Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

+6
Teo
Luxor
PRVOBOREC
osa
nino
defo
10 posters

Страна 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пон Јан 21 2019, 20:32

OJO vednash da istrazhi i da se prezemat merki vo kopren da se presechat takvi pojavi, vo Makedonjija nikoj ne smee da bide nad zakonot.
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Јан 22 2019, 08:41

Го читам соопштението на СДСМ за загадувањето и се крстам. Дали мислат дека граѓаните се непресметливи и ќе го прифатат како што им е сервирано без да размислуваат. Наводно за загадувањето виновен бил Мицковски затоа што се покачила струјата кога тој беше директор на ЕЛЕМ. Тука веднаш би прашал, па кој пенис не ја намалите цената на струјата ако е нереална и превисока? Нели во ЕЛЕМ сега е ваш директорот и вработивте деца на повеќе сегашни и поранешни функционери од СДСМ, ДУИ и Шарени куртон револуционери кои се технолошки вишок кај Џорџ Сорос. Кај нас и најголем дел од струјата се произведува од јаглен, што не е еколошко гориво. Напротив. Чудно е и зошто Струмица не се грее на гас што наводно е инсталиран во градот. Дали цената му е превисока, што не би требало да биде?
Да дискутираме реално. Мислам дека најголем процент од загадувањето кај нас е од индустриските објекти кои колку власта е покорумпирана и повеќе им гледа низ прсти, толку повеќе загадуваат. А оваа власт е во тој поглед „подобра“ од претходната. Немало до сега во светот некорумпирана вазалска власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Вто Јан 22 2019, 10:27

Жмицко има само дел од вината, далеку повиновни се градоначалниците и министрите на чело со Грујокио па и тие што го поддржуваа дпмне во лудачкиот проект СК2014 и градежната мафија која за профит градеше и каде треба и не треба па тотално ја загушија циркулацијата на воздух.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Јан 22 2019, 11:07

Тешко ми кога гледам дека некој мисли дека поради Скопје 2014 е загадено во Ѓорче Петров или дека поради Коце Трајановски е загадена Струмица. За вината на поранешната власт има тема за историја. Оваа е за актуелни политички настани. Според соопштението на СДСМ цената на струјата треба значително да се намали затоа што порано била неоправдано зголемена, но не го прават тоа,. Што би рекле не дупат намерно. Сметаат дека струјата е во Македонија еколошки производ. Тука не сум сигурен дали не дупат или сметаат дека сме глупави па не знаеме дека најголемо количество на струја се произведува од термоелектрани што не се еколошки извор на енергија кога работат како нај нас на јаглен. Битола и сега диши на шкрги, а во селата близу погоните за струја воопшто нема мерни станици за загадување. Во општина Центар градоначалник беше Андреј Жерновски, чиј дедо бил бугарски вазал, заменик кмет, во време на бугарската фашистичка окупација. Внукот е сега вазалски заменик министер за надворешни работи на Република Северна Македонија (како што вие ја нарековте нашата татковина Република Македонија). Градежна мафија секогаш имало и ќе има. Проблемот е само колку ќе се бориме против неа. Имаше и во Струмица. За слично дело беше амнестиран и претседателот на нашата влада Зоран Заев. Претседателот на Собранието еколошки е чист. Тој е амнестиран за убивање на луѓе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Вто Јан 22 2019, 11:41

Како и секогаш докажан удбаш на браникот на србизација на Македонија и македонскиот народ. Твојата удбашка татковина повеќе не постои, денес Македонија е независна држава со решени проблеми (кои вие намерно ги предизвикувавте) со соседите и сигурно чекори кон евроатлантска иднина и интеграции.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Јан 22 2019, 11:58

Откако знам за себе, а многу добро го паметам земјотресот во Скопје во 1963 година, на пример, сме ги имале истите проблеми со соседите. Кога се потпиша Времената спогодба со Грција ВМРО беше вонпарламентарна опозиција (немаше ниту еден пратеник затоа што ги бојкотираше изборите), па иако мислевте дека сте ги решиле проблемите Грција се посра на спогодбата во Букурешт 2008 година. Не знам од каде си сигурен дека нема да се повтори истото и со Преспанскиот договор.
А ти се сеќаваш ли на времето кога во Грција ако нивни државјанин кажеше дека е Македонец беше затваран и малтретиран, а странец протеруван. Кога единствени грци што се индентификуваа како Македонци беа нашите сонародници.
Првпат слушам за независна држава која со странци се договара како ќе се вика, што ќе пишува во нејзините учебници и ред други работи. Ќе бидеме и единствена земја во светот што нема да смее да го користат зборот артритис на пример затоа што е од античко грчко потекло.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Вто Јан 22 2019, 12:26

трендафил напиша: Ќе бидеме и единствена земја во светот што нема да смее да го користат зборот артритис на пример затоа што е од античко грчко потекло.

Golema glupost kako ovaa odamna ne si tresnal, moram da priznaam deka si dosta inventiven vo lazhenjeto.
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Јан 22 2019, 15:07

Ниту една друга земја освен нашата татковина Северна Македонија нема потпишано глупав договор што јас го немам напишано, а според него се што е античко е грчко. Не сум правник, па не знам дали нашите лекари нема да смеат да напишат артритис или некоја друга болест што се нарекува со збор од античко грчко потекло или ќе мора да стават фуснота дека зборот е дел од грчкото античко наследство. Што ќе биде, барем додека не станеме независни и се ослободиме од вазалската власт во која за да бидеш премиер или претседател на Собрание мора да си амнестиран, не зависи од нас, туку од Грците и меѓународната заедница што кон Македонија се однесува како меѓународна банда. Ајде да се надеваме дека кон Северна Македонија ќе имаат колку толку нормален однос. И покрај тоа што е потешко некој да биде прогласен од нормален за глупав или курва отколку обратно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Вто Јан 22 2019, 16:07

Shtom e glupav i za dpne-ofcite i za grchkite nacionalisti ochigledno deka e dobar i za normalnite makedonci i za normalnite grci.
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Саб Јан 26 2019, 07:33

Знам дека како и секој фашист сите што не мислат како тебе ги сметаш за глупави и не мора да трошиш енергија во секој пост да го напишеш тоа. Но ако ти прави задоволство не ми пречи воопшто да продолжиш ако таа терапија ти прави задоволство.
Еве мислење слично на моето, со таа разлика што јас не ги прекинувам односите со Северномакедонците. Еве контактирам и на форумов кој е мнозински серномакедонски.

https://expres.mk/profesor-na-kralski-univerzitet-so-severnomakedonci-ne-delam-ist-identitet/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Саб Јан 26 2019, 07:56

Повеќе сум до мислењето на Дурловски, затоа што сега ќе следат нови предизвици, кантонизација или некој уште полош облик на поделба на Северна Македонија, затоа што Македонија им е трн во око на некои кругови во ајде ќе кажам длабоката држава како што некои го нарекуваат процесот и треба да опстанеме за да им оставиме темел на нашите деца, внуци и правнуци врз него повторно да ја изградат Македија. Се надеваме дека нема да ја имаме судбината на Израел и Евреите кои си ја реставрираа државата и покрај сите предизвици вклучувајќи го и холокаустот благодарејќи на дијаспората. Македонците во дијаспората имаат поголема слобода од нас Македонците во Македонија, за жал. Имам разбирање за сите на форумов на кои Али или Амди им се браќа, а јас сум им непријател.
Еве го мислењето на Дурловски.

https://expres.mk/durlovski-denes-nad-makedonija-zajde-novoto-sonce-na-slobodata/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Саб Јан 26 2019, 09:53

Сешто ќе смислите и излажете за да не признаете едноставен факт, името на државата нема врска со националната свест.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Саб Јан 26 2019, 13:12

Но пишувањето на учебници со право на цензура од страна на Грција (и Бугарија) има влијание на идната национална свест. Не бадијала Грците и меѓународната заедница вложија толкав труд и пари и го инсталираа Заев на власт, не само сега туку повеќе од еден век да го добијат ова што им го дадовте без борба.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Саб Јан 26 2019, 13:19

Што не е точно, еднаш формирана национална свест не се менува, пример е пеглањето на различното интерпретирање на историјата помеѓу Франција и Германија. Освен ако таа национална свест не била базирана на лажни факти и неоснована подлога.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Саб Јан 26 2019, 16:44

За да продолжиме да дискутираме напиши ми за какви лажни факти зборуваш за проблемот помеѓу Македонија и Грција. Колку Грци живееле во Беломорска Македонија на пример на почетокот на 19 век или пред Букурешкиот договор на почетокот од 20 век? Не е ли точно дека Грците ги сметале (поради препотентност) античките Македонци за варварски непријателски народ? Не е ли точно дека илјадници Грци се доселени на почетокот од минатиот век од Турција во Грција, а дека илјадници Македонци се протерани и не им се дозволува враќање ниту се обештетуваат за одземените имоти? Зошто во Библијата посебно се спомнуваат Македонците, а посебно Грците?...?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Саб Јан 26 2019, 17:51

Ајде од почеток, ти немаш никаква врска со македонците кои се спомнуваат во библијата. Еднаш те прашав не одговори. Зошто на заседанието на АСНОМ се пеела Изгреј зоро на свободата? Музика и текст на бугарски автор. Немало македонски песни и автори? Ете тоа е дел од лажните темели на националноста на македонците според твоите дпмне-офци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 28 2019, 13:22

Во тоа време комунистите не знаеле дека нивната партија ќе се преименува во СДССМ и ќе ги спроведува големоалбанските, големобугарските и големогрчките идеи. Лидер на Бугарија бил Георги Димитров, човек кој е најзаслужен странец за спроведувањето на Мајскиот манифест што Тодор Александров го потпишал со Коминтерната и со кој е признат о правото на Македонците за своја држава. Бугарите во суштина се најблизок народ до нас (имаат членови, а не падежи, нели?) но со своето однесување со кое сакаат блискоста да ја искористат за да не прогласат за Бугари не оддалечува едни од други. Во тоа време се до распадот и Југославија користеше химна напишана од странец, Словак и која место Хеј Словени првично се викала Хеј Словаци. Ти веројатно и мене ќе ме прогласиш за Американец или Англичанец затоа што слушав и слушам рок, а Лед Зепелин (кај нас се изговараше и како Лед Цепелин според германскиот правопис веројатно) ми е омилена група. Тешко е тој историски момент да се разбере од сегашна гледна точка дури и пред црпнувањето на Заев од нива во Муртино.
Ќе ти напишам и дека ти немаш врска со Македонците што се спомнуваат во Библијата. Јас имам. Имаат и сите христијани во Европа и ширум светот кои христијанството го добиле преку Европа. Лидија Македонката е прв европјанин што го примил христијанството. Те молам да престанеш да се обидуваш да ги кршиш моите човекови права. За мојот идентитет одлучувам јас лично, а не Заев или некој од неговите следбеници. Ако мислиш дека немаш врска со античките Македонци, а имаш врска со мајмуните како предци, потполно ти верувам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пон Јан 28 2019, 17:28

А бе ти арен си? Си напишал цел ферман за нешто што никој не ти го спори, твојот национален идентитет. Тоа што ти самиот се нарекуваш северџан и слично упорно поврзувајки ја националната свест со името на државата е твој проблем. Кој произлегува од штапските упатства за ширење лажни информации со цел наштетување на СДСМ и лажна надеж за враќање на власт.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 28 2019, 20:35

Како мислиш дека не ми го загрозуваш идентитетот кога го поддржуваш договорот според кој јас во еден дел од мојот идентитет сум бил Грк, конкретно во античкиот период.
Да те прашам, дали беровскиот компир го сметаш за македонски или за американски, затоа што знаеме дека потеклото му е од таму.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пон Јан 28 2019, 20:44

Ајде не се глупирај, не си бил ни грк ама ниту антички македонец. Ниту пишуваш на писмото на античките македонци ниту зборуваш на нивниот јазик.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 28 2019, 21:43

Немој да пишуваш глупости и ти. Имам роднини што се трета генерација во Австралија, скоро и да не знаат македонски да зборуваат, а кирилица пак ич, а се Македонци со почит кон целата историја на Македонија. Плус сопругата на мојот прв братучед што е заминат пред повеќе од 60 години, во време кога морал да пребега преку граница во Италија, не е оженет за Македонка. Чудни се патиштата на идентитетот. Како што напишав, беровскиот компир или пелагониската пченка не се американски производ, туку македонски. Не можеш да гледаш на идентитетот исклучиво генетски, како Хитлер на пример. Патем во 1939 и Хитлер бил кандидиран за нобелова награда.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пон Јан 28 2019, 21:50

Е па убаво тогаш, ако не го гледаме идентитетот генетски туку од твоја гледна точка ти можеш слободно и марсовец да се чувствуваш, што не значи дека си навистина марсовец.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 28 2019, 22:16

Секој човек го има тоа право. И вие не сте мајмуни се надевам и покрај тоа што потекнувате од нив. Немало грчки или бугарски мајмун според Дарвин. Ниту сите што го сметаат Адам за свој предок не се Евреи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пон Јан 28 2019, 22:19

А како ти знаеш дека ние потекнуваме од мајмуни?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 28 2019, 22:21

Левичарите обично сметаат така. Во секој случај кој не сака не мора да се изјасни. Доколку тоа не го побараат САД, ЕУ и НАТО, се разбира.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 4 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот