Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

+6
Teo
Luxor
PRVOBOREC
osa
nino
defo
10 posters

Страна 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пет Јан 18 2019, 13:42

Teo напиша:
трендафил напиша:Ајде да напишам и дека кога ја отворав темава не мислев на сите Албанци и Роми, туку на политичарите од парламентарните партии и овците што немаат индивидуални квалитети, па се лепат на партиите за да искористат нешто како стадо.

Shto ubavo se opishuvash sebesi i tvoite partiski drugarchinja od dpne-predavnichka.
Бројките се познати. Од ВМРО има 8 квислинзи или подобро напишано заевисти. 73 се од СДСМ и новите коалициони партери.

osa напиша:Bogami epten si mu plesnal u faca na trendafilcho....ama kaj ima kapacitet da te razbere ...
Во демократска земја не мора сите да бидат овци на амнестиран криминалец од село Муртино кој се обидува да го убие македонското име. Поточно да им го продаде на Грците.

PRVOBOREC напиша:Небањат додека пишуваше глупости не забележа дека љубовта кон твоите бивши коалициони партнери е пуштена на најјако кај тебе па само на СДСМ си им додал овци, додека за ДУИ и Амди наставката евци. Што и да правиш, кај и да одиш, што и да пишуваш ќе си останеш небањат. Тоа не е физичка туку психичка состојба која се манифестира преку омраза кон сопствените сонародници.
Да ти напишам повторно дека мирис не се пренесува по телефон, па штом чувствуваш реа мора да си во партискиот штаб. Да не се вратил Заев од Германија кај што изгледа ги троши парите добиени за убивање на македонското име откако ги избаксузира ракометарите. Не ја знам изгледа граматиката на северно македонскиот јазик што го создава Заев откако им „призна“ на Грците дека тие не биле Грци, туку се македонски, па ваљда грчкиот е македонски јазик без фуснота според вас.

Не ми одговоривте откога сте вие Македонци откако се откажавте од античките корени. Дали од доаѓањето на Словените, од цар Самоил, од времето на преродбениците, комитите и Илинденците, партизаните и АСНОМ, од референдумот 1991 година, од доаѓањето на Заев на власт или чекате да ви каже пастирот. Или можеби Бојко Борисов. Откако ги исполнивте желбите во врска со Грција на Ципрас и меѓународната банда што се самонарекува меѓународна заедница и на Еди Рама во врска со Албанците и Тиранската платформа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пет Јан 18 2019, 16:31

Ti bre Trendafile so site sili se trudish da go ubedish sekoj shto go chita forumot deka si glup. Ti pishale deka nebanjat e psihichka sostojba ti si zapnal da barash mirisi po telefon. Ne sum mnogu radoznal ama koga vekje samiot si kazhuvsh mozhe li da prasham za istite li temi zboruvate so prvoborecot koga se slushate na telefon ili temata sme nie ostanatite chlenovi na forumot shto ne dupite vo zdrav mozok? Ili vsushnost ti si pishuvash i zboruvash sam so sebe i na forum i po telefon?
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Саб Јан 19 2019, 16:45

Првоборец е изгледа фашист што го користи најпримитивниот збор од говорот на омраза - небањат, наместо добар ден кога им се обраќа на тие што не мислат како него, односно што не се дел од неговото стадо. По мене умни луѓе на форуми употребуваат факти, а не говор на омраза, но од луѓе што мислат дека врв на нивната политичка опција се амнестираниот криминалец Заев како премиер и амнестираниот терорист Талат Џафери како претседател на Собрание подобро нешто и не очекувам.
Не знам зошто го тепавте Јане Ченто во притвор или претепавте двојца обвинети (едниот нема изгледа да се опорави) за тепањето на Зијадин Села, па го осудувате по режимските медиуми третиот што побегна и веројатно ќе добие азил во некоја земја надвор од влијанието на т.н. длабока држава.

П.С: Не знам веќе дали вреди да се дискутира со луѓе што не се во состојба да разберат, како што вели професорот Цуцуловски, дека едно е ако некој го вика на пример Кирил Кирче, а сосема друго ако бара сите така да го викаат, па дури и тој самиот. А Кирче е во примеров т.н. Северна Македонија како што хунтата ја нарече нашата татковина.
Јас го пишувам моето мислење во борба за нашите човекови права самите да си ја именуваме државата и самите да се индентификуваме. Во врска со идентитетот, дека Македонци биле и Александар , цар Самоил или Гоце Делчев не мислам како вас дека биле Грци или Бугари, па проблем освен со соседите имам и со вас. Дедо ми, роден 1888 година и татко ми роден 1916та беа Македонци, па не можам да го прифатам вашето мислење дека тогаш моите биле Бугари. Уште никој од вас не ми одговори од кога смета дека постои македонската нација или чекате што ќе одлучи Заев во договор со непријателите на Македонија, кои за жал во најголем дел се членови на НАТО и ЕУ. Не знам дали разбирате дека и вие сте дел од тие што поддржуваат кршење на моите индивидуални човекови права.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Саб Јан 19 2019, 18:03

Veshto si izbegnal da prenesesh del od sodrzhinata na telefonskite razgovori shto gi vodite so Prvoborec, ama ajde neka ti bide. Ako ne se najdat vinovnicite vrz osudeniot za napadot nad Sela spremen sum da te poddrzham vo baranje odgovornost od nadlezhnite. Shto se odnesuva do Jane smeshni se glupostite shto gi tresete. Se shto ima od povreda e crvenilo od drzhenjeto od strana na chuvarite dodeka mu se odzemani mobilniot i polnachot. Zatvorskite pravila vazhat za site. Ne pravete slon od muva. Glupo e da prisvojuvas istoriski lichnosti od vreme koga ne pistoele nacii. Tie se svetsko bogatstvo. Za zhal glupi nacionalisti ima kaj site balkanski narodi. A ako ti vnimatelno chitash dosega kje go znaeshe odgovorot od koga pochnuva formiranjeto na makedonskata nacija. Imash izbor i da mu veruvash na Tentov deka bog gi stvoril desetiot den.
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Саб Јан 19 2019, 21:42

Ајде повторно да напишам дека идентитетот е индивидуално човеково право и тешко ќе ме убедиш дека во 1953 година кога сум роден не постоеле нации и не постоела македонска нација како што тврдат Бугарите. Може да се очекува и тие од индивидуалните човекови права да направат политички и правен проблем и да бараат да им признаеме лажно дека сме биле Бугари. По мое лаичко мислење (не сум психијатар) тоа можат да го прават само ненормални, што би рекле Грци, Бугари и земји членки на НАТО и ЕУ, па не знам зошто сакаме во заедница со ненормални.

Што се однесува до Ченто тој е префрлен во друга ќелија, народниот правобранител одбива да го посети во затворот во Шутка. На социјалните мрежи се појавува и слика на веројатно човекот што го има сторено делото тортура (злосторство против човештвото). За жал семејна фотографија на која се и неговата сопруга и малолетно дете, па се придружувам на апелот на Експрес.мк тоа да не се прави затоа што детето и сопругата не се виновни за делото на таткото односно сопругот.

https://expres.mk/apel-ne-gi-objavuvajte-sinot-i-soprugata-na-chuvarot-vo-shutka/
https://expres.mk/chuvar-obvinet-za-nasilstvo-kon-chento-koristel-rasistichki-i-seksualni-zakani-kon-potencijalni-zatvorenici/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Саб Јан 19 2019, 22:03

Vidi sega, ne sum jas kriv ako ti si glup i verivash deka 53 ne postoele nacii. A budalata Jane shto mislel deka na nego ne se odnesuvaat pravilata neka e srekjen shto pominal tolku lesno. Toa shto vie dpne-ofcite ste moroni i se obiduvate da lazhete za ochighledni raboti samo ve pravi smeshni. Idiotot Milenko ja objavil slikata od koja jasno se gleda deka Jane e pritisnat kon zemja i imobiliziran a nikako tepan. Ama bidejki e glup kako site vie od dpne se obidel da lazhe deka go tepale deset lugje. Tolku ste glupi i nesposobni shto moram da mu oddadam priznanie na Grujoshesku koj so vakvi totalni budali uspea da vladee 11 godini, chovekot navistina bil sposoben.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Screen10
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 20 2019, 08:59

Ова ти е одгиовор на тоа што си го напишал на тема економија.

Не се глупирај, ајде да користам твоја терминологија за да ме разбереш. Не е правило на ЕУ да не се почитуваат судски пресуди, па Грција не само што не ја напушти унијата ниту беше санкционирана кога не ја почитуваше пресудата што Македонија ја доби по криминалното однесување на нашиот јужен непријател. Напротив, доби околу 300 милијарди евра помош од унијата за да не банкротира и да може да ја продолжи тортурата кон нашата татковина Република Македонија, сега со ваше натурање со помош на гласови од корумпирани и(ли) уценети пратеници Република Северна Македонија.

Сега да ти одговорам на напишаното овде. Ченто не е прв претепан од страна на хунтата. Еден од претепаните сега е сместен на геријатрија затоа што не е освестен по бруталното претепување. Во секој случај настанот треба да се истражи од независен тим. Посебно затоа што тој што е осомничен на социјалните мрежи му се нудел на порано шарениот Павле Бопгоевски дека ќе ги малтретира сите што се против квислинзите, да не кажам заевистите.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Milosevic2-768x287

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Нед Јан 20 2019, 09:33

Mene ne morash da me ubeduvash deka si glup, jas toa go znam. Sepak zadovolstvo mi e shto uspeshno go pravish toa i za onie shto chitaat. Sepak kje ti objasnam. EU e organizacija formirana da gi shtiti interesite na svoite zemji chlenki, kako poedinechno taka i zaednichkite interesi. Koga se raboti za nepochituvanje na presudata za koja zboruvash ti normalno e EU da zastane na strana na svojata chlenka dodeka sosem poinakva kje bide situacijata koga edna chlenka gi zagrozuva interesite na ostanatite chlenki.
Tolku za toa, pametnite kje sfatat a ti verojatno kje prodolzhish da se glupirash i da prashuvash shto togash barame vo takva organizacija.

Vo odnos na Jane mizhe sto nezavisni komisii da se formiraat zakluchokot khe bide toj shto vekje go iznesov. Ako imashe bilo kakva povreda nanesena so udar dosega milion pati kje ja objavevte.

P. S. Ne se povtoruvaj kako papagal vekje napushav deka poddrzhuvam baranje odgovornost od nadlezhnite ako napagjachite na osudeniot za napadot na Sela ne bidat pronajdeni.
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 20 2019, 10:00

Од многу ум секој пост ти почнува со глуп. Не велам дека тоа е карактеристика за глупи, но фашистите мислат дека употребат говор на омраза кон тие што ги сметаат за непријатели дека стануваат поумни. Ако добро те разбирам мислиш дека ЕУ е во однос на Република Македонија злосторничко здружение и се надеваш дека кон Северна Македонија ќе има нормален однос. По тебе бверојатно дека ако некој прифати сексуален однос за да добие работа не е курва, а ако одбие и не добие работа е мрзлив што не сака да работи. Тука имаме разлика во мислењето, но тоа е право на секој. Но во демократско општество одлучува мнозинството, не со купување или уценување на пратеници, туку народот. Што ли ќе правеа непријателите на Македонија од ЕУ и НАТО ако „режимот“ на Груевски на тој начин прибираше пратеници, бидејќи сега кога истото го прави хунтата молчат како да се неми. Исто е и со претепувањето на Јане Ченто. Ти веруваш изгледа дека модринките му излегле сами од себе. Патем не се обвинуваат сите затворски чувари туку само еден со име и презиме. Јас, согласно законите ќе му ги напишам само иницијалите, Ж.М. И ќе ги осудам тие што објавија фотографија на која се неговиот син и сопруга. Иако лично ме изненадува тоа што поддржувач на Богоевски има сопруга и син, бидејќи по некои информации пратеникот на СДСМ е од ЛГБТ заедницата, односно сексуалниот орган му е на задната страна во продолжениот дел од грбот. Еден од корисниците на лубрикантите што ги набави власта.
Да прашам и дали ќе донесете закон за двојазични ќенефи, со тоалетна хартија и шишиња со вода и9 во краевите во кои нема муслимани. Нешто што на граѓаните им е попотребно од двојазичните шалтери што ќе се користат можеби еднаш на 10 години, а можеби ниту еднаш во работниот век на второјазичниот службеник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Нед Јан 20 2019, 10:10

Јас не се согласувам со мислењето дека си глуп. Ти само лажеш и манипулираш во интерес на дпмне. Сепак не мора да губиш нерви кога ќе те фатат во лагите. Тоа е последица на праволиниско размислување со што стануваш предвидлив. Сепак не можам да тврдам дека ти си виновниот за тоа, исто вин8вни можат да бидат оние што во штабот на дпмне ги смислуваат спиновите и ги праќаат на партиските ботови како тебе.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Нед Јан 20 2019, 10:49

трендафил напиша:Од многу ум секој пост ти почнува со глуп.


Sekogash koga se obiduvash da me napravish mene budala ti ja dokazhuvash sopstvenata glupost.

трендафил напиша:По тебе бверојатно дека ако некој прифати сексуален однос за да добие работа не е курва, а ако одбие и не добие работа е мрзлив што не сака да работи. Тука имаме разлика во мислењето, но тоа е право на секој.

Isto kako ovde kade shto se obiduvash da mi stavash zborovi vo ustata i da me sudish zaradi niv. Pogolema glupost od toa da izigruvash i tuzhitel i svedok i sudija nema, posebno zatoa shto ova e socijalna mrezha kade sekoj shto znae da chita mozhe da vidi koj shto pishuva. I shto e najvazhno jas mozham da odgovoram na tvojot glupav obid za manipuliranje.

трендафил напиша:Но во демократско општество одлучува мнозинството, не со купување или уценување на пратеници, туку народот.

Konechno prizna deka Makedonija pod vodstvo na mnogupochituvaniot premier gospodinot Zaev konechno stana demokratsko opshtestvo a ne kako za vreme na tvojot pastir koj  vladeeshe so nasilstvo, mesteni sudski procesi  i zakani i uceni na politichkite neistomislenici.



трендафил напиша:Што ли ќе правеа непријателите на Македонија од ЕУ и НАТО ако „режимот“ на Груевски на тој начин прибираше пратеници, бидејќи сега кога истото го прави хунтата молчат како да се неми.

Tochno toa go praveshe tvojot idol Grujoshasku, so zakani, uceni i falsifikuvanje na narodnata volja na izbori. Vidome kako zavrshi a ve vidovme i vas glupacite shto ostanavte so prtstot vo usta dodeka toj se luksuzira niz Ungarija.

трендафил напиша: Исто е и со претепувањето на Јане Ченто. Ти веруваш изгледа дека модринките му излегле сами од себе. Патем не се обвинуваат сите затворски чувари туку само еден со име и презиме.

Pak istite gluposti se obiduvash da gi podmetnesh. Jas nikade ne ni pishuvav za toa kolku lugje navodno go napadnale osven shto tvrdev i tvrdam deka kozarot lazhe. Gi komentirav slikite od koi jasno se gleda deka nema niedna povreda nanesena od udar osven crveniloto na ramoto nastanato dodeka se otimal od strazharite koi go drzhele dodeka da mu gi odzemat nedozvolenite predmeti. Toa shto vasheto ludilo nema granica pa obvinuvate neosnovano semejni lugje, objavuvate sliki od nivnoto semejstvo doveduvajki gi so toa vo zhivotna opasnost zhenata i decata na sluzhbenikot koj samo si ja vrshel rabotata ne primenuvajki sila pogolema od potrebnata e samo prichina povekje narodot da ve ostavi tamu kade shto ste, na dnoto od koe nikakvi izbori nema da ve izvlechat.

трендафил напиша:Иако лично ме изненадува тоа што поддржувач на Богоевски има сопруга и син, бидејќи по некои информации пратеникот на СДСМ е од ЛГБТ заедницата, односно сексуалниот орган му е на задната страна во продолжениот дел од грбот. Еден од корисниците на лубрикантите што ги набави власта.

Prorabote psihopatijata kaj tebe neli, pa ne mozhesh da gi kontrolirash fashistichkite nagoni. Shtotuku navredi polovina milion lugje shto glasaa za SDSM. I ova e glupost, sekoj koj ova kje go prochita i da sakal nema da glasa za dpne, nikoj ne saka ludi fashisti da mu go odreduvaat zhivotot.

трендафил напиша:Да прашам и дали ќе донесете закон за двојазични ќенефи, со тоалетна хартија и шишиња со вода и9 во краевите во кои нема муслимани. Нешто што на граѓаните им е попотребно од двојазичните шалтери што ќе се користат можеби еднаш на 10 години, а можеби ниту еднаш во работниот век на второјазичниот службеник.

I posle glup...E pa glup.
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 20 2019, 11:07

За да можеме да дискутираме треба некој да се спротивстави на моето мислење по можност со факти наместо со етикети од типот глуп. Во случајов место зборот веројатно требаше да напишам можеби, и се извинувам за тоа. За мене барањето од ЕУ и НАТО да си го смениме името на државата за да бидеме примени во НАТО откако ги исполнивме условите за тоа и по нивно мислење и да бараат дополнителна промена на името во согласност со Грција и откако судот во Хаг донесе пресуда дека Грција го има прекршено меѓународниот договор (Времената спогодба), а Македонија со ништо нема допринесено за тоа, односно во ниту еден детал ја нема прекршено спогодбата. За жал и меѓународната „заедница“ и вие од СДСМ и коалицијата лажно ја обвинувавте Македонија дека не сме имале право да именуваме патишта и други објекти со имиња на антички Македонци или да им подигаме споменици на видни Македонци од тој период.
За мене да бараш цел еден народ да си го смени името за членство во НАТО и негарантиран прием во ЕУ е поголемо злосторство отколку работодавач да бара сексуални услуги за работно место. За тебе очигледно не е така. Кај нас очигледно поголем прекршок е ако плукнеш или извршиш нужда на некое парче земја кое и претходно е опогането отколку ако и се посереш на државата. А колку повеќе и се посереш на државата толку поголема поддршка имаш од „пријателските“ политички лидери од злосторничките (кон Македонија) здруженија НАТО и ЕУ. Во неможност да ги изолираат или излечат лудаците во своите редови (Грција, а можеби и Бугарија) тие се обидуваат да го решат проблемот со изживување врз Македонија, сега Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Нед Јан 20 2019, 11:55

Nikoj ne te tera so sila da vleguvash vo tie sojuzi. Imash izbor, na primer Bachev, go glasash nego i ako dobiete na izbori odite vo Evroaziska. No problemot e shto ti si svesen deka opredelbata na narodot e vlez vo EU i NATO. I deka tvojata dpne go saka istoto. Lagite i manipulaciite shto gi tresesh ovde po partiski nalog se nasocheni samo kon edna cel, doagjanje na vlast na tvoite dpne-ofci i zloupotreba na istata za lichni celi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 20 2019, 12:06

Поранешниот гувернер и либерал демократ Ричард Лем од Колорадо зборува во видеото подолу за својот план како да ја уништите Америка. Има ли нешто од овие точки што не сте го инсталирале во т.н. Северна Македонија.



_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Нед Јан 20 2019, 12:26

Конечно преминавме на теориите на заговор и ти сакаш некој сериозно да те сфати. Остај што во денешно време затварањето во посебни светови не функционира смешно е и тоа што упорно се туркате да бидете дел од светот ама само ако светот се управува по ваши правила.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 20 2019, 15:19

Изгледа дека не сакаш да разбереш дека ги кршиш моите и човековите права на сите Македонци што како дел од својот идентитет подразбираат се што се случило на територијата на Македонија. Вклучувајќи ги и тие што ти ги мразиш и ги сметаш за странци - античките македонци за Грци, цар Самоил, преродбениците, илинденците и партизаните за Бугари, дури и за мене веројатно сметаш дека во 1953 година сум бил роден како Бугарин. По Заев Бугарите ја ослободиле Македонија од Србите иако тоа и во технички смисол е најобична лага затоа што Македонија била окупирана од Германците кои после тоа им предале под управа дел на Бугарите дел на Италијаните кои соработувале во окупацијата со Албанците, а дел задржале под своја управа во беломорскиот дел. Не разбирам од каде ти е мислата дека ти и тие што се наведени во насловот на темата имате право на одамна признатиот македонски јазик да му додавате фуснота, или да ме принудувате да користам егзоними (Тесалоники за Солун, кога Грците не користат егзоними за населените места во Беломорска Македонија, туку по окупацијата со закон вовеле нови имиња). Јас не барам светот да се раководи по мои правила, туку само да не ги прши моите индивидуални човекови права. И не ти се лутам на тебе, туку на твојот пастир, амнестираниот криминалец од село Муртино и на амнестираниот терорист од село Форино, да напишам претседател на Собранието ако не знаеш во кое село е роден претседателот на Собранието. За Заев знам дека знаеш од кое село е.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 21 2019, 08:29

Водостопанство на Македонија изнајмува 6 возила и за 5 години треба да плати 417 илјади евра. Ако ги купи истите возила да бидат нивна сопственост треба да платат помалку пари, 275 илјади евра. При тоа изнајмувањето е за 100 илјади километри по возило. Ако се поминат, треба да се плаќаат дополнителни 19 денари по поминат километар.

https://www.sitel.com.mk/vodostopanstvo-iznajmuva-vozila-poskapi-od-pazarnata-cena-selami-tvrdi-deka-nema-da-bidat

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пон Јан 21 2019, 09:20

И што чекате вие дпмне-офците? Зошто не поднесете кривична за одговорноѕо лице? Бедни лицемери.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 21 2019, 09:27

Според законите нема криминал. Случајот би требало да го испита Антикорупциската комисија, но такво нешто не постои во Македонија одамна. Неколку месеци откако Бејли со помош на Еди Рама ја формира актуелната власт која почна со помалку од 61 пратеник кога го избра амнестираниот терорист Талат Џафери за претседател на Собранието, а со корупција стаса до 2/3 мнозинство за да ја укине Република Македонија и на нејзината територија да формира Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пон Јан 21 2019, 09:36

Ако нема криминал тогаш браво за власта. А твоето квичење за антикорупциска избрана од твоите дпмне-офци е смешно ако се знае дека вие го блокирате нобиот закон за антикорупција.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 21 2019, 10:06

Затоа што сакате да ја имате под целосна контрола. Подобро е антикорупциската, според мене, да биде под контрола на опозицијата, ако веќе не е независна, затоа што обвинителството и судството се под контрола на власта. Изгледа дека си заборавил и дека имате 2/3 мнозинство во Собранието заедно со пратениците за кои постои сомнеж дека се корумпирани со пари или ослободување од кривични дела и кои би требало да бидат предмет на истражување на антикорупциската. Дали се и кој ги корумпира? Странец или домашен? Што и колку добиле?
Опозицијата не сакаше ни промена на Уставот, па го направивте тоа сами. Дали антикорупциската е поважна од името на државата и идентитетот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пон Јан 21 2019, 10:39

Престани да лажеш, го блокиравте донесувањето на законот затоа што не сакавте антикорупциска да има увид во сметките на функционерите со што нс чело си напишавте дека сакате власт само за да крадете. Немате никакви забелешки за составот на комисијата и начинот на избор на членовите. А да биде антикорупциска под контрола на опозицијата требаше да бараш додека бевте на власт лицемеру а не сега кога со новиот закон ќе биде независна од политиката.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 21 2019, 12:56

Си веруваш ли самиот дека со 39 пратеника може да се блокира носење на закон, кога вие имавте доволно пратеници да го смените Уставот, а консензус не ви значи ништо ни кога се работи за името на државата и македонскиот идентитет. СДСМ и ДУИ не сакаат независна антикорупциска комисија, а газдите откако веројатно ја протуркаа агендата за влез во НАТО сега за влез во ЕУ немаат намера да дозволуваат да се однесувате како што правевте до сега. Затоа и го пуштивте без потпис од Иванов заедно со преспанскиот октроиран Устав, бидејќи не сте сигурни дека и идниот претседател ќе го потпише, а уште помалку дека ќе можете да го објавите без негов потпис.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пон Јан 21 2019, 13:02

И јас тоа велам, што му треба на Заев да донесува закони со консензус вклучувајки ги и дпмне-офците. Ама тој е непоправлив демократ за разлика од вашите фирерчиња.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 21 2019, 19:53

Претседателот на СДССМ Кичево им прети на новинари дека ќе му кажел на Заев да ги реши новинарите затоа што пишувале за тоа дека тој и брат му се осомничени за малтретирање двојца возрасни сожители.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10513
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 3 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот