Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Чет Aвг 15, 2019 3:41 pm

Не знам кога се вработени, но во времето на ВМРО очигледно ги читаа законите. Можеби сега им рекле дека не мора да се држат до нив.
Друг резултат е дека во минатата година од Македонија во земјите од ЕУ се доселиле 24.300 граѓани. Во оваа бројка не влегуваат иселените со бугарски пасош, а бидејќи нашата статистика има една задача, како да прикаже дека во Македонија има над 20% Албанци, нема статистика за тоа колку се иселени, па не го знаеме бројот на избегани од државата во земјите надвор од ЕУ, Швајцарија или Норвешка, на пример, но и во прекуокеанските земји. Во секој случај катастрофа. Наместо живот во Македонија. За жал има млади што ќе останат. На пример Никола Христовски, Бог да го прости, кој беше прободен со нож во Ново Лисиче од група дојдена од Чаир.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by luxor on Чет Aвг 15, 2019 5:35 pm

Не треси зелени, во времето на дпмне законите служеа како тоалетна хартија. И престанете да го користите името на македонските револуционерни организации. Ни В немате од ВМРО.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Чет Aвг 15, 2019 7:34 pm

Сигурен ли си дека ако нема брзо предвремени избори и не си замине Заев, дека нема да тврдиш дека ВМРО била бугарска организација ако така договори твојот пастир со Бојко Борисов.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by luxor on Чет Aвг 15, 2019 8:52 pm

Јас многу подобро од тебе знам кој сум и што сум. Вие дпне- оФците лутате.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Пет Aвг 16, 2019 9:18 am

Секој за себе знае кој е и што е. Затоа и те прашувам дали си роден како Македонец или како Бугарин, односно дали во твоето семејство отсекогаш сте биле Македонци, дали Тито ве натерал да станете Македонци со сила или тоа сте станале во 1991 година под ваљда притисок на Љубчо Георгиевски. Заев преговара за една од последните две опции, дека Македонците настанале во 1944 или 1991 година, а ти, така ми изгледа, му веруваш 100%. Веројатно затоа сега се бори за тоа дека Гоце Делчев бил Македонец, па да се најдат со Борисов на пола, дека Македонците постојат од 1944 година (од АСНОМ). Тешко дека и Заев може да ја протне тезата дека не постоиме како народ што е желба на Бугарите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by luxor on Пет Aвг 16, 2019 4:17 pm

Немам време сега да ти држам историски лекции. Можеби понатаму ќе отворам тема во потфорум историја и ќе го разгледаме прашањето за формирањето на етничките и национални идентитети на Балканот.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 12 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот