пред еден век веројатно веќе ќе беше ликвидиран заедно со другите 7 пратеници што се продадоа. Некогаш жалам што времињата се сменети.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Bosonoga on Пон Мај 27, 2019 2:13 pm

Teo напиша:Spored chobanot tvoj Zhmicko, Krsto beshe i ostana chlen na tvojata KPOSM.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со осумчлената независна пратеничка група. Изненадувачкиот состанок се одржа во Собранието, а бил по иницијатива на лидерот на опозицијата.

https://netpress.com.mk/mickoski-gi-vikna-na-sredba-nezavisnite-pratenici/

Noviot ofchar gi dupi vo mozok glupite chlenovi na KPOSM.

Alooo crepu glej sto ti pisale gore.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 848
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Вто Мај 28, 2019 9:32 pm

Ако може Мицковски да разговара со Заев, зошто да не може со некој што направил глупост под уцена на Заев. Не знам што има чудно во тоа. Ако по тој разговор хунтата нема повеќе 2/3 мнозинство за да може да направи уште некоја глупост разговорот е успешен. Дали бил ќе видиме во иднина. Но во секој случај ако не се обидеш, не можеш да имаш резултат. Во секој случај Мицковски разговарал таму кај што има шанси за резултат. Со Амди Бајрам не разговарал, на пример.
Зошто Заев може да разговара со забеганите од ВМРО, а лидерот на најголемата политичка партија да не смее да го прави тоа? Исклучи ја омразата и обиди се да размислуваш нормално.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Вто Мај 28, 2019 9:41 pm

Ajde pak...ginele chlenovite na VMRO...Se samoubivale da ne padnat vo racete na neprijatelot...Gi prakjale vo progonstvo i robija po sto i edna godina...I ne ja predale Makedonija i makedonskiot narod. I sega, kolku treba da si glup i da gi branish predavnicite od KPOSM deka bile uceneti...So toa shto kje odlezhele nekolku goidini za kriminal shto go napravile.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Вто Мај 28, 2019 9:46 pm

Не се членови на ВМРО. Исклучени се од партијата. И на нив како и на Љубчо (ВМРО-НП) им го признавате правото на ВМРО во името, демек независна група на ВМРО-ДПМНЕ, а исклучени се од партијата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Вто Мај 28, 2019 9:55 pm

Vie od KPOSM gi stavivte na lista i gi izbravte za pratenici...Vie pravevte kvorum vo parlamentot dodeka se menuvashe imeto...
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Чет Јун 06, 2019 9:13 pm

Владата купи гуми за Мерцедесот кој наводно си го купи Груевски за себе. Штом се амортизирани значи дека си го возите возилото. Цената на гумите е 53 илјади евра.

https://infomax.mk/wp/повеќе-од-три-милиони-денари-за-гуми-вл/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Bosonoga on Чет Јун 06, 2019 9:15 pm

Ne be crepu ke go cuvaat za vas.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 848
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Пет Јун 07, 2019 9:27 am

Teo напиша:Takvi kukavici i kriminalci kako vas, nemaat pravo ni V da spomnat od VMRO. Vistinskite VMROvci ginele, umirale macheni, vo progonstvo, no Makedonija i makedoncite ne gi predale. KPOSM gi predade samo da ne lezhite nekolku godini zatvor za napraveniot kriminal.
Зошто не посакаш Заев или Ахмети да умрат? Зошто други да умираат борејќи се против нив?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 8 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот