Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

+6
Teo
Luxor
PRVOBOREC
osa
nino
defo
10 posters

Страна 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Jул 07 2019, 08:26

Во принцип може да биде било која химна за која ние ќе се договориме. Во случајов исто како и со промената на името, кастрирањето на историјата, идентитетот и јазикот имаме притисок од странци, односно од евроатлантската меѓународна банда. Секоја акција има реакција. Доколку не добиеме датум за преговори со ЕУ, иако само по себе и тоа не мора да значи ништо, како во случајот со Турција, нели, веројатно сите ќе станеме свесни дека некој си продолжува да си игра мајтап со нас во континуитет повеќе од 1,5 век.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Нед Jул 07 2019, 19:47

трендафил напиша:Во случајов исто како и со промената на името, кастрирањето на историјата, идентитетот и јазикот имаме притисок од странци, односно од евроатлантската меѓународна банда.

I dpsmne koe za da dojde na vlast sesrdno im pomaga.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 2019-07-07-074038
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Dino Нед Jул 07 2019, 20:11

Ni sdsm ni vmro nisto ne mozat protiv. Ni se zakanuvaat, vo nivna sfera na interes sme. A nema druga opcija, videvme kolku rusite pomognaa na srbite.

Недобивањето датум за преговори за членство не го загрозува договорот од Преспа. Францускиот амбасадор во Скопје, Кристијан Тимоние во интервју за радио Слободна Европа вели дека Грција и Северна Македонија немаат друга алтернатива, освен спроведување на овој договор.

https://www.alsat-m.tv/mk/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d1%82%d0%b8%d0%bc%d0%be%d0%bd%d0%b8%d0%b5-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%b7-%d0%bd%d0%b5-%d1%98%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d1%87%d0%b8-%d0%b5%d0%b2%d1%80%d0%be%d0%bf%d1%81/

Dino

Број на мислења : 633
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Jул 07 2019, 21:08

Ако нема алтернатива значи дека има диктатура. Во демократија секогаш има најмалку две можности. Во Македонија ЕУ и НАТО ни изгледаат како рајот во религијата или како комунизам во времето на социјализмот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Нед Jул 07 2019, 22:53

Кога ти си видел демократија во меѓународните односи? Велесилите ги диктираат правилата а послабите милум или силум ќе ги почитуваат. Политиката на стапот и морковот не се применува само на балканот туку насекаде во светот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Jул 08 2019, 21:46

АКо некој оди во преговори со свиткана кичма, никогаш не може да победи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пон Jул 08 2019, 22:31

Zatoa li Zhmicko vi poracha da se pomirite so severna? Pa vie pochnavte da lazhete deka trebaat 30 godini i dvotretinsko i badinterovo da se vrati imeto? Zatoa shto so svitkana kichma redeshe shpageti vo manchmelou za NDI da go donese na vlast? Zatoa li obezbeduvavte kvorumi, cenzusi i dvotretinsko mnozinstvo, zoshto so svitkana kichma molevte da ve vratat na vlast? Predavnici so ist i pogolem kriminal od aktuelnata vlast zad sebe koi si go prodale narodot i drzhavata za da prodolzhat so ushte pogolem kriminal nemaat pravo da zboruvaat za svitkana kichma, posebno ne koga ne samo shto ste ja svitkale kichmata tuku ste na kolena pred vashite evroatlantski gospodari.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Саб Jул 13 2019, 10:12

Не може вината на поединци од ВМРО кои потклекнаа на разни притисоци (уцени за незаслужени затворски казни, пари, тендери ...) не може да се префрли на сите, посебно не од страна на тие што го обезбедија мнозинството гласови со сопствена волја, а уценуваа и купуваа други.
Да се вратам на актуелните настани. Вчера во Охрид свечено, со огномет, музика, балони, сечење лента, беше отворена пицеријата дивоградба во самиот центар на градот. Дали е тоа цената за гласовите што градоначалникот на Охрид ги доби од гласачите на ДУИ и кои го донесоа на власт? Дали е тоа владеењето на правото, односно правда. Или треба да почне немир за да дојде правда и еднаквост на сите граѓани на Македонија. Се повторува ли во смалено издание приказната со струмички Глобал и треба ли да очекуваме амнестија за Усеини од фикусот Пендаровски, вљубениот во Бојко Борисов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Саб Jул 13 2019, 10:41

Koj gi stavi na lista za pratenici? Koj gi glasashe? Kakvi kukavichki predavnici ste vie. Kje go napravite zloto zaedno potoa im zabivate nozh vo grb na svoite za da gi isperete vashite krvavi race.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Jул 14 2019, 11:50

Изгледа дека се сомневаш дека истиот тој што ги ставаше на листа пратениците на СДСМ ги стави и тие 8 отпадници од ВМРО,

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Нед Jул 14 2019, 12:04

Se somnevam deka ne se pravish tuku navistina si dovolno glup da se obidesh da spinuvash fakti i da ochekuvash da vlezam vo diskusija spushtajki se na tvoe nivo.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Jул 14 2019, 12:29

Да не го имаш случајно ти тој проблем затоа што се правиш дека не знаеш дека листата ја потврдил Груевски, кој нема ефективна улога во ВМРО денес и пишуваш стално за тие 8 пратеника уценети или купени бегалци, а не ги споменуваш останатите седумдесет и кусур и кој нив ги стави на листа. И тие 8 се колнеа дека нема да прифатат промена на името пред да бидат уценети. Секој не е доволно цврст како Игор Дурловски кого би сакал да го видам како пратеник или министер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Нед Jул 14 2019, 12:34

Shto ima vrska shto Gruevski bil na chelo na dpsmne koga ste gi kandidirale i izbrale za pratenici?

Obrni vnimanie na ona "izbrale" pred da prodolzhish da dokazhuvash deka si glup.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Вто Aвг 13 2019, 20:22

Дуи отсекогаш биле најголемата пречка за заживување на правнаѕа држава.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Img_2029
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Aвг 13 2019, 20:48

Teo напиша:Shto ima vrska shto Gruevski bil na chelo na dpsmne koga ste gi kandidirale i izbrale za pratenici?

Obrni vnimanie na ona "izbrale" pred da prodolzhish da dokazhuvash deka si glup.
Изгледа мислиш дека ако за некого напишеш дека е глуп. ти стануваш поумен, како што Првоборец мисли дека ако за некого напише дека е небањат тој е почист. Да бев психијатар веројатно ќе знаев и зошто ја преименуваш најголемата политичка партија во Македонија. Во принцип тоа е ваше право, но на нормалните им отежнува затоа што мора да гатаат за кого пишувате. Повторно ќе се обидам да ме разбереш, па ќе го поставам прашањето на друг начин. Зошто тие 10% пратеници (бегалците од ВМРО) ги сметаш за предавници на Македонија, а тие другите 90% не. А сите гласале да станеме Северна без никаква гаранција дека ќе станеме членка на ЕУ во разумен период. Сега не знаеме ни кога ќе добиеме датум за преговори, иако некој бесрамно лажеше дека сме го добиле во минатата година, да не зборувам за тоа кога ќе ги завршиме.
Ако Заев се обидел да врши притисок за смена на претседателот на Врховниот суд само затоа што не е дел од криминалниот рекетарски тим, односно затоа што тој суд единствен не го прифати криминалното работење на СЈО и пониските судови кои тоа го прифатија, нови обвиненија по законскиот рок, проблемот е во Заев и неговата заробена дрѓава. Не во Беџети. При тоа не значи дека и Беџети не треба да одговара ако има негово незаконско работење со дивоградбите на Матка. Ако е Беџети во право имаме заробена држава, односно мешање на извршната во судската власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Вто Aвг 13 2019, 20:52

Многу си смешен, тој претседател го викаат Јово Превара не за џабе.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Aвг 13 2019, 20:59

Вие го викате така. Како треба да го викаме Заев на пример за датумот за преговори со ЕУ што го добивме во минатата година. Што тоа направил Јово за да биде потребна негова замена? Доколку не се работи за тоа што Врховниот суд е единствениот суд во Македонија што не е под контрола на Заев и го почитува законот за СЈО по кој е ограничен рокот во кој СЈО може да поднесува нови обвиненија и истиот е истечен одамна. Не знам каква ќе биде одлуката за пресудите врз основа на криминално снимени разговори, а разговорите се исто така предадени од Заев по рокот предвиден со законот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Вто Aвг 13 2019, 21:13

Јок бе, тоа име вие му го дадовте. Јово Превара не е од вчера. Менува партиски бои како чорапи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Aвг 13 2019, 21:16

Не одговори дали и што прекршил како Претседател на Врховниот суд. Единствениот суд што не е под контрола на власта во Македонија. Ајде да прашам имаме ли Уставен суд или е распуштен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Вто Aвг 13 2019, 21:19

Од каде знаеш дека не е под контрола на власта. Ти си Јово Превара?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Aвг 13 2019, 21:23

Претпоставувам дека ако беше под контрола на Заев, тој не ќе сакаше да го смени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Вто Aвг 13 2019, 21:25

Не размислуваш логично, ама пак да си прашам, од каде идејата дека навистина сака да го смени?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Сре Aвг 14 2019, 17:55

трендафил напиша:Не одговори дали и што прекршил како Претседател на Врховниот суд. Единствениот суд што не е под контрола на власта во Македонија. Ајде да прашам имаме ли Уставен суд или е распуштен.
 

А бе во право си бил, не бил Превара под контрола на власта  туку под контрола на коалициониот партнер во власта. Гледаш како од терорист на учк со тапија од македонскиот врховен суд се станува борец за слобода.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Img_2046
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Сре Aвг 14 2019, 18:10

Агенцијата за храна и ветеринарство изјави дека ги презело законските обврски, а го обвини ВМРО дека шири лажни вести во врска со појавата на заболено домашно животно од антракс. Обвинувањето беше дека власта го крие овој случај. Во агенцијата изгледа работат неписмени што не знаат да го прочитаат Законот за ветеринарно здравје. Во член 52 став 6 пишува: „Агенцијата ( АХВ ) соодветно ја информира јавноста и обезбедува соработка во спроведувањето на контролите и заштитните мерки против болеста на локално и национално ниво. “ Тие не дадоа никакво соопштение.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/vmro-dpmne-vo-ahv-ne-go-poznavaat-nitu-zakonot-za-veterinarno-zdravje/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Сре Aвг 14 2019, 21:49

Никој не е отпуштен, вие сте ги вработиле, обрати се во штабот на дпне за неписменоста.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот