Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

+6
Teo
Luxor
PRVOBOREC
osa
nino
defo
10 posters

Страна 9 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пет Јун 07, 2019 10:13 am

Za tebe e smrt ako nekoj chesno odlezhi za kriminalite shto gi pravel? Pa namesto toa go prodade imeto i istorijata ba sopstveniot narod? Ete zatoa ste KPOSM. Strashlivi kriminalci koi bi ja predale i rodenata majka da ne odgovaraat za kriminalot shto go storile.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пет Јун 07, 2019 10:56 pm

Не знам дека Заев или Ахмети чесно одлежале за тоа што го направиле, но се надевам дека ќе си одлежат чесно во иднина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пет Јун 21, 2019 8:14 am

Интересни прашања се поставуваат по новата бомба на Ел Чека. Кој е Бујар кој бара од Али Ахмети и Садула Дураку да го прикpијат yбиeцoт кој yбил како што и Садула вели нeвин човек, зошто тој побара од Али Ахмети да го смени името на кpиминалецот кој како што му вели и Дураку дека пред да оди кај него се сретнал со Дураку, зошто Али Ахмети е толку близок со yбиjцитe и со кpиминалците кои бараат од него да интepвенира по cyдовите и кај cвeдoците.

https://vecer.mk/node/21710?utm_source=daily.mk&utm_medium=daily.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пет Јун 21, 2019 10:45 am

Interesno, Bujar baral Sadula Duraku i Alji Ahmeti odbile. Od razgovorot se gleda deka policijata ja zavrshila rabotata i deka kaznata gi stignala ubijcite. Dali Sadula i Alji vsushnost so ova dokazhuvaat deka gi povhituvaat zakonite?
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пет Јун 21, 2019 10:55 am

Од разговорот сигурно не се слуша дека казната ги стигнала убијците, односно дека можеби работата не е завршена во друго време (поради посетата на газдите во амбасадата на САД, нели или дека можеби работа не завршил некој друг. Не се зборува ниту за пријава за барањето за интервенција до некој од надлежните органи. Дали Заев знаел, на пример, за овој разговор? Доколку е дел од нелегално снимените разговори што ги има СЈО каде што ги предаде амнестираниот криминалец од Муртино.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пет Јун 21, 2019 1:00 pm

Da se nadevame deka vo nekoja naredna bomba kje doznaeme shto se sluchuvalo ponatamu i koj se e zameshan vo toa.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пет Јун 21, 2019 7:30 pm

Бомба и за градоначалникот на Шуто Оризари за киднапирање и тортура.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пет Јун 21, 2019 8:43 pm

Сега што ќе правите дпмне - оФци, ќе барате истрага и судење врз основа на снимката ако ова е точно, или бидејки снимката е набавена нелегално ќе тврдите дека не може да послужи како доказ и дека е сечена, лепена и монтирана?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Саб Јун 22, 2019 9:07 am

Врз основа на снимката како индикација дека настанот се случил треба да се обезбедат нормални докази, (заштитени) сведоци на киднапирањето кои виделе како влегол, а како излегол малтретираниот граѓанин. Нелегално снимении материјали може да користи обвинителството со специјална намена, борба против ВМРО-ДПМНЕ и никој друг. Можеби треба да се размислува за специјално обвинителство по желба на ВМРО против СДСМ и по желба на Алијанса на Албанците и Беса против ДУИ, па судството да има рамноправен однос кон сите страни.
Еве што сработи владата вчера според твитот на Хенри Чинаски;
Во еден ден:
Стево се откажа од Гоце Делчев.
Најавија лекар за министер за култура.
Се појави скандал за градоначалник како тепал вработен.
Му се закануваа на Геро оти кажа дека рекетираат.
И после ќе рече некој дека не работат турбо 24/7. Еве дека работат.


https://twitter.com/Hank___Chinaski?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1142209668321873920&ref_url=https%3A%2F%2Fexpres.mk%2Fshto-sraboti-vladata-za-24-chasa%2F

Коментар на Рубенс Муратовски во врска со лекар министер за култура:
„’Како ќе ја решиме културата?’ ‘Многу лесно. Нема да ја има!’“.
„Сега веќе има смисла да ти кажат: ‘Значи, докторски ја одигра улогата“.
„Собирам потписи за да бидам директор на Клинички. Па, што? И така глумиме дека имаме здравство“.
„Министерство за Уринокултура“.
„Очекувам скоро нова премиера во театар на претставата ‘Мој термин’“.А академик Катица Ќулафкова вели дека најлоша од сите антимакедонски пропаганди до сега е сегашната, македонска. Иако поточен назив би бил северномакедонска или заевистичка.

“Сите антимакедонски пропаганди биле зло, и српската, и бугарската, и грчката, и албанската, ама оваа денес на самите Македонци, е зло над злото, со несогледливи последици. Ги газат сите историски придобивки на Македонците и ги поткопуваат темелите на суверена Македонија”, пишува Ќулафкова.

Се надевам дека некое од кушињата на Заев ќе одговори зошто ако Македонците се создадени од Коминтерната, што би рекле комунистички (сега социјалдемократски) производ, зошто тие што бегале од комунизмот во странство останувале Македонци. На пример братучед ми во Австралија кој е заминат во педесетите години од минатиот век и долго време не смееше да дојде во родната земја а да не биде уапсен од режимот на Тито.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Саб Јун 22, 2019 9:43 am

трендафил напиша: Можеби треба да се размислува за специјално обвинителство по желба на ВМРО против СДСМ

Имавте такво обвинителство 11 години додека бевте на власт. Нарачувавте обвиненија, пресуди и лустрации. Сега само излегувате пред лицето на правдата и одговарате за сите криминали и злочини што ги направивте мислејки дека вечно ќе владеете со Македонија како средновековни феудалци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Саб Јун 22, 2019 3:30 pm

Така ли вели Заев. Дека сега имате две ваши обвинителства? После се чудите зошто немаме датум за преговори со ЕУ. Во времето на ВМРО причина беше Грција. Сега сме проблем самите на себе со доаѓањето на оваа коалиција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Саб Јун 22, 2019 3:34 pm

Moram da zabelezham deka ovoj spin ti e natprosechno glup.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by osa Саб Јун 22, 2019 3:46 pm

za durmush e ova ? spored mene ne zasluzuva da se pishuva voopshto za ova djubre

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Саб Јун 22, 2019 4:24 pm


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by PRVOBOREC Саб Јун 22, 2019 4:56 pm

Небањат, вие кога вака?

Осудуваме било какво насилство, тоа е недозволиво и неприфатливо, одговорност мора да има. Очекуваме сите надлежни институции да постапат, да го расчистат случајот и да ја информираат јавноста. Моралните аспекти и личната совест, како и човечкиот интегритет се вредности кои подразбираат и одговорно однесување и делување. Одговорност мора да има, законите важат за сите подеднакво – велат од СДСМ.

https://republika.mk/vesti/makedonija/sdsm-so-reakcija-za-dudush-osuduvame-bilo-kakvo-nasilstvo-odgovornost-mora-da-ima/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јун 24, 2019 5:39 pm

Настанот бил пријавен во МВР на 1 мај 2018 година. Полицискиот службеник Даме Панџаковски истиот го завел како пријава. Подоцна (веројатно по интервенција) полицискиот службеник Љупчо Волковски пријавата ја преиначил во поплака, по која МВР не мора да реагира и не реагирало. Ваљда нешто слично како што нападот на функционер на ДУИ врз полицајка беше преиначен во напад од пајакот што подига непрописно паркирани возила. Барем да го обвинија непрописно паркираното возило.

https://lider.com.mk/makedonija/mega-skandal-za-oliver-spasovski-vaka-mvr-go-zatashkalo-tepanjeto-od-kurto-dudush/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Сре Јун 26, 2019 8:05 am

Интересен податок дава Аце Коцевски, градоначалник на Велес. Во Арачиново за данок на имот се собрани 970 (и со зборови деветстотини и седумдесет денари) данок на имот за цела година. И после ќе бараат водовод. Треба ли да им го платиме ние останатите затоа што гласале за СДСМ и Пендаровски или за промена на името на државата и кршење на човековите права на Македонците со бришење на македонската историја, идентитет и дијалекти од македонскиот јазик. Или затоа што се Албанци. Или затоа што се дистрибутери на дрога.
Гледам и во Љуботен се лути затоа што им го запреа нелегалниот бизнис со тутун.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Сре Јун 26, 2019 10:02 am

Курто Дудуш е под истрага, не знам какви податоци дава Коцевски но пред да почнеш да шириш меѓунационална омраза треба барем да провериш дали податоците се точни или во најмала рака да дадеш докази дека во времето на твојот пастир било поинаку.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Сре Јун 26, 2019 10:38 pm

Ако ти мислиш дека Аце Коцевски штом е во коалиција со Заев мора да е лажго е твое мислење што јас не го делам. Не морам да направам ништо од тоа што го пишуваш. Ако досега нема демант ниту од општина Арачиново, ниту од СДСМ која е на власт во таа општина, немам причина да не верувам во изјавата на Коцевски. Во времето на Груевски не беше ВМРО на власт во Арачиново, туку ДУИ. А сега на власт е СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Сре Јун 26, 2019 11:49 pm

На лаже Коцевски туку ти со цел предизвикување меѓуетнички тензии и омраза. Ако беше точна твојата лага дека информацијата доаѓа од Коцевски ќе дадеше доказ дека тој го изјавил тоа. Немој само да наведеш накој ваш оФчарски портал кој после месец или два ќе плука кај што лижел каков што е случајот со Денешен кој после повеќе од еден месец јавно ги признава лагите изнесени за Шилегов.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Чет Јун 27, 2019 5:52 pm

Не е ова суд па да ти докажувам. Сакаш верувај сакаш не верувај. Твој проблем. Никој не дава докази на форумов, па немам намера ни јас да бидам исклучок.
Еве една интересна колумна на Апасиев.

За духовната гарсоњера на Северџанските социјалдемократи

Како што во граматиката две негации прават една афирмација,
така и во политиката – две проституции прават една интеграција.

По ступидната „реконструкција“ на З(н)аев, со која тој се устоличи на уште една дворска функција за која е тотално недоквакан, се виде дека признанието на недоследноста се изгладува со додавката дека е таа сторена само во некои одделни, погрешно сфатени ресори. Заевизмот, како проширен и надграден груевизам, постанува онтолошки криминоген облик на владеење, каде што корупцијата излегува од својата логичка простота и влегува во секоја пора на општественото живеење. Овој досаден привид на митаџиско различие е, всушност, она што Рашковски правно би го нарекол „приватна работа“ или што би рекле Римјаните, res privatа – ствар подобна за господарско присвојување. А не треба ни да се сомневаме дека нечепнатите од СЈО орловски гнезда на разбојничката ДУИ го сакаат баш тоа!
Оваа метафизички травестирана хипокризија и некадарност, која ја продолжува и севернџанскиот прецедник Пендаровски (ангажирајќи божемен професор, лингвистичко синче со дубиозен докторат, во својот Кабинет) кога-тогаш ќе заринка пред борделот на политичката проституција. Недобивањето датум за преговори со ЕУ и покрај илегално променетото име и прокоцканиот шитнат идентитет (од Коминтерната па надаље!?) е доволна шлаканица во суратот на овие политикантски безрбетници. Но, за да ви удрат шамар, вие мора да имате образ. А овие, токму тоа го немаат – оти не е образот некаде во човекот, туку Човекот è образот!
Во овој совршен клиентелистички систем на лилипутанци кој овие суптилно-силеџиски властодршци успеаја да го создадат во изминативе две години, спонзориран и ставен на фондациски и инстутуционални отворено-општествени апарати за дишење, повеќе од јасно е дека нивниот „бонбона-бизнис“ е епистемолошко самоотуѓување на политичкото. Тука, Републиката, односно јавната ствар (res publica) е сведена на обична ништожност! Во игра се само приватните интереси и нивното лично богатење. А, што би рекол апологетскиот транзициски патријарх Фрчко Потрчко, себеостварувачките тендери тука „драги мои“ играаат клучна стабилизирачко-интегративна и, безмалку, кохезивно-те(ле)олошка улога.
Овие пост-транзициски испрдоци на надживеаната социјалдемократска ортодоксија, која во новите левичарски кругови веќе не е воопшто секси, како некој спекулативен дотерувач на сета оваа политолошка бесмисленост, го прогласуваат ова социјално status quo за којзнае каков прогресивен и џиновски НАТО-скок кон „цивилизираниот свет“!?
Аномалијата на овој рамковен комуњарско-балистички квазисистем на невредности е токму во неговата алиенација од обичниот свет! Оти ти, друже, како „прајминистер“, можеш да си вообразиш дека претставуваш некаков си принципиелен камен на општо препнување за ситните џепароши и кецароши, но притоа не гледаш дека, всушност, насекаде се спрепнуваш баш поради твојата сопствена невештина. И тука, во оваа лавина од потпросечност, неукост и плиткоумност, никаква горска спасителна служба составена од од твоите 40 советници-ајдуци нема да ти помогне. Само ќе те дозакопа во живиот песок во кој почна да пропаѓаш, опкружувајќи се со разно-разни ружиновци, андоновци, спасовци и други слични властелински спонзоруши.
Пројавената снисходливост, играњето кур-ташак со владеењето на правото и борбата со високата владина корупција, овојпат нема да биде така лесно проџвакано од „широките народни маси и столови“, па дури и од вашата фамозна „меџународна заедница“. Луѓето не се слепи бе, куриња! Мафијата која се инсталира во институциите со амин на „Западот“, само покажува дека натрапничките идеи на империјалните господари истовремено постанале и натрапнички идеи на нивните овдешни рекетарски измеќари. Впрочем, услужното слугување кое излегува од устите на божемната чиновничка елита на „Северномакедонците“ е збиберено со ен-џи-о-вските дајриња и шарените револуционери на фразата, создавајќи така еден смешен јаничарски оркестар од тривијалности и кокаински шмркуцкања.
Оваа петоколонашка клика, финансирана преку странските проектчиња и грантови за „добро владеење“ и „меѓуетнички соживот“, која се вообразува дека партиципира во светскоисторискиот тек на нештата, изобилува со мноштво (про)европски пароли и какафонски џиџимиџарници. А всушност, не забележува, дека – во меѓувреме – таа има мутирано во тажна бирократија на „граџански“ чичковци и тетки кои, на секоја издржана и трезвена критика, реагираат како налутена и пречувствителна стара мома/ерген!?
Причините за нашето општествено назадување на секое поле е тоа што овие дами и господа, репрезенти на филантропската црвена буржоазија, не забележуваат дека она што едно време се сметаше за умесно, сега се смета за грешка! Оваа соросписка распекмезена дружина, во своето опасно за здравјето духопотресно дејствување врз народот, се појавува само како шупливо јаболко на раздорот. Трагедијата е во тоа што – да беа празни, ќе ги наполневме! Вака, како шупливи, мораме само да ги фрлиме на гнојарникот на Историјата и во никој случај да не дозволиме да се беспокоиме за нивното категорично семинарско кокодакање.
***
Конечно, сега многу појасно гледаме дека овие карикатури на неразумноста кои ни продаваат разум и приучена светска геополитика, всушност не се способни да изречат ниту еден единствен пасус, а да не си противречат на себеси и на сè што досега „работеле“. Нивните лекции за лицемерие и лакрдии се далеку познати „на Балканите“. Но, голото буричкање по арсеналот на пронатовската фразеологија со ништо не му помага на народов. Тој сè уште оди бос по сокаци и сака да си направи чевли од кожата на аристокративе. А, како што разбравме дополнително, по недобивањето датум за датум за преговори – не пропадна само нашата европска перспектива, туку „пропадна“ и семејниот бизнис за марихуана на еден Братучед. Се чини дека одговорот на оваа северџанска калакурница се наоѓа во култната реплика на ликот Шефкет Рамадани од филмот Балканкан: „ – ‘Зашто, зашто’!? Да ни ебеш матер, ето зашто“
!
Доц. д-р Димитар Апасиев
Авторот е универзитетски професор по право и член на Президиумот на Левица.

https://antropol.mk/2019/06/26/za-duhovnata-garsonjera-na-severdzanskite-socijaldemokrati/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Чет Јун 27, 2019 6:39 pm

luxor напиша:На лаже Коцевски туку ти со цел предизвикување меѓуетнички тензии и омраза. Ако беше точна твојата лага дека информацијата доаѓа од Коцевски ќе дадеше доказ дека тој го изјавил тоа. Немој само да наведеш накој ваш оФчарски портал кој после месец или два ќе плука кај што лижел каков што е случајот со Денешен кој после повеќе од еден месец јавно ги признава лагите изнесени за Шилегов.
https://infomax.mk/wp/коцевски-општина-арачиново-мината-го/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Чет Јун 27, 2019 7:35 pm

Izvorot ti e relevanyen kako lanskiot sneg.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Чет Јун 27, 2019 8:08 pm

Не знам. Изворот што го наведов уште во минатата година тврдеше дека нема да добиеме датум за преговори во јуни оваа година. За разлика од други. Сепак да почекаме до недела, последниот ден од јуни, па ќе видиме кој лаже.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пет Јун 28, 2019 9:26 am

За што ќе чекаш крај на јуни? Да видиме дали нимфомакс лаже за божемната изјава на Коцевски? Или по обичај фатен во лага правиш замена на тези.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 9 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот