Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Вто Фед 19, 2019 9:14 am

Форумот не е судење па да се поднесуваат докази. Не е моја вина ако некој друг излажал. Во секој случај секоја вест заедно ја проверуваме низ нашата дискусија. Не знам зошто ако јас понекогаш пренесам некоја лажна вест веднаш сум распнат од членови кои и самите пренесувале лажни вести. Најголемата е дека Заев нема да го менува Уставот. Јас лично не ве обвинувам што му верувате на лажго. Знам и дека обидите да ви ги отворам очите се безуспешни. Љубовта е слепа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by luxor on Вто Фед 19, 2019 11:15 am

Еве една вест што не е лажна, Гога - натпартиски кандидат со партиско педигре. Шпиун на ВСМРО ДПСМНЕ во сите опозициски организации. Којзнае какви планови си коваат со внучето и Жмицко, што, кого и за кого ќе шпиунира како претседател на Северна Македонија. Среќа што тоа никогаш нема да се случи.

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Untitl25

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Dzt4xp10
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Вто Фед 19, 2019 1:41 pm

Не гледам дека во твојот „доказ“ се споменува името на претседателскиот кандидат на опозицијата. За овој ли Павле Давков пишуваш.

Судирот кај Железнец бил сигнал за почеток на востанието село Србиново. Истиот ден таму бил убиен еден бег од село Крупник и поради тоа дел од селаните избегале во планина, а дел од нив на чело со локалниот војвода Павле Давков зеле учество во востанието.

https://mk.wikipedia.org/wiki/Горноџумајско_востание

Штом си мераклија на чепкање по семејството на политичарите еве ти нешто за таткото на кандидатката за претседател.

https://sitel.com.mk/siljanovska-tatko-mi-se-boreshe-za-makedonska-drzhava-jas-ne-otstapuvam-od-negoviot-pat

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by luxor on Вто Фед 19, 2019 2:11 pm

А нешто за фри шоповите на сопругот најзин што таа му ги обезбеди како министер на Бранко Црвенковски имаш? Или за директната наредба на Грујо да биде разрешен директорот на Злетовица за на негово место да биде поставен син и ? Или за тоа што за претседател кандидиревте тетка на вашиот оФчар иако имаше кандидати со импресивно партиско досие? Освен партиските ботови како тебе целото членство на ВСМРО ДПСМНЕ  е против Гога соросоидната. Уште отсега се знае дека ќе ги изгубите изборите и спремни сте да плачете и лажете дека се наместени.

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 15
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Вто Фед 19, 2019 3:15 pm

трендафил напиша:Не гледам дека во твојот „доказ“ се споменува името на претседателскиот кандидат на опозицијата. За овој ли Павле Давков пишуваш.

Судирот кај Железнец бил сигнал за почеток на востанието село Србиново. Истиот ден таму бил убиен еден бег од село Крупник и поради тоа дел од селаните избегале во планина, а дел од нив на чело со локалниот војвода Павле Давков зеле учество во востанието.

https://mk.wikipedia.org/wiki/Горноџумајско_востание

Штом си мераклија на чепкање по семејството на политичарите еве ти нешто за таткото на кандидатката за претседател.

https://sitel.com.mk/siljanovska-tatko-mi-se-boreshe-za-makedonska-drzhava-jas-ne-otstapuvam-od-negoviot-pat

Da imashe makar malku mozok nemashe voopshto da gi spomnesh predcite na Goga. Zatoa shto na denot koga Goga kje se kolne deka kje go pochituva i brani Ustavot na Republika Severna Makedonija nejzinite predci kje izigravaat ventilatori vo grobovite. Ako vekje ne pochnale so samoto kandidiranje na Goga za Pretsedatel na Republika Severna Makedonija.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Вто Фед 19, 2019 3:49 pm

Во времето на предците немало ни Македонија со дадавка, па татко и се изборил за тоа. Заев сега татко и на Силјановска или татко ми (кој никогаш не бил комунист) ги прогласува за Бугари кои се бореле за рушење на бугарскиот демократски фашистички режим и воведување на комунистичка диктатура што ќе ги претвори Бугарите во Македонци, а не за ослободување од бугарската фашистичка власт. Според вас Македонците настанале во 1945 година. За жал на власт дојде идиот што во време на самостојна Македонија за пари не продаде и борбата што ја воделе нашите предци мораме одново да ја водиме.
Не бев јас тој што почна да ги спомнува роднините на Гордана, туку ти. Ајде да го спомнам и братот на Заев и неговата менувачница. Симболот на чесност на семејството Заеви. За офчарот ваш прифатлива за претседател е Теута Арифи. Веројатно затоа што Македонците во гимназијата во Тетово и во нејзиниот втор мандат не можат да добијат нормални услови за настава или мртвите немаат нормални услови за погреб.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Вто Фед 19, 2019 4:03 pm

трендафил напиша:Во времето на предците немало ни Македонија со дадавка, па татко и се изборил за тоа.

Tochno zatoa sega kje izigrava ventilator vo grobot koga kjerka mu kje gi predade i predcite i nivnite ideali. Zaev nema vrska so toa, ili imash dokazi deka Zaev so sila ja nateral Goga da se kandidira za Pretsedatel na Republika Severna Makedonija i da se zakolne deka kje go pochituva i kje go brani Ustavot na Republika Serverna Makedonija?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by SHARENI on Вто Фед 19, 2019 8:20 pm

Se raspagaat po site savovi ke se ispodelat na grupicki.

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 A10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Вто Фед 19, 2019 10:17 pm

Goga na fejsbuk objavi nova fotografija...

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 52276810

Shto li saka da kazhe kandidatot na VSMRO DPSMNE za pretsedatel na Republika Severna Makedonija potencirajki go druzhenjeto so Kiro Gligorov, pretsedatelot koj go prifati FYROM i go smeni znameto od Kutlesh so segashnoto. Deka e ista kako nego i spremna e da ja prifati promenata a imeto i ustavot kako gotova rabota? Trendafile ova se vika dupenje vo zdrav mozok.  Za zhal ili za srekja shto vie od VSMRO DPSMNE go nemate.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Сре Фед 20, 2019 9:52 am

Колку што ми е познато името и Уставот се веќе променети и не знам за каква нова промена зборуваш. Сега претстои борба прво да се елиминираат тие што тоа го направија и борба за зачувување на идентитетот. Вие сакате на пример да наметнете дека сме биле Бугари најрано до 1945 година, а можеби и до 1991. Уште не знаете што ќе договори пастирот ваш Заев. Ќе бидеш ли љубезен да ми кажеш кои од убиените младинци во Ваташа се Бугари и зошто заедно Борисов и Заев не им оддадат почит на убиените младинци таму.
И мене лично не ми е мило што Гордана Силјановска е претседателски кандидат, а не на пример некој од дијаспората како Бил Николов, претседател на Македонското меѓународно движење за човекови права или професорот Горазд Росоклија, но се работи за компромис.  Гордана може да добие гласови и од членови и симпатизери на СДСМ кои не сметаат дека предците им се Бугари и се против двојазичност таму кај што нема Албанци. Дури и против двојазичност воопшто на државно ниво во услови кога нема релевантен попис. Филип Петровски по втор пат сака да отцепи дел од гласовите на ВМРО, како што направи во 2011 година со партијата Демократска десница. Тогаш му беше простен тој испад, но сега го повторува во потешка форма. Не верувам дека Филип Петровски има подобар рејтинг ни од Влатко Ѓорчев. Паниката во СДСМ и обидите да се приберат гласовите од сите албански партии без исклучок заедно со нивните експерти за полнење на кутии зборува за рејтингот на Силјановска. Погледни ги фаците на учесниците на првата средба на СДСМ и ДУИ за заеднички кандидат за претседател.
На линков можеш да видиш како изгледаа вашите лидер Заев и Ахмети со своите соработници по првата средба за заеднички претседателски кандидат. Кликни на фотографијата да ја видиш на цел екран.

https://expres.mk/edna-fotografija-strav-i-panika-roj-foto-na-denot/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Сре Фед 20, 2019 10:49 am

трендафил напиша:
На линков можеш да видиш како изгледаа вашите лидер Заев и Ахмети со своите соработници по првата средба за заеднички претседателски кандидат. Кликни на фотографијата да ја видиш на цел екран.

https://expres.mk/edna-fotografija-strav-i-panika-roj-foto-na-denot/

I posle se lutish koga vikam deka shirish fejk njuzovi i deka si glup. E pa glup si vo sekoj sluchaj, ili zatoa shto si nasednal na fejkot od Expres ili zatoa shto mislish deka nekoj drug e glup i kje nasedne kako tebe.

Eve ti tri linka, kje sfatish za shto se raboti ako si nasednal, a ako misleshe nekogo da nasednesh vidi ja pogornata rechenica.

https://www.novamakedonija.com.mk/makedonija/politika/%D0%B0%D1%85%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B1%D0%BE%D1%82/

https://mia.mk/2019/02/sredba-zaev-ahmeti/

https://civilmedia.mk/zapochna-sredbata-zaev-ahmeti/
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Сре Фед 20, 2019 6:59 pm

Сакаш ли да кажеш дека фотографијата за која дадов линк е снимена во друга прилика. Како бомбите на Заев.
Нели денес требаше да има средба на Заев со Села. Нешто како да не се одржа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by luxor on Сре Фед 20, 2019 7:08 pm

Фотографијата е многу слаб фотошоп, јас би направил подобар. Иако муабетот не ви е насочен за фотографијата туку за тоа дека ти намерно шириш лажни вести и се правиш будала па на очигледни докази одговараш со "сакаш ли да кажеш" што ме тера да мислам дека си тешко искомплексиран и дека ти е неопходна стручна помош. И браво за Заев кој не попушта пред обидите на Села да го уценува и неговите градоначалници да бидат над законот.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Сре Фед 20, 2019 7:33 pm

Ајде пак во лудачки манир да те прашам сакаш ли да кажеш дека со фотошоп е сменета физономијата на секој од прикажаните на фотографијата и дека такви фаци се нормални за еден политичар во јавност. Јас не сум толку добар во фотошоп како тебе, па ќе бидеш ли љубезен наместо да ме прогласуваш за ненормален да ми објасниш што според тебе е додадено на фотографијата мирно без да се возбудуваш како да ти зависи нешто многу во животот од тоа кој ќе биде претседател на државата.
А во врска со темата за избор на Претседател на Република Македонија (така пишува во Службен весник кога се распишани изборите) очекувам дискусија околу тоа зошто откако Гордана Силјановска стана кандидат на ВМРО-ДПМНЕ одеднаш почна обид за обединување на Македонците што биле Бугари до 1945 година и Албанците од сите политички опции. Дали според анкетите Силјановска има подобар рејтинг од кандидатите на СДСМ без братска помош од северозападот на с. Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Сре Фед 20, 2019 7:39 pm

Teo напиша:Goga na fejsbuk objavi nova fotografija...

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 52276810

Shto li saka da kazhe kandidatot na VSMRO DPSMNE za pretsedatel na Republika Severna Makedonija potencirajki go druzhenjeto so Kiro Gligorov, pretsedatelot koj go prifati FYROM i go smeni znameto od Kutlesh so segashnoto. Deka e ista kako nego i spremna e da ja prifati promenata a imeto i ustavot kako gotova rabota? Trendafile ova se vika dupenje vo zdrav mozok.  Za zhal ili za srekja shto vie od VSMRO DPSMNE go nemate.
Штом си мераклија на стари фотографии, еве ти една од вашата поддржувачка Ангела Меркел (на сликата лево)

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Angela_merkel_02

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Сре Фед 20, 2019 7:41 pm

Znaeme deka si glup ne treba da dokzhuvash (logichen zakluchok spored toa shto si odgovoril na mojot post so linkovi). Sepak ne mi e jasno koga se dogovorivte so albancite za Goga? Zoshto bre ne kazhuvate takvi raboti.

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Qq10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by luxor on Сре Фед 20, 2019 9:58 pm

Мицкоски сакал да победи на претседателските за да го запре апсењето на сопартијците.

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 1110

Но што навистина сака да запре Мицкоски.

Вељаноски и Груевски - осомничени за терористичко загрозување на уставниот поредок

Петтемина поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ, од кои тројца беа приведени попладнево, а двајца се водат како недостапни, се осомничени за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста. Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски вечерва си замина од зградата на судот.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/29781533.html

Од обвинението јасно е дека Жмицко има намера да штити осомничени за терористичко загрозување на уставниот поредок. Како ќе го направи тоа ако победи на претседателски? Па се зне со амнестија. Џабе Гога тврди дека е кактус кога е кандидат на заштитници на терористи чија цел е единствено да ја користат како фикус.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Саб Фед 23, 2019 9:58 pm

Тероризам веројатно има само во главите на вљубените во Али Ахмети и Зоран Заев. Јасно е дека ако Силјановска победи на претседателските избори дека власта нема поддршка од мнозинството во Македонија. За волја на вистината ниту Силјановска не е консензуален кандидат на сите граѓани, ниту тоа ќе биде кандидатот на Заев и македонците со албанско и косовско потекло, дури и ако лидерите на пратениците што гласаа за преименување на државата и кастрирање на македонската историја и идентитет успеат да се договорат за еден кандидат. Штом има два кандидата (или повеќе) значи дека нема консензус. Всушност не дај Боже во земја во која граѓаните непосредно бираат претседател да има консензус. Зошто тогаш и да има гласање? Не се гласачите овци, па да излегуваат на гласање за да ја потврдат одлуката на овчарите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Саб Фед 23, 2019 11:19 pm

Кандидатката на опозицијата Гордана Силјановска собра 10 илјади потписи за неколку часа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by luxor on Пон Фед 25, 2019 7:05 pm

Многу сум задоволен од тоа како ве дупат во здрав мозок, потпиши ама и селфи да ставиш, кое дно.

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 D0hdel10
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Пон Фед 25, 2019 7:57 pm

Со селфи течеше уште втората кампања на Барак Обама, но и онаа на Трамп. Селфито не е задолжително. До сега нема никој објавено анкета за претседателските избори, но ако ја гледаме таа на Сител во врска со Преспанскиот договор работите се прилично изедначени. Против се 45,6 %, ЗА 44,6%. Може да се претпостави дека противниците на Преспанскиот ќе гласаат за Силјановска. Сомнително е тоа што СДСМ наводно прави интерни анкети, а избега од избори. Плус подочњаците на Заев се се поголеми и подлабоки. Посебно откако ЕПП и ОБСЕ најавија дека нема да дозволат изборен фалсификат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Teo on Пон Фед 25, 2019 8:13 pm

Eve i Goga stavila selfi.

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Dz7cly10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Чет Фед 28, 2019 2:45 pm

Втор претседателски кандидат е универзитетскиот професор и поранешен амбасадор, Блерим Река кој ќе се кандидира како независен пратеник, но ќе ја има поддршката на опозиционите партии на македонските Албанци. Нема да биде изненадување ако неконсензуалните кандидати, Река и Силајановска освојат повеќе гласови од консензуалниот кој во моментов не е познат.

https://expres.mk/dui-zbuneti-od-kandidatot-na-alijansa-i-besa/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Пет Мар 01, 2019 9:19 am

Што стана со огласот на СДСМ за претседател на државата. Дали Заев се прокења и на него. Наместо на конвенција изгледа изборот на кандидат ќе го прави повеќе Али Ахмети отколку членовите на најголемата партија во власта. На овците после им останува само да излезат да гласаат за изборот на Заев и Ахмети.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by трендафил on Пет Мар 01, 2019 7:36 pm

Консензус како збор значи договорна едногласна одлука. Кандидатот на СДСМ не може никако да биде консензуален кандидат, туку само кандидат на власта, затоа што веќе има други кандидати. Не знам дали Заев и Ахмети не знаат што е консензус и никој во партијата не смее да им каже дека грешат или мислат дека народот не знае и дека тоа консензуален добро звучи. Консензус во некоја рака значи едноумие или поинаку кажано диктатура. За среќа овој пат ќе има избор.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 - Page 4 Empty Re: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот