Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

+6
Teo
Luxor
PRVOBOREC
osa
nino
defo
10 posters

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Чет Aвг 15 2019, 15:41

Не знам кога се вработени, но во времето на ВМРО очигледно ги читаа законите. Можеби сега им рекле дека не мора да се држат до нив.
Друг резултат е дека во минатата година од Македонија во земјите од ЕУ се доселиле 24.300 граѓани. Во оваа бројка не влегуваат иселените со бугарски пасош, а бидејќи нашата статистика има една задача, како да прикаже дека во Македонија има над 20% Албанци, нема статистика за тоа колку се иселени, па не го знаеме бројот на избегани од државата во земјите надвор од ЕУ, Швајцарија или Норвешка, на пример, но и во прекуокеанските земји. Во секој случај катастрофа. Наместо живот во Македонија. За жал има млади што ќе останат. На пример Никола Христовски, Бог да го прости, кој беше прободен со нож во Ново Лисиче од група дојдена од Чаир.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10267
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Чет Aвг 15 2019, 17:35

Не треси зелени, во времето на дпмне законите служеа како тоалетна хартија. И престанете да го користите името на македонските револуционерни организации. Ни В немате од ВМРО.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6425
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Чет Aвг 15 2019, 19:34

Сигурен ли си дека ако нема брзо предвремени избори и не си замине Заев, дека нема да тврдиш дека ВМРО била бугарска организација ако така договори твојот пастир со Бојко Борисов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10267
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Чет Aвг 15 2019, 20:52

Јас многу подобро од тебе знам кој сум и што сум. Вие дпне- оФците лутате.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6425
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пет Aвг 16 2019, 09:18

Секој за себе знае кој е и што е. Затоа и те прашувам дали си роден како Македонец или како Бугарин, односно дали во твоето семејство отсекогаш сте биле Македонци, дали Тито ве натерал да станете Македонци со сила или тоа сте станале во 1991 година под ваљда притисок на Љубчо Георгиевски. Заев преговара за една од последните две опции, дека Македонците настанале во 1944 или 1991 година, а ти, така ми изгледа, му веруваш 100%. Веројатно затоа сега се бори за тоа дека Гоце Делчев бил Македонец, па да се најдат со Борисов на пола, дека Македонците постојат од 1944 година (од АСНОМ). Тешко дека и Заев може да ја протне тезата дека не постоиме како народ што е желба на Бугарите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10267
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пет Aвг 16 2019, 16:17

Немам време сега да ти држам историски лекции. Можеби понатаму ќе отворам тема во потфорум историја и ќе го разгледаме прашањето за формирањето на етничките и национални идентитети на Балканот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6425
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот