Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Сре Фед 13, 2019 8:34 am

Ниту една диктаторска власт не распишала предвремени избори, ниту некој оди доброволно на избори што ќе ги загуби. На претседателските избори ќе има обид со помош на гласовите на етничките малцинства и со релативно мала кражба да се добијат претседателските избори. Во тој случај можен е бојкот на вториот круг на изборите. Во секој случај власта се однесува како коцкар што губи и се повеќе заглавува во обид да се „извади“. Колку подоцна ќе има избори каматата ќе биде повисока. А Пржинска влада ќе има најдоцна од 1 септември следната година. СО циркуси од типот на подигање на знамето на НАТО пред влада иако уште не сме членка и не е подигнато знамето на северна Македонија пред НАТО не може да се купи многу време. Наградата ќе си дојде. Или казната.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by luxor on Сре Фед 13, 2019 12:03 pm

Најголема лага што си ја треснал досега, токму диктаторските власти редовно организираат предвремени избори во моментите кога им одговара ним, за разлика од властите на кои главен интерес им е доброто на државата. За остатокот од твоето бладање можам само да ти кажам да продолжиш да си ги сонуваш влажните соништа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by luxor on Сре Фед 13, 2019 1:14 pm

Еве и доказ дека се само бладања и влажни сништа, Жмицко го призна поразот на претседателските уште неодржани.

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Untitl24

luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Сре Фед 13, 2019 1:42 pm

luxor напиша:Најголема лага што си ја треснал досега, токму диктаторските власти редовно организираат предвремени избори во моментите кога им одговара ним, за разлика од властите на кои главен интерес им е доброто на државата. За остатокот од твоето бладање можам само да ти кажам да продолжиш да си ги сонуваш влажните соништа.
Како што ја утепаа Република Македонија така ќе ја утепаат и Северна ако некој им даде поддршка да бидат власт и во некоја идна земја со друго име и кастрирани идентитет и историја. Демократска власт е прво власт што победила на избори, а не власт создадена со инженеринг на странски и домашни тајни служби (Мијалков, на пример). СДСМ не победи на изборите, туку со уцени и корупција купи пратеници од опозицијата. Зошто не ги објавите резултатите од анкетите на кои се повикувате?
Не се мајтапи со мене. Ниту во времето на Тито кај нас, ниту во времето на Хитлер, Мусолини, Сталин и други диктатори во светот немало предвремени избори. Кај нас има дополнителнена причина. Собранието и владата не беа гласани за Северна Република Македонија, туку за Република Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Сре Фед 13, 2019 1:52 pm

Navistina zoshto Zhmici ne gi spomnuva pretsedatelskite? Neli na niv kje pobedevte so shto kje pochneshe padot na ovaa vlast? I zoshto sega sosema pristojno gi pishuva kako SDSM? Neli bea bez M? Eve zopshto jas tvrdam deka grujovistite se dupeni vo zdrav mozok pod sopstvenite ofchari, ova e sosema dovolen dokaz.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Сре Фед 13, 2019 1:58 pm

Заев не бега (затоа што не може) од претседателските избори. Мицковски ги споменува само изборите од кои бегате. Дали затоа што не сакате во времето на претседателските министер за внатрешни да биде од ВМРО 9ако има и парламентарни) а евентуално имате намера да ги украдете, не би можел да дискутирам во моментов.
СДСМ го пишувам со оваа кратенка затоа што мислам дека ќе си го смени името во СоцијалДемократи на Северна Македонија. Иако не би ме изненадило да бидете и само СДС, затоа што за Македонија за жал ве боли пенисот, да искомбинирам македонски и латински.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Сре Фед 13, 2019 2:05 pm

Pa zoshto ne tvrdi deka kje pobedi na tie od koi Zaev ne bega? Zatoa shto kje ve pregazat kako shleper zhaba. I gledash kolku kulturno so celo ime ja oslovuva partijata shto ja vodi mnogupochituvaniot gospodin i najuspeshen premier vo istorijata na Makedonija, Zoran Zaev. Jasno e deka vashite ofchari ve prodadoa, tie kje ve napravat severnomakedonci a vie kje go primite vo zdrav mozok i kje molchite.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Сре Фед 13, 2019 2:18 pm

Затоа што сега се зборува за избори на кои ќе учествуваат Заев и Мицковски, а колку што се знае во јавноста ниту Заев ниту Мицковски нема да бидат претседателски кандидати. И не знам зошто мене ме прашуваш што мисли Мицковски. Социјалните мрежи овозможуваат да поставиш директно прашање на лидерот на опозицијата. Јас не сум член на ВМРО, па немам поголеми можности за тоа од тебе или било кој друг.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Сре Фед 13, 2019 4:10 pm

Gluposti, Zhmici zboruva za nekakvi idni izbori a ne smee da kazhe deka kje pobedi na segashnite ochigledno svesen deka nema kapacitet da se sprotivstavi na drzhavotvorna partija kakva shto e SDSM. A ti se obiduvash da se izvlechesh so lazhenje deka ne si chlen na (ajde da bidam korekten kako Zhmici) VSMRO DPSMNE znaejki deka ne mozhesh povekje da lazhesh i da gi branish javno zatoa shto od avion se gleda deka ve prodadoa.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Сре Фед 13, 2019 4:23 pm

Не мораш да гласаш за Мицковски или кандидат поддржан од него ако тоа ти пречи. Твое демократско право е да одбереш како што е мое човеково право да сметам дека мојот и идентитетот на секој Македонец е поврзан и со античка Македонија. Дека имам повеќе право да кажам дека сум Македонец од некој Грк доселен од Турција во јужна Македонија пред еден век со големите размени на народи според Букурешкиот договор.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Сре Фед 13, 2019 4:32 pm

Imash ti pravo i da smetash deka si Isus i mozhesh da voskresnuvash mrtvi, ama malo fajde od toa koga vo realnosta tvoite mozhnosti za takvo neshto se ednakvi na nula.

PS. A da probash od vino da napravish voda...ili obratno beshe?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Нед Фед 17, 2019 10:56 am

Од вчера го имаме првиот претседателски кандидат, тој од опозицијата. Изгледа дека на изборите ќе имаме две коалиции. СДСМ главно со партиите на Албанците и Ромите од една страна и со независен кандидат здружената опозиција од друга страна, со ВМРО како водечка партија.
Имавме веднаш и една сељачка реакција на СДСМ во стилот дека Меркел не се откажала од Третиот рајх затоа што не го спомна при посетата на Скопје кога повикуваше на излезност од над 50% пред референдумот. Реакцијата е папагалска, копи-пејст. Еве ја :
„Силјановска не се огради ниту од криминалните политики на Никола Груевски, ниту од деструктивните активности на Христијан Мицкоски против напредокот на нашата земја, против Договорот од Преспа, против НАТО и ЕУ. Таа не го осуди ниту говорот на омраза и поделбите на граѓаните кои што доаѓаа од нејзини колешки, колеги, блиски до ВМРО-ДПМНЕ.“ Проблемот е што Силјановска како и јас за своја земја ја признава Република Македонија со индивидуални човекови права кај што секој може да се индентификува со било која личност од историјата на Македонија, на која јазикот и се означува како на сите други земји, без додавка во загради, што би рекле земја во која секој има право да се чувствува како што сака, без тоа автоматски да се толкува дека е против западните земји и ја смета Русија за пријател. А зошто па да морам Русија да ја сметам за непријател, а сите Албанци, Бугари и Грци без исклучок за пријатели. Зошто да сметам дека татко ми се борел против бугарските фашисти како комунист, кога никогаш ниту бил ниту посакал да биде член на таа партија, а не затоа што биле окупатори, односно да ги лажам другите и себе самиот.
Лично не сум многу расположен да излезам на избори, затоа што ако избереме вистинска власт можеме да имаме проблеми од типот на тие во Сирија на пример. Од страна на пријателите на с. Македонија, како што ни ја нарековте државата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Нед Фед 17, 2019 4:51 pm

трендафил напиша: независен кандидат здружената опозиција од друга страна

Nezavisen kandidat na zdruzhena opozicija (drushtvo koe patem ne postoi) izbran na konvencija na edna partija i tetka na pretsedatelot na istata. Smanji glupokja.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by osa on Нед Фед 17, 2019 7:32 pm

koj na kogo mu e tetka ? sum propushtila jas poradi obvrski

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Нед Фед 17, 2019 7:55 pm

Не знам дали Гордана Силјановска му е тетка на некого, но ако законите забрануваат тетка да се кандидира на избори ДИК тоа сигурно нема да го дозволи. Ако не е забрането не знам што има да дискутираме околу тоа, наместо за кршењето на законот за избори и нападот на портпаролот папагал од водечката партија од власта која со купените и уценети пратеници има мнозинство во Собранието, а си допушта да се симне на толку примитивно ниво и да води предизборна кампања иако таа не е почната. Силјановска очигледно е доволно силен кандидат за да ги натера амнестираниот криминалец Заев и амнестираниот терорист Ахмети да ги закопаат воените секири и да се обидат со заеднички кандидат да ја победат. Се надевам дека нема да договараат изборна кражба како што се обидоа да направат на неуспешниот референдум.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Нед Фед 17, 2019 8:24 pm

osa напиша:koj na kogo mu e tetka ? sum propushtila jas poradi obvrski

Goga Soros mu e tetka na Zhmicko Soroidot.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Нед Фед 17, 2019 8:29 pm

трендафил напиша:Не знам дали Гордана Силјановска му е тетка на некого, но ако законите забрануваат тетка да се кандидира на избори ДИК тоа сигурно нема да го дозволи. Ако не е забрането не знам што има да дискутираме околу тоа, наместо за кршењето на законот за избори и нападот на портпаролот папагал од водечката партија од власта која со купените и уценети пратеници има мнозинство во Собранието, а си допушта да се симне на толку примитивно ниво и да води предизборна кампања иако таа не е почната. Силјановска очигледно е доволно силен кандидат за да ги натера амнестираниот криминалец Заев и амнестираниот терорист Ахмети да ги закопаат воените секири и да се обидат со заеднички кандидат да ја победат. Се надевам дека нема да договараат изборна кражба како што се обидоа да направат на неуспешниот референдум.

Goga Droga, Zhmicko Elektro i Horhe Fikus denes vo Ohrid, na sredba so gragjanite vo predizborna kampanja. Za Trendafil vlasta e taa koja gi krshi zakonite. Sepak kako shto rekol Ajnshtaji, gluposta e neogranichena. Toa shto posebno se ochituva kaj tebe e samo znak deka si rariteten egzemplar na glupite dpneoFci.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Нед Фед 17, 2019 9:57 pm

Обидот за омаловажување на политичките неистомисленици со измислување на глупави имиња веројатно те прави „голем“ кај симпатизерите на амнестираниот криминалец Заев и амнестираниот терорист Ахмети. Кај мене само покажува дека немаш аргументи, па се обидуваш да ја замаеш работата. Можеби си и љубител на говорот на омраза, но кај мене тоа не пали затоа што сум навикнат на таков однос на форумите. Обично тоа е карактеристика за млади, да не кажам пубертетлии. Колку што знам Иванов, Силјановска и Мицкоски само се прошетале низ Охрид. нема никаква изјава или некоја друга манифестација. Да не мислиш дека опозицијата нема право на слобода на движењето и треба да биде во затвор или концентрационен логор до изборите? Ајде да се согласам дека Ајнштајн е во право.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Нед Фед 17, 2019 10:03 pm

Dosta bre se glupirash, vashite Vecher i Vesnik jasno naveduvaat deka ja pochnala kampanjata, zaedno so Zmichko Elektronski i Horhe Kalinkarski koj patem so toa ja zloupotrebil funkcijata. Tolku ste glupi shto samite sebe se izdavate.

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 127
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Пон Фед 18, 2019 8:29 am

Кога една иста вест со ист наслов ја има во две различни гласила, биди сигурен дека се работи за патка како што се именуваше порано или фејк њуз на глобалистички длабокодржавен македонски јазик. И кога се пренесуваат агенциски вести, насловите секогаш си ги дава секој медиум сам. Овде се работи за вест од еден центар.
Гледам дека вие инсистирате за т.н. консензуален кандидат, што би рекле овчарите да се договорат околу идниот претседател (тука мислам на овчарите, странците, а не на кучињата што треба да ја спроведат одлуката, домашните политичари, врз стадото - гласачите), како еден вид на нова демократска придобивка од влезот во НАТО и ЕУ. Такви гласања имавме во времето на комунистичката (сега според актуелниот назив на партијата би рекле социјалдемократската) диктатура кога во ЦК се бираа кандидати за избори, а се излегуваше на избори со излезност од 100%. Зошто да гласаме ако друг веќе избрал претседател? ДОста продавате диктатура под мото дека нема избор. Ако мораме во НАТО и ЕУ и немаме избор значи дека немаме демократија и треба да се бориме за слобода.
Изгледа дека овчарите веќе избрале т.н. консензуален кандидат за претседател што треба да биде послушник на длабоката држава и денес ќе им ја пренесат на амнестираниот криминалец и амнестираниот терорист, кои по глумата дека сами го договориле ќе треба да ви го соопштат и по тоа соопштение да почнете да пропагирате дека и тој е црпнат од некоја нива, двор, депонија или друго место и испратен во Македонија за да ни го кастрира идентитетот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Пон Фед 18, 2019 12:04 pm

трендафил напиша:Кога една иста вест со ист наслов ја има во две различни гласила, биди сигурен дека се работи за патка како што се именуваше порано или фејк њуз на глобалистички длабокодржавен македонски јазик.

Seshto si vo sostojba da izmislish koga kje te fatat so spushteni gakji. Drugpat ne gi obvinuvaj politichkite protivnici za toa shto vie go pravite. Namesto da go osudish krshenjeto na izbornite zakoni od strana na tvoite dpsmne-ofci i zloupotrebata na pretsedatelskata funkcija ti bezobrazno lazhesh.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Пон Фед 18, 2019 5:21 pm

Пласираш лажна вест од некои портали. Еве ти ја веста од Слободен печат на кој веројатно му веруваш. Шетање на претседателските кандидати и членови на партијата што го предложиле не е забрането по изборниот закон. Тоа што медиумите се интересираат и за прошетката на претседателската кандидатка е веројатно затоа што ја сметаат за сериозен кандидат. Не знаеме што правел викендов кандидатот од партиите на власт, Амди Бајрам.
Дали Ахмети се реши за кој кандидат ќе гласате или уште не е усогласен со Заев!?

https://www.slobodenpecat.mk/makedonija/siljanovska-na-proshetka-vo-ohrid-ivanov-mitskoski/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by luxor on Пон Фед 18, 2019 5:33 pm

Ајде да ви вмешам во муабетот, не се некои портали туку порталите под контрола на ВСМРО ДПСМНЕ.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Пон Фед 18, 2019 6:33 pm

Не ме интересира за секоја вест поединечно кој ја објавил. Тоа што Гордана Силјановска прошетала низ својот роден град Охрид по престојот во Струга на конвенцијата е нешто нормално. Шетање не може да се смета како предизборна кампања. Но ќе повторам дека медиумите очигледно ја сметаат професорката за сериозен кандидат, посериозен од нејзиниот досегашен познат конкурент Амди Бајрам. Со оглед на тоа дека професорката сака да собере 10 илјади потписи за својата кандидатура, нормално е да бара за тоа јавна поддршка.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by luxor on Пон Фед 18, 2019 7:08 pm

Ама те интересира да шириш лажни вести од истите тие ваши портали, многу лицемерно од тебе.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 3 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот