Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Инцидент во Шутка

+6
Nebula
osa
defo
Teo
трендафил
Luxor
10 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Luxor Пет Фед 22, 2019 10:40 am

Постираново само докажува дека нема никаков терор над опозицијата како што лажно сакавте да прикажете туку дека се работи за напад на терористите од Куманово над припадниците на поранешната власт за која мислат дека е одговорна за нивната ситуација. Треба да се побара одговорност од службите во затворот кои не го спречиле инцидентот. Од друга страна тоа ја потврдува исправноста на мојата одлука да го променам името на темата.

За Геровски можам само да забележам дека ја нема таа острина на умот како порано и оддалеку се гледа уцената упатена кон СДСМ да ја вработат ќерка му која сега е директор на неговиот портал Плус Инфо во некоја државна институција. Очигледно дека на Плус Инфо не му оди толку добро како што Геровски сака да мислиме. Насловот "Е ова го немаше ни во режимот на Груевски – линч во притвор!" па и целиот напис вришти од невистини, доволно е да се сетиме дека во Тетовскиот затвор негов колега се удави во кофа со вода. Да заборавиш такво нешто, со смртен исход и тоа на твој колега е во најмала рака срамота за лик каков што Геровски сака да се прикаже.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Luxor Пет Фед 22, 2019 11:09 am

БРАВО ЗА ЗАЕВ.

Инцидент во Шутка - Page 2 216
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Пет Фед 22, 2019 11:29 am

Да не е ова направено по интервенција на странци ќе беше подобро. По мене не се повикува на давање оставка. Тоа требаше да го стори директорот сам, а ако не го стори да се разреши, бидејќи ова му доаѓа како работно самоубиство, па ќе излезе дека Мицковски е во право дека и за самоубиствата одлучува премиерот, кој по свое сопствено кажување е црпнат од нива во Муртино за да сруши се за што се бореле генерации и генерации на Македонци.

https://expres.mk/delegacija-na-eu-go-osudi-napadot-na-janakieski-i-spirovski-vo-shutka/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Пет Фед 22, 2019 11:55 am

Да напоменам дека во изјавата на ЕУ се користи терминот „ОСТРО го осудува“, па не ме чуди брзата реакција на Заев. Пак ќе кажам подобро ќе беше ако самиот реагираше. Се надевам дека директорот на затворот не е во некоја рака жртва, односно дека евентуално од него оставка не бара наредбодавачот за нападот во затворот. Реакцијата на ЕУ е нормална, човечка. Секаде во вакви ситуации јавноста е на страна на жртвите. Освен патократите. Што е патократија како посебен вид бирократија можете да видите овде.  За жал немам најдено објаснување на македонски или албански јазик, официјалните јазици според неуставниот закон за употреба на јазици, но кој е во употреба во с. Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Teo Пет Фед 22, 2019 11:58 am

Ne, ne, ne mozhesh da bidesh tolku glup i da tvrdish neshto shto vrska nema so realnosta, ili sepak si? Od ova "Мицковски е во право дека и за самоубиствата одлучува премиерот" proizleguva deka pokraj toa shto si glup si i zaslepen od omaraza i zloba. Ne ti predviduvam brzo oporavuvanje bidejki SDSM kje ostane ushte dolgo na vlast. No zatoa i p-redviduvam krah na vashata nova PR tehnika na shirenje lagi i omraza.

Da ne bidesh osamen eve ushte eden glup dpsmneovec.

Инцидент во Шутка - Page 2 130

Инцидент во Шутка - Page 2 221

Za da te poshtedam bidejki sum siguren vo tvojata glupost, pred voopshto da napishesh neshto za sluchajov prvo definiraj satanisti, a potoa objasni kako vlasta e odgovorna za toa shto momcheto izbralo operacijata da ja napravi vo privatna bolnica.

PS. Koga kje se obiduvash da ja pravdash gluposta na dpsmneovcite vednash dodaj deka satanistite od vsmro dpsmne dodeka bea na vlast dozvolija smrt na rodilka koja beshe ubiena od pijani lekari vo Gevgelija, i odredi vo koj krug na pekolot pripagjaat tie satanisti shto togash be na vlast.

PPS. A mozhebi podobro kje bide da odredish vo koj krug na glupokja pripagjate vie dpsmne-ofcite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Teo Пет Фед 22, 2019 12:02 pm

трендафил напиша:Да напоменам дека во изјавата на ЕУ се користи терминот „ОСТРО го осудува“, па не ме чуди брзата реакција на Заев. Пак ќе кажам подобро ќе беше ако самиот реагираше. Се надевам дека директорот на затворот не е во некоја рака жртва, односно дека евентуално од него оставка не бара наредбодавачот за нападот во затворот. Реакцијата на ЕУ е нормална, човечка. Секаде во вакви ситуации јавноста е на страна на жртвите. Освен патократите. Што е патократија како посебен вид бирократија можете да видите овде.  За жал немам најдено објаснување на македонски или албански јазик, официјалните јазици според неуставниот закон за употреба на јазици, но кој е во употреба во с. Македонија.

Statijata od linkot sovrsaheno go opishuva vladeenjeto na dpsmne-ofcite za vreme na Grujo, nemam zborovi kolku e tochno opishano. Inaku gledam vo nekolku posta plachesh i se povikuvash na strancite shto dokazhuva deka se vo pravo onie shto tvrdat deka ste se prodale na strancite i Soros da ve donesat na vlast za vo zamena da go dovrshite preimenuvanjeto na drzhavata i unishtuvanjeto na makedonskiot identitet i jazik.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Пет Фед 22, 2019 2:33 pm

Ова не е форум за историја, а историјата вие и така сакате да ја избришете, па не знам за што пишуваш. Не се сеќавам дека во Македонија било кога порано имало два напада во еден ден на притворено лице. Имаше порано еден виц кога Мујо го убил Хасо, а при истрагата изјавил дека овој се сопнал и паднал на ножот. Истражителот прашал како тогаш има три убодни рани, а Мујо одговорил дека Хасо станал го извадил ножот па пак паднал на него. Па уште еднаш. Да беше Мујо од СДСМ ќе тврдеше дека така било и ако не си сведок на настанот. Такви приказни минуваат во рамки на една партија, но не и во светот.
Што се однесува до осудата на настанот од ЕУ, остра осуда практично значи последна опомена. Заев очигледно го потроши кредитот добиен за преименувањето на државата и кастрирањето на идентитетот и историјата на Македонците.
Бог да ги прости младото момче починато од сепса, младата девојка најдена почината денес во Волково и младото момче што вчера не го најде полицијата туку неговите колеги во Нерези. Тројцата млади што починаа во овие два дена додека власта се обидуваше да прикаже дека Груевски од Будимпешта го организирал тепањето на притвореници Македонци од осудени терористи Косовари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Luxor Пет Фед 22, 2019 4:31 pm

Ова не е ни форум за вицови, ама ти си заборавил да ги испиеш апчињата па давење во кофа со вода е ништо а физичка пресметка без сериозни последици ја прикажуваш како крај на светот. Лицемерие ти тече од сите страни. И испиј си ги лековите бидејки тоа што правела власта нема никаква врска ниту со починатиот од сепса, ниту со девојката ниту со момчето што го пронајдоа колегите. А ако веќе ди ги испил побарај стручна помош.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Teo Пет Фед 22, 2019 4:56 pm

Ushte dve glupi dpsmne-ofci koi ushte ne sfatile pod koe ministerstvo spagja upravata za sankcii. Vazhno da se pushi i golta kaj Zhmicko i ostali shtabski firerchinja.

Инцидент во Шутка - Page 2 131

Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by defo Пет Фед 22, 2019 10:32 pm

Види, прво кој што си дробел сега нека си срка.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Саб Фед 23, 2019 10:26 am

luxor напиша:Ова не е ни форум за вицови, ама ти си заборавил да ги испиеш апчињата па давење во кофа со вода е ништо а физичка пресметка без сериозни последици ја прикажуваш како крај на светот. Лицемерие ти тече од сите страни. И испиј си ги лековите бидејки тоа што правела власта нема никаква врска ниту со починатиот од сепса, ниту со девојката ниту со момчето што го пронајдоа колегите. А ако веќе ди ги испил побарај стручна помош.
Среќа што не ми треба тој тип на апчиња за кои мислиш дека треба да ги пијат сите што не веруваат дека Господ го црпнал каде ако не од нива селанецот од Муртино.  Апчиња по аптеките откако СДСМ дојде на власт има само на почеток на месецот.
Гледам и слушам дека папагалот што изигрува портпарол на власта вели дека била лажна веста дека Јанакиевски имал скршеница на раката, а премолчува дека насекаде по телото, а и по рацето имал траги од силни удари (модрици), па затворскиот лекар се посомневал во скршеница. Гледам дека од срам го пуштивте во домашен притвор. Каде се слушнало во светот за терористи, какво што е налудничавото обвинение, да бидат во домашен притвор. Исто така каде во светот на ист простор има притворени и осудени терористи кои го имаат сторено делото. Еве ви линк со писмо од роднините на терористите од Диво Насеље објавено во Lajm.

https://lajmpress.com/leter-e-hapur-nga-grupi-i-kumanoves-do-ta-ndjekim-gruevskin-mijallkovin-dhe-ali-ahmetin-deri-ne-fund-te-botes/

За тие што не го знаат (како мене) јазикот што го прогласивте за службен на целата територија на с.Македонија еве превод од друг извор, кој колку што проверив со Гугл преведувачот е точен, но проверете си и вие затоа што како и сите фашисти го сметате тие што не мислат како вас за ненормални.

„Во име на Кумановската група
Првично, сакаме уште еднаш да ја разјасниме целта на нашето доаѓање, бидејќи не oбвинувaaт со разни видови лажни oбвинeниja. Ние не дојдовме за пари, ниту за бенефиции. Ние дојдовме за да ја реализираме националната цел и поради нереализирањето на Охридскиот Договор. Дојдовме и пaднaвмe во cтaпицaтa на пpeдaвcтвoтo на злтe луѓе. Bojувaњeто заврши како што заврши. Ни беше ветено дека ОБСЕ ќе нè прими и се пpeдaдoвмe. Во спротивно никогаш немаше да се пpeдaдeм. Можеби сите ќе нè убea, но немаше да се пpeдaдeмe.
Но, пpeдaвcтвoтo се случи. Не мaлтpeтиpaa и ни убиja четворица другари откако се пpeдaдoвмe и никој не oдгoвapaше за тие работи. Во пpecтpeлкитe беа убeини шест членови на групата, а четворица други беа убeини откако се пpeдaдoвмe. Ова никогаш нема да го простиме. Ако не убeиa во пpecтpeлкитe, никому ништо, бидејќи ние имавме opужje и тие имаа opужje. Но, eгзeкуциjaтa со пpeдaвcтвo не ја пpocтувaмe. Нема да им го пpocтимe ниту мaлтpeтиpaњeтo што ни го правеа од aпceњeтo па се додека не не ocудиja.Тие лoштии кои што ни ги направија, не ги забораваме. Ако државата не ги pacвeтли овие злocтopcтвa, тие ни се должни според Kaнонот на Лек Дукаѓини. Затоа што нѐ пpeтeпa и нѐ мaлтpeтиpaa иако се пpeдaдoвмe на бeca.Тие мислеа дека ќе останат 1000 години на власт, но никој не останал 1000 години на власт.
Груевски, Мијалков и Али Ахмети можат да одат на крajoт на светот, но ние не им пpocтувaмe. Знаеме дека сме во зaтвop и може да нè убjиaт сите. Но, ако не ги најдеме ние, ќе ги најдат нашите другари и роднини.
Само ако ги соберат главните на 12-те семејства и да дојдат тука да пaднaт на кoлeнa и да се зaкoлнaт дека не направиле пpeдaвcтвo, може да им пpocтимe. Имаме лиcтa со имиња на 13 лица. Али Ахмети на оваа листа е со 3 други лица од ДУИ. Тој знае кои се тие луѓе. Другите се од ВМРО. Ако сакаат пpaвдa, нашата работа мора да се разјасни. Ниту еден полицаец досега не oдгoвapaл иако не убвaa и нѐ мaлтpeтиpaa.
Што се однесува на Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски, Кумановската група ги поддржува Лирим Красниќи и Есат Кафеѓоли. Овојпат ги пpeтeпaвмe затоа што нè иcпpoвoциpaa . Следниот пат кога ќе ни пaднaт в’раце, ќе ги пpeтeпaмe и без да не пpoвoциpaaт. Тие беа на власт кога ние бевме убивaни и мaлтpeтиpaни. Не зaбopaвaмe“.

https://expres.mk/kumanovska-grupa-kje-gi-sledime-gruevski-mijalkov-i-ali-ahmeti-do-krajot-na-svetot/

Знам дека за сите што се против СДСМ сметате дека се луди и дека терористите од Диво насеље се во право, но нејасно е зошто тогаш СДСМ не гони за ликвидирање на заробеници и малтретирање по затвори на Сашо Мијалков и другите што ги споменуваат терористите кои веројатно ги сметате за сојузници барем во делот што се противници на ВМРО. Ваљда ви пречи што се и против ДУИ.
Да потсетам и дека тие што велат дека се бореле за реализирање на националната цел, а ги извршија двата напада во затворот се Косовари, а не македонски Албанци. А националната цел е Голема Албанија. Веројатно затоа и ги поддржувате.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Саб Фед 23, 2019 1:12 pm

Што да кажеме за оваа вест.

Сопругата на Котевски вработена во УЈП пред пет дена, тој не коментира во сабота

Хронологија на настаните по вработувањето на сопругата на директорот на затворот Шутка. Истиот ден се притвораат поранешните министри Спировски и Јанакиевски. Следниот ден се претепуваат во затворот. Дали требаат апчиња за тие што сметаат дека ова е нормално или за тие што мислат дека не е!? Кажи д-р luxor.
Истото прашање и по следната хронологија. ЕУ упатува ОСТРА осуда за настанот во Шутка. По некој саат Заев ја префрла вината врз директорот и бара оставка од него. Дали директорот е уценет или ја дава оставката доброволно од морални причини!?
Дали терористите од Диво Насеље се бореа само за спроведување на Тиранската платформа, што оваа власт ја спроведе само за да дојде на власт од каде можеше со уцени и корупција да го спроведе и Преспанскиот договор!?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Саб Фед 23, 2019 9:11 pm

Јанакиевски беше неколку дена во затворски притвор, па сега е повторно вратен во домашен. Се поставува дилемата дали се работи за координирана акција на власта (владата и судот) да биде во затвор само за да биде претепан, доколку се работи за патократија или резултат на домашниот притвор е шамарчината што ЕУ и ја залепи на власта. Ако Трајко Вељановски сака да избега може тоа да го стори и сега, затоа што е слободен граѓанин. Полицијата и судот и во неговиот случај се посра на пратеничкиот имунитет и беше насилно однесен на сослушување. А требаше прво да му се одземе имунитетот ако сакаа да го приведат.
Друго нешто не ми е јасно. Министерот за време на настаните на 27 април, Нухиу, кој треба да ја има политичката одговорност и понатаму е функционер, сега заменик министер во МВР. Дали на некој му требаат лекови за да разбере дека такво нешто не е нормално во демократска земја ќе каже д-р luxor.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Саб Фед 23, 2019 11:16 pm

Мора шамарот од ЕУ да бил многу силен. Имунитетот на пратеникот и поранешен претседател на Собранието Трајко Вељановски не е одземен. Гласање 4:4. Еден од членовите на комисијата од власта (од најНАТО партијата) не се појавил на гласањето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Нед Фед 24, 2019 12:48 pm

Симпатизерите на СДСМ не треба да бидат разочарани. Бидејќи власта и онака си ги толкува Уставот и законите како ќе им падне на ум, може и одлуката на комисијата да ја прогласи за консултативна како референдумот и да донесе одлука за притвор на Вељановски Собранието. Ако така одлучи евроатлантската меѓународна заедница. Ако не повеќе барем да биде притворен на два дена за да можат терористите од Диво Насеље да го претепаат. Во име на демократијата. Чудно е и нешто друго. Додека Заев потпиша дека нема ни со збор да се бориме за човековите права на Македонците во Грција и Бугарија, сега во повеќе наврати гледаме дека Косоварите со оружје се бореле за „правата“ и на Косоварите и на Албанците во Македонија и за противници го сметаат само ВМРО. а не и СДСМ. Според однесувањето на Заев по настанот во Куманово и по прифаќањето на диктатот од Еди Рама, наречен Тиранска платформа, можеби се работи и за сојузници и дека само чекате како да им дадете амнестија или ослободителна пресуда на терористите што убија 8 македонски полицајци.
Гледам власта и понатаму е мераклија на притвори наместо алки што го лоцираат притворениот во секој момент и не знае за попречувачи на сигналот за мобилни телефони со што ќе ги оневозможи барем терористите и други осудени за тешки кривични дела дс контактираат со јавноста. Во овој случај таа ќе имаше полза од тоа затоа што добар дел од јавноста нивните лаги ќе ги прифатеше и јавноста, вклучувајќи ја тука и евроатлантската меѓународна заедница. Да не кажам гарантите на Охридскиот договор по кој не треба да има двојазичност на целата територија на Македонија, не треба да ги има сегашните општински граници по желба на едно етничко малцинство ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Пон Фед 25, 2019 7:24 pm

Директорот на затворот изгледа дека е кадар на СДСМ. Требаше денес да даде оставка, но не го стори тоа. Веројатно сакал да го пречека и Трајко Вељановски заедно со своите пријатели од Косово осудени за тероризам за Диво Насеље, па да си оди, но Парламентот не му го одзема имунитетот на поранешниот претседател на Собранието. За прв пат се случува кај нас пратениците да не го прифатат барањето на судот. Колку што ми е познато секогаш кога има одземање на имунитет на власт е СДСМ, а се одзема имунитет на некој од ВМРО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Вто Фед 26, 2019 5:34 pm

Директорот на Шутка денес поднесе оставка и извештај за настанот, а наместо јавното обвинителство да го истражува случајот, тоа го прави сама затворската управа, која доколку има кршење на законите треба прва да одговара. Најтажно е што според изјавата на портпаролот на хунтата оставката ќе се разгледува по претседателските избори, што може да се толкува дека ако успеете да ги фалсификувате изборите тој ќе си остане на функцијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Luxor Вто Фед 26, 2019 5:42 pm

Што убаво се копрцаш додека се обидуваш сам себе да се убедиш дека да лижеш таму кај што си олукал е вкусно.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Вто Фед 26, 2019 5:59 pm

Ништо не лижам. Директорот требаше да даде оставка вчера. Исто и извештај. Оставката во ваков случај треба да важи веднаш, а не да се одлучува по неа без познат резултат по повеќе од два месеца. Да не кажам со познат резултат. Не знам дека Заев прифатил оставка на член од СДСМ дадена од морални причини. Што ако обвинителството утврди кривична одговорност за управникот и судот го смести во притвор додека ну трае функцијата. Сам на себе ли ќе си организира тепање?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Luxor Вто Фед 26, 2019 6:24 pm

Закаснеле извештајот и оставката еден ден, ти во стилот на сите партиски ботови шти и си почна наголемо да хистеризираш за на крај да утврди дека сепак оставка и извештај има. И сега грозјето вкусно е или кисело?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Чет Фед 28, 2019 2:37 pm

Како што не може истрага да врши Ратко Младиќ за евентуални злосторства на босанските Срби, така не може и директорот на затворот, кој има командна одговорност за случувањата во Шутка самиот за себе да прави истрага. Провидна лага е и дека тој не смее да биде разрешен до изборите. Не може да се распише конкурс за прием од надвор на нов управител, но може да се назначи В.Д. управител од вработените во затворот. Најприродно би било тоа да биде заменикот директор, а за заменик да се определи некој друг вработен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Пон Мај 06, 2019 8:19 pm

Изборите поминаа. Да видиме што ќе биде со оставката.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by трендафил Нед Мај 19, 2019 6:55 pm

Поминаа 14 дена од изборите, уште нема ништо од оставката на директорот на занданата во Шутка. Дали лажењето е навика на актуелната власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by osa Нед Мај 19, 2019 7:43 pm

auuuu pa ti si zabegal ....i Ratko Mladik go stavi vo prikaznata .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Nebula Нед Мај 19, 2019 8:43 pm

mislish dpmneovcite ke se spasat ako bide prifatena ostavkata ,ja mislam deka sega se vi e dzabe ima site da letate isto ko shto site od sdsm letaa koga dojde dpmne na vlast ,bukvalno nikoj ne ostavi

Nebula

Број на мислења : 854
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Инцидент во Шутка - Page 2 Empty Re: Инцидент во Шутка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот